Vjera i djela.

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
PC je apsolutno nespremna za 2. dolazak. Mogu biti retki pojedinci spremni.

О тим стварима говоре сами православци, то можеш да видиш свуда. Кад си већ где јеси, како не видиш балван у свом оку? Не, пишете као да сте савршене судије свом хришћанском свету.


Adriane, brate u Gospodu, prag je već pređen. Izdani smo od strane jerarha, od strane klera kojima je draže da udovoljavaju sataninom poretku islamofilije, homofilije i ostalih zala, zarad novca i tapšanja po ramenu nego da brinu o svom stadu. Evanđelje se koristi da se ljudi isprogramiraju da se klanjaju alahovim šetačima i udovoljavaju im, da nakaradnosti ne zovu pravim imenom...

Апсолутно. Европљани са овим наталитетом и овако обезбожени и изопачени на прагу су нестајања. Да се испуни Писмо обнове царства што не признаје Сина.

22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина.
23. Који се год одриче Сина ни Оца нема; а који признаје Сина, и Оца има.

1. Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет.
2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету.


7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
О тим стварима говоре сами православци, то можеш да видиш свуда.

Vi se uopšte ne bavite 2. dolaskom. Onako formalno usput da.

Кад си већ где јеси, како не видиш балван у свом оку?

A šta je moj balvan?

Не, пишете као да сте савршене судије свом хришћанском свету.

Ako nismo bolji od vas u globalu, onda jao nama. Ali kakve vesti dolaze jao vama.

Biće ono jao svima, ali se postavlja pitanje ko je spreman, a ko nije za dolazak Isusa.

Imaš jednu vest na temi religijske vesti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
О тим стварима говоре сами православци, то можеш да видиш свуда. Кад си већ где јеси, како не видиш балван у свом оку? Не, пишете као да сте савршене судије свом хришћанском свету.

Nikada oni, sledbenici lažnih proroka u svom oku balvane videti neće. Ubeđeni su od strane lukavoga, onog sa mnogim imenima da ih "pravednima" čini suboitarenje, pasenje trava (zdravstveni zakon, kako ga oni u svojoj oholosti nazivaju)... pa da tako mogu svima da sude.

Ps. Oni, ako nisi znao, Sina ne priznaju, anđeo im je. O tome su već postavljani postovi.

Апсолутно. Европљани са овим наталитетом и овако обезбожени и изопачени на прагу су нестајања. Да се испуни Писмо обнове царства што не признаје Сина.

Ne samo Evropljani. Svi. Boga smo zamenili samima sobom, svojim nagonima i ludilu kome je sam pali serafim i te kako kumovao. Kao alternativa se nudi šta, njegova izvitoperena verzija "Boga" čiji sledbenici za novac vrše klanjanje Molohu.

Dok se pravim vernicima, bogobojažljivim ljudima lepe etikete raznoraznih fobija, i okrivljuju se za "govor mržnje"...


22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина.
23. Који се год одриче Сина ни Оца нема; а који признаје Сина, и Оца има.

1. Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет.
2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету.


7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист.

Dodao bih i ovo, veoma važno upozorenje, koga čini se mnogi nisu ni svesni:

"Antikrist neće biti tako zvan; u suprotnom, ne bi imao sljedbenike. Neće se obući u crveno, niti rigati sumpor, niti nositi trozubac, niti mahati repom u obliku strijele poput Mefistofelesa u Faustu. Ova maska je pomogla uvjeriti ljude da đavo ne postoji. Kad ga nitko ne priznaje, ima veću moć.
Bog se je objavio kao “Ja sam koji jesam”, đavao kao “ja sam koji nisam”…

