Windows 8 {Chat}

Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
1
Da li bi mi ko mogao reci nesto o Windows-u 8?Jel ga ko koristi?Jel zahtevan sistem?Ima li neke velike razlike izmedju njega i Windows-a 7?Da li postoji i kod njega verzija 32 bit i 64 bit?Ubacio bih ga a nesto i nisam siguran bas!Sta vi mislite?


hvala unapred!!!

Pre svega ako si student mozes da koristis legalan windows 8 besplatno, samo se malo raspitaj na faxu o tome, jer je (koliko ja mislim), dobar deo fakulteta u dilu sa microsoftom. Windows 8 postoji i u 32bit izdanju kao i u 64bit. Sto se tice verzija postoje razne ali male su sanse da ti vidis razliku tako da bi professional zadovoljila sve tvoje potrebe. Sto se tice zahtevnosti, to moras sam da pogledas i uporedis sa konfiguracijama koje su u ovoj temi vec navodjene, jer mi ovde ne znamo jacinu tvog racunara. Mozda ti je zahtevan, a mozda i nije :) Mislim da bi se snasao na osmici jer za sve tvoje nedoumice postoji desktop rezim rada i ne moras da brines ni o cemu. E sad, deo koji krece da postane malo grbav je to sto podrska za drajvere nije bas najsavrsenija, a i neki drajveri koju jesu odradjeni ne rade bas ono sto mi zelimo, jer je ipak ovaj windows malo vise na tablet strani. Na primer neki drajveri na laptopu za touchpad, rade skrolovanje u suprotnom smeru, onako kako bi ocekivali na tabletu i slicno. Jedna vrlo dobra stvar je to sto je potrosnja energije smanjena u odnosu na sedmicu pa ce vas laptop raditi malo duze. Za promenu je interesantan ako niste u sred nekog projekta pa radite sa nekim ustaljenim programima, ali svakako se uvek moze vratiti na sedmicu kada vam dosadi. Vrlo interesantno je to sto ima ugradjenu svoju virusnu zastitu pa ako ste legalac sa ovim windowsom ste lepo zasticeni, pod uslovom da ne hostujete na njemu neki bitan sajt ili nesto slicno sto bi bilo apsolutno besmisleno. Do sada nisam nailazio na problem sa programima koje koristim u sedmici takodje. Jedini novi aspekt ovog sistema koji ce primetiti svaki laik je taj metro deo i nedostatak start dugmeta. S' druge strane, metro ne mora nuzno da se koristi, a start dugme se usluznim programima lako izimitira. Poznato je da se svi lezerniji sistemi prilagodjavaju korisniku, i sve se pravi tako da covek sto manje klikce i razmislja, tako da ne vidim ni jedan dobar razlog zasto se ne bi snasao. A za svaku pretragu i problem, postoji ovaj forum i svi ovi fini ljudi koji se dosta trude oko njegovog odrzavanja, tako da osim ako ne zaboravis username i password, nemas razloga za brigu. Pozdrav! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
1
pozz !!! da li neko ima literature vezano za win 8 ? potrebno mi je sto prije , bio bih zahvalan ako bi mi poslali (jos ako je na nasem jeziku jos bolje :) )
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Najbolji Programi za Windows 8?

Jeli ima neko neki sajt,za skidanje nekih najboljih Windows 8 Pro (Build 9200) aplikacija,i desktop programa ali samo za win8.
Hvala puno! :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ne razumem pitanje "samo za win 8", nije to brate Android, pa da su ogranicene aplikacije, sve aplikacije mozes instalirati, osim flash player activeX control, koji vec koristi IE10, sve ostalo je isto, isti su programi i aplikacije, tako da ne postoji posebno za win 7 ili win 8, jer mogu koristiti iste programe, a i vecina aplikacija ima support za win 8, kao i ostali programi, licno sam probao starije programe i radili su.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Ukupno 24,749 aplikacija je bilo proslog petka na listi u US Windows 8 prodavnici. Od toga, 20,019 je besplatno i mozes ih slobodno 'skinuti' i instalirati, dok njih 4730 mora da se plate. Pogledaj sam sta mozes da iskoristis na sledecm linku.
Kod:
http://windows.microsoft.com/is-IS/windows-8/explore-windows-store
Windows 8 aplikacije ocenjene od eksperta kao najbolje mozes da vidis na sledecem linku:
Kod:
http://www.expertreviews.co.uk/general/1295545/best-windows-8-apps
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
@selver88 još na srpskom epa puno tražiš. Samo na američkom postoji google je tvoj frend. Inače na osmici obavezno program za dugme start taj metro je potpuno neupotrebljiv za mene.
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruka
1
Kako rešiti problem sa windows 8?

Poštovani forumaši, potrebna mi je pomoć.

Instalirao sa windows 8 pro with media center x86-32 bit...nakon instalacije odradim sve potrebno, tj. aktiviram ga trajno, sredim drajvere,itd...medjutim, pojavi mi se crn ekran nakon što se par puta restartuje...nije mi jasno zbog čega...ista mi se situacija desi i na laptopu fujitsu ah530 i na kompijuteru...ako je neko imao slično iskustvo, neka pomogne ;)
windows sam skinuo preko torrenta...unapred hvala na pomoći...svim forumašima sretna nova godina...svako dobro...
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Ako nije orginalni ključ vjerojatno su napravili zakrpu za registraciju što je bila moguća na početku sa media centerom.
Win 8 je puno drugačiji od prethodnika tako da mislim da ako nemaš orginala bolje ne instaliraj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruka
1
da...ali cudno mi je jer citajuc komentare na stranici gde sam skinuo torrent fajl,niko se nije zalio na nesto slicno...u svakom slucaju,hvala...
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
272
Hvala!Skinuo bih ja iz Windows Trgovine,ali evo u cemu je problem vidio sam masu programa u windows 8.mici,prije ulaska na Desktop u metro meniju ima Plocica trgovina(valjda je svako ima ko naravno ima win8,da ne stavljam sada sliku),
i niti jednu aplikaciju tu, koja radi samo na win8,i pokrece se iz metro menija i u metro je stilu,nemogu
skinuti.
A posto imam spor int koji je 256kbps,probao sam kod prjatelja koji ima wifi i preko 10mbps brzinu,nece ni tamo samo pise Preuzimanje,i stoji tako,a int pokazatelj miruje na 0KB/S Downloada,i samo Upload seta do 0.2KB/S,ponekad
Zato pitam u cemu je tu problem zasto i sa brzim netom nemogu skinuti niti jednu app,i dali mogu nekako skinuti standardno preko bronswera,pa instalirati,za desktop programe sam se snasao,trebaju mi jos samo apps za win8!
Znam da pomalo smaram sa ovoliko digackim tekstom,ali bih zamolio za pomoc!
I naravno svima koji se potrude da mi odgonetnu ili rjese ovaj problem od srca HVALA! :)

*Inace da napomenem,Windows 8 sam skinuo sa SF,imam ga samo 3.dana i prezadovoljan sam za sada,je sve ok,sem male pomoci oko ovoga problema.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top