Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Komande za menjanje MAC adrese u Linuxu

ifconfig wlan0 down
macchanger -r wlan0 (menja u proizvoljnu adresu) ili
macchanger --mac 00:11:22:33:44:55 wlan0 (menja u odredjenu adresu, u ovom slucaju 00:11:22:33:44:55)
ifconfig wlan0 up
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
Alimpije, svrha svega toga je da coveku pomognemo da nebi ispadao iz mreze usled slabljena signala ili zaglupljivanja njegovog adaptera.
Na mrezu mozes uci ukoliko znas njenu lozinku i tek onda videti uredjaje koji su pristupili na istoj ....a nije mi samo jasno kako bi ti to video MAC adresu mog telefona bez da udjes na mrezu odakle primam signal, pa nije moj telefon ruter pa da je javno objavljuje. Nego necemo o tome, postoje te alternativne metode ali sad nije rec o njima niti je prava tema za to.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
moj drug hoce da kupi usb tp-link da ga koristi na tablet,naravno tablet ima windows 8,a ne android.dali bi radeo tp-link na tablet sa sistemom win8?
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
moj drug hoce da kupi usb tp-link da ga koristi na tablet,naravno tablet ima windows 8,a ne android.dali bi radeo tp-link na tablet sa sistemom win8?
Radio bi kad bi imao odakle da se napaja. Tablet nebi mogao da mu isporuci +5v koje inace dobija sa usb-a na kompu.
:dance2: Ako voli da experimentise i ima neka osnovna znanja....neka odsece OTG kabl pa neka mu ugura struju od nekog punjaca za telefon.
otg_usb_am_micro-usb_af-external_powerusb-am-jpg.2080

sve ostalo sto bih ti odgovorio i sto bi me ti dalje pitao ispada iz ove teme ,,wireless pitanja i odgovori". Imas na forumu elektronika i to, tu bi bilo pravo mesto. :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Radio bi kad bi imao odakle da se napaja. Tablet nebi mogao da mu isporuci +5v koje inace dobija sa usb-a na kompu.
:dance2: Ako voli da experimentise i ima neka osnovna znanja....neka odsece OTG kabl pa neka mu ugura struju od nekog punjaca za telefon.
otg_usb_am_micro-usb_af-external_powerusb-am-jpg.2080

sve ostalo sto bih ti odgovorio i sto bi me ti dalje pitao ispada iz ove teme ,,wireless pitanja i odgovori". Imas na forumu elektronika i to, tu bi bilo pravo mesto. :dance2:
ma,onako sam pitao.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
moj drug hoce da kupi usb tp-link da ga koristi na tablet,naravno tablet ima windows 8,a ne android.dali bi radeo tp-link na tablet sa sistemom win8?


Uz ovo sto je psyhoraver vec odgovorio mogao bih da dodam samo da tvoj drug to nece znati dok ne proba. Ima tableta koji bez problema isporucuju 5V i 500mA na USB-u dok je to kod nekih mizernih 100mA. Tih 100mA nije dovoljno da pogura ista zahtevnije od flash memorije. Uz "powered USB HUB" ili psyhoraver-ovo resenje nema dileme.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruka
39
Jel moze neko da mi objasni kako ovaj ruter povezati na komp,gde sta treba ustekati (nema modem da znate da se sa njim ne povezuje,vec direkt sa kompom)?
U pitanju je Tp Link TL-WR743ND,ali ako mozete u detalje jer nisam sam nikad povezivao,a preko sugavog Win XP to moram.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Jel moze neko da mi objasni kako ovaj ruter povezati na komp,gde sta treba ustekati (nema modem da znate da se sa njim ne povezuje,vec direkt sa kompom)?
U pitanju je Tp Link TL-WR743ND,ali ako mozete u detalje jer nisam sam nikad povezivao,a preko sugavog Win XP to moram.

Na strani 13 i 14 ovog pdf-a sto si stavio imas kompletno uputstvo koje objasnjava kako i sta gde trebas da uradis kako bi povezao taj ruter na pc tj.kako bi mu pristupio u podesavanja.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
45
Pozdrav urednicima foruma

Moliio bih za pojašnjenje oko Wireless signala na ADSL.
Koristim internet preko ADSL, modem HG531V1, sa koga napajam dva računara i rasipam Wireless koji koristi moj komšija. Želeo bih da taj signal nekako pojačam. Eto, pitanje je kako i uz pomoć koje aparature!?
Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Kupi Access Point ili sta slicno.

E mene ovo zanima ako neko imao iskustva.

Kod:
http://www.zyxel.com/products_services/p_660hn_fx_p_660hn_fxz_series.shtml?t=p

Kupih ga danas na buvljaku za 5 eura. Nemam napajanje ali snacicu se uskoro. Valja li ovo cemu? Jel ovo klasican AP, moze da primi WI-Fi signal pa da ga deli ili se spaja samo kablom, kao modem?

I jos ovo. Imam PPoE adapter sa TP LINK rutera, jel moze svaki da se koristi, tj, jel ga mogu koristiti za ovaj uredjaj ili mi treba originalni?
 
Natrag
Top