Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam još jedno pitanje. Drugarica ima ruter TP Link TD W8901G. U drugoj kući udaljenosti 20m signal je postojao par dana, pa je onda počeo da se gubi, prvo uveče, a sad i po ceo dan. Dodali smo na njega antenu tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena da bi pojačali signal. Medjutim i dalje nema signala. Šta predlažeš da uradimo da i tamo dobije signal? Da li možda postoji nešto u okolini što bi ometalo signal?
Meni si predlagao www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wa501g/comp_comp_router/317/130 ali ga nema u prodaji. Ako treba neki drugi ruter kako se on povezuje?

vidi postoji brdo stvari ali ja na jednu sumnjam.
stavite ruter do prozora i uspravite antenicu,jos jedna bitna stvar je da ruter menja kanale sam automatski (to su kanali na kojima se emituje wfi signal)vidi ovako ovde imas na ovom linku pdf uputstvo za taj ruter
HTML:
http://www.tp-link.com/resources/software/201161016042811.pdf
na strani 36 ovog pdf imas wfi opcije,prvo moras da se ulogujes u ruter tj sa username i pass koji je stavljen na taj ruter od provajdera.to neznam ali u ugovoru je sigurno upisano.
pristupas mu tako sto ukucas gore u onoj web liniji gde kucas web adresu sajta gde zelis da odes 192.168.1.1
onda te on pita za user i pass kad to ukucas uci ces u ruter,nadji opcije sa strane 36 ovog pdf-a iz linka
na pocetku gore ispod access point imas opciju channel tu izaberes poland onda dalje izaberes ne auto nego manual i na kraju stavis kanal br.6 i dole save.
ruter ce se restartovati a ti odi i vidi kakav je signal tamo posle ovog
ovo mozes ponoviti 13 puta jer ima 13 kanala i na kom nadjes najbolji signal i na kom najbolje radi taj ostavis.
kada stoji na auto channel onda svaki put kada secne struja ili bude bilo kakav strujni prekid ruter promeni kanal i zato nekad ima nekad nema neta ili se desi da ode na neki kanal koji taj laptop sto se kaci ne vidi na promer i onda nema neta.
ako ti nista od ovog ne pomogne
HTML:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna
stavi ovo sa druge strane gde pokusavas da uhvatis signal,ako ga nesto uhvati to ce biti ovo cudo ima 500mW i od ovog raste treca dojka hahaha!
ovo sigurno pomaze ali ne bacaj pare dok ne probas ovo gore prvo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
imam laptop i uzimam od komsije wi fi...signal mi je 12 posto..da li mogu na softverski nacin da povecam signal? bez kupovine delova pa makr to bilo i nekoliko posto....hvala unapred

to je cista laz da softverski mozes da ga pojacas i svako ko ti to kaze debelo te slagao,nista bez dodatnog ulaganja u neki usb sa jacom antenicom i slicno,nekih 2000din mozda gore dole 500din

vidi ovo zavrsilo bi ti posao extra i jako je ko zemlja ima 500mw sa njim bi imao 100% signal

HTML:
[media=youtube]46StFHZq0Gw[/media]

imas ga ovde da ga kupis i nije skup oko 2300din je
HTML:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
to je cista laz da softverski mozes da ga pojacas i svako ko ti to kaze debelo te slagao,nista bez dodatnog ulaganja u neki usb sa jacom antenicom i slicno,nekih 2000din mozda gore dole 500din

vidi ovo zavrsilo bi ti posao extra i jako je ko zemlja ima 500mw sa njim bi imao 100% signal

HTML:
[media=youtube]46StFHZq0Gw[/media]

imas ga ovde da ga kupis i nije skup oko 2300din je
HTML:
http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wn7200nd-150mb-s-high-power-usb-bezicna
ok..hvala vam..a da vas pitam onda ovako posto se razumete i ovo i mozete da mi date vase misljenje...sta mi je najeftinija varijanta da uzmem da bih mogao u krugu od 5 kilometra da uzimam signale sa otkljucanih? a kolika je razlika u ceni ako bi hteo 10 km ili 15 u krugu da uzimam signal? hvala uanpred..
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ok..hvala vam..a da vas pitam onda ovako posto se razumete i ovo i mozete da mi date vase misljenje...sta mi je najeftinija varijanta da uzmem da bih mogao u krugu od 5 kilometra da uzimam signale sa otkljucanih? a kolika je razlika u ceni ako bi hteo 10 km ili 15 u krugu da uzimam signal? hvala uanpred..

5km je velika razdaljina i mora i sa jedne i sa druge strane da postoje externe grid antene upucane jedna u drugu,bez toga nista i nikako.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
5km je velika razdaljina i mora i sa jedne i sa druge strane da postoje externe grid antene upucane jedna u drugu,bez toga nista i nikako.
hvala vam na odgovoru..a ono sto ste mi preporucili da kupim, na koliku daljinu moze da uhvati ako oni nemaju antenu ni pojacivace, nego obican net od 10, 12 mb?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
hvala vam na odgovoru..a ono sto ste mi preporucili da kupim, na koliku daljinu moze da uhvati ako oni nemaju antenu ni pojacivace, nego obican net od 10, 12 mb?
komsiski net recimo 15-20m u krugu i iznad 2-3 sprata najvise kada nema puno zidova i prepreka. najvise 50m ali tesko.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Da li mogu da podesim drugaricin ruter s mog kućnog kompjutera uz username i password?

mozes!
mozes da upoterebis neki od programa za remote,najbolji je na primer teamviewer.
HTML:
http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_sr-dcm.exe
nek instalira ona ovo i instaliras ga ti kod tebe,kad ga pokrenete svako ima svoj code,nek ti da ona njen preko tel ili sms-a ti ga ukucas i dobijes njen desktop.radis kao da si tamo za kompom.

ovde ti je objasnjenje kako to radi i kako se instalira
TeamViewer 7 - Remote Control any Computer - YouTube
 
Natrag
Top