Za Život Vječni - Što treba zadovoljiti?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ne znam da li sam komentarisao naslov ove teme ali moram reći da mi se ne sviđa. Deluje mi sebično. Ako se nekome sve vrti oko večnog života plašim se da ga ne dobije jer takvi bi bili spremni i da čine zlo ako im se ponudi večni život. ... Uopšte ne razmišljam o večnom životu već o Božijem carstvu i pravednosti. O uništenju zla ! O tome razmišljam a ne o večnom životu jer našim naporima i željom za večnim životom ne možemo učiniti ni korak u tom smeru, sve je u Božijim rukama. A šta bi trebalo da bude prioritet rekao je Isus. Matej 6.33. Nego ištite najprije carstva Božijega, i pravde njegove, i ovo će vam se sve dodati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Tvoj sud koji izrices drugome je sud koji u stvari izices samome sebi, jer ti nisi autoritet istine - vec Bog i njegova rec, a kao sto vidimo ti ovde ne iznosis ni mrvicu reci, vec samo postavljas na desetine pitanja koja proizilaze iz tvoje preokupacije da se bavis nevaznim stvarima.

Ne bi me nista cudilo kada bi ovde na forumu pokrenuo teme poput - da li je Isus nosio potkosulju, koje boje su bile Isusove carape, da li je kao mali voleo da igra klikere i koji su mu bili omiljeni.. i slicno, i te teme bi obradjivao tako detaljno terajuci svoju pravdu, dok ne dokazes da su klikeri bili plavi jer je nebo plavo, a carape crvene jer je pred njegovim ocima stalno bila smrt koju je morao da podnese i prolije krv koja je crvene boje.

Ovo je prikaz coveka koji ima obicaj da od nevaznih stvari stvori uslov spasenja radi koga je spreman da odbaci sve ljude kao otadnike, jer ne zele da prihvate taj uslov koji je on sam kreirao u svom umu, time zrtvujuci i zanemarujuci istine koje stvarno pretstavljaju uslov spasenja, radi kojih ce i on sam izgubiti spasenje ako ne pocne njima ozbiljno da se bavi.



Opet nisi odgovorio ni na jedno jednostavno jasno pitanje, zašto?
Koga to zanima šta su ti ovde napiso? mene ne.

Ja sam tebi lepo postavio jasno pitanje i očekujem od tebe hrišćanski odgovor, naravno ako i ti sebe smatraš hrišćaninom.

Vidiš mene zanima šta ti kao Adentista kažeš da je "ŽIVOT VEČNJI"?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vidiš mene zanima šta ti kao Adentista kažeš da je "ŽIVOT VEČNJI"?

Ne razumem pitanje.

Zivot vecni je neprolazni zivot u Bozjem carstvu koji za onoga ko se predao Bogu otpocinje vec danas.

"Заиста, заиста вам кажем: ко моју ријеч слуша и вјерује ономе који је мене послао, IMA живот вјечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот" ( Jovan 5. 24 )

Biblijska rec za IMA koja se pominje u ovom tekstu - oznacava ostvarenu eshatologiju, gde vernik koji primi Hrista za spasitelja, vec danas uziva blagoslove vecnog zivota i zajednice sa Isusom, odnosno ulazi u Bozje carstvo milosti.
U onom konacnom smislu - on ce uci u Bozje vidljivo carstvo tek nakon Hristovog drugog dolaska, u takozvano Bozje carstvo slave.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne razumem pitanje.

Zivot vecni je neprolazni zivot u Bozjem carstvu koji za onoga ko se predao Bogu otpocinje vec danas.

"Заиста, заиста вам кажем: ко моју ријеч слуша и вјерује ономе који је мене послао, IMA живот вјечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот" ( Jovan 5. 24 )

Biblijska rec za IMA koja se pominje u ovom tekstu - oznacava ostvarenu eshatologiju, gde vernik koji primi Hrista za spasitelja, vec danas uziva blagoslove vecnog zivota i zajednice sa Isusom, odnosno ulazi u Bozje carstvo milosti.
U onom konacnom smislu - on ce uci u Bozje vidljivo carstvo tek nakon Hristovog drugog dolaska, u takozvano Bozje carstvo slave.



Pa kad ne čitaš Bibliju kako i da razumeš, šta ti čitaš?

Jovan 17,3.A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista.

Evo da pitam mada ne nadam se odgovoru.

Da li Adventisti uvažavaju Bibliju kao Božiju reč a tako i autoritet?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, poznanje Boga i Isusa Hrista.

Jedini Bog je zajednica tri licnosti, a Isus pominje sebe kao uslovno odvojenog jer je on spasitelj koji je deo Boga, i uslov vecnoga zivota je upravo prihvatanje njegove zrtve na krstu kao otkup za licne grehe, i zajednica sa njim - isto kao i sa Bogom.

"И свако створење, што је на небу, и на земљи, и под земљом, и што је на мору, и што је у њима, све чух гдје говоре: ономе што сједи на пријестолу, и јагњету благослов и част и слава и држава ва вијек вијека" ( otkrivenje 5. 13 )

"Који се год одриче сина ни оца нема; а који признаје сина, и оца има.
Ви дакле што чусте испочетка у вама нека стоји; ако у вама остане што чусте испочетка, и ви ћете остати у сину и у оцу" ( 1 Jovanova 2. 23 - 24 )

"Служите Господу са страхом, и радујте се с трепетом.
Поштујте сина, да се не разгњеви, и ви не изгинете на путу своме; јер ће се гњев његов брзо разгорјети. Благо свјема који се у њ уздају!"
( psalam 2. 11 - 12 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Tacno, poznanje Boga i Isusa Hrista.

