Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Windows 10

• Začetnik teme alexnik15
  • Datum pokretanja
Brblj

Brblj

Koristim Windows 7 Ultimate,32 bit. Imam jedno pitanje-najavljeno je iz Microsoft-a da ce prelaz na W10 biti besplatan,i da ce se moci uraditi upgrade sa sedmice. Ok,na zapadu ljudi imaju licence,mi uglavnom piratski softver...da li je moguce da i mi ,bez obzira sto imamo malkice nelegalne operativne sisteme,uradimo upgrade? I ako da,kako?

JKDforever

JKDforever

Član
Može se uraditi upgrjed ali moraš imati validan ključ i za sedmic da bi dobio desetku; ili neki krek koji već bude..... nadamo se; jer će proces aktivacije biti drugojačiji nego sada.....Ali nisam baš siguran u taj "besplatan" prelazak. To će biti verovatno samo za povlašćene msdn korisnike i slično.

alexnik15

alexnik15

Član
Ja koristim winows 8.1 i pokusacu da uradim upgrade na windows 10 tako sto cu da instaliram svaki update sto bude dostupan za win 8.1 zatim cu potraziti neku vazecu licencu ili aktivator i nakon toga cu pokusati uraditi upgrade pa cu vam javiti ako mi uspije. Microsoft je najavio da ce prve godine upgrade biti besplatan za sve korisnike win 7,8 i 8.1 sa vazecom licencom naravno.

H

Hitri

Član
Ja sam preko win 8.1 dao win 10, sve islo kako treba, to je bilo u Petak ponoci, u subotu sam jos napravio UpDate, Istlirao sam moje programe antivirus i xxxx. Kad on popodne u subotu pojavi se plava ikona preko deskopa i pise to restart update . i na novo sam ocisti windows od mojih programa ostao GO cist Win10, juce opet ponovi moje podatke danas ponovo to isto uradi sam kompjuter, sad sam dao Win 8.1.
pozdrav u 23,34min.

jeca61

jeca61

Član
Ja sam preko win 8.1 dao win 10, sve islo kako treba, to je bilo u Petak ponoci, u subotu sam jos napravio UpDate, Istlirao sam moje programe antivirus i xxxx. Kad on popodne u subotu pojavi se plava ikona preko deskopa i pise to restart update . i na novo sam ocisti windows od mojih programa ostao GO cist Win10, juce opet ponovi moje podatke danas ponovo to isto uradi sam kompjuter, sad sam dao Win 8.1.
pozdrav u 23,34min.
Ako sam ja dobro razumela ovo znaci da je posle 10-ke vracen win 8.1.
E sad sta tu nije proslo kako treba zbog cega je vracen stari win 8.1?

H

Hitri

Član
Neznam ni ja, kad sam gledao sta se dogadja sam se smijao unuk me pita deda sto se smijes vidis sta radi kompjuter i smo cekali da zavrsi.
Pozdrav!

alexnik15

alexnik15

Član
Kod:
http://www.techworm.net/2015/01/microsoft-windows-10-a-free-upgrade-for-windows-7-and-windows-8-8-1-user.html

http://www.pcworld.com/article/2875600/windows-10-the-best-tips-tricks-and-tweaks.html
Kod:
http://www.techworm.net/2015/02/microsoft-delivering-windows-10-via-windows-update-windows-7-windows-8-users.html

Poslednja izmena od urednika:
delfincic

delfincic

Član
Ja cu vam reci Jeco sta se, u probnoj verziji win10 postoji jedna caka o kojj niko ovde ne pise cak ga nema ni u onom videu. a to je da u probnoj verziji se ne moze menjati update vec je namesten automatski da se aptdejtuje cim ponovo upalis komp. Sta se onda dogadja; ono to si pobitno instalirao dobija novi izgled tko blesav od ikonnica do svega da pocnes psovati i microsoft i onoga ko izmisli 10. vratio sam win 8 i nemam nameru prelaziti na win 10 sve dok Boki ovde na forumu ne bude uradio iso projekat za win10. Ps. da se razumemo ova probna verzija data u torrentu je ok, cak se izlaskom na netu sama aktivira ali dzabab kad se i sama sebe apdejtuje pa ono sto dobijes je za vrtice i obdanista. zaao mi je sto u tolikom razocarenju nisam uslikao desktop da vidite o cemu je rec.

HyperSnap

HyperSnap

VIP
Ja cu vam reci Jeco sta se, u probnoj verziji win10 postoji jedna caka o kojj niko ovde ne pise cak ga nema ni u onom videu. a to je da u probnoj verziji se ne moze menjati update vec je namesten automatski da se aptdejtuje cim ponovo upalis komp. Sta se onda dogadja; ono to si pobitno instalirao dobija novi izgled tko blesav od ikonnica do svega da pocnes psovati i microsoft i onoga ko izmisli 10. vratio sam win 8 i nemam nameru prelaziti na win 10 sve dok Boki ovde na forumu ne bude uradio iso projekat za win10. Ps. da se razumemo ova probna verzija data u torrentu je ok, cak se izlaskom na netu sama aktivira ali dzabab kad se i sama sebe apdejtuje pa ono sto dobijes je za vrtice i obdanista. zaao mi je sto u tolikom razocarenju nisam uslikao desktop da vidite o cemu je rec.
Možda u probnoj verziji ali u finalnoj neće biti sigurno tako...