Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
U pitanju je HUAWEI HG520s... On fakticki uvek pokazuje da ima signal al nekada nece da se konektuje na net sve dok se ruter ne restartuje.

probaj da se zakacis sa siframa za njega tj da vidis dali mozes da se kacis na njega 192.168.1.1 imas sifre u postovima iznad.ako uspes onda mozes preko njega da ga restartujes potrazi samo opciju reboot i to je to.ako to ne ide kupi jedan w-lan ruter imas ih na limundu,obavezno uzmi tp-link i nikako airlive,oni su oko 2k dinara mozda nesto malo vise,iskljucite w-lan na adsl-u i povezite lan iz adsl-a u wan port rutera,stavis ssid i wep key i resili ste problem.

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ma probao sam to vec ali nesto ne stima, ako premotas film, ja sam ti i skrenuo paznju na taj program, jer sam ga bio probao, nije nesto radio kod mene, ali izgleda da kod svih ostalih radi :) Ajde ako mozes napisi mi sta si ti radio tu, mozda ja radim nesto pogresno.

evo ti slike sta i kako treba da uradis.

Pogledajte prilog 14631
stavis mode ap i onda imas security stavis wep npr.
wifi name stavis naziv mreze
pass ti je sifra 10 broja moras da stavis na wep enkripciji
internet tu izaberes u padajucem meniju onu tvoju internet konekciju ne w-lan od laptopa
pitace te verovatno za konekciju koju delis e tu stavis w-lan od laptopa i to je to.
skeniras sa drugim laptopom i zakacis se.
57984962.png
http://img717.imageshack.us/i/57984962.png/

a evo i ovog!
co-workers.

Getting Started

Once Installed, Connectify runs in the Notification Tray next to the system clock. It might not be visible, because Windows 7 has cleaned up the Notification Tray to hide the icons that you don't frequently use. If you click on the small white triangle it will show all of the icons, including the Connectify radio wave icon.
To ensure that Connectify stays visible, select "Customize". Find Connectify in the list of programs and select "Show icons and notifications".
To get started, click on the Connectify logo in the Notification Tray.

  1. Select the Internet connection you wish to share
  2. Choose a name for your new wireless network
  3. Choose a wireless password
  4. If the Mode box is visible, select "Access Point" if it is in the menu, otherwise, use "Ad Hoc".
  5. Press the Start Hotspot Sharing button to turn on your wireless network
  6. Now, from your other devices, you can see your wireless network. Choose to join it, and enter the wireless password to connect.


57984962.png
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
16
evo ti slike sta i kako treba da uradis.

Pogledajte prilog 14631
stavis mode ap i onda imas security stavis wep npr.
wifi name stavis naziv mreze
pass ti je sifra 10 broja moras da stavis na wep enkripciji
internet tu izaberes u padajucem meniju onu tvoju internet konekciju ne w-lan od laptopa
pitace te verovatno za konekciju koju delis e tu stavis w-lan od laptopa i to je to.
skeniras sa drugim laptopom i zakacis se.
57984962.png
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

a evo i ovog!
co-workers.

Getting Started

Once Installed, Connectify runs in the Notification Tray next to the system clock. It might not be visible, because Windows 7 has cleaned up the Notification Tray to hide the icons that you don't frequently use. If you click on the small white triangle it will show all of the icons, including the Connectify radio wave icon.
To ensure that Connectify stays visible, select "Customize". Find Connectify in the list of programs and select "Show icons and notifications".
To get started, click on the Connectify logo in the Notification Tray.


  1. Select the Internet connection you wish to share
  2. Choose a name for your new wireless network
  3. Choose a wireless password
  4. If the Mode box is visible, select "Access Point" if it is in the menu, otherwise, use "Ad Hoc".
  5. Press the Start Hotspot Sharing button to turn on your wireless network
  6. Now, from your other devices, you can see your wireless network. Choose to join it, and enter the wireless password to connect.



57984962.png
[/QUOTE]

Ne dozvoljava mi da biram taj ap mode, a i citao sam u helpu da nesto oko 3g mreze pa frka s nekim provajderima itd. Odustajem, hvala svima i dovidjenja. :)
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2011
Poruka
1
zdravo! Imam problem sa konektovanjem preko wirelessa na otvorene mreze.Znam da je bilo neko pitanje slicno mom na pocetku teme ,ali moj problem je malo drugaciji.Koristim Airlive 1600 usb (200mw),na desktopu w7.Imam dosta otvorenih mrerza posto zivim u centru, ali mogu da se konektujem samo na dve ili tri a u zadnje vreme samo jednu, a u okruzenju imam bar 10 otvorenih mreza.Na neke od tih mreza nisam nikad mogao da se konektujem a na neke periodicno znaci danas mogu a sutra ne mogu!?Takodje imam notebook aspire one sa xp instaliranim i preko njega mogu da se konektujem na istu mrezu preko koje ne mogu da povezem moj desk top, a moj desk top ima daleko jacu karticu i grid antenu napolju sa daleko boljim signalom i kvalitetom linka, pa me zivo interesuje sta tu mogu da uradim odnosno sta je problem.Neverujem da me je neko banovao jer sam vrlo ogranicen korisnik bez nekih velikih skidanja sa neta,uglavnom otvaranje stranica i po koji program, a posebno me interesuju mreze na koje se skoro nikad nisam konektovao a otkljucane su i dalje ne mogu da se konektujem, odnosno ponekad i mogu.U cemu je problem i sta je to sto bih ja mogao da uradim na w7.Inace na netu sam pronasao dosta istih problema kao moj, ali bez resenja.Izvinjavam se zbog malo duzeg posta!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
zdravo! Imam problem sa konektovanjem preko wirelessa na otvorene mreze.Znam da je bilo neko pitanje slicno mom na pocetku teme ,ali moj problem je malo drugaciji.Koristim Airlive 1600 usb (200mw),na desktopu w7.Imam dosta otvorenih mrerza posto zivim u centru, ali mogu da se konektujem samo na dve ili tri a u zadnje vreme samo jednu, a u okruzenju imam bar 10 otvorenih mreza.Na neke od tih mreza nisam nikad mogao da se konektujem a na neke periodicno znaci danas mogu a sutra ne mogu!?Takodje imam notebook aspire one sa xp instaliranim i preko njega mogu da se konektujem na istu mrezu preko koje ne mogu da povezem moj desk top, a moj desk top ima daleko jacu karticu i grid antenu napolju sa daleko boljim signalom i kvalitetom linka, pa me zivo interesuje sta tu mogu da uradim odnosno sta je problem.Neverujem da me je neko banovao jer sam vrlo ogranicen korisnik bez nekih velikih skidanja sa neta,uglavnom otvaranje stranica i po koji program, a posebno me interesuju mreze na koje se skoro nikad nisam konektovao a otkljucane su i dalje ne mogu da se konektujem, odnosno ponekad i mogu.U cemu je problem i sta je to sto bih ja mogao da uradim na w7.Inace na netu sam pronasao dosta istih problema kao moj, ali bez resenja.Izvinjavam se zbog malo duzeg posta!!