Jedini Bog je zajednica tri licnosti, a Isus pominje sebe kao uslovno odvojenog jer je on spasitelj koji je deo Boga, i uslov vecnoga zivota je upravo prihvatanje njegove zrtve na krstu kao otkup za licne grehe, i zajednica sa njim - isto kao i sa Bogom.

"И свако створење, што је на небу, и на земљи, и под земљом, и што је на мору, и што је у њима, све чух гдје говоре: ономе што сједи на пријестолу, и јагњету благослов и част и слава и држава ва вијек вијека" ( otkrivenje 5. 13 )

"Који се год одриче сина ни оца нема; а који признаје сина, и оца има.
Ви дакле што чусте испочетка у вама нека стоји; ако у вама остане што чусте испочетка, и ви ћете остати у сину и у оцу" ( 1 Jovanova 2. 23 - 24 )
"Служите Господу са страхом, и радујте се с трепетом.
Поштујте сина, да се не разгњеви, и ви не изгинете на путу своме; јер ће се гњев његов брзо разгорјети. Благо свјема који се у њ уздају!"
( psalam 2. 11 - 12 )


Naravno da je tačno! Ja znam šta je istina, znam ko je istiniti a znam zato što čitam Bibliju i ona za mene je AUTORITET.

Kažeš:
Jedini Bog je zajednica tri licnosti

Zašto sam ja onaj koji na svaku temu pišem o TROJSTVO ako svi mogu videti da samo komentarišem tvoje postove?
Ako hoćeš da promotiraš TROJSTVO onda lepo ideš na temu o TROJSTVU i tamo sve lepo pojasniš, jednostavno zar ne?
Čim neko spamuje temu sa TROJSTVOM ja završavam diskusiju, naravno osim na temi " TROJSTVO". A ti spamuj svaku temu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ocigledno je ko na svakoj temi pokrece pitanje o trojstvu.
Ja sam odgovorio na tvoje pitanje, da je za zivot vecni potrebno zadovoljiti, poznanje Boga koji je zajednica tri licnosti, i Isusa koji je Bog sa ulogom spasitelja.

Ti kazes JA ZNAM.
Ja na to kazem da JA NEZNAM, vec mi je to sam Gospod objavio kroz svoju rec i Duhom Svetim.

Ostavi svoje znanje, i moli se da ti Bog objavi sta je istina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ocigledno je ko na svakoj temi pokrece pitanje o trojstvu.
Ja sam odgovorio na tvoje pitanje, da je za zivot vecni potrebno zadovoljiti, poznanje Boga koji je zajednica tri licnosti, i Isusa koji je Bog sa ulogom spasitelja.

Ti kazes JA ZNAM.
Ja na to kazem da JA NEZNAM, vec mi je to sam Gospod objavio kroz svoju rec i Duhom Svetim.

Ostavi svoje znanje, i moli se da ti Bog objavi sta je istina.

Kažeš:
poznanje Boga koji je zajednica tri licnosti


Šta je ovo, zar ovo nije pokretanje jeresi o TROJSTVU? Pa zar moraš baš na svaku temu istu jeres ponavljati?

Ja kažem da ti nemaš ni jedan Biblijski stih sa kojim ćeš podržati tvoju jeres i bogohulu, imaš li ga? navedi da svi ovde čitamo "BOG JE ZAJEDNICA TRI LIČNOSTI" ako nemaš onda ide ovako:

Izaja 9,15 Starješina i ugledan čovjek to je glava, a prorok koji uči laž to je rep.

Eto vidi, ako nemaš stih, tada si prokok "rep" koji učiš laž. Potrudi se da mi daš Biblijski stih da me ubediš da si ugledan čovek, izvolte.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ti pokrećeš raspravu o trojstvu, ja sam odgovorio na pitanje - sta je potrebno zadovoljiti za život večni, da je to vera u Boga i Isusa koji je Bog yakjedno sa Ocem, i nas spasitelj.

Ne budi ironican, biblijski stihovi su ti već dati - i to mnoštvo.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ne, ti pokrećeš raspravu o trojstvu, ja sam odgovorio na pitanje - sta je potrebno zadovoljiti za život večni, da je to vera u Boga i Isusa koji je Bog yakjedno sa Ocem, i nas spasitelj.

Ne budi ironican, biblijski stihovi su ti već dati - i to mnoštvo.
Postoji veoma jasan stavak prost da ne moze biti i svakome je jasno ali kod tebe izgleda nije i ti menjas tvojim izrazom jasan stavak i to jest bogohula i moras imati odgovornosti malo i prema drugima jer srljas druge u lose razumevanje i dovodis u opasnost da ljudi grese , citam tvoje druge postove i mnogo su nelogicni koje ne mozes ni sam objasniti ,posebno oko trojstva gde pises da su to tri licnosti a cine jednog Boga , pa zar ne vidis sam gresku koju pises , ako su tri licnosti onda su mozemo reci tri osobe ili sve jedno licnosti ali ne moze biti u jedno izvini molim te to jos nijasam cuo , to je isto reci ti kao licnost tvoj sin kao licnos i tvoja zena licnos sve u jedno i cine jednu osobu , apsolutno nelogicno , niti je Isus takvo sto tvrdio to je apsurd , i nema pozadinu prave istine niti dokaza.

Ivan17:3.
A da bi dobili vječni život, trebaju dobro upoznati tebe, jedinog pravog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Krista.

dakle ne ono sto si ti naveo samo vera , vec dobro upoznati te dve osobe koje su odvojene svaka ponaosob i nema tri niti se spominje treci Bog. kao sto ovde citas , ako uocis pise ti jedinog pravog Boga pa se odvaja sa i pa kaze za poslatog odnosno njegovog sina Isusa Krista .
 
Natrag
Top