Windows 8 {Chat}

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
7
iskljuci drugi ili druge hard diskove ako imas , imao sam slican problem !
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Microsoft najavio novi operativni sistem








Iako jе Vindovs 8 na tržištu veoma kratko vrеmе, vеć znamo da se Microsoft bacio na posao za slеdеću vеrziju opеrativnog sistеma. Projеkat jе nazvan "Vindovs Bluе" i očеkujе sе da ćе biti lansiran narеdnog lеta donosеći poboljšanja i novе funkcijе Vindovsa 8, kao i dеbuting novi godišnji ciklus ažuriranja za Microsoft OS.


Tu sе sada čini da je manjak informacija o slеdеćoj vеrziji Vindovsa,ali po onome što je postavljеno na Tajvanskom forumu,može se naslutiti.Članovi tog foruma su se idеntifikovali kao programeri Microsoftovih funkcija, tako da možda ima nеkе istinе u tome šta on govori, ali, naravno, trеba uzеti sa rеzеrvom.


windows-blue-300x300.jpg




On je rekao da je navodno pokrеnuta alfa vеrzija narеdnog Vindovsa sa broja vеrzijе 9622. Iznеnađujućе jе ovo što se naziva "Vindovs 9" mada sudеći po tom broju vеrzijе (trеnutno jе na Vindovs 8 9200) mi mislimo on zapravo govori o Vindovsu Bluе, koja jе trеbalo da zadrži Vindovs 8 brеndiranjе kada sе jеdnom udari na tržišta.


Prеma njеgovim rеčima ova slеdеća vеrzija Vindovsa ćе zadržati vizuеlni Mеtro na počеtnom еkranu, tako da nеma tu iznеnađеnja. Mеđutim, očеkujеmo nеkе promеnе , kao da ćе korisnici biti u mogućnosti da lakše prilagode svoj početni еkran "Start" sa višе Rеsizablе pločicama a la "Vindovs Phonе 8".


Drugo, malčicе ćе se promеniti UI front,tako da ćе i daljе biti prisutan dеsktop ali ćе proći sa još ravnanja, pa možda ćе konačno prеstati taskbar da budе transparеntan i cеla stvar ćе biti malo višе konzеrvativnija.


Na kraju on pominjе da ćе biti updatе kеrnеla koji ćе dostići 6,3 vеrziju. Vindovs Blue trеba da donеsе nеkoliko dubokih promеna u OS i unaprеđеnjе kеrnеla koji će se zaista uklapati u račun,u ono što ste platili.Microsoft ga najavljuje kao "Vindovs za široke narodne mase".


Kao što smo pomеnuli ranijе, nе možеmo biti sigurni u tačnost ovih informacija, iako su svakako prihvatljive. Ako su u pravu, iako je ovo tačno,onda to znači da imamo samo oko 6 mеsеci da sačеkamo lansiranje Vindowsa Blue, tako se nadamo da u narednom periodu malo više o ovome procuri,i mnogo višе informacija imacemo tada.

Do tada ostaje nam da sačekamo i vidimo.




Izvor:
www.neowin.net
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
pitanje za WINDOWS 8

Da li bi mi ko mogao reci nesto o Windows-u 8?Jel ga ko koristi?Jel zahtevan sistem?Ima li neke velike razlike izmedju njega i Windows-a 7?Da li postoji i kod njega verzija 32 bit i 64 bit?Ubacio bih ga a nesto i nisam siguran bas!Sta vi mislite?


hvala unapred!!!
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Kako napraviti shutdown/restart precicu za Start meni u Windowsu 8:



U notepad iskopirajte sledeci tekst:


Kod:
[COLOR=#333333]set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")[/COLOR]
[COLOR=#333333]strStartMenu = WshShell.SpecialFolders("StartMenu")[/COLOR]
[COLOR=#333333]set oShellLink = WshShell.CreateShortcut(strStartMenu & "\Shutdown.lnk")[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.TargetPath = "%systemroot%\System32\shutdown.exe"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Arguments = "-s -t 0"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.WindowStyle = 1[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.IconLocation = "%systemroot%\System32\shell32.dll,27"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Description = "Shutdown Computer (Power Off)"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.WorkingDirectory = "%systemroot%\System32\"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Save[/COLOR]
[COLOR=#333333]Set oShellLink = Nothing[/COLOR]
[COLOR=#333333]set oShellLink = WshShell.CreateShortcut(strStartMenu & "\Log Off.lnk")[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.TargetPath = "%systemroot%\System32\shutdown.exe"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Arguments = "-l"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.WindowStyle = 1[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.IconLocation = "%systemroot%\System32\shell32.dll,44"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Description = "Log Off (Switch User)"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.WorkingDirectory = "%systemroot%\System32\"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Save[/COLOR]
[COLOR=#333333]Set oShellLink = Nothing[/COLOR]
[COLOR=#333333]set oShellLink = WshShell.CreateShortcut(strStartMenu & "\Restart.lnk")[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.TargetPath = "%systemroot%\System32\shutdown.exe"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Arguments = "-r -t 0"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.WindowStyle = 1[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.IconLocation = "%systemroot%\System32\shell32.dll,176"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Description = "Restart Computer (Reboot)"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.WorkingDirectory = "%systemroot%\System32\"[/COLOR]
[COLOR=#333333]oShellLink.Save[/COLOR]
[COLOR=#333333]Set oShellLink = Nothing[/COLOR]
[COLOR=#333333]Wscript.Echo[/COLOR]


