Windows 10

Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Da li si uradio upgrade preko Win 10 ili je bio clean install ?
Ima li sta sustinski novo osim face liftinga.
Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nije to pirat verzija već LEAK verzija develpera. Nisma stigao da se baš mnogo poigraam sa njom. Mnogo sam vremena potrošio dok nisam uspeo da je instaliram. Naravno najviše je promena kozmetičkih a šta je ispod haube videće se sa finalnom verzijom. Na ssd-u je sve brzo. :cool:

Problem sa ovom verzijom je da traži Secure Boot znači mora da se pređe na UEFI bios i gpt particionisanje i zaboravi na Legacy bios i CSM (Compatibility Support Module) mora na Disable. I traži onaj TPM 2.0 . Kod Rayzena je to AMD CPU fTPM nešto oko enkripcije i BitLokera nebitno ali moraš da ga imaš na Enable. E sada ako to sve imaš instalacija prolazi bez problema. Problem nastaje ako nemaš jedan od ta dva onda neće instalacija da prođe. Imam stari funkcionalni PC sa Sabljarkom i FX 8350 procesorom ali ona nema TMP pa se moraš snaći. Particioniso sam ceo SSD u GPT isključio CSM tako da ostaje samo UEFI. Skinuo sam najnoviji insajderski windows 21390.2025 (https://uupdump.net/) i sa ovog leakovanog win 11 uzeo install.wim i kopirao ga u insajderski windows i preko Rufusa ga "narezao" na usb koristeći opcije samo za UEFI i uradio Clean instalaciju preko fleške i nije se bunio aktivirao se odmah sa digital licence jer je na Sabljarki aktiviran bio još kada je win 10 izašao. E sada verovatno bi mogao i na MBR particiju nisam probao ali na ovom računaru imam dual win 10 pa ću da probam.
Trenutno mi se ne briše ceo ovaj SSD i prelazak na gpt particionisanje barem ne dok stigne finalna verzija. Kako sam čuo od MS običan Win 10 će imati podršku samo do '25g
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Evo upravo sam uradio upgrade na moj drugi Windows sa CSM i podrškom za Legacy sve prošlo glatko. Jedino Open shell više ne radi ni posle reinstalacije. Najviše što su uradili izmenili imena raznih funkcija, rasuli ih pa traži nije više Administrator Tool sada je Windows tools.....Početak

Kraj
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Instaliram virtual box, pa cu da Win 11 turim u okviru njega. Da vidim o cemu se radi i cemu ovoliki hype.
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Msm da ce to biti samo jedno veliko azuriranje 10-ke,videcemo 24-tog sta ce reci.Ja cekam finalnu verziju,inace ne izgleda lose na prvu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Msm da ce to biti samo jedno veliko azuriranje 10-ke,videcemo 24-tog sta ce reci.Ja cekam finalnu verziju,inace ne izgleda lose na prvu.

Videćemo u četvrtak, no nekako ne verujem da se radi o potpuno novoj verziji Windowsa.

Što se tiče velikog updejta, sasvim je moguće da se o tome i radi, jer sve ove kozmetičke izmene najavljivane su za 21H2.
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Po meni su morali task manager u tamnom režimu da odrade da bude crn,a ne beo...kao što kažete samo lepše ikone,vidim da dosta ljudi kaže da je brži od 10-ke.
 
Natrag
Top