Za Život Vječni - Što treba zadovoljiti?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U ŠTO je potrebno vjerovati
da bi se baštinio život vječni u vječnom Raju?

KOJE uvjete je potrebno zadovoljiti?

------------------------------------------
Što kažu Biblijski stihovi?

Da li treba vjerovati u TTT?
Da li treba vjerovati u to da je Isus = Bog?
Da li treba vjerovati u ........?

U ŠTO?

Stihove molim!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Verovati da je Isus Bog nije direktni uslov spasenja, jer mi mnoge stvari necemo spoznati dok smo u ovom zivotu.

Direktni uslov spasenja je jasno definisan u bibliji, a to je vera u Hrista kao licnog spasitelja i Gospoda i prihvatanje njegove otkupne zrtve koju je prineo na krstu za ljudske grehe.
Ovde se ne radi o formalnom ispovedanju, vec o posebnoj vrsti vere koja rezultuje promenom u coveku koju Duh Sveti cini u covekovom srcu i umu - koju biblija naziva novorodjenje od Duha Svetoga, a koja se ostvaruje uspostavljanjem licne zajednice sa Hristom kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci.

Svi ostali uslovi - i takodje duhovni rodovi koji proizilaze iz ovakve vere - se ostvaruju u ovome, gde covek pod uticajem Bozjeg Duha dobija nebesku mudrost i savrsenu prirodu oslobodjenu od greha i njegove sile, i Bog ga vodi ka sve vecoj spoznaji istine i sta treba ciniti da bi dobio zivot vecni i bio spasen.

"Јер Богу тако омиље свијет да је и сина својега јединороднога дао, да ниједан који га вјерује не погине, него да има живот вјечни.
Јер Бог не посла сина својега на свијет да суди свијету, него да се свијет спасе кроза њ.
Који њега вјерује не суди му се, а који не вјерује већ је осуђен, јер не вјерова у име јединороднога сина Божијега.
А суд је овај што видјело дође на свијет, и људима омиље већма тама неголи видјело; јер њихова дјела бијаху зла.
Јер сваки који зло чини мрзи на на видјело и не иде к видјелу да не покарају дјела његовијех, јер су зла.
А ко истину чини иде к видјелу, да се виде дјела његова, јер су у Богу учињена" ( Jovan 3. 16 - 21 )

"Одговори Исус и рече му: заиста, заиста ти кажем: ако се ко наново не роди, не може видјети царства Божијега.
Рече Никодим њему: како се може човјек родити кад је стар? еда ли може по други пут ући у утробу матере своје и родити се?
Одговори Исус: заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди водом и Духом, не може ући у царство Божије.
Што је рођено од тијела, тијело је; а што је рођено од Духа, дух је.
Не чуди се што ти рекох; ваља вам се наново родити.
Дух дише гдје хоће, и глас његов чујеш, а не знаш откуда долази и куда иде; тако је сваки човјек који је рођен од Духа" ( Jovan 3. 3 - 8 )
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Verovati da je Isus Bog nije direktni uslov spasenja, jer mi mnoge stvari necemo spoznati dok smo u ovom zivotu.
)
Tako je.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. IVANOVA 4,15

Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Za vječni život treba vjerovati da je Isus – Božji Sin.

Ne treba vjerovati da je Isus – Bog, jer Isus to nije.

Da li ti ispovijedaš da je Isus = Bog – ili – Božji Sin?

Gornje ti kaže tvoju budućnost!

Želiš li da Bog Otac Jahve ostane u tebi i ti u Njemu?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vazno je znati ko je Isus u odnosu na njegovu prirodu, da je on Bog koji je uzeo ljudsko telo i postao covek da bi preuzeo ljudske grehe na sebe i omogucio coveku povratak u izgubljeni raj..ali ovo nije najpresudnije za samo spasenje, jer kroz spasenje koje se ostvaruje u ovom zivotu, covek spoznaje i ovu vaznu istinu, jer Bog zeli da covek ima puninu svetlosti jevandjelja.

Mada ponavljam, slovno - mi ljudi necemo mnoge stvari spoznati dok smo ovde u ovom zivotu.

Ko razume da je Isus Bog- blago njemu, ko ne razume a zivi krajnje Bogougodno, Bog ce mu suditi po primljenoj svetlosti, da li je ziveo u skladu sa njom.

