Wireless - pitanja i odgovori

Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Ako je otvorena mreza sacekas neko vreme da ti ruter dodeli novu IP adresu.
Na pr. 192.168.1.2, 192.168.1.3. , 192.168.1.4. itd.
Moguce je dok te nije bilo na mrezi da je tvoju dodelio drugome.
Zavisno od rutera i kako je podesen, mozes cekati pola sata a mozes i 2 sata.
Otvori netvork and sharing centar i pogledas aktivnost, odnosno jel komunicira kompjuter s ruterom.
Treba da salje i prima(sent i received) a ako ne prima onda je signal slab i ne vredi ti da cekas.
Vecina lap topova i telefona je podesena da se automatski konektuje kad ima otvorene mreze i onda nastaje zbrka.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Ako je otvorena mreza sacekas neko vreme da ti ruter dodeli novu IP adresu.
Na pr. 192.168.1.2, 192.168.1.3. , 192.168.1.4. itd.
Moguce je dok te nije bilo na mrezi da je tvoju dodelio drugome.
Zavisno od rutera i kako je podesen, mozes cekati pola sata a mozes i 2 sata.
Otvori netvork and sharing centar i pogledas aktivnost, odnosno jel komunicira kompjuter s ruterom.
Treba da salje i prima(sent i received) a ako ne prima onda je signal slab i ne vredi ti da cekas.
Vecina lap topova i telefona je podesena da se automatski konektuje kad ima otvorene mreze i onda nastaje zbrka.
nije otvorena mreza.
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Onda resetuj ruter. Evo za TP link

Kako da resetujete TP-LINK proizvode na fabričko podešavanje (zaboravljena/izgubljena lozinka)?
Važi za: TP-LINK Wireless Router/Wireless Access Point/Wired Router
Pažnja: Ako resetujete uredjaj, isti ćete vratiti na fabrička podešavanja, tj. Izgubićete vaša podešavanja.

1. Pritiskom na RESET taster na poleđini uređaja.

Korak 1: Isključite uređaj (izvadite napojni kabl iz uredjaja).

Korak 2: Pritisnite i zadržite reset taster na poledjini uređaja sa bilo kojim oštrim predmetom, dok držite pritisnut reset taster uključite router (uključite napojni kabl nazad u uredjaj). Važno je da i dalje nastavite da drđite reset taster narednih 15 sekundi.

Korak 3: Oslobodite reset taster i sačekajte da se uređaj reboot-uje


2. Koristeći Web-konfiguraciju.

Korak 1: Otvorite web browser (internet explorer) I ukucajte IP adresu of wireless routera in u address baru (osnovna adresa je 192.168.1.1). Pritisnite Enter.

Korak 2: Ukucajte username i password na početnoj strani, po osnovnom podešavanju username i password su admin zatim pritisnite OK da bi pristupili podešavanju uređaja.

Korak 3: Pritisnite System Tools->Factory Defaults na levoj strani menija, zatim pritisnite Restore da bi resetovali uređaj na fabričko podešavanje.

1. Proverite dali je router uključen u struju za vreme resetovanja . 2. Osnovna IP adresa je 192.168.1.1, a osnovni username i password su admin (svi malim slovima).

3. Proverite dali je IP adresa vašeg računara u domenu adrese uređaja. To znači da vaš računar ima IP adresu 192.168.1.X (X je u rangu od 2~253), I subnet mask bi bila 255.255.255.0.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
vidim da se ne razumemo.ja nemam ruter.znaci ja imam antenu i hvatam signal od komsije.znaci wireless antena od 24Db i tp-link WN722n
 

Prilozi

  • grid-antena-2.4-ghz-24-dbi-pacific-wireless-slika-11724844.jpg
    grid-antena-2.4-ghz-24-dbi-pacific-wireless-slika-11724844.jpg
    44,8 KB · Pregleda: 12
  • TP.jpg
    TP.jpg
    85,2 KB · Pregleda: 16
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Placam net 1200din, radi na 54mbps. to je najjace. A ja bi da uzmem ruter TP link TL WR740N i da ubodem direktno antenu u nju i da mi siri wajles, e sad da li ce taj ruter da salje jaci signal, od 150mbps?
ne postoji nigde net od 54mbps za 1200 din to ti je trenutno maksimalni protok na wifi mrezi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
nema uospte signala ne ocitaje je a na mobitelu ima , i fata mreze duplo daljei teze za ufatit ?
nek ti komsija resetuje njegov ruter tj nek ga ugasi i upali,trenutno je signal na nekom od kanala koji ne vidis sa laptopom ili cime vec pokusavas da uhvatis,biranje kanala je namesteno na auto i secnula je struja i ruter je sad na kanalu koji tvoj laptop ne moze da vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pogledajte prilog 48658 Pogledajte prilog 48657 Pogledajte prilog 48656
ako ne zelis pomoci onda nemoj vredjati.ako hoces pomozi i objasni ako ne onda nista.kod mene koliko vidim salje i prima signal.evo slika ako si mislio na ovo.i slika signala u %

probaj da popravis signal,tp link kad pokazuje 50% to je u stvari 40% a i 50% je los signal 60%+ za tp link da ti to radi bolje.tebi je problem signal a ne brzina,cim je signal los brzine nece biti.
 
Natrag
Top