Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
25.06.2011
Poruka
4
Moze li mi neko pomoci nekim tutorialom kako u Ubuntu instalirati TL-WN321G, ne prepoznaje ga uopste a ne znam ni sta trebam da skida i kako da odragim??? Obican sam amater sto se tice tutoriala....ili ako postoji neki program za provaljivanje wireless WEP sifri da me uputite da skinem da se ne cimam sa linuxom.
Unapred hvala!!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Moze li mi neko pomoci nekim tutorialom kako u Ubuntu instalirati TL-WN321G, ne prepoznaje ga uopste a ne znam ni sta trebam da skida i kako da odragim??? Obican sam amater sto se tice tutoriala....ili ako postoji neki program za provaljivanje wireless WEP sifri da me uputite da skinem da se ne cimam sa linuxom.
Unapred hvala!!!

samo mi malo bolje objasni sta ti zapravo hoces,imas taj tl-wn321g pa nemozes da mu pristupis ili sta?
 
Član
Učlanjen(a)
25.06.2011
Poruka
4
samo mi malo bolje objasni sta ti zapravo hoces,imas taj tl-wn321g pa nemozes da mu pristupis ili sta?

Da...ne prijavljuje mi wireless uopste i nzm sta da radim jer ne znam kako da instaliram, kada ga ukljucim na usb pise da je prikacen ralink wireless adapter ili tako nesto ali ne postoji nigde kada odem na WLAN MANAGER, pise mi ne postoji wireless adapter i zatvori se program.
Molim te pomozi mi ako mozes, pocetnik sam za Linux. :))))
Imam Back Track 3...msm kad mi ucita linux to mi pise, drug mi instalirao.
Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Da...ne prijavljuje mi wireless uopste i nzm sta da radim jer ne znam kako da instaliram, kada ga ukljucim na usb pise da je prikacen ralink wireless adapter ili tako nesto ali ne postoji nigde kada odem na WLAN MANAGER, pise mi ne postoji wireless adapter i zatvori se program.
Molim te pomozi mi ako mozes, pocetnik sam za Linux. :))))
Imam Back Track 3...msm kad mi ucita linux to mi pise, drug mi instalirao.
Pozz

izvini za odgovor sa zakasnjenjem ali svi usb hardveri traze drajvere da bi radili pod linuxsom evo nasao sam ti link za download,sa ovim bi trebao da resis probleme sto se tice tog w-lan adaptera.za razbijanje wep,wpa,i wpa2psk enkripcije preko blacktrack linuxa mislim da neces moci bez ap moda na tom adapteru a mislim da ga taj model nema.ja sam probao sa tl-wn722n koji je napredniji model i nisam uspeo.drugo trebace ti recnik iz kog ces da vadis reci sa kojim ces razbijati tu enkripciju a ja na netu nisam nista nasao na nasem jeziku.trece i ako imas sve to opet nista neces moci da uradis bez naprednog poznavanja rada u linux okruzenju.lakse ti je da odes kod komsije i pitas ga za sifru nego da je provaljujes ako me razumes sta hocu da ti kazem.na netu to svuda izgleda lako kad to majstori hakovanja rade ali je u realnosti samo san,veruj mi!evo ti link za drajver i srecno!
TP-Link TL-WN321G Driver download for Linux
 
Član
Učlanjen(a)
25.06.2011
Poruka
4
izvini za odgovor sa zakasnjenjem ali svi usb hardveri traze drajvere da bi radili pod linuxsom evo nasao sam ti link za download,sa ovim bi trebao da resis probleme sto se tice tog w-lan adaptera.za razbijanje wep,wpa,i wpa2psk enkripcije preko blacktrack linuxa mislim da neces moci bez ap moda na tom adapteru a mislim da ga taj model nema.ja sam probao sa tl-wn722n koji je napredniji model i nisam uspeo.drugo trebace ti recnik iz kog ces da vadis reci sa kojim ces razbijati tu enkripciju a ja na netu nisam nista nasao na nasem jeziku.trece i ako imas sve to opet nista neces moci da uradis bez naprednog poznavanja rada u linux okruzenju.lakse ti je da odes kod komsije i pitas ga za sifru nego da je provaljujes ako me razumes sta hocu da ti kazem.na netu to svuda izgleda lako kad to majstori hakovanja rade ali je u realnosti samo san,veruj mi!evo ti link za drajver i srecno!
tp-link tl-wn321g driver download for linux

hvala ti puno!!! I to sto kazes....al jbg komsija je dziber...vec sam pitao, probacu opet.
Izvini samo jos jedno pitanje, gde trebam ovo da raspakujem da bi radilo ili se kuca nesto u konsole?
Hvala jos jednom puno :))))
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
hvala ti puno!!! I to sto kazes....al jbg komsija je dziber...vec sam pitao, probacu opet.
Izvini samo jos jedno pitanje, gde trebam ovo da raspakujem da bi radilo ili se kuca nesto u konsole?
Hvala jos jednom puno :))))

to ces morati u linux delu da pitas sa tim nisam bas iskusan jbg :))))))))
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
9
koji wep kod mene ima 64-bits i 128-bits
i gde da najestim ip adresu na modemu ili laptopu ili racunaru i kad to namjestim hoceli mi internet u racunara kojeg povecujem kablovski moce da se koristi kada je na modemu ukljucen wireless
ja sam sa one teme modem echo life hg520b
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
koji wep kod mene ima 64-bits i 128-bits
i gde da najestim ip adresu na modemu ili laptopu ili racunaru i kad to namjestim hoceli mi internet u racunara kojeg povecujem kablovski moce da se koristi kada je na modemu ukljucen wireless
ja sam sa one teme modem echo life hg520b

odgovorio sam ti pa javi sta si uradio

Dodato posle 1 30 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

evo i linka za turtorijal setovanja wirelessa na adsl ruterima!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
9
druze odgovorio sam na svojoj temi

Dodato posle 1 57 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ee nemoj zaba da se umaras ako je crko medem jbga

i da li bi mogao da resim problem kad bi kupio wireless ruter i mozes mi reci neki malo jeftiniji
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2010
Poruka
7
treba mi mala pomoc....
imam telekomov adsl koji ima wireless...
hteo bih da se komsija prikaci na wireless, ali ne znam je li moguce da on moze uhvatiti signal sa mog rutera pomocu wireless kartice i male antene....
razdaljina je oko 20 metara od mog kompa do njegovog izmedju dva zida....
 
Natrag
Top