Windows 10

Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
138
Nije do toga moderatir mi je objasnio o cemu se radi u samom biosu je kljuc od windows 20 home i on automatski instalira windows 20 home neda ti da niras mora da se zameni kljuc u biosu.... Pozzz i hvala sto si nio korektan da pokusas da mi pomognes... Problem resen zahvaljujuci ovom coveku

"Torgandwarf " windows pro instaliran i automatski digitalno bio aktiviran... Hvala svima na pomoci​

 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.429
Ima li neko problema kod skidanja, instalacije i restart abdejta na win10.
Naime nije problem sam proces vec vreme za koje je sve to potrebno. Danas abdejt microsoft framework i neki cumulative update win10 21h2, sam proces skidanje, instalacija i restart sat i 45 m. sto me nervira. Recimo sedmica je to odradivala za ala minut.
Nastimao sam nekako da win ne odraguje abdejte automatski vec kad stignu u popup stize i notifikacija.
Nisam presao na win11, procesor je slab, cetiri jezgra athlon x4 640 na 3 GHz, mozda me zeza i ovaj hard 1T HDD, me menjam ga dok ne crkne.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ima li neko problema kod skidanja, instalacije i restart abdejta na win10.
Naime nije problem sam proces vec vreme za koje je sve to potrebno. Danas abdejt microsoft framework i neki cumulative update win10 21h2, sam proces skidanje, instalacija i restart sat i 45 m. sto me nervira. Recimo sedmica je to odradivala za ala minut.
Nastimao sam nekako da win ne odraguje abdejte automatski vec kad stignu u popup stize i notifikacija.
Nisam presao na win11, procesor je slab, cetiri jezgra athlon x4 640 na 3 GHz, mozda me zeza i ovaj hard 1T HDD, me menjam ga dok ne crkne.
Moze biti vise razloga, a jedan je MS koji slabo odradi optimizaciju. Probaj da ocistis stare win updates sa cleanmgr.exe, mozes da koristis windows update troubleshoot, ili skriptu(moze se naci na google) za reset i re-register updates. Jedan od razloga moze biti i ako je u podesavanjima windows update-a podesen download sa drugih racunara u mrezi, pa racunar dobija nepotpune pakete, ili nekada sto ta opcija nije ukljucena, pa download traje duze. Nekad je samo problem download update-a, a nekada drugi procesi koji koriste delove sistema koji se update-uju, pa recimo clean boot moze da ubrza proces.

Sve u svemu, windows update zna cesto da zeza, tako da mozda u pitanju nije nikakav problem, ali vredi optimizovati ostala podesavanja, obrisati zaostale update/upgrade pakete(ukoliko ne nameravas da se vracas na prethodni build). Znam da nije neki odgovor, ali sve su to razlozi zbog kojih zna da zeza win update.

Za dublju analizu, potrebno je pregledati logove.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.429
Moze biti vise razloga, a jedan je MS koji slabo odradi optimizaciju. Probaj da ocistis stare win updates sa cleanmgr.exe, mozes da koristis windows update troubleshoot, ili skriptu(moze se naci na google) za reset i re-register updates. Jedan od razloga moze biti i ako je u podesavanjima windows update-a podesen download sa drugih racunara u mrezi, pa racunar dobija nepotpune pakete, ili nekada sto ta opcija nije ukljucena, pa download traje duze. Nekad je samo problem download update-a, a nekada drugi procesi koji koriste delove sistema koji se update-uju, pa recimo clean boot moze da ubrza proces.

Sve u svemu, windows update zna cesto da zeza, tako da mozda u pitanju nije nikakav problem, ali vredi optimizovati ostala podesavanja, obrisati zaostale update/upgrade pakete(ukoliko ne nameravas da se vracas na prethodni build). Znam da nije neki odgovor, ali sve su to razlozi zbog kojih zna da zeza win update.

Za dublju analizu, potrebno je pregledati logove.
Verovatno me zeza sto su 2 racunara umrezena, nije mi to palo na pamet kao opcija.
Hvala u svaki slucaj, pokusacu da sredim.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ima li neko problema kod skidanja, instalacije i restart abdejta na win10.
Naime nije problem sam proces vec vreme za koje je sve to potrebno. Danas abdejt microsoft framework i neki cumulative update win10 21h2, sam proces skidanje, instalacija i restart sat i 45 m. sto me nervira. Recimo sedmica je to odradivala za ala minut.
Nastimao sam nekako da win ne odraguje abdejte automatski vec kad stignu u popup stize i notifikacija.
Nisam presao na win11, procesor je slab, cetiri jezgra athlon x4 640 na 3 GHz, mozda me zeza i ovaj hard 1T HDD, me menjam ga dok ne crkne.
Napravi dijagnostiku hard diska. Vjerovatno je do njega problem.
 
Učlanjen(a)
06.06.2011
Poruka
11
Windows 11 22H2 iso file NT Debloated..
Removed 116 MS apps and 97 MS service's.
No MS Store No inbuilt apps No Account login needed
No MS telemetry data shared
No personal info sent
Only minimum required services running.
95 services vs 192 by default and 0,9 ~1.5 RAM in use vs 3.w by default.
Remaining:
Calculator, notepad, mediaplayer, clock alarm, Defender
Multiedition iso 10 versions of Win11 22H2 inside

Windows 11 Home NT
Windows 11 Pro NT
Windows 11 Pro Workastation NT

https://mega.nz/file/AAgjjTZa#MwOVUq3N3kr9EJSzT4XJyiMNPaekv1EZlM0EqLkPjmE
 
Natrag
Top