Windows XP

Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Momci treba mi vas savet 98 sam godiste i veoma volim kompjutere opterecen sam windowsima ovo mi valja ovo ne valja... Mnogo puta sam menjao windowse i sada ne znam sta da radim imam windows 7 starter koji sam skinuo sa thepiratebay i mislim da nije siguran...
Zato vas pitam ako mozete da mi nadjete "PRAVI" Windows XP SP2 zato sto sam cuo da windows xp sp3 rusi amd sisteme..
I kazite mi dali bi bilo dobro da ubacim XP.. Moja konfiguracija je sledeca..:
Windows 7 Starter 32-bit (6.1, Build 7601)
AMD Atholn (tm) X2 215 Processor (2CPUs), 2.7GH
2GB RAMA
Grafa mi je integrisana ali planiram da kupim neku drugu
NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430..
Kao sto rekoh imam windows 7 starter prvo je bio dobar ali sad je poceo da mi koci i net i windows i ono CPU Ussage kad udjem je oko 60% tj kad radim nesto pa kad sacekam malo 2% zato vas molim da mi nadjete odgovarujuci Windows XP SP2 Ali da nije neka kopija koja ce da mi sjebe comp...
Unapred Hvala POZZZZZ!!!
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Ja imam XP sp3 i AMD dual core procesor i savrseno funkcionise.Sedmicu ne volim a pogotovo Starter.
Potrazi na forumu XP mozda ima
POZ
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Jeste,mada ti je bio bolji na SF Forumu,A zasto neces windows 7???Cak bi ti i Windows 8 mogao raditi sa tom konfom!
Jesi probao Windows 8?!
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja trenutno imam i xp sp3 na amd-u P II X6 1100T i radi odlično kao i uvek i Win 8 pro with wmc a koristio sam i Win 7 i pro i ultimate i 32 i 64 bitnu sada samo x64 izuzev Xpea. Ono što je važno naći kvalitetan iso to jest win u njemu da je dobro urađen zbog servis paka. Inače izbegavaj te startere, Home edition. Samo pro ili ultimate. Zbog 2GB rama tebi dolazi samo 32 bitne verzije i to samo na žalost XP SP3 jer će ti malo zauzimati memorije nego sedmica. A ona može postati "tesna" zbog malog broja rama.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Prvo sto trebas znati je, sta SPx znaci.
Pored toga sto je konvencionalna bezbednosna zakrpa, sadrzi i developerske zakrpe za odredjene driver-e, koji se integrisu kroz BIOS, odnosno BIOS dozvoljava generisanje, ako je u SP integrisana zakrpa.
medjutim to sto ti pises da je SP3 stetan za AMD procesore, nije tacna, odnosno nisi razumeo razlog, a razlog je bio za starije AMD-ove procesore iz AMD K6 i K7 arhitekture i to ne za sve modele, kod tebe nije taj slucaj, da bi dosao do zakljucka zasto je neko tako nesto napisao, moras da istrazujes i da se bavis dublje arhitekturom i instrukcijama CPU-a (Intel i AMD), koji procesori starije i novije generacije podrzavaju i sta konkretno to znaci i utice na to.
Posto svaki CPU ima integrisani driver u OS, njega otkriva prvenstveno kernel sistema i adresna extenzija OS-a, koja to kasnije u toku instalacije, integrise u registry base i pravi registarki software-ski interface.
Microsoft je posle izdanja SP3 za XP, izbacio dodatne patch-eve kroz update, za taj bug, odnosno za BSOD, koji se ljudima dogadjao neposredno po naknadnoj instalaciji SP3 sa SP2 XP-om, taj bug je davno otkriven i vise nije bitan, jer je posle toga izasao noviji kernel i novi OS.
Da predjemo na tvoj slucaj sada.
Win 7 starter je edicija iskljucivo za office i nema nikakvih naprednijih postavki, ako planiras da igras ili radis nesto ozbiljnije, savetujem ti da predjes na Home Premium x86, taj CPU sto imas je takodje Office (slabasan je za igre i za jace graficke karte, iako je dual core), memorije imas dovoljno, pretpostavljam da imas ASUS-ovu plocu modela M2N ili tipa MSI GF6xx, kako znam, obe imaju podrsku za Win 7 x86/x64.
Ako bas hoces XP SP3, evo ja cu ti poslati link, u njemu imas integrisane samo SATA driver-e i update do decembra 2012.
Nemoj skidati verzije koje imaju integrisane NET, JAVA i Flash aplikacije, jer se bas na tim plocama, sa tim chipsetom nForce 430 dogadja bug, nakon instalacije (licno testirao i probao, a razlog je lose uradjen 7z self extract arhiva).
Nemoj se vracati na SP2 jer nema sve verzije NET Framework-a i za koje treba verzija MS Instalera naknadno instalirati V3.1 pa na dalje.
takodje i podrska sa Visual C++ jezicima je losa, i samo azuriranje za SP2 je prekinuto dolaskom Win 7.
Moje je misljenje da ides odmah na Win 7 home premium, sasvim dovoljan za sve konvencionalne operacije na racunaru, igre, uzika, filmovi, net, umrezavanje, video i audio rendering, photoshop, transcoding itd....

Imam pitanje za JDKforever-a, zasto da izbegava home verzije win 7?
Strucno objasnjenje, zasto su bolje verzije professional, ultimate ili enterprise?
Zeleo bih da znam, konkretan razlog, bagovanje, aplikacione greske, BSOD, podrska, driver-i i sl.?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Koristio sam Win 8 po meni je odlican pali se comp za 10 sec...
Imao sam sjeban ram i na win7 mi nisu radile pojednine igre msm ukljuce pa neki bagovi na win8 su radile sad sam stavio novi ram..
Kazite mi posto sam koristio win8 home x64 ali opet piratski imate li win xp sp3 ali da nije sa neki virus ili win8 ali da mi kazete kako da ga aktiviram pozzz ...
P.S Ovaj 6 post mi je pomogo zato sto si ti napisao sve sto ja nisam znao samo mogu da kazem da volim kompjutere i da moram jos mnogo da ucimmmm hvala unapreddd...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Momci izvinjavam se zaboravio sam da vam kazem da mi skace onaj CPU usage ne ide manje od 50%
A od programa imam samo ccleaner gom vlc winamp google chrome cs 1.6 i microsoft office 2003
Ni updatove nisam skidao da vidim kako ce raditi bez njih.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Poslao sam ti link na PP za XP SP3.
Otvori Task manager i uradi SS, postavi sliku vde i prosiri Task manager, kako bi smo videli sve procese.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Sada je opet normalno ali kad skoci vise ne staje i zasto imam 1.93 rama kad ubacim XP a kad ubacim 7 2gb rama ? Skidam xp sp3 od onaj link sto si mi dao a sifru jel imas od njega?
 
Natrag
Top