pazi problem je cest i iskreno ja mislim da niko to nezna da ti odgovori.
ja kuci imam w-lan karticu u kompu i hvatam adsl ruter signal je ok ali ponekad kad se konektujem za njega pise no internet access,proverim i dobio sam ip od rutera znaci zakacen sam za njega ali nema neta.e sad imam tplink ap koji za koji mi je zakacena kockica antena znaci externa i sljaka ko zmaj na tom istom kompu i sistemu .mislim da je problem u tim adsl ruterima zavisno od modela.e sad sa ap-om sam non stop zakacen i kad mi je komp ugasen a sa w-lan karticom nisam i ponekad radi ponekad ne.ako se razumes u setup rutera probaj da se zakacis za njega sa tim laptopom koji hoce da se kaci na te mreze sto komp nece, imas uputstvo i lozinke iznad u postovima pa udji u wireless podesavanja ima tamo opcija county ili region neznam kako tacno pise i stavi da bude poland obavezno.
objasnjenje:
Channel
menu_point.gif
USA: 1 ~ 11
menu_point.gif
Europe: 1 ~ 13
menu_point.gif
Japan: 1 ~ 14



ovo je od kog do kog kanala treba da budu uredjaji u tim regijama kad ga budes stavio na poland otvorices sve kanale za ovu regiju.cesto se desava da korisnik ne vidi nikakav signal ili ne moze da se zakaci za uredjaj zato sto je stavljeno da ocija chanel bude auto i opcija region bude usa ako je lap top ibm marke on je amerikanac i pravljen je za njihovo trziste tako da wlan kartica u njemu ima skeniranje samo do 11 kanala.kada je opcija auto chanel ukljucena svaki put kad resetujes ruter on stavi neki kanal automatski,ako se desi da je taj kanal 12 ili 13 nece videti laptop signal sa njega ili ce ga videti ali se nece moci zakaciti za njega.to moze da objasni zasto se sa jednim uredjajem kaci a sa drugim ne.
druga stvar oko tih kanala rucnim menjanjem kanala mozes da dobijes mnogo bolji ili gori signal sa tog rutera.kako?
objasnjenje:
ako u komsiluku imas 5 rutera sa tim airlive 1600 mozes da vidis pored signala i kanal na kom se nalazi.
ako su ti 3 rutera na kanalu 1
1 na kanalu 10
1 na kanalu 8
stavljanjem jednog od ta 3 na kanal 5 dobices bolji signal sa tog uredjaja (mozda i gori zavisno od polozaja tog rutera)
uzmes experimentises malo a mozes da dobijes puno.
ja sam imao 2 rutera u komsiluku oba su bila na kanalu 12 stavio sam ovaj sto se konektujem na njega na kanal 1 i sa 19decibela dobio dobio signal od cak 31decibel pa ti izracunaj koliko je to u procentima.(takodje sam ga stavio na kanal 10 gde sam dobio 8decibela pa sam se jedva konektovao za njega opet da promenim kanal :) )
probaj pa javi dali ti je pomoglo :) pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruka
10
Pa tema je o wireless-u, znaci wireless signal.
Imam tp link wn350gd, antenu 16db, desktop racunar.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pa tema je o wireless-u, znaci wireless signal.
Imam tp link wn350gd, antenu 16db, desktop racunar.


druze tema jeste o wireless-u ali nemozes tako da postavis pitanje bez dodatnih informacija o tvojoj opremi!
imas antenu ok,imas i wlan karticu,ako to sve koristis onda mozes da pogledas i signal.
jedino ako imas win7 na kompu signal se ne vidi jer nemas instaliran utility tj.kompletan drajver vec si tu karticu samo ubacio u komp i win7 je prepoznao i to je to.werovatno signal vidis preko windows-a.
imas na ovoj stranici drajvere za tu karticu za sve os sisteme,skini instaliraj pa se javi jer mi i dalje nije jasno tvoje pitanje.
nema programa za gledanje signala,svaki uredjaj ima svoj softver ako ga pravilno instaliras videces i signal! :)

Download
 
Natrag
Top