Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Da li se menja i brzina downloada ?
Iskreno nisam to merio u tom trenutku jer se sve brzo desava, znaci spusti se signal kao na slikama i brzo dodje, kada sam gledao neke filmove preko pretrazivaca, na trenutak bi prekinuo video, da li postoji neka sumnja na ruter nemam pojma?! Mozda da odradim fabricki reset rutera eto da pokusam?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav, imam povremeni problem sa mrezom i ne znam odakle dolazi desava se da imam prekid konekcije sve dok ne uradim reset mreze u podesavanjima za win 10 konekcija se ne uspostavi. Povezan sam preko wireless mreze antena je na 5 Ghz sa koje ide kabal na PDE adapter i iz adaptera na ruter preko RJ 45 konektora. Mrezna kartica mi je Realtek takodje sam uradio update drajvera za mreznu karticu i update firmware za ruter i problem ostaje isti. Imate li moguce resenje?

Moze da bude lan kartica problem tj. najcesce ona radi to kad je pred smrt ali nije jos gotova :beee:
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav imam jedan problem sa Access Pointom Tp Link TL-WA7510N. Dakle da ukratko objasnim problem, experimentisao sam sa podesavanjima tacnije sa update firmware, tacnije ubacio sam u njega greskom neki Nemacki firmware (Freifunk je u pitanju) on je to odradio lepo update, i dobio sam pristup modemu, ali samo jednom i tada sam izasao iz podesavanja modema pa od tada nemogu vise da mu pristupim, pokusao sam i hard reset i sve moguce klipove ali nisam nikako uspeo da udjem u CONFIG mod, da bih uspeo da ponovo pristupim ovom Access Pointu. Jer kada bih uspeo da udjem u CONFIG mod, mogao bih da dobijem ponovo pristup ruteru i da povratim originalni Tp link firmware. Ako imate iskustva sa ovim modelom, molim vas pomozite mi. Hard reset sa 30-30-30 sekundi sam probao, probao sam i sa 15 sekundi i sa 10...ali bez nekog pomaka. Hvala vam unapred.
Mozda je sa novim firmware dobio novu ip adressu za pristup i novi user i pass, ne znam sta si stavio ali mozda je sada sve drugacije u uredjaju pa zato ne mozes vise da mu pristupis
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
kao prvo da vas sve pozdravim
imam jedno pitanje radi se oko ovog
Access point TP-LINK TL-WA901ND
zelio bih svoj internet kucni da pojacam ajmo reci sada da postavim ovaj access point koliko hvatam najdalje internet svoj pa da sa njime pojacam ili prenesem dalje dali je to moguce uspio jesam u njemu podesiti ali samo na kabal da radi bez kabla neuspijevam nikako moze bilo koja pomoc
NE moze da prima i salje isti signal tako ko sto ti hoces, treba ti jos jedan uredjaj za dalje prosledjivanje wifi-ja
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Koliko sam video ovo prenosi audio i video signal,a mene zanima da sa izlaza rutera bezicno prebacim internet(koji mi i sada ruter salje bezicno) i izlaz za IPTV koji sada vodim UTP kablom.
Veruj mi nista neces uspeti sa time, slika nece biti nikakva sta god da stavis a 90 posto su sanse da ti sta god budes stavio ne radi. samo kabal i nema zime.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam problem , kada mi se na lap topu isprazni baterija i on se ugasi , intenernet mi se izgubi na neko vreme i nmgu ponovo da ostvarim konekciju , potrebna mi je pomoc hitno . Koristim Windows 10 pro.Hvala u Napred
Werovatno imas telekomov ruter, problem je DHCP lease time na ruteru, kupi neki tp link ruter polovan za 10-15e povezi na taj i iskljuci wifi na telekomovom ruteru da ti net ide preko obicnog, neces vise imati te probleme.
 
Natrag
Top