Ti si Piramida u jednom komentaru napisao "DA SE BOG NIKADA NE BI PONIZIO RADI COVEKA" a za razliku od toga na drugom mestu kazes da je on spasitelj - zar to nije kontradikcija.
Kakav je on to spasitelj ako nije spreman da podnese LICNU zrtvu radi coveka, vec salje bice koje je navodno stvorio da odradi posao za njega, da pati, podnosi bol, i na kraju umre, dok Bog leskari u udobnosti svog prestola.

To sto ti govoris je hula na Boga i nipodastavanje njegove ljubavi i onoga sto je ucinio za coveka.

Takav Bog koga ti propovedas meni nije potreban, i on nije vredan slavljenja - vec potpunog prezira.

Ali ovo kazem uslovno, jer nije tako, vec je sam Bog dosao na ovaj svet da prodje zivot patnje i boli, i na kraju preuzme covekov greh na sebe.
Stvoritelj se ponizio i postao stvorenje iz ljubavi prema coveku koga je stvorio.

Kada budes ovo shvatio, tek tada ce tvoja ljubav prema Bogu biti prava, i tek tada ces vrednovati Bozju zrtvu na pravi nacin.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Vazno je znati ko je Isus u odnosu na njegovu prirodu, da je on Bog koji je uzeo ljudsko telo i postao covek da bi preuzeo ljudske grehe na sebe i omogucio coveku povratak u izgubljeni raj..ali ovo nije najpresudnije za samo spasenje, jer kroz spasenje koje se ostvaruje u ovom zivotu, covek spoznaje i ovu vaznu istinu, jer Bog zeli da covek ima puninu svetlosti jevandjelja.

Mada ponavljam, slovno - mi ljudi necemo mnoge stvari spoznati dok smo ovde u ovom zivotu.

Ko razume da je Isus Bog- blago njemu, ko ne razume a zivi krajnje Bogougodno, Bog ce mu suditi po primljenoj svetlosti, da li je ziveo u skladu sa njom.

Ti si Piramida u jednom komentaru napisao "DA SE BOG NIKADA NE BI PONIZIO RADI COVEKA" a za razliku od toga na drugom mestu kazes da je on spasitelj - zar to nije kontradikcija.
Kakav je on to spasitelj ako nije spreman da podnese LICNU zrtvu radi coveka, vec salje bice koje je navodno stvorio da odradi posao za njega, da pati, podnosi bol, i na kraju umre, dok Bog leskari u udobnosti svog prestola.

To sto ti govoris je hula na Boga i nipodastavanje njegove ljubavi i onoga sto je ucinio za coveka.

Takav Bog koga ti propovedas meni nije potreban, i on nije vredan slavljenja - vec potpunog prezira.

Ali ovo kazem uslovno, jer nije tako, vec je sam Bog dosao na ovaj svet da prodje zivot patnje i boli, i na kraju preuzme covekov greh na sebe.
Stvoritelj se ponizio i postao stvorenje iz ljubavi prema coveku koga je stvorio.

Kada budes ovo shvatio, tek tada ce tvoja ljubav prema Bogu biti prava, i tek tada ces vrednovati Bozju zrtvu na pravi nacin.
Vazno je znati ko je Isus u odnosu na njegovu prirodu, da je on Bog
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nigdje nema da je Isus reko – Ja sam Bog.
Isus se moli svome Bogu – TKO je Isusov Bog?

-----------------------------------------------------------------
koji je uzeo ljudsko telo i postao covek
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nema stiha – Bog je uzeo ljudsko tijelo i postao čovjek!
NEMA!
Tko je Bog kome se Isus obraća?
SAM SEBI?
Sam sa sobom priča, a Onoga Drugoga naziva – BOG!?

