Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
02.10.2012
Poruka
5
Gpedit.msc is a name of a Windows module or a tool that is used to administer or modify group policies. See the Group policy (Windows) page for more details.
nije ovo za to!
kazi ti meni dali bi hteli mozda da instalirate na kompu neki program koji bi mogao da ogranici protok na kom bi naprimer stavili da je maximum njemu npr.2mega/256 i ti sebi recimo to isto instaliras i resli ste problem.
imate program net limiter i jos brdo drugih koji to rade.
pa da nesto tako sam i mislio jer budzeta za novi modem nema :D bio bih ti zahvalan ako bi mogo neko uputstvo il nesto slicno da postavis jer me je strah da nesto ne zabrljam pa posle da udaram glavu o zid, ako ne nekako cemo se i mozda snaci
hvala
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
103
Pitanje: koji ruter da uzmem i dali imaju ruteri da daju signal dobar do 500 metara vazdušne linije,naravno interesujeme naziv i model tog rutera unapred hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2012
Poruka
7
Uradih reinstaliranje,poskidah najnovije drajvere,i sad "vidim" masu signala,i ne puca veza(da kucnem
icon_biggrin.gif
)veliko olaksanje
smile.png
jedino sto je ostao povremeni problem da iako se konektujem stoji "No internet access"
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2012
Poruka
2
pomoc :)

Zdravo :) Imam jedno pitanje... Kada sam konektovana na neki wireless, lap top blokira i ne moze da se ugasi normalno vec moram da iscupam kabal ili izvadim bateriju. Kada nisam konektovana, sve funkcionise normalno. Sta bi trbalo da uradim? Unapred hvala :D

Ne citam pazljivo, pa zaboravih najvaznije:
-uredjaj je Toshiba Satellite C660 1x3, a wireless imam svoj kuci, ali ista stvar se desava i kada se nakacim na neciji wireless... :/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
Imam još jedno pitanje. Drugarica ima ruter TP Link TD W8901G. U drugoj kući udaljenosti 20m signal je postojao par dana, pa je onda počeo da se gubi, prvo uveče, a sad i po ceo dan. Dodali smo na njega antenu tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena da bi pojačali signal. Medjutim i dalje nema signala. Šta predlažeš da uradimo da i tamo dobije signal? Da li možda postoji nešto u okolini što bi ometalo signal?
Meni si predlagao www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wa501g/comp_comp_router/317/130 ali ga nema u prodaji. Ako treba neki drugi ruter kako se on povezuje?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
imam laptop i uzimam od komsije wi fi...signal mi je 12 posto..da li mogu na softverski nacin da povecam signal? bez kupovine delova pa makr to bilo i nekoliko posto....hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
pa da nesto tako sam i mislio jer budzeta za novi modem nema :D bio bih ti zahvalan ako bi mogo neko uputstvo il nesto slicno da postavis jer me je strah da nesto ne zabrljam pa posle da udaram glavu o zid, ako ne nekako cemo se i mozda snaci
hvala

ima evo ovo
ovo je 32bit verzija
HTML:
http://www.netlimiter.com/download/nl3setup.exe
ovo je 64bit verzija
HTML:
http://www.netlimiter.com/download/nl3setup-x64.exe
ovo treba na oba racunara da se instalira i stavite minimum i maximum i jednom i drugom tj podelite protok.
ako se ne snadjes pisi da odradim turtorijal.pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pitanje: koji ruter da uzmem i dali imaju ruteri da daju signal dobar do 500 metara vazdušne linije,naravno interesujeme naziv i model tog rutera unapred hvala.

takav ruter ne postoji jer nema sanse da uhvatis upotrebljiv signal,kazi mi sta imas sa druge strane tj cime planiras da uhvatis signal i koliko ti je budzet a ja cu ti reci sta bi bilo najbolje.dali ima zgrada izmedju vide li se cisto ti objekti?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Uradih reinstaliranje,poskidah najnovije drajvere,i sad "vidim" masu signala,i ne puca veza(da kucnem
icon_biggrin.gif
)veliko olaksanje
smile.png
jedino sto je ostao povremeni problem da iako se konektujem stoji "No internet access"

to je klasican problem kod huawei modela tipa hg520,520c itd,sta se desava,baguje dhcp preko wlana (to je takozvano automatsko dodeljivanje ip adresa).na kablu nema problema ali wfi baguje,u dhcp podesavanjima ima opcija DHCP Lease Time gde je stavljeno 1 hour,to znaci da on ponovo skenira nove uredjaje zakacene na ruter na svaka sat vremena i tada im da ip adresu.
ti se zakacis za njega ali stoji zut uzvicnik a to je zato sto nije dobivena ip adresa od rutera.kada se to desi obicno gasenje i paljenje rutera resava problem ali ako je u pitanju komsijin ruter to je vec problem zar ne hehe!!!!!!to se resava cim uspes da se zakacis prvi put za ruter udjes u njega i podesis mu DHCP Lease Time na 5min i resis problem! nadam se da ti je ovo sve pomoglo.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Zdravo :) Imam jedno pitanje... Kada sam konektovana na neki wireless, lap top blokira i ne moze da se ugasi normalno vec moram da iscupam kabal ili izvadim bateriju. Kada nisam konektovana, sve funkcionise normalno. Sta bi trbalo da uradim? Unapred hvala :D

Ne citam pazljivo, pa zaboravih najvaznije:
-uredjaj je Toshiba Satellite C660 1x3, a wireless imam svoj kuci, ali ista stvar se desava i kada se nakacim na neciji wireless... :/

bas danas sam radio sistem na jednom Toshiba Satellite C660-115 i hteo sam da ga razbijem zbog wlana jer nije hteo da ga prepozna automatski na win7 a kod dobavljaca ima nekoliko drajvera koji nude i jedva sam ga sredio.
mislim da ta satelite c660 serija ima neki zajeb sa tim wfijem,i posle instalacija pucala mi je konekcija sa ruterom par puta bez objasnjenja.
mozda je pogresan drajver instaliran pa ti to pravi problem.
ovde imas drajvere za nekoliko njihovih adaptera koje ugradjuju u te modele
HTML:
https://aps.toshiba-tro.de/wlan/?page=downloads

kad udjes na stranicu levo su vrste adaptera tj marke,ti imas neki od tih marki u laptopu
Atheros
Broadcom
Intel
Realtek
izaberi tip operativnog sistema i u produzetku kliknes na download,verziju uvek gledas noviju da skines
imas 4 kom jedan od njih mora da radi i pre instalacije uvek deinstaliras stari
ako nista od ovog ne bude pomoglo probaj sistem da podignes ponovo i sve reinstaliras
ako ni to ne pomogne verovatno je crkla wfi kartica ili je pred smrt pa ona pravi problem,to se menja u bilo kom servisu za racunare za ne vise od 2000-3000din.
nadam se da ces se snaci.pozzz
 
Natrag
Top