Za Pravoslavce...

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti nisi napisao ono šta Sveto Pismo "govori" nego pojedine delove
Svetog Pisma koje si ti sam odabrao, po želji svoga srca.

Šta hoćeš reći da Biblija ima dvije nauke? Nema, ima jednu samo.

Onaj ko bazira svoju nauku na jedva 2-3 stiha i nema nauku u Bibliji, onaj ko ima nauku ima bar 10 stihova za svaku nauku.

Zalosno je citati vas dijalog gde vi coveka koji zivi evandjelje pokusavate uveriti da je na krivom putu i usmeravate ga na neko svoje tumacenje i drugo evandjelje, trganjem citata.

Ko je njemu šta lično rekao da ne živi jevan.? Gdje to stoji? Što nisi uzeo i dao taj dio da vidimo, inače lažeš kao i obično.

I jos pricate da u Novom Zavetu i Bibliji ne postoje sveti predmeti , isceljenja preko istih ili da ne postoje hodocasca, sveta mesta ili rituali.

U Bibliji stoji da je samo Bog svet, a nije predmet svet. Dokaz da vi obožavate predmete. Kako onda kažeš da nije obožavanje, a kažeš da je predmet svet?

Nije nigdje predmet sam po sebi svet, nego je ukazivao na Boga koji je svet.

isceljenja preko istih ili da ne postoje hodocasca, sveta mesta ili rituali.

Nigdje nijedno iscijeljenje nije bilo princip po kojem Bog radi? Štoi niste onda unijeli blato u crkvu, pošto je Isus koristio i blato.

Eto koliko ste doslijedni tome.


Pa su mnogi Jevreji od toga napravili idolopoklonstvo, kao i vi, zato im je Bog razorio Hram.

Dakle oni su imali isti problem kao i vi, obožavanje hrama.

sveta mesta ili rituali.

Rituali u Hramu su ukazivali na Boga, a na šta vaši ukazuju? Hramska služba je i završena žrtvom Isusa na krstu. A vi ste od službe napravili magiju, kao i od svega drugog.

A sve to znate i sami da postoji.

Postoji sa smislom, ali se od toga ne pravi magija. I Jevreji su pravili magiju (kao i vi) pa im je Bog uništio hram i raselio ih po svijetu. A to i vama često radi. uništio je idolopokloničku državu Vizantiju.


samo da potvrdim i da se pomolim Bogu za vas.

Zar se ti ne uzdaš u državu da ti ona reguliše moral? Kako se onda moliš Bogu za nas, a tražiš da država reguliše moral svakom čovjeku.

Licemjerno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pomaže Gospod i Bog naš!

Da li grešim ako verujem da je ovo tvoje mišljenje,
koje ne dolazi iz Svetog Pisma?

Naravno da griješiš. Ne može neko sa dva stiha da dokaže nešto, naspram onoga ko ima 10 stihova koji drugačije govore, znači da onaj ko ima 2 stiha je i ta dva izvrnuo.

U Bibliji nema kontradikcija, dakle neko izvrće stihove. Može samo da izvrće onaj ko svoju nauku bazira na 2 stiha. I ta 2-3 stiha ne govore to. Zato sam ja i otvorio temu vezano za izvrtanje stihova u cilju dovođenja ljudi u zabludu.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Naravno da griješiš. Ne može neko sa dva stiha da dokaže nešto, naspram onoga ko ima 10 stihova koji drugačije govore, znači da onaj ko ima 2 stiha je i ta dva izvrnuo.

U Bibliji nema kontradikcija, dakle neko izvrće stihove. Može samo da izvrće onaj ko svoju nauku bazira na 2 stiha. I ta 2-3 stiha ne govore to. Zato sam ja i otvorio temu vezano za izvrtanje stihova u cilju dovođenja ljudi u zabludu.

Bog ti dobro dao!

Vidim da si napisao šta ti veruješ .... mislim da si to preuzeo iz matematike
(2 je manje od 10).
I vidim da si se pohvalio kako si čak i temu otvorio.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidim da si napisao šta ti veruješ .... mislim da si to preuzeo iz matematike
(2 je manje od 10).
I vidim da si se pohvalio kako si čak i temu otvorio.

To je iz Biblije, jer ja mogu da ti navedem primjere iz Biblije.

A to što se poklapa sa matematikom, ne znači da nije biblijsko.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
To je iz Biblije, jer ja mogu da ti navedem primjere iz Biblije.
A to što se poklapa sa matematikom, ne znači da nije biblijsko.

Bog te radošću iznenadio!

A gde su sveti oci Crkve zapisali "Ako ti neko citira 2 ili 3 rečenice
svete knjige ove, nemoj mu verovati nego samo ako ti citira 10
Bogonadahnutih rečenica"?

(Ili slična varijacija na istu temu).

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A gde su sveti oci Crkve zapisali "Ako ti neko citira 2 ili 3 rečenice
svete knjige ove, nemoj mu verovati nego samo ako ti citira 10
Bogonadahnutih rečenica"?

Šta je to validno, gdje ti je pisalo da će se zvati Nazarećanin?

Razum nalaže da je tako tačno, a čovjeku je Bog dao razum, da razumije, zato se zove razum. Mada neko može dati i dosta stihova, ali ti isti mogu biti osporeni, tj. tumačenje onoga ko ih je dao.

Ipak oni koji zastupaju istinu nauku baziraju na malo stihova ili čak izdvojene dijelove stihova.

Hoćeš da ti pokažem primjere?

Kako onda objasniti da se svi pozivaju na Bibliju, a toliko razlike u tumačenju?

Znači da neko izvrće, a neko ne.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bog te pogledao, čoveče!

Pročitao sam šta si napisao.

brat Toma

I tebe brate Tomo.

Vidiš brate Tomo, narodi oko Jevreja su jeli svinjetinu i nisu držali subotu. Po toj logici ispada da su apostoli otišli da od njih prime vjeru,a ne obrnuto, da oni njima daju vjeru.

A mi svi znamo da su apostoli prenijeli vjeru paganima, a ne obrnuto.

Znači da nije moguće da su apostoli učili o nekoj promijeni, prvo jer to nije njihovo i drugo oni bi morali da prvi krenu sa tim, da bi dali primjer.

A toga nema nigdje u NZ, nigdje nisu počeli da jedu nečistu hranu i da drže neki drugi dan.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog ti pomogao!

Vreme je ručku pa si otpočeo temu o hrani.

Razumem te.

brat Toma
 
Natrag
Top