Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pisao sam o mom probelmu ranije, da wi fi prekida znači samo na lap topu i to inače kad preuzimam po nešto, sam se rekonektuje i opet radi, mislim da sam rešio problem primenom standarda b/g/n u b/g mixed, valjda je to bio problem, opet još ne verujem potpuno, ali sad za sad uopšte ne prekida, malo mi je čudno jer i ruter (ZTE marke, mts ov) i lap top (hp pavilion 15) podržavaju b/g/n standard, ali eto neka neko proba ako ima sličan problem možda pomogne, moguće i da Windows 10 pravi neki dar mar, javljam dalje ako bude nekih saznanja!
 
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
96
Pozdrav,da ne otvaram novu temu,ako moze neko da pomogne.Ovako,htio bi laptop koristiti kao modem,znaci da saljem net sa laptopa koji ima wi fi preko kabla na smart tv.Bio sam uspio sa onim jednostavnim uputstvom na netu,da ukljucim dijeljenje wi fi veze na Local Area Connection i radilo odlicno nekoliko dana i prestalo je i vise nemoze.Probao sam spojiti i drugi laptop preko kabla ,probao vu zero resiver,ali nema neta vise preko kabla.Znaci laptop mi vise nemoze da dijeli vezu.Ima li koji drugi nacin da se odradi ovakva veza,znaci samo kablom sa laptopa na smart?U cemu bi mogao biti problem pa nemoze vise na ovaj nacin da radi?
 
Učlanjen(a)
15.12.2014
Poruka
25
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
96
Mozda win update
A sta je izvor interneta za laptop ?
Trenutni izvor interneta je za laptop je wi fi,provider bh telecom.Neznam dali mogu zezati postavke routera za dijeljenje veze?Ponavljam radilo je super nekoliko dana i vise nece.Ako spojim smart direktno sa kablom na router,radi bez problema
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Ako imate mogucnost da koristite Internet zicanim putem (kablovima) cinite to po svaku cenu,
ako vam je stalo do toga ko vas prati na Internetu.
Ako vas bas briga onda slobodno ignorisite ovaj ceo post.
[Hidden content]

Da ukoliko postoji mogućnost za žični net! U većini sločajeva ne postoji mogućnost (pogotovo android tel) !
Zato preporuka koristite "VPN" kada ste negde nakačeni na wifi !
Kvalitetan vpn ne samo da štiti od praćenja provajdera nego i šifrira kompletan saobraćaj , tako da je
presretanje moguće ali neupotrebljivo !
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruka
23
A kako se vrsi to presretnje? Kako da vidim sta gledaju klinci na netu? wifi je nezakljucan a mogu samo ip i mac adreze da vidim iz poddesavanja u ruteru. Hvala
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
A kako se vrsi to presretnje? Kako da vidim sta gledaju klinci na netu? wifi je nezakljucan a mogu samo ip i mac adreze da vidim iz poddesavanja u ruteru. Hvala

Kali linux , wifislax , wireshark, intercepter-ng... itd
Imaš gomilu tutorijala za pracenje i razbijanje wifi-ja !
A što se tiče hakovanja nečijeg pc-a i , to je druga priča i koriste se drugi alati tj nije za ovu temu !
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
406
Onaj koji zna kako se trace-uje ili hakuje nenciji user name/pwd/pc nece pitati ovde.
Kada bude skinuo neki od gore navedenih distribucija i kada shvati da nije graficki , vec komandni interface, odustace od bilo kakve dalje zelje.
 
Natrag
Top