Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
20.09.2009
Poruka
2
sta imas sa strane odakle saljes tj odakle hoces da saljes,kod tv tesko da mozes sta da radis.
daj mi info kako i sta imas gde pa da vidimo.
Ja povezem SBB modem utp kablom sa hg530 od telekoma (u lan1) ali nece da bezicno da radi.Je li problem u samom ruteru HG530 ili u necem drugom.Ne razumem pa zato pitam.
evo primera::Druga mreza koju imam je da hvatam net preko wireless antene i ona je prikopcana na ap ruter.Taj AP ruter sam povezao utp kablom sa HG530 (ubacio utp u lan1) i sve radi.Fakticki sam HG530 mi sluzi kao switch.
Sad meni nije jasno kako to ne moze sa SBB da radi.
Razmisljam ovako ako je SBB modem prijemna jedinica iz koje dobijam net,onda kad na taj isti modem prikacim HG530 on treba da baca signal.
Gde ja tu gresim?
Slab sam u ovoj materiji a jako me interesuje,pa vas zato sve i pitam.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
to ti je obican kablovski modem i sa njime mozes spojiti bilo koji uredjaj tj ruter,inace ti meni ovde sada nista i dalje nisi rekao i nemam pojma i dalje koji to uredjaj pokusavas da spojis sa ovim.

pa problem je sto ne znam ni koji je ruter (koja marka ) nego ocu da kupim, a znam da je dual ruter i da je oko 10 €
eh sad mogul ja njeg spojiti sa ovim modemom, i jel ima neke veze sto je dual, jel to bolje ili gore
nadam se da sad razumijes
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ja povezem SBB modem utp kablom sa hg530 od telekoma (u lan1) ali nece da bezicno da radi.Je li problem u samom ruteru HG530 ili u necem drugom.Ne razumem pa zato pitam.
evo primera::Druga mreza koju imam je da hvatam net preko wireless antene i ona je prikopcana na ap ruter.Taj AP ruter sam povezao utp kablom sa HG530 (ubacio utp u lan1) i sve radi.Fakticki sam HG530 mi sluzi kao switch.
Sad meni nije jasno kako to ne moze sa SBB da radi.
Razmisljam ovako ako je SBB modem prijemna jedinica iz koje dobijam net,onda kad na taj isti modem prikacim HG530 on treba da baca signal.
Gde ja tu gresim?
Slab sam u ovoj materiji a jako me interesuje,pa vas zato sve i pitam.

problem je sledeci:
svaki ruter ima dolazni port ili ti najcesce zvani WAN port preko kog dolazi internet u ruter,vas problem je sto je na tom ruteru hg530 dolazni port ustvari port sa telefonskim prikljuckom jer je to adsl ruter a ti krsevi od huawei rutera nemaju te opcije deljenja interneta na koje ste se vi oslanjali.
taj ruter radi samo kao adsl ruter i nikako vise.
moj savet je da taj ruter odstranite i na njegovo mesto stavite neki tp link ruter recimo.radice vam sve normalno,mozda cete trebati da podesite sifru na wfi ali za to cemo lako.
zakljucak je da to sa tom opremom koju imate trenutno ne mozete jer taj vas hg530 nije namenjen za to.pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pa problem je sto ne znam ni koji je ruter (koja marka ) nego ocu da kupim, a znam da je dual ruter i da je oko 10 €
eh sad mogul ja njeg spojiti sa ovim modemom, i jel ima neke veze sto je dual, jel to bolje ili gore
nadam se da sad razumijes
da radice bez obzira sto je dual a oko povezivanja ne verujem da bi bilo problema ako je to ruter,iz modema ide lan kabal u wan port rutera i trebalo bi da to radi i na kablu i na wfi,eventualno neko zakljuvavanje mreze bi trebalo i mozda promena ip adrese samog rutera ako ima istu kao modem ali to je laksa strana.
 