Gdje ti je tu logika?
--------------------------------------------------------------
da bi preuzeo ljudske grehe na sebe i omogucio coveku povratak u izgubljeni raj
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Očito nikada nisi pročitao
RIMLJANIMA 5,14-19 – ADAM - ISUS
Lijepo ti piše – ČOVJEK za ČOVJEKA.
Nema – Bog za Čovjeka!
Jel ti to jasno?
------------------------------------------------------------------
Ko razume da je Isus Bog- blago njemu, ko ne razume a zivi krajnje Bogougodno, Bog ce mu suditi po primljenoj svetlosti, da li je ziveo u skladu sa njom.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Onaj kojemu je Isus = BOG,
Taj je isti kao i Lucifer,
Jer izjednačuje Božje Jahvino stvorenje sa TVORCEM,
A za to je predviđena Ognjena Vječna Kazna.
-----------------------------------------------------------------------------
Dao sam ti stih –

1. IVANOVA 4,15
Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto se nisi na taj stih obazreo?
Nemoj ga preskakati!
---------------------------------------------------------------------------------------
Ti si Piramida u jednom komentaru napisao "DA SE BOG NIKADA NE BI PONIZIO RADI COVEKA"
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Koji stih kaže BOG se ponizio?

Očito nikada nisi pročitao
RIMLJANIMA 5,14-19 – ADAM - ISUS
Lijepo ti piše – ČOVJEK za ČOVJEKA.
Nema – Bog za Čovjeka!
Jel ti to jasno?
------------------------------------------------------------------
a za razliku od toga na drugom mestu kazes da je on spasitelj - zar to nije kontradikcija.
Kakav je on to spasitelj ako nije spreman da podnese LICNU zrtvu radi coveka, vec salje bice koje je navodno stvorio da odradi posao za njega, da pati, podnosi bol, i na kraju umre, dok Bog leskari u udobnosti svog prestola.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Otac Jahve je Lončar!
Da li si tu poredbu pročitao?
Pročitaj!

ŠTO radi sa loncima?
----------------------------------------------
Očito nikada nisi pročitao
RIMLJANIMA 5,14-19 – ADAM - ISUS
Lijepo ti piše – ČOVJEK za ČOVJEKA.
Nema – Bog za Čovjeka!
Jel ti to jasno?
------------------------------------------------------------------
To sto ti govoris je hula na Boga i nipodastavanje njegove ljubavi i onoga sto je ucinio za coveka.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je POSLAN OD Boga Oca Jahve!

Onaj kojemu je Isus = BOG,
Taj je isti kao i Lucifer,
Jer izjednačuje Božje Jahvino stvorenje sa TVORCEM,
A za to je predviđena Ognjena Vječna Kazna.
-----------------------------------------------------------------------------
Takav Bog koga ti propovedas meni nije potreban, i on nije vredan slavljenja - vec potpunog prezira.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jedini Bog je Bog Otac Jahve – ne Isus.
To što tebi Biblijski Bog Jahve, Židovski Bog Jahve – NIJE BOG,
TO će biti samo tvoj problem – a ne moj!

Koga Isus slavi – Sam sebe – ili Boga Oca Jahvu?
Koga ti slaviš?
STVORENJE!
Vječno Ognjeno Jezero čeka.
-----------------------------------------------------------------------------
Ali ovo kazem uslovno, jer nije tako, vec je sam Bog dosao na ovaj svet da prodje zivot patnje i boli, i na kraju preuzme covekov greh na sebe.
Stvoritelj se ponizio i postao stvorenje iz ljubavi prema coveku koga je stvorio.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj stih – Bog Otac Jahve Stvoritelj –PONIZIO SE!
Ali – ako nema takova stiha – izmišljaš.
----------------------------------------------
Očito nikada nisi pročitao
RIMLJANIMA 5,14-19 – ADAM - ISUS
Lijepo ti piše – ČOVJEK za ČOVJEKA.
Nema – Bog za Čovjeka!
Jel ti to jasno?
------------------------------------------------------------------
Kada budes ovo shvatio, tek tada ce tvoja ljubav prema Bogu biti prava, i tek tada ces vrednovati Bozju zrtvu na pravi nacin.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kome se je Tvoj „bog“ Isus – molio?

Kome je Tvoj „bog“ Isus – zahvaljivao?

KOJEM TO BOGU?

-------------------------

KOJI stihovi kažu

ŠTO je Spasenje?

