Vjera i djela.

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, tvoja nabacivanja neistina na moj racn su providna, jer ja sam odgovor dao, i on je konacan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala na 'konacnom odgovoru'!
Vise mi ne trebas odgovarati na to, nego zapitaj sebe sta si trazio i sta si na kraju dobio. Jer to si i hteo - NISTA!

Moras priznati da od svih nasih diskusija u sustini nema nista, osim da urednistvo foruma sakupi sve ove komentare ( iskljucujuci komentare pojedinaca ), i napravi knjigu, po svemu sudeci viceva i satire.
To bi bio hit, a bilo bi i materijalne koristi, i dobro bi se zaradilo na njoj.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Moras priznati da od svih nasih diskusija u sustini nema nista, osim da urednistvo foruma sakupi sve ove komentare ( iskljucujuci komentare pojedinaca ), i napravi knjigu, po svemu sudeci viceva i satire.
To bi bio hit, a bilo bi i materijalne koristi, i dobro bi se zaradilo na njoj.

Naravno, pa kad ste vi smesni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ako i iznesete ponesto, to je uglavnom iz dogmatike vasih crkava, a ne iz biblije.

Istina se nalazi u bibliji.

1 Tim 3,14-15: Ovo ti pišem u nadi da ću ubrzo doći k tebi, a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.

P.S. Točno, U Bibliji je zapisana istina, samo što ste vi pismolatri tu istinu unakazili i prostituirali na 50 tisuća načina.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Točno, U Bibliji je zapisana istina, samo što ste vi pismolatri tu istinu unakazili i prostituirali na 50 tisuća načina.

Ako se u obzir uzme činjenica da ni jedan jedini od tih 50.000 načina nije jasno definisan, što se može videti iz primera sledbenika "duha proroštva", kod kojih imamo i one koji veruju da je Bog Trojstvo, i one koji ne veruju da je Bog Trojstvo, one kojima je Isus Bog, i one kojima je Isus anđeo, onda dolazimo do prirodnog zaključka da je kod klanjaoca i "klanjaoca" Biblije, broj "Istina" mnogo veći od broja "zajednica", kojih danas ima oko 50.000.

PS. Iz Biblije se Istina može saznati isključivo ako se ista čita i tumači kroz učenje Crkve Boga živoga, koja je stub i uporište istine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
1 Tim 3,14-15: Ovo ti pišem u nadi da ću ubrzo doći k tebi, a okasnim li, da znaš kako se treba vladati u kući Božjoj, koja je Crkva Boga živoga, stup i uporište istine.

Tacno.
Crkva je Bozja, a ne ona koju su osnovali Konstantin i Justinijan od mnogobozaca koji su mnogobostvo uneli u tu novoosnovanu organizaciju.


P.S. Točno, U Bibliji je zapisana istina, samo što ste vi pismolatri tu istinu unakazili i prostituirali na 50 tisuća načina.

Ovo su upravo uradili takozvani sveti Oci i ucitelji koji su dosli iz mnogobostva, i osovali Rimsku - Rimokatolicku crkvu, od koje se kasnije odvojio istocni deo cime je nastala Pravoslavna crkva.

Istina je jedna i data je preko proroka apostola, i ona ne podleze menjanju, jer je zapisana u pisanom dokumentu bibliji, koja svaku laznu nauku obelodanjuje i zigose.


Medju tih 50 000 vi ste na prvom mestu, jer je od vas pocelo.
 
Natrag
Top