Windows XP

Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
I momci izvinite sto vas smaram ali da vas pitam nesto kupio sam comp za 300 eura pre 2-3 godine prvo su neki elektroliti bili naduvani tako nesto to sam promenio posle hard disk ne valja i to sam promenio pa opet hard i opet mi stavili drugi naravno to je bilo besplatno zbog garancije posle se sjebo ram i to sam ja promenio msm ja sam kupio istekla garancija pa graficka se sjebala i sada otvaram comp i vidim hard disk 500gb za laptop ? jel smeta to racunaru ?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sliku si pogresnu uploadovao, rekao sam da vidimo procese, a ne iskoriscenje CPU-a, dakle odaberes tab Processes, a ne performance, drugo, kad je radis u Paintu ili cemu vec, odaberi JPEG Format, a ne BMP jer manje zauzima, poslao si sliku od 6MB.
Ako su naduvani elektroliti, batali onda i plocu, mozda ti zbog nje i crkavaju elementi, nestabilna je, HDD od laptopa nema isti interface za povezivanje, tako da jedino nadjes adaptaciju neku, drigo, fizicki je dosta manji, kako ces ga fixirati u kucistu?
Imas jevtinih novih HDD-ova od 500GB da biras, pogledaj na itsvet.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Mogu mu ja poslati link na pp,od Windows 8,ja sam sebi stavio na jednom prilicno starom kompu za njega,evo osnovno..2gb ddr2,1.45ghz,radeon 9500 pro...Windows 8 32 bit-a,i radi perfektno a uz to je i Nedirnut ima svoj aktivator,moze se raditi update bez problema pa ti http://serbianforum.org/members/pekisha98.html ,ako si zainteresovan javi mi se Privatnom Porukom (PP),i dam ti link ima da biras koji ces win8,a imam i odlican torrent xp-a,sp3,ali vidim da si vec dobio link xp-a!!
Pozzz.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Ti elektroliti to je bilo jos kada sada nemam problem ha HDD su stavili gore kod DVD-Roma znate ono za disk tamo su ga negde pricvrstili...
Skinuo sam ja onaj XP sto si mi ti dao nikolajub a sad cu da upload sliku opet...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
P.S da ubacujem li XP sto si mi ti dao nikolajub msm dali ce opet biti preko 50posto CPU?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sto nisi pratio koji od tih procesa podize load na 50%, sa ove slike je sve u redu, dakle bitno je ime procesa koji naglo uspori rad racunara, sto se vidi u koloni CPU, to je load, samo ne gledaj Idle, to je procenat mirovanja.
Drugo ne smeta sto je HDD od laptopa, a to zamrzavanje moze biti iz vise faktora, pa cak i bad sector-a na HDD-u, to mozes otkriti skeniranjem HDD-a, programom HD Tune, imas ga na forumu, skini, instaliraj i u tab-u Error Scan preskeniraj ceo HDD, zelene kockice pokazuju da je u redu, crvene su osteceni sektori.
I dalje nisi rekao koji je model maticne ploce? Mozes proveriti programima AIDA64 ili HWinfo, imas na forumu sve, u njima takodje proveri i temperature komponenti, CPU, MCU (MCP) i HDD-a.
Naravno da mozes instalirati ovaj SP3 sto sam ti dao, nece faliti nista racunaru, cak treba i bolje da radi, ali prvo proveri sve sto sam iznad napisao, jer ako je nesto drugo, nema efekta podizati sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Sada cu da skinem sve ostani tu nemoj da ides off molim te :) a sta znace ovi SATA driveri koji dolaze uz windows
 
Natrag
Top