ŠTO je Život Vječni?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
BOG KOGA SU PROBOLI NA KRSTU:

"И у тај дан тражићу да истријебим све народе који дођу на Јерусалим;
И излићу на дом Давидов и на становнике Јерусалимске дух милости и молитава, и погледаће на мене којега прободоше; и плакаће за њим као за јединцем, и тужиће за њим као за првенцем" ( Zaharija 12. 9 - 10 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
BOG KOGA SU PROBOLI NA KRSTU:

"И у тај дан тражићу да истријебим све народе који дођу на Јерусалим;
И излићу на дом Давидов и на становнике Јерусалимске дух милости и молитава, и погледаће на мене којега прободоше; и плакаће за њим као за јединцем, и тужиће за њим као за првенцем" ( Zaharija 12. 9 - 10 )
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nigdje nema da je Isus reko – Ja sam Bog.
Isus se moli svome Bogu – TKO je Isusov Bog?
-----------------------------------------------------------------
Nema stiha – Bog je uzeo ljudsko tijelo i postao čovjek!
NEMA!
Tko je Bog kome se Isus obraća?
SAM SEBI?
Sam sa sobom priča, a Onoga Drugoga naziva – BOG!?
Gdje ti je tu logika?
--------------------------------------------------------------
Očito nikada nisi pročitao
RIMLJANIMA 5,14-19 – ADAM - ISUS
Lijepo ti piše – ČOVJEK za ČOVJEKA.
Nema – Bog za Čovjeka!
Jel ti to jasno?
------------------------------------------------------------------
Onaj kojemu je Isus = BOG,
Taj je isti kao i Lucifer,
Jer izjednačuje Božje Jahvino stvorenje sa TVORCEM,
A za to je predviđena Ognjena Vječna Kazna.
-----------------------------------------------------------------------------
Dao sam ti stih –
1. IVANOVA 4,15
Tko ispovijeda da je Isus Sin Božji, Bog ostaje u njemu, i on u Bogu.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto se nisi na taj stih obazreo?
Nemoj ga preskakati!
---------------------------------------------------------------------------------------
Bog Otac Jahve je Lončar!
Da li si tu poredbu pročitao?
Pročitaj!
ŠTO radi sa loncima?
----------------------------------------------
Isus je POSLAN OD Boga Oca Jahve!
Onaj kojemu je Isus = BOG,
Taj je isti kao i Lucifer,
Jer izjednačuje Božje Jahvino stvorenje sa TVORCEM,
A za to je predviđena Ognjena Vječna Kazna.
-----------------------------------------------------------------------------
Jedini Bog je Bog Otac Jahve – ne Isus.
To što tebi Biblijski Bog Jahve, Židovski Bog Jahve – NIJE BOG,
TO će biti samo tvoj problem – a ne moj!
Koga Isus slavi – Sam sebe – ili Boga Oca Jahvu?
Koga ti slaviš?
STVORENJE!
Vječno Ognjeno Jezero čeka.
----------------------------------------------------
Daj stih – Bog Otac Jahve Stvoritelj –PONIZIO SE!
Ali – ako nema takova stiha – izmišljaš.
----------------------------------------------
1,
Kome se je Tvoj „bog“ Isus – molio?
2,
Kome je Tvoj „bog“ Isus – zahvaljivao?
3,
KOJEM TO BOGU?
-------------------------
KOJI stihovi kažu
ŠTO je Spasenje?
ŠTO je Život Vječni?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec ti je odgovoreno.

Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, kao sto su to i ostale dve licnosti.
Isusu u svom zemaljskom oblicju se odrekaoo svojih Božanskih atributa, uzeo je novu formu, postao je MONOGENES TEOS - ( MONO -Jedini / GENES - vrsta ) jedino bice takve vrste koje je ujedno i Bog i covek - Bogocovek.
Ostale dve licnosti Bozanskog trojstva su u tom poretku stvari Isusovog ponizenja ostale na nebu kao Otac, i one su Otac i Hristu u zemaljskom oblicju, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji.

Zato je Isus moga reci da je Bog njegov Otac kao sto je Otac svim ljudima koji se radjaju na zemlji, da je Otac veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti Oca svojega kao sto svaki covek treba da odrzi.
On se molio Ocu jer je u svom zemaljskom oblicju bio potpuno zavistan od njega.
On je dao apsolutni primer poniznosti i poslusnosti.
Isus se poistovetio sa nama i postao covek nazvavsi se nas brat, i u tom smislu Bog je njegov otac kao sto je i svakom coveku.

