Windows 10

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ako i ima nešto ništa vidljivo sem broja. Izgleda sve isto. E sada kako bi izgledala čista instalacija ne znam.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Gde mogu da skinem cistu verziju Windows 10 Pro 64 bita.... Jer sam kupio licencu i kad hocu da nadogradim Windows 10 Home na pro javlja mi gresku 0x80070005 mucio sam se dva dana i nikako da resim problem zato bi da skunem cistu verziju Windows 10 Pro jer ovo sto skinem sa majksostovog sajta neda mi tokom instalacije da odaberem pro verziju nego instalira hom i tako u krug... Mokim za pomoc unapred Hvala...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Gde mogu da skinem cistu verziju Windows 10 Pro 64 bita.... ovo sto skinem sa majksostovog sajta neda mi tokom instalacije da odaberem pro verziju nego instalira hom i tako u krug...

Nema "čistije" verzije od te koju si skinuo sa ms sajta.
BTW, kako si radio instalaciju?
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Nema "čistije" verzije od te koju si skinuo sa ms sajta.
BTW, kako si radio instalaciju?
Instalirao win na fleski uz pomoc Rufus programa podigao butabilno win i instalirao ali nigde mi ne daje da biram koji cu vindows nego direktno instalira win jom kao sto je bio na lap topu kad dam ga kupio a hocu da ga nadogradim u pro veriziju... Zivim u Hamburgu i to je problem da sam u Srbiji kao sto sam bio resio bi ga ali ovde ne smem da se zezam...
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Niko ne moze da mi pomogne makar i sa nekom starijom cistom verzijom windows 10 pro ne mora sa zadnjim update...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... podigao butabilno win i instalirao ali nigde mi ne daje da biram koji cu vindows nego direktno instalira win jom

Pošto se nema uvid u svaki korak procedure instalacije kroz koju si prošao, pretpostavka je da je instaler uradio apdejt, a ne novu instalaciju.
"Čista" verzija instalacije win10pro može biti samo prepakovana instalacija od strane "nekog tamo" i za nju ne možeš biti siguran da osim win-a neče instalirati još nešto.
Eventualno, probaj da na int-u potražiš win10pro OEM verziju.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Pošto se nema uvid u svaki korak procedure instalacije kroz koju si prošao, pretpostavka je da je instaler uradio apdejt, a ne novu instalaciju.
"Čista" verzija instalacije win10pro može biti samo prepakovana instalacija od strane "nekog tamo" i za nju ne možeš biti siguran da osim win-a neče instalirati još nešto.
Eventualno, probaj da na int-u potražiš win10pro OEM verziju.
Ma kakav apdejt uradio sam ponovo cistu instalaciju ali mi tokom instalacije neda da biram win 10 pro nego automatski instalira win 10 hom kao sto je bio na lap topu kad je kuoljen...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ako je inatlacija na USB, idite u E:\WINUSB\x64\sources zatim napravite file ei.cfg. Obratite paznju da je CFG ekstenzija fajla, ili napravite fajl kao all files, ili ukljucite da ekstenzije budu vidljive, pa promenite txt u cfg.

U fajl iskopirajte sledece za pro verziju na primer:

Kod:
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail

Ili ovo da vas sistem pita koju verziju zelite da instalirate:

Kod:
[Channel]
Retail

Eventualno za neke limited verzije je potrebno da stavite sledece:


Kod:
[Channel]
_Default
[VL]
0
To bi trebalo da natera instalaciju da ignorise aktivacioni kljuc prethodne instalacije.

Recimo probajte sa ovim:
Kod:
https://easyupload.io/8uxa9k
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top