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
1
Pozdrav,
Imam desktop racunar povezan sa adsl ruterom,koji ima wi fi odasiljac,a kupila bih laptop sa wifi-om,koji bi mi bi mi stajao u kuci pored, pa bih koristila taj signal,mada se hvata slab signal sa telefonom pa se plasim da bi i signal koji bih uhvatio laptop bio slab.Inace udaljenost vazdusnom linijom je 10-15met.Sta je resenje,i da li je na mobilnom i laptopu isti wi fi? Inace se ne razumem u to,pa hvala na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav,
Imam desktop racunar povezan sa adsl ruterom,koji ima wi fi odasiljac,a kupila bih laptop sa wifi-om,koji bi mi bi mi stajao u kuci pored, pa bih koristila taj signal,mada se hvata slab signal sa telefonom pa se plasim da bi i signal koji bih uhvatio laptop bio slab.Inace udaljenost vazdusnom linijom je 10-15met.Sta je resenje,i da li je na mobilnom i laptopu isti wi fi? Inace se ne razumem u to,pa hvala na odgovoru.

ti adsl ruteri su slabi,mozes da probas da stavis taj ads ruter na neki prozor koji je ka toj kuci,ako ne moze ili nije izvodljivo to, drugo resenje ti je da uzmes ruter jos jedan ali ovaj sa antenicom koja se skida i njega sa kablom odvuces do tog prozora ili mesta gde je vidna ta kuca,uvek na njegas mozes da usrafis antenu vecu koju bi usmerila ka toj kuci i resila problem signala sto na glupim ads ruterima nije moguce,bar ne na telekomovim.pozz
 
Učlanjen(a)
01.10.2013
Poruka
2
Molim vas za pomoc oko komsinskog WIFI. Do skoro je bio otkljucan,a od skoro na njega ima sifra. Kakva je mogucnos provaliti sifru,ili povecati signal sa drugim otljucanim WIFI. udaljenost do drgog komsije je 50metara. Postoji antena koja ce uhvatiti bolji signal .

Kod mene je problem sto su svi zakljucani. Postoji mogucnost
Provaljivanja sifre Wifi_a. :)

Hvala unapred na odgovoru...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Molim vas za pomoc oko komsinskog WIFI. Do skoro je bio otkljucan,a od skoro na njega ima sifra. Kakva je mogucnos provaliti sifru,ili povecati signal sa drugim otljucanim WIFI. udaljenost do drgog komsije je 50metara. Postoji antena koja ce uhvatiti bolji signal .

Kod mene je problem sto su svi zakljucani. Postoji mogucnost
Provaljivanja sifre Wifi_a. :)

Hvala unapred na odgovoru...


imajuci u obziru da to nije legalno i da to planiras za testiranje na primer svog rutera,postoje neka linux softverska resenja ali ni jedan do sada nisam video kao vredan mlacenja po vise od 5h za kompom da bi pokusao da ga pokrenes.te fali ovo pa onda wifi adapter koji imas nije u listi podrzanih pa negde je nesto pogresno odradjeno,drugim recima sve papazjanija.
moj savet ti je da u 21.veku platis internet i imas sam ruter na kom ces moci da vezbas do mile volje.
ima na youtube 5000 snimaka kako hakeri probijaju wfi ali je cudno sto na svakom probijaju svoje sifre koje su po 10 brojeva ili max 5 karaktera.realnost je malo surovija i nije bas sve kao na tv kao sto se i kaze.
ako zelis bas da se sa time mlatis ja mogu samo nesto iz licnog iskustva da ti kazem.posle dana i dana pokusavanja da probijem komsijin ruter sa svim i svacim uspeo sam jedino zeni zivce da probijem jer se nisam skidao sa kompa satima gledajuci turtorijale i citajuci i naravno pokusavajuci da sprovedem iste.batali sve to i uvedi net veruj ti meni :) pozz
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Podaci
Kablovski modem ( provajder JOTEL Niš , http://www.jotel.co.rs/)
Router [FONT=&amp]TP Link TL-WR740N , nov kupljen pre mesec dana[/FONT]
[FONT=&amp]OS Win7[/FONT]
Sve je radilo mesec dana bez problema , znaci wireless se hvatao I na laptop i na mobilni, mreza je bila zasticena sa WPA2-PSK
Od juce ne radi ni preko kabla ni wireless, signal je pun ali nema internet ni na laptop-u niti na mobilnom.
Ovako je spojeno



Internet radi samo kad spojim UTP kablom iz modema direktno u kompjuter.
Probao sam pristupiti routeru sa http://192.168.1.1 i http://192.168.0.1 ali nece…

Molim za savet I misljenje, hvala.


PS

ako je npr. crko router, da li bi pomogao program CONNECTIFY ?
pa da spojim kablovski modem na jedan laptop UTP kablom (on ima internet) i na njemu instaliram Connectify i on bude wireless router za drugi laptop i mobilni ?

znaci izbacim i bacim postojeci router i stvar funkcionise !
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top