image.jpg


U padajucem meniju kliknite na "sacuvaj kao",odaberite gde zelite sacuvati datoteku i sacuvajte je pod naslovom "shutdown.vbs."


image.jpg


Posto ste je sacuvali,duplim klikom na nju u start meniju dobicete precice za shutdown/restart:


image.jpg


koje kasnije, po zelji, mozete zakaciti na traku zadataka:


image.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
realmo da ti kazem ja sam cim se windows 8 mogao skinuti kao probna vezija to uradio.instalirao sam ga ali sam se razocarao.sistem ima dosta nedostataka za desktop racunar.za laptope isto dok je za tablete druga prica.to je sistem koliko sam ja citao i koliko sa iz iskustva saznao samo za tablete i laptope koji imaju touch screen.tesko je za onog ko je navikao na klasican windows start da se prebaci na ono sranje od metro-a.moj savjet to nemoj stavljati na komp dok ne izadje prava verzija.ali realno mozda je nikad nece ni biti
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Windows 8 i jeste prvenstveno namenjen za tablet uredjaje i za touch screen monitore,pa tek onda za desktop.Microsoft je i isao na to da sa jednim univerzalnim operativnim sistemom objedini sve uredjaje.Koliko je u tome uspeo,neznam.
I moje licno misljenje je da ko koristi desktop racunar besmisleno je na isti instalirati Windows 8.Za sada je to po meni cist promasaj.
Zbog mnogih slicnih komentara po celom svetu u vezi desktopa i Windows 8,Microsoft je,po nekim pricama,vec za polovinu naredne 2013. godine najavio tzv. "Windows Blue",odnosno nadogradnju na postojeci Windows 8.Tipa,"Windows 8 service pack 1".Probace da je poboljsaju za desktop racunare.

Za mene je "Windows 7 Ultimate" i dalje najkompletniji Microsoftov operativni sistem koji inace koristim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
38
Windows 8 AMD Radeon HD7670M

Kupio sam Acer 7750G

Ima Switch grafčnu karticu AMD Radeon HD7670M na Windows 7 sam instalirao Driver sa CD-a dobijenog uz računar.
Sad imam Windows 8 na veliko iznenadjenje nema Driver za AMD. Sa strane AMD sam skino Driver za Windows 8 i neda se instalirati.
Pokušao sam sa Driver Genyus i uspelo mi je.
Ako nekom pomaže OK !

Lep pozdrav iz Maribora
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2013
Poruka
7
Evo i par mojih zapažanja o W8. Prvi nedostatak je izgled: ružan do bola, drugi: metro sučelje možda nije loše riješenje na tabletima sa tač skrinom, ali na pc-iju je neprihvatljivo. Nedostatak start dugmeta je minus, ali se to riješava sa dodacima tipa StartIsBack i sl. Zatim kad označite fajl koji želite sa desnim klikom, properties se pojavi na desnoj starni ekrana, što je drastično umanjenje funkcionalnosti. Još bih mogao navesti neke nedostatke, ali nema smisla, jer zaista smatram da je windows 8 promašaj, možda i veći nego vista kad se tek pojavila (vista sa sp2 je druga priča).
Poslije par dana isprobavanja, prosto mi je stvaro toliku nelagodu, da sam ga morao obrisati i nastaviti koristiti dobru staru sedmicu.
I to, kao brže se podiže, pa koliko puta u danu palite pc? Ja samo jednom, ujutro, tako da tih nekoliko sekundi kod paljenja ujutro mi apsolutno ništa ne znači.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
ashampoosnap2012110714h4.jpgashampoosnap2012110520h5.jpg
Lako i legalno na dva pcija. Ali samo do kraja januara ako se ne varam.
 
Natrag
Top