Ni u jednom dijelu Svetog Pisma ne možemo naći popularan mit da je Đavao rogonja koji se prvenstveno oblači u “crveno”. Naprotiv, opisuje ga se kao anđela pala s neba, kao “kneza ovog svijeta”, čija je misija uvjeriti nas da nema drugog svijeta. Njegova logika je vrlo jednostavna: ako nema neba, nema pakla, i ako nema pakla, onda nema grijeha, i ako nema grijeha, onda nema nikakvog suca, i ako nema suda onda zlo je dobro i dobro je zlo. Ali iznad svih ovih opisa, Naš Gospodin nam kaže da će biti tako sličan njemu da će zavesti čak i izabrane – i doista, nikakva slika đavla prikazana u knjigama nikad neće moći zavesti izabrane. Onda, kako će ući u ovu novu eru da bi zadobio pristaše za svoju religiju?…

Budući da će njegova religija biti bratstvo bez Božjeg očinstva, uspijeti će zavesti čak i izabrane. On će stvoriti anti-crkvu koja će biti majmun Crkve, jer on, đavao, jest majmun Božji.

Računati će na sve značajke i osobine Crkve, ali izokrenute i ispražnjene od njenog Božanskog sadržaja. Biti će to mistično tijelo Antikrista koje će izvana naličiti Kristovom mističnom tijelu…" Fulton Sheen iz knjige "Komunizam i svest Zapada"


Ne treba nikada zaboraviti, da postoje oni koji sebe Hrišćanima nazivaju, a koji ne samo da Sina negiraju svodeći ga na anđela ili čak usvojenika, nego da isti i pakao negiraju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antihris je ANTI - HRISTOS, ili ANTI - ISUS, sto znaci "protiv, umesto"

To znaci da ce se on pojaviti unutar organizovane Hriscanske religije, tvrdeci za sebe da je Bog ili da ima autoritet Boga.

On ce uvesti Anti zakon Bozji, odnosno zakon suprotan Bozjem.

Time ce on prevariti veci deo covecanstva, jer ce tvrditi da je on Hristos koji je dosao, ili da radi u ime Bozje.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod i Bog naš, Koga radi i ovaj molitveni post činimo!

Pokušavam, uz Božiju pomoć, da ne nudim svoje tumačenje i doživljavanje umesto Hrista i Crkve Njegove.
Ni umesto, a kad mi Bog pomogne - ni uz Njegove svete reči.

Teško je to, naučilo se tokom godina ponešto o Bogu i volji (čitaj: milosti) Njegovoj,
pa kad neko nešto priupita, hoće moja gordost da "zatrpa" slušaoca nepotrebnim rečenicama.
A to nit je na slavu Božiju nit je na spasenje meni grešnome.

Ali eto, Bog me drži, i menja "iz slave u slavu", i voli trpeljivo mene grešnoga......
Koje "hvala" da Mu kažem? Koliko je duboko moje "oprosti Gospode"?

brat Toma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali eto, Bog me drži, i menja "iz slave u slavu", i voli trpeljivo mene grešnoga......
Koje "hvala" da Mu kažem? Koliko je duboko moje "oprosti Gospode"?

Neizmerna je ljubav Njegova, svaku našu misao, pomisao, emociju, delo, zna i vidi, pa opet i pored svih naših grehova, svih naših pogreški, na nas gleda očima Roditelja. Jer nikada ne smemo zaboraviti da je On ljubav.

A o Ljubavi, upravo On, svesilni, kroz usta Svetim Duhom ispunjenog Svetog Apostola Pavla govori ovo:


