Vjera i djela.

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A imaš li ti kakvih djela osim ovog ovdje "duhovnog đubretarenja"?

Ima ih, ima. Nalaze se u vidu mlataranja "biblijom", spajanja nauke i "nauke", širenja kontra znanja... i da ne zaboravimo subotarenje, "lažni pacifizam", veganstvo, apstinecija od kave, alkohola, duhana (nema apstinencije od XXXX sajtova, ali to je mali "greh" kod samoproklamovanog "perfecta") ...

Tu su zatim i "bogugodna" dela negiranja Trojstva, podržavanja abortusa, držanja predavanja pred zabludelim masama koje zahvaljujući amerikanizovanim medijima i obrazovanju nisu sposobne da prepoznaju blefera i lovca na novac i duše, trolovanja po forumima kao vidom "evangelizacije"....

Sve "bogougodna" dela do dela. Omiljeni lik iz pisanija "duha proroštva" je veoma zadovoljan, poeni u njegovom Investigative Judgementu se samo nižu....

 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tu su zatim i "bogugodna" dela negiranja Trojstva, podržavanja abortusa, držanja predavanja pred zabludelim masama koje zahvaljujući amerikanizovanim medijima i obrazovanju nisu sposobne da prepoznaju blefera i lovca na novac i duše, trolovanja po forumima kao vidom "evangelizacije"....
Darth, bas danas sam procitao da su sa fratrima u misiju posle i dve casne sestre i da su se obe vratile u drugom stanju, a nijedna ne zna ko je otac njenog deteta.
Sve najbolje!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jer zasita je nemoguće znati kako će EGWista, opsednut "duhovnim đubretarenjem" uopšte moći da shvati i prihvati Istinu.

Molim DarthShonea da nam ovde iznese tu istinu po tackama 1. 2. 3.... i dalje, pa da je sagledamo u svetlosti svete Bozje reci biblije.
Ako je ona u skladu sa biblijom, evo ja sam prvi spreman da je prihvatim.

Hvala!
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, i neka svima koji poste Njega radi, pomogne - na spasenje!

Evo jedne priče o delima:

Jednog dana starac je susreo mladog čoveka koji ga je upitao: - Sećate li me se?
Starac je odgovorio negativno. Stoga mu je čovek rekao da je nekad davno bio njegov učenik.
Na to ga profesor upita: - Ah da... I čime se baviš sada?
Mladić odgovori: - Učitelj sam.
- Oh, kako lepo. Poput mene – odgovori starac.
- Eh da. Zapravo, postao sam učitelj jer ste me upravo vi nadahnuli da budem poput vas.
Starac je bio znatiželjan te ga zamoli da mu ispriča kako je to moguće.
I mladi čovek mu ispriča ovu priču:
- Jednog dana moj prijatelj je došao u školu s prelepim novim satom i ja sam mu ga ukrao.
Ubrzo je prijatelj primijetio krađu i odmah se požalio našem učitelju, a to ste bili vi.
Onda ste vi rekli svima nama u razredu: "Tokom današnjih časova ukraden je sat vašeg prijatelja. Onaj ko ga je ukrao, molim vas, neka ga vrati."
Ali, ja nisam hteo da ga vratim. Zatim ste vi zatvorili vrata i rekli ste nam da ustanemo kako biste mogli da prekontrolišete naše džepove, jedan po jedan.
Međutim, pre toga, rekli ste nam svima da zatvorimo oči.
To smo i učinili, a vi ste pretraživali džep po džep, i kad ste došli do mene, pronašli ste sat i uzeli ga.
Nastavili ste da pretražujete po džepovima svih drugih i, kad ste završili, rekli ste: "Otvorite oči. Pronašao sam sat."
Posle mi nikad ništa niste rekli i nikad niste spomenuli taj događaj. Nikad niste otkrili ime onoga ko je to bio.
Onog dana, vi ste spasili moje dostojanstvo zauvek. A to je bio najsramotniji dan u mom životu. Nikad mi ništa niste spomenuli o tom slučaju.
Iako zbog toga niste vikali na mene, niti mi očitali moralnu bukvicu, ja sam razumeo pouku.
Zahvaljujući vama, shvatio sam da je to način na koji treba da postupa pravi pedagog. Sećate li se, profesore, tog događaja?

A profesor odgovori: - Sećam se slučaja s ukradenim satom i da sam pretraživao džepove svih učenika,
ali se ne sećam da si to bio ti. I ja sam zatvorio oči dok sam pretraživao džepove.

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A profesor odgovori: - Sećam se slučaja s ukradenim satom i da sam pretraživao džepove svih učenika,
ali se ne sećam da si to bio ti. I ja sam zatvorio oči dok sam pretraživao džepove.

brat Toma

I kako je to pomoglo pravoslavcima? Izgleda slabo. Malo kome.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A imaš li ti kakvih djela osim ovog ovdje "duhovnog đubretarenja"?
Nema on nikakvih dela, jos je lagao da je crnogorac, pravoslavac, pa ko zna sta sve ne, i sad pise ekavicom jer je provaljen itd...

Najvise o delima, ptojekciji i formalizmu pricaju oni koji su sami takvi, oni su skloni da upiru prstom u druge i optuzuju druge da bi umirlili svoju savest koja ih boli!

I zato sto on kod adventista vidi svo zlo, zato mora i nas da optuzi da bi umirio svoju savest!

Rec je zaista o 'duhovnom djubretarstvu'!

Molim DarthShonea da nam ovde iznese tu istinu po tackama 1. 2. 3.... i dalje, pa da je sagledamo u svetlosti svete Bozje reci biblije.
Ako je ona u skladu sa biblijom, evo ja sam prvi spreman da je prihvatim.
Nemoj ovde da lazes! Inatices se do poslednjih granica sve samo da izbegnes cinjenice! Jer ti mislis da jedino ti imas istinu, a tudje nikad neces prihvatiti jer to bi poreklo tvoje iskustvo i tvog Hrista koji ti se javlja racunicama, piramidologijom i numerologijom satanom oznacilo!
 
Natrag
Top