Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
02.10.2012
Poruka
2
Zaboravio sam pitati sta sa karticom ako nema drajver za OS win7 ima samo do XP,dali moze da se nesta nadje na int.za kartice koje su drajveri do OS XP.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
wifi kao fa normalno radi, resetovao sam ga ali opet mi samo jedan uredjaj hvata signal, na drugima ne postoji uopste, nema ga.... Kucni komp sasvim normalno radi...

udji u ruter i stavi rucno kanal 6 na wfi ne na automatski i stavi zemlju poland,stavi wep kljuc sa 10 broja ne wpa ili wpa2.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Zdravo svima.Planiram da sebi i jos dvojici mojih drugara obezbedim pristup internetu.U gradu imam net preko kablovske tv 8192/2048 Mbps.Iz grada do jednog brda u nasem selu planiram link na 5,8 GHz razdaljina 9 km.U gradu sam planirao MikroTik ruter plocu RB411L sa karticom CM9 a na brdu u selu ruter napravljen od racunara (CPU 300MHz,mem.128Mb,HD 6 Gb) OS Windovs XP i dve kartice CM9 jednu za link a drugu za nas klijente.Antene za link su parabole 34 dBi.Zanima me da li sve ovo sto sam zamislio moze da funkcionise i koji opseg da koristim za nas klijente 5,8 ili 2,4 posto smo udaljeni od brda po sledecem redosledu(u sektoru od max 10 stepeni)0,7km 4,5km i najudaljeniji 7,1km.
na taj pc stavi microtik ne xp a ako do brda je to sve extra problem ce ti biti ta daljina od 7km moraces antenu na 5ghz neku panel ili sektor a i oni ce morati prijemne na 5ghz nadam se da znas sta radis jer ta oprema nije uopste jeftina.7km je puno za 2,4ghz mozda bude ok posto s samo 3 korisnika ali to ti ne garantujem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
1. Dali sa promenom MAC adrese mogu ponovo da udjem na ruter na koji mi je zabranjen pristup,sa starom Vlan karticom.
2.
zavisi dali ti je zabranjen pristup po mac ili po ip adresi,ako je po mac adresi mozes.imas softver koji ti menja mac adresu ne moras da kupis ili menjas karticu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruka
52
quote_icon.png
Originally Posted by konobar019
stavi ruter blize prozoru,uvek gledaj da ima sto manje pregradnih zidova,sto manje prepreka signal je bolji.neznam dali se na tom modelu skida antenica ali ako je uzmi neku jacu antenicu jer je na njemu slabija varijanta tj obicna.imas tp link od 8db mislim.
ovako nesto.
HTML Code:

Kod:
[URL="http://www.netiks.rs/tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena Kupila"]http://www.netiks.rs/tp-link-tl-ant2408cl-omni-antena [/URL]

Kupila sam antenu i signal se pojačao sa 1-2 crtice na 3-4. Ako bude kočilo pitaću za savet šta dalje. Hvala puno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
24.10.2012
Poruka
3
Pomoc oko Wireless-G router CWR-854

Kako da povezem Wireless-G router CWR-854 sa Internetom..
Imam Wireless-G router CWR-854 i na njega zakacenu wireless antenu (mrezastu antenu) ..
Zelio bi confugurisat Wireless-G router CWR-854 , da bi imao internet na svom racunaro...
Mozeteli mi pomoc kolko u vezi ovoga...??
Hvala..:)
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Kako da povezem Wireless-G router CWR-854 sa Internetom..
Imam Wireless-G router CWR-854 i na njega zakacenu wireless antenu (mrezastu antenu) ..
Zelio bi confugurisat Wireless-G router CWR-854 , da bi imao internet na svom racunaro...
Mozeteli mi pomoc kolko u vezi ovoga...??
Hvala..:)

e vidi ovako to sto ti imas je ruter a tebi treba ap da bi mogao da primas wfi signal.ovaj model je star ko biblija sto ti imas i nema to,u kracim crtama taj ruter sluzi samo za slanje wfi signala,internet ide u njega preko wan porta a on dalje rutira za ostale uredjaje prelo lan portova i preko wfi konekcije.
evo ti adresa sa uputstvom za njega u pdf formatu.ali ti treba pored njega jos jedan uredjaj da bi napravio to sto zelis.
HTML:
http://www.cnetusa.com/support/manuals/cwr-854%28f%29.pdf
 
Natrag
Top