Hvalospjev ljubavi
Kad bih sve jezike ljudske govorio i anđeoske, a ljubavi ne bih imao,
bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči.
2Kad bih imao dar prorokovanja i znao sva otajstva i sve spoznanje;
i kad bih imao svu vjeru da bih i gore premještao,a ljubavi ne bih imao – ništa sam!
3I kad bih razdao sav svoj imutak
i kad bih predao tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi ne bih imao –ništa mi ne bi koristilo.
4Ljubav je velikodušna, dobrostiva je ljubav, ne zavidi, ljubav se ne hvasta, ne nadima se;
5nije nepristojna, ne traži svoje, nije razdražljiva, ne pamti zlo;
6ne raduje se nepravdi,a raduje se istini;
7sve pokriva, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.
8Ljubav nikad ne prestaje. Prorokovanja? Uminut će. Jezici? Umuknut će. Spoznanje? Uminut će.
9Jer djelomično je naše spoznanje,i djelomično prorokovanje.
10A kada dođe ono savršeno, uminut će ovo djelomično.
11Kad bijah nejače, govorah kao nejače, mišljah kao nejače, rasuđivah kao nejače.
A kad postadoh zreo čovjek, odbacih ono nejačko.
12Doista, sada gledamo kroza zrcalo, u zagonetki, a tada – licem u lice! Sada spoznajem djelomično,
a tada ću spoznati savršeno, kao što sam i spoznat!
13A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav – to troje – ali najveća je među njima ljubav. Kor 13 1,13
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
То је зато што не пратиш;).

Још на теми Адвентисти, мислим. Човек кога ја познајем као Трипа (или како већ) није био такав, тј. знам га са другачијим веровањем. Зато човек мора да се тргне и схвати у ком времену живи. То се данас зове бот. Може заиста бити један човек, или може бити ко зна колико људи. Може бити чак и неки администратор који намерно "боцка" да би се писало на форуму. Тих ботова има сада свуда, неке групације плаћају или налазе "вернике" које такође морају да плаћају на овај или онај начин.

Nisam obracao paznju na to, sve do jednog dana kada je doticni umesto 'hljeb' rekao 'kruh', i tada sam se zapitao sa kim ja razgovaram. Ali sam cutao.

Onda je dosao Shone i pokazao da nacin njegovog pisanja 99% odgovara Milosu Bogdanovicu. Na kraju Tripo priznaje da on jeste Milos Bogdanovic.

Na drugom forumu Tripo je tvrdio da iza njega stoji 10 teologa i da mu oni salju odgovore na nasa pitanja, na sta mu je sagovornik napisao - 'bas lepo, dok ja ovde napisem jedan post, vas desetorica napise deset postova, i tako se borite nadglasavanjem.. "

I ovde je takodje tvrdio da 'deli nase postove' po grupama i da nam se njegovi drugari tamo smeju. A seruje ih, zato da bi dobio odgovore na nase postove. Tada on ovde samo ispuca ono sto dobije od njih!

Secas se kako cim otvoris forum, vidis da je na svakoj zadnji post Tripov?

A ja sam sam se isto zacudio dok sam pisao, da je meni trebalo 10 minuta da sastavim jedan post, a on je za to vreme odgovorio 5 puta na moje razlicite postove na drugim temama, sto je fizicki nemoguce! To su bile notifikacije koje su samo stizale jedna za drugom, i to se neprestano desava!

Dakle, mi zaista imamo posla sa botom i spamerom, a ko tacno stoji iza njega? Pa stoje upravo oni koje je on i naveo, koji mu pomazu. Rec je ipak o jednoj osobi, verovatno Milosu Bogdanovicu (manipulatoru) za koga rade i drugi, koje je on uposlio da internetom sire njegove ideje, to su njegove pristalice! I ne samo to, vec je time stvorena i grupa za 'verski cyber rat' , o cemu mi na zalost ne znamo mnogo ili ne znamo nista, pa zato nasedamo na ovakve provokatore..