ISUS BOG U PONIŽENJU:

``A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Jer prilikovaše Njemu za kog je sve i kroz kog je sve, koji dovede mnoge sinove u slavu, da dovrši Poglavara spasenja njihovog stradanjem.
Jer i Onaj koji osvećuje, i oni koji se osvećuju, svi su od Jednog; zaradi tog uzroka ne stidi se nazvati ih braćom
Govoreći: Objaviću ime Tvoje braći svojoj, i posred crkve zapevaću Te.
I opet: Ja ću se u Njega uzdati. I opet: Evo ja i deca moja koju mi je dao Bog.
Budući, pak, da decog imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi. ( Jevrejima 2. 9 - 15 ).


`Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Vec ti je odgovoreno.

Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, kao sto su to i ostale dve licnosti.
Isusu u svom zemaljskom oblicju se odrekaoo svojih Božanskih atributa, uzeo je novu formu, postao je MONOGENES TEOS - ( MONO -Jedini / GENES - vrsta ) jedino bice takve vrste koje je ujedno i Bog i covek - Bogocovek.
Ostale dve licnosti Bozanskog trojstva su u tom poretku stvari Isusovog ponizenja ostale na nebu kao Otac, i one su Otac i Hristu u zemaljskom oblicju, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji.

Zato je Isus moga reci da je Bog njegov Otac kao sto je Otac svim ljudima koji se radjaju na zemlji, da je Otac veci od njega kao sto je veci od svakog coveka, i da je on odrzao zapovesti Oca svojega kao sto svaki covek treba da odrzi.
On se molio Ocu jer je u svom zemaljskom oblicju bio potpuno zavistan od njega.
On je dao apsolutni primer poniznosti i poslusnosti.
Isus se poistovetio sa nama i postao covek nazvavsi se nas brat, i u tom smislu Bog je njegov otac kao sto je i svakom coveku.

ISUS BOG U PONIŽENJU:

``A umanjenog malim čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese venčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.
Jer prilikovaše Njemu za kog je sve i kroz kog je sve, koji dovede mnoge sinove u slavu, da dovrši Poglavara spasenja njihovog stradanjem.
Jer i Onaj koji osvećuje, i oni koji se osvećuju, svi su od Jednog; zaradi tog uzroka ne stidi se nazvati ih braćom
Govoreći: Objaviću ime Tvoje braći svojoj, i posred crkve zapevaću Te.
I opet: Ja ću se u Njega uzdati. I opet: Evo ja i deca moja koju mi je dao Bog.
Budući, pak, da decog imaju telo i krv, tako i On uze deo u tome, da smrću satre onog koji ima državu smrti, to jest đavola;
I da izbavi one koji god od straha smrti u svemu životu biše robovi. ( Jevrejima 2. 9 - 15 ).


`Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove. ( Filibljanima poslanica 2. 5 - 8 ).

SVE ovo gore što si napisao su bajke,
uredbe ljudske, priče, usmena predaja....
koje se ne baziraju na Bibliji - Jahvinoj Knjizi istine.

TI i tvoja dogma nemate niti jedan DOKAZ za svoje nauke.
------------------------------------------------------------------

Bježanjem od istine - ne spašava se!
-----------------------------------------

Ovdje je tema :
Za Život Vječni - Što treba zadovoljiti?

PRVO
i osnovno je vjera u Jedinoga Boga Oca -
u Kojega je i Isus vjerovao.
A tek nakon toga -
još i vjera u Božjeg Sina Isusa - NEboga.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ivan 17,3
A ovo je život vječni:
da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga,

i

koga si poslao - Isusa Krista.


,,,,,,,,,,,,,,,,,

Što kaže gore?
Treba vjerovati Onome koji je poslao Isusa.
Tko je poslao Isusa?
Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?
To je Bog Jedini Otac Jahve.
I u još Jednoga treba vjerovati – znači treba vjerovati u Dvojicu!
Prvi je Bog Jahve – Drugi je Božji Sin Isus.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tema jeste "Za zivot vecni sta treba zadovoljiti" ali stvar je u tome sto ti odskaces od teme postavljanjem pitanja koja nisu deo teme, i kada ti se odgovori - onda kazes "ovde je ta i ta tema"
Sam trebas da uvidis svoju kontradiktornost.
 
Natrag
Top