Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ok, pokusacu, ali koji od ova 3 da uklonim:




A u device manager-u stoji ovako za adaptere:



I samo da napomenem, on je par puta uspeo da prepozna adapter i tada se ovo pojavilo



a posle je tek obavestio da nema adaptera...ja sam bio uveren da je u pitanju los signal, a i nemam antenu, niti bilo kakav prikljucak na ADSL-u.

moj savet obori sistem tj digni ga ponovo jer ti to baguje zesce,i posle dizanja sistema ne instaliraj nista za wireless jer bi trebao automatski da ti prepozna ako ga imas!
 
Učlanjen(a)
15.01.2010
Poruka
3
dobro je sto nisi kupio odmah ruter.e ovako,ima jedna caka ta kartica sa antenom ti je prijemnik ili ti (ap),e sad taj uredjaj ITsvet.com :. TP-Link TL-WR543G 10/100 4 ports, 1 wan port - Ruter - cena cene cenovnik cenovnici moze da radi i kao ap i kao ruter ali nikako kao oba.
imas 2 varijante skuplju i jeftiniju pa ti vidi koja ti vise odgovara.
1.da kupis taj ruter i da ga povezes na taj komp preko lan kabla i da radi ko bezicni ruter ali ima caka mora desktop uvek da ti bude upaljen da bi imao net preko rutera,cim ugasis desktop gubis net.
2.da kupis jedan taj ITsvet.com :. TP-Link TL-WR543G 10/100 4 ports, 1 wan port - Ruter - cena cene cenovnik cenovnici koji ce da stavis u ap mod tj u njega ces da usrafis kabal sa antene koja je na krovu i drugi ovaj http://www.netiks.rs/wireless-bezic...tmp-kriptovanje-64-128-152-bita-fiksna-antena koji ce da bude ruter,kabal iz prvog (ap-a) ide u drugi ( ruter) i resio si problem,imas wireless po celoj kuci i ne moras da palis komp kad ti treba net.mozes u onu wireless karticu sto imas na kompu da usrafis antenicu od onog ap-a jer ti ona ne treba posto si usrafio onu sa krova i dobijes net na kompu opet bezicno sa rutera.
znaci u drugoj varijanti ti je 1700din vise ali ne razbijas glavu i sve ide preko rutera i laptop i desktop.

ako se odlucis za drugu varijantu ja ti mogu pomoci sa setovanjem tih uredjaja posto se bas time bavim,instaliraces jedan program na kopu i ja cu daljinski preko neta da se zakacim i podesim ti uredjaje.pozzzzzzzzzzz

Hvala puno opredelio sam se ipak za prvu varijantu! Recite mi samo jos ovo, koja je razlika izmedju ova dva routera?
ITsvet.com :. TP-Link TL-WR543G 10/100 4 ports, 1 wan port - Ruter - cena cene cenovnik cenovnici
ITsvet.com :. TP-Link TL-WR340G 10/100 4 ports, 1 WAN port - Ruter - cena cene cenovnik cenovnici :???:
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
tp-link tl-wr543g je bolji!
on nosi na njemu oznaku 4xrange tj.high power tako da je jaci bar duplo i ima bolji nacin enkripcije tj.zakljucavanja (jaci)
ovaj 543g je bolji zato sto je novija verzija i softver im je bolji!radio sam sa njime i znam da radi extra tako da uzmi njega ako se dvoumis ali mislim da ces dati vise para bezveze jer ti ovo http://www.netiks.rs/wireless-bezic...tmp-kriptovanje-64-128-152-bita-fiksna-antena zavrsava posao i jeftiniji je!
javi se za setovanje kad ga kupis pozz

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Proizvod: TP-Link TL-WR543G 54Mb/s wireless 2.4GHz firewall client ruter, 1 x WAN + 4 x LAN, eXtended Range (2-3 x veći domet) Atheros čip, modovi AP Router/Client(WISP)/Bridge(PtP, PtMP), RP-SMA antena

Proizvod: TP-Link TL-WR340G 54Mb/s bežični ruter 2.4GHz, 1 x WAN + 4 x LAN, Atheros čip 100mW (20dBm), modovi AP/Router/Bridge(PtP, PtMP), kriptovanje 64/128/152-bita, fiksna antena