Sto se tice istine, ja sam spreman da prihvatim sve sto je u skladu sa biblijom.
Opet lazes, jer tebi je adventizam = biblija! I ti nista osim ucenja adventista neces ni priznati, jer si izjednacio bibliju i ucenje svoje crkve i osim tvog licnog iskustva nista drugo i neces priznati. To si izjavio nebrojeno puta i ponavljao da je adventizam biblija i da niko osim tebe nema licno iskustvo sa Bogom, da mi svi govorimo sami od sebe a ti si nadahnut. Pa ako si nadahnut, zasto sada trazis Shoneu da ti nesto biblijom dokazuje, kada si ti prorok i tacno znas sta je istina? Moze li tebe proroka iko ubediti u suprotno? To je zaista licemerno!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, mi zaista imamo posla sa botom i spamerom, a ko tacno stoji iza njega? Pa stoje upravo oni koje je on i naveo, koji mu pomazu. Rec je ipak o jednoj osobi, verovatno Milosu Bogdanovicu (manipulatoru) za koga rade i drugi, koje je on uposlio da internetom sire njegove ideje, to su njegove pristalice! I ne samo to, vec je time stvorena i grupa za 'verski cyber rat' , o cemu mi na zalost ne znamo mnogo ili ne znamo nista, pa zato nasedamo na ovakve provokatore..

Grupa za Cyber rat postoji, to je jedna od "formacija" koje su mu "elders" i zamerili jer se ista pretvara u "sektu", a on preko svojih spoljnih saradnika od kojih se istče kainosova "institucija", glavni uvlakač Veithu, Pavle Simović, sebe nameće kao nekakvog naslednika i nosioca "duha proroštva".

Opet lazes, jer tebi je adventizam = biblija! I ti nista osim ucenja adventista neces ni priznati, jer si izjednacio bibliju i ucenje svoje crkve i osim tvog licnog iskustva nista drugo i neces priznati. To si izjavio nebrojeno puta i ponavljao da je adventizam biblija i da niko osim tebe nema licno iskustvo sa Bogom, da mi svi govorimo sami od sebe a ti si nadahnut. Pa ako si nadahnut, zasto sada trazis Shoneu da ti nesto biblijom dokazuje, kada si ti prorok i tacno znas sta je istina? Moze li tebe proroka iko ubediti u suprotno? To je zaista licemerno!

Kako je Sveto Pismo starije od kulta nastalog u umovima sledbenika Mileristkih laži, ne postoji ni najmanja mogućnost da se sledbenicima "duha proroštva" koji je Satana, dokazuje Pismima bilo šta.

Jer oni na isto, Sveto Pismo gledaju kroz blasfemije, laži, i satanističke prevare Ellen Gould Harmon White.

Njima je naime ona i njene laži jednaka Svetom Pismu.

Kada je već tako, a jeste, kako nekome takvom bilo šta dokazati Pismima. Shvati, njima ni Bog sam ne bi mogao da dokaže bilo šta, i Njemu bi se u svojoj oholosti suprotstavljali.

Što uostalom i čine, jer samo oholice, zavedeni i tvrdoglavi ljudi mogu da za ključ tumačenja Svetog Pisma drže ženu koja je ne samo nebrojeno puta bila i ostala u kontradikciji sa Pismima, nego je bila i u kontradikciji sa samom sobom.

Shodno tome, i sva "dela" na koja se u svojoj oholosti pozivaju, ne samo da nisu u Slavu Boga, nego su direktno izazivanje Boga. Hula nad Hulama. Uostalom, kome je od heretika, o vernicima da i ne govorim palo na pamet da Boga prikazuje kao mentalnog bolesnika i prevaranta? Po kome se Bog pravdao ili pravda bilo kome? Kome je smrtna osoba toliko važna da se ista doslovno drži otelotvorenjem Svetog Duha?

Isključivo Adventistima Sedmog dana, kultistima Ellen Harmon Gould White. Nikome drugome.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tvrdi da ne navodimo bibliju. Ali kad mu navedem, pre neki dan sam dokazivao da SHEOL nije 'GROBLJE' u bibliji (cak ni njegova zajednica ne tvrdi da je to 'doslovno groblje'), on je to ignorisao.

Takodje je ignorisao i cinjenicu da se izraz 'dusa' u bibliji ne koristi na svakom mestu kao teoloski termin, vec se izrazava i narodnim jezikom. Te kad bi mi uzeli svako mesto doslovno smatrajuci da je biblija uvek terminoloski precizna, onda bismo imali apsurd, gde covek u Starom Zavetu 'ubija dusu' , a Hristos tvrdi da 'covek ne moze ubiti dusu'!

