Windows XP

Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Isao sam na qucck scan HD-a i sve zelene ne verujem da je do hd-a posto pre kad mi bio sjeban HD culo se pistanje iz njega upravo skidam Aida64 Odgovorimi za sata drivere i menjacu sistem tj ovaj sto si mi dao ali prvo da mi kazes sta sve da uradim pre podizanje sistema znas da stavim na flesku programe tj koje programo koje drivere i ostalo ..
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ti SATA driver-i znace da su slip-streamovani kao i SP3 u samu instalaciju, ali nista nije menjano, sto se tice sistema, sasvim je normalan i vec aktiviran (nema kucanja key-a tokom instalacije).
Ti integrisani SATA driveri dobro dodju, posto ih XP nema, tako da u BIOS-u mozes odmah ukljuci AHCI controller (opcije Advanced u BIOS-u), pa precesljaj sve i nadji SATA, pod SATA stavi na AHCI i instalirace driver za AHCI kontroller na chipsetu, AHCI ima unapredjenje za brzi rad HDD-a u odnosu na IDE controller, ostalo je sve cisto.
Bicu tu, ne boj se.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Dao sam ti maticnu podici cu opet sistem ali da te zamolim da mi kazes sta sve treba da uradim pre toga i posle toga spominjao si rad u biosu zeleo bih da to namestim da mi brze radi HDD ...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nisi trebao ici na quick scan, vec odcekiraj to i neka polako preceslja sektore.
u toku instalacije izvadi flash, nemoj koristiti, moze doci do zastoja tokom instalacije.
drivere skidas sa sajta ploce, pogledaj samo da li je ploca V2, pise na njoj, otvori kuciste.
evo ti link, pazljivo gledaj gde pise XP:
Kod:
http://www.jwele.com/motherboard_detail.php?452#_driver
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Secam se jeste v2.0 je valjda samo se secam da sam procitao to JW N61P kad nisam znao za program sada ne znam dali bese v2 ili v1 jel postoji v1 ?[h=2][/h]
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ako pise samo N61P, onda je V1, ako je V2, onda dodatno pise, otvori kuciste i vidi
Ako su zuti slotovi za RAM i PCI-express onda je V1, tj bas ti driveri sto sam ti dao
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Ne mogu sad cale mi se iznerviro zbog kladionice ima li neki drugi nacim poslao sam ti siku mislim da je toto
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
OK je, to je V1, zuti slotovi su stariji model, novija V2 ima crne slotove za RAM i plavi za grafiku
Za ukljucenje SATA controllera, restartuj komp, kada cujes bip, pritiskaj taster DEL (ili Delete), pojavice ti se plavi screen, ides na Integrated peripherals, zatim na IDE Function setup, unutra ides na Serial-ATA Controller, udji tu i obelezi Enabled, to je to, da sacuvas podesavanja pritisni taster F10 i potvrdi sa Yes i lupi enter, to je sve.
To mozes i kad krenes da instaliras XP, jer ga u svakom slucaju moras pokrenuti sa diska, namestis odmah da BOOT-a cd-dvd uredjaja
 
Natrag
Top