Wireless Broadband Internet Router 54 Mb/s, 802.11b/g Atheros chip, 1 WAN + 4 LAN porta - omogućuje umrežavanje više računara preko kabla i bežično i njihov izlaz na Internet, odličan Atheros radio deo, vrhunska sigurnost - 64/128/152-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK, TKIP/AESWPA kriptovanje i autentifikacija, mogućnost isključivanja broadcast slanja SSID imena wireless mreže, lista bežičnih klijenata sa pravom pristupa ACL - Access Control List, Firewall - IP address filtering, MAC address filtering, Domain Name filtering; NAT, DHCP, PPPoE, L2TP, PPTP, UPnP, Dynamic DNS, Virtual server, DMZ, VPN pass-through, AP Router Mode & Bridge mode (point-to-point / point-to-multipoint), statistike protoka, može se podesiti tako da dozvoljava Internet pristup samo u zadato vreme tokom dana - moguće je da pristup bude potpun ili sa određenim restrikcijama, Web management, Quick Setup Wizard softver za jednostavnu instalaciju, fiksna antena
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.01.2010
Poruka
3
Hvala puno na odgovorima, uzeo sam ovaj 543g...Jel mozete onda da mi objasnite sta sve treba da podesim prilikom setovanja, pokusao sam nesto na osnovu uputstva medjutim imam problem sa ip adresom ''http://192.168.1.1'' kada je ukucam u browser nista se ne desava jer jednostavno mi izbaci connection interrupted i sl.... pokusavao sam i sa komandom RUN gde sam kucao ''cmd'' zatim ''ipconfig'' ali je se isto desavalo i kada sam ukucao ip adrecu koju sam tamo nasao..ne znam u cemu je problem??? Da li ja pomocu ovog rutera mogu bezicno da se kacim laptopom na net ili cu morati i njega da povezujem kablom?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ovako vidim da si ti totalni amater u ovome i najbolje bi bilo da se ne natezemo ovako preko poruka nego da ti ja to podesim,instaliraj ovaj program TeamViewer 6 i dogovorimo se u isto vreme i ja i ti da budemo na netu i sredicu ti ja to daljinski!
 
Član
Učlanjen(a)
30.06.2011
Poruka
19
Imam jedno pitanje:

Da li je domet prijema 802.11n signala na Notebook-u bolji nego recimo na b/g sa smartphone.. tj jacina signala ?
 
Član
Učlanjen(a)
01.10.2011
Poruka
2
problem sa wireless konekcijom

Prilikom povezivanja wi-fi (mobilni-komp) pokazuje mi ikonicu Ogranicena mogucnost povezivanja i znak uzvika na telefonu, pokusavao sam kojekakve opcije ali ocigledno nisam nas'o koju treba pa bih zamolio dal' neko zna sta je u pitanju! pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
kako otvoriti pory na TP-Link TL-WN350GD Wireless za Utorente
unapred hvala.

to nije ruter tako da na njemu nema otvaranja portova!to je obican wlan adapter ili drugacije prijemnik wlan signala,portovi treba da se otvore na uredjaju koji ti salje signal koji hvatas tom karticom!

Dodato posle 16 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Imam jedno pitanje:

Da li je domet prijema 802.11n signala na Notebook-u bolji nego recimo na b/g sa smartphone.. tj jacina signala ?

recimo da jeste ali moze biti i obrnuto.zasto?evo odgovora!:???:tease

svaki uredjaj koji prima wlan signal ima u sebi mini wlan karticu odredjene jacine!kao sto postoje predajne antene vece i manje decibelaze tako postoje i prijemne antene vece i manje jacine.
npr.100 milivati pa do 1000 i vise,e sad od proizvodjaca zavisi koliko ce stedeti na njima!
imas usb wlan karticu sa antenicom koja se srafi u njega i ona je jacine 5dbi e sad skines antenicu i usrafis booster od 1000 milivati koji ima svoje napajanje pa na njega stavis antenicu i dobijes 15dbi ali ti ne garantujem da ti od toga nece izrasti treca sisa :)))))) :buba_lcd: to zraci ko ludo i ne samo to svaka wlan antena ima zracenje,neke manje neke vise.
znaci sve zavisi od jacine kartice u uredjaju a ne od samog tipa i modela uredjaja!:declaokre::yea:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruka
27
wireless RT-N10 - pomoc

pozdrav svima, imam jedan problem pa ako mi neko moze pomoci, imam adsl kablovski internet i dobro radi, kupio sam skoro ruter asus RT-N10, prikljucio ga i sve radi ok, signal je veoma jak, samo ima jedna mana, kada skidam neki film ili bilo sta na laptop, bilo direktno ili preko jdownloader-a, brzina je zakucana na maksimum 60 KB/s i niti se spusta a ni podize, samo preo torenta predje preko, dok na glavnom racunaru brzina je normalna kao pre, varira oko 110 KB/S, laptop je toshiba satelllite pro L300.

Unapred veoma zahvalan
 
Natrag
Top