Medjutim kod njih je sve tako, apsurdno, jer bibliju posmatraju bukvalno!

Biblija nije terminoloski tacna na svakom mestu! Nju su pisali ljudi, a ne teolozi, i ona se koristi i narodnim jezikom!

Na primer, biblija govori o 'izlasku i zalasku sunca', a ne pokusava time biti naucno precizna, jer sunce niti izlazi niti zalazi, ali to tako izgleda zbog rotacije!

Pa nije zbog toga biblija naucno netacna ili apsurdna! Ali oni je takvom prave!

A isto je kada govori o 'dusi'. Cak i mi u svakodnevnom govoru nismo teoloski precizni kada govorimo o dusi, pa kazemo da 'na ulici nema zive duse', a ne mislimo time da je 'sam covek dusa', tj. ne mislimo o religiji u opste dok to izgovaramo! Tako ni pisci biblije ne misle.

Ali oni sve izjave biblije bukvalizuju i iz toga izvlace dogmu!

A kad im pokazes apsurd u koji su sami upali bukvalizacijom, onda im ostaje samo da ponavljaju - "nisi dokazao nista.. mi smo dali odgovor.. nas odgovor je konacan" . Izvlace se, bilo ignorisanjem, praveci se da nisu razumeli post ili ga videli, bilo bombardovanjem tako da njihova rec bude zadnja!

To je cista neiskrenost!

Shone, on da ti prizna da si ti nesto dokazao biblijom, veruj mi nece nikada!

On je 'nadahnut', on je 'prorok', i cak je iznad svoje crkve po razumevanju, a kamo li iznad tebe! Zar da slusa tebe, koji si neposvecen, nemas licni odnos sa Bogom i koji si lazov!

Nikada! Samo te izaziva!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tvrdi da ne navodimo bibliju. Ali kad mu navedem, pre neki dan sam dokazivao da SHEOL nije 'GROBLJE' u bibliji (cak ni njegova zajednica ne tvrdi da je to 'doslovno groblje'), on je to ignorisao.

Takodje je ignorisao i cinjenicu da se izraz 'dusa' u bibliji ne koristi na svakom mestu kao teoloski termin, vec se izrazava i narodnim jezikom. Te kad bi mi uzeli svako mesto doslovno smatrajuci da je biblija uvek terminoloski precizna, onda bismo imali apsurd, gde covek u Starom Zavetu 'ubija dusu' , a Hristos tvrdi da 'covek ne moze ubiti dusu'!

Medjutim kod njih je sve tako, apsurdno, jer bibliju posmatraju bukvalno!

Biblija nije terminoloski tacna na svakom mestu! Nju su pisali ljudi, a ne teolozi, i ona se koristi i narodnim jezikom!

Uzalud ćeš mu ponavljati i dokazivati. Kako njemu, tako i ostalim EGWistima ovde na forumu. I to ne zato što im je Biblija bukvalna, nego upravo zato što pismo gledaju kroz um žene koja je govorila u oholosti.

Jer da zaista na Bibliju (koju Bibliju? Onu sa skraćenim heretičkim kanonom? Tu Bibliju?) gledaju kako ti kažeš bukvalno, onda ne bi poverovali u nekakav Istražni postupak, ili led rasvetu u Svetinji Nad Svetinjama (navodnoj nebeskoj), ili da anđeli imaju zlatne kartice i ostale budalaštine iz uma nasrtljive koja je govorila u oholosti.

Oni, ponoviću, "bukvalno" posmatraju samo i isključivo samo one delove Pisma koje im je "duh proroštva" rekla da posmatraju tako. Da li je sada jasnije ko je i šta je autoritet za EGWiste?

