Za Pravoslavce...

Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog!

Možda si nehotice prevideo da sam napisao da se neću držati tvojih saveta, već ću nastaviti sa
Bogo-molitvenim čitanjem Svetog Pisma i uz milost Gospodnju živeti životom
po veri, koju od Hrista, "... Autora i Usavršitelja vere..." (Jev. 12,2) dobih i dobijam.

Ne zameri mi što ti ovo opet pišem.

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je nepotrebno, jer ja nisam izneo moje lične savete, već ono što reč Božja govori.

Dakle, ako je tako, onda je tvoje protivljenje usmereno protiv Boga, a ne protiv mene.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže ti Bog, grešni čoveče!

Nemam ništa protiv tebe ali se neću držati tvojih saveta, već ću nastaviti sa
Bogo-molitvenim čitanjem Svetog Pisma i uz milost Gospodnju živeti životom
po veri, koju od Hrista, "... Autora i Usavršitelja vere..." (Jev. 12,2) dobih i dobijam.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nema većih licemjera nego u PC, dođe komunizam oni skoro svi prestali da idu u crkvu, odoše u partiju i tako do pada komunizma onda opet svi počeše da idu u crkvu. Vjera im je kao moda, stigla nova moda mora da se proba. Eto koliko su iskreni u vjeri. To je krivoslavlje, a ne pravosl. čast izuzecima. I oni nekome da pričaju da odlaze iz HAC što ne mogu držati subotu.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš!

Istinu si napisao, u 20. veku u nekolicini zemalja je nova religijia
privremeno gušila i ugušila veru u Hrista Spasa, kod mnogih.
Pokajanje, povratak u veru spasonosnu, je došlo posle ovog pada.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pomaže Gospod i Bog naš!

Istinu si napisao, u 20. veku u nekolicini zemalja je nova religijia
privremeno gušila i ugušila veru u Hrista Spasa, kod mnogih.
Pokajanje, povratak u veru spasonosnu, je došlo posle ovog pada.

brat Toma

Ja vejrujem da će biti puno spasenih pravosl. kao npr. pokojni patrijarh Pavle koga svi cijene.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Bog ti dobro dao!

Razumem zašto tako veruješ.

Ono ka čemu ja stremim, ako Bog da, jeste da imam ovakav stav prema
svom narodu i svima bližnjima:

"Istinu govorim u Hristu, ne lažem, to mi svedoči moja savest u Duhu Svetom,
da mi je vrlo žao i da me srce boli bez prestanka.
Želeo bih, naime, da sam budem kao proklet odlučen od Hrista - za svoju braću
i svoje srodnike po telu, koji su Izrailjci, kojima pripada usinovljenje, i slava, i zaveti,
i zakonodavstvo, i služba Božija, i obećanja, čiji su oci,
od kojih potiče i Hristos po telu, koji je nad svima Bog - blagosloven u sve vekove, amin."
Ap. Pavle Rimljanima 9,1-5.

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pomaže ti Bog, grešni čoveče!

Nemam ništa protiv tebe ali se neću držati tvojih saveta, već ću nastaviti sa
Bogo-molitvenim čitanjem Svetog Pisma i uz milost Gospodnju živeti životom
po veri, koju od Hrista, "... Autora i Usavršitelja vere..." (Jev. 12,2) dobih i dobijam.

brat Toma

Ti možda smatraš da je to dovoljno u ovom trenutku, ali ne treba nikada biti samouveren, već se moliti Bogu da on usmeri čoveka ka punini pozznanja istine.

U supšrotnom, mi možemo biti u zabludi i slediti samoinicijativno put koji nema nikakve dodirne tačke sa istinom i spoasenjem, jer Božja reč na to i upozorava kada kaže: "Neki se put čini čoveku prav, a kraj mu je put k smrti" ( priče Solomunove 14. 12 )

Ponavljaš ono na šta sam dao razuman i istinit odgovor.

Dakle, moj odgovor glasi:

"To je nepotrebno, jer ja nisam izneo moje lične savete, već ono što reč Božja govori.

Dakle, ako je tako, onda je tvoje protivljenje usmereno protiv Boga, a ne protiv mene"

Takođe sam napisao:


"Onda čini tako, ali se moli Bogu da ti otkrije puninu svetlosti istine.

A on će to uskoro sam učiniti na globalnom svetskom nivou, pa verujem da je tvoja iskrenost takva, da ćeš tada biti osvedočen, i prihvatiti Božji glas i njegovo otkrivenje svoje volje, bez obzira na cenu"

-------------------------------------------

Ko nije spreman da plati tu cenu, i da se odrekne sebičnosti, da se odrekne svoje verske samouverenosti i stanja u kome se nalazi, on tavori u neznanju u odnosu na istinu.


 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Dakle, moj odgovor glasi:

"To je nepotrebno, jer ja nisam izneo moje lične savete, već ono što reč Božja govori.
Dakle, ako je tako, onda je tvoje protivljenje usmereno protiv Boga, a ne protiv mene"

Pomaže ti Bog, grešni čoveče!

Ti nisi napisao ono šta Sveto Pismo "govori" nego pojedine delove
Svetog Pisma koje si ti sam odabrao, po želji svoga srca.

Nemam ništa protiv tebe ali se neću držati tvojih saveta, već ću nastaviti sa
Bogo-molitvenim čitanjem Svetog Pisma i uz milost Gospodnju živeti životom
po veri, koju od Hrista, "... Autora i Usavršitelja vere..." (Jev. 12,2) dobih i dobijam.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Zalosno je citati vas dijalog gde vi coveka koji zivi evandjelje pokusavate uveriti da je na krivom putu i usmeravate ga na neko svoje tumacenje i drugo evandjelje, trganjem citata. I jos pricate da u Novom Zavetu i Bibliji ne postoje sveti predmeti , isceljenja preko istih ili da ne postoje hodocasca, sveta mesta ili rituali. A sve to znate i sami da postoji. Meni je ovo ruzno citati. Ne znam da li ste slepi za istinu evandjelja, ili se pravite da je ne vidite, ali sve same lazi iznosite.

Brat Toma vam je lepo odgovorio, i ja nemam sta da dodam, samo da potvrdim i da se pomolim Bogu za vas.
 
Natrag
Top