Dakle, možemo mi do kraja vremena da iznosimo dokaze, oni ih prihvatiti neće. Otud i apsurdi, otud i svađe na forumu. Oholost, tvrdoglavost i sleđenje "boga", tačnije "boginje" kroz čiji um i tumačenja oni, adventisti sedmog dana i posmatraju i tumače Sveto Pismo, doslovno ga pendrečeći je jedino što se od njih može i očekivati.


A kad im pokazes apsurd u koji su sami upali bukvalizacijom, onda im ostaje samo da ponavljaju - "nisi dokazao nista.. mi smo dali odgovor.. nas odgovor je konacan" . Izvlace se, bilo ignorisanjem, praveci se da nisu razumeli post ili ga videli, bilo bombardovanjem tako da njihova rec bude zadnja!

To je cista neiskrenost!

Shone, on da ti prizna da si ti nesto dokazao biblijom, veruj mi nece nikada!

On je 'nadahnut', on je 'prorok', i cak je iznad svoje crkve po razumevanju, a kamo li iznad tebe! Zar da slusa tebe, koji si neposvecen, nemas licni odnos sa Bogom i koji si lazov!

Nikada! Samo te izaziva!

Upravo o tome i pišem Sve će učiniti samo priznati da "duh proroštva", "bog", tačnije "boginja" kojoj se klanjaju i kojoj bespogovorno služe govori laži i stvari suprotne Bogu i Njegovoj poruci, neće nikada. Jer bi to za njih predstavljalo apostazu.

Ne, brate, ne radi se o neiskrenosti, nego o mentalnom sklopu koji je sebi dozvolio da poveruje da su laži američkog baptiste, i ostalih njegovih sledbenika, krinisane lažima "duha proroštva" u stvari "evanđelje".

Ako to ne shvatimo, samo ćemo se bespotrebno nervirati zbog njihove ignorancije i oholosti.

Shvati, sve i da sam Bog njima poruči da veruju u laž, odustati od nje neće, nego će samog Boga, satanom nazvati. Zato nas i nazivaju "duhovnim Babilonom", sve koji MIlerove i Ellenine laži ne drže "evanđeljem".

MI smo za njih, mentalni bolesnici, i oni koji ne prihvataju "istinu", Tako su držali na početku, tako drže i sada. Time se brane, sami sebe ubeđujući da satani ni do čega drugo nije stalo, nego do razaranja u oholosti samoproklamovanog "vernog ostatka" (vernog u kultu smrti koji je shabat, u "istražnom postupku" i ostalim umotvorinama nasrtljive metodistkinje).

Takvima, ponoviću, sve i da sam Bog kaže da greše, poverovati neće. I kako onda da takav neko poveruje nekom običnom čoveku koji Svetim Pismom dokazuje da oni greše?

Zar ti nije jasno da je to njihovo pozivanje na "dokazivanje" Svetim PIsmom samo maska i prevara, smišljena da bi se blasfemije u koje veruju, koje oholo nameću "odbranile"?

Ponašaju se u tačku jednako komunističkim "akolitama" koji su "priznavali" isključivo sud partije".

Da nije tako, ne bi se svojih hula držali, nego bi napustili kult. Jer Pismo tvrdi suprotno od onoga u šta oni veruju.


Dakle, ne da ne očekujem da mi poveruju, nego mi to i nije cilj. Ono što po volji Božijoj radim je u svrhu da drugi ne izgube duše poverovavši kultu laži i njegovim oholim "akolitima".

PS. Ja možda zaista i nemam "burazerski" odnos sa Bogom, kakav ovi oholo tvrde da imaju, niti sam "posvećen" "duhom proroštva" po kome se Bog pravda stvorenjima, ili sakriva pokeraške "karte", ali zato imam pečat Duha Svetoga, jer sam deo Crkve Božije, a ne kulta, i time sam pozvan da govoreći istinu branim veru od nasrtaja doslovnih lovaca na duše.
 
Natrag
Top