Vjera i djela.

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
svak onaj koji nema
pod PRVO - ISTINITU VJERU
ne može niti imati
ISPRAVNA DJELA
_


Ivan 17,3

A ovo je ŽIVOT VJEČNI:

DA UPOZNAJU TEBE,
JEDINOGA ISTINSKOG BOGA,= OCA YHWH

i

koga si poslao - Isusa Krista.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Što sam SIN Gospodin Yehoshua kaže gore?
Da li si ti upoznao Boga Oca JHVH?
Ako nisi – nemaš vječni život!


Treba vjerovati Onome koji je poslao SINA Gospodin Yehoshuu.

Tko je poslao SINA Gospodin Yehoshuu?

Da li znaš Njegovo Ime i Njegovu Titulu?

To je Bog Jedini Otac JHVH.


I u još Jednoga treba vjerovati za spasenje -
znači treba vjerovati u Dvojicu!


Prvi je Bog Jedini JHVH
Drugi je Jahvin Sin Gospodin Yehoshua pomazanik.

Gospodin Yehoshua nije Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gledam došlo 30.000 ljudi da se pokloni moštima Sv. Vasilija Ostroškog, toliki vjernici, a djela loša.

Svake malo ubistva u CG. Kako je to moguće?
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Vaskrsenje Hristovo videše....!

Zanimljiv mi je Gospod Bog, Koji strpljivo radi na čoveku i pre njegovog ulaska u veru,
a i kasnije, kada osoba čudom Božijim u Njega poveruje ali zadrži neko verovanje i sledstveno
ponašanje koje nije po ljubaznoj volji Gospodnjoj.

I kod nekoga taj proces traje kraće a kod nekoga duže...

Iz ličnog iskustva, Bogu hvala za Njegovu strpljivost u verujućim ljudima u Crkvi,
koji su dugo trpeli i molitvama "zalivali" moj rast od ... npr. od psovača i mrzitelja, do ovoga
do čega sam sada došao. A toliko još ima "posla" u mojoj glavi i srcu, i lenjosti u mojim udovima,
koje treba preobraziti "iz slave u slavu" i to "do pune mere Hristovoga rasta".

Dela koja činim ... ova ne-dobra, moja su, a ova sporadična i dobra, od Boga Jedinoga!

brat Toma
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Telesna dela milosrđa su ova:

1) Gladnog nahraniti;

2) Žednog napojiti;

3) Odenuti nagog ili onoga ko nema najnužniju odeću;

4) Posetiti onoga ko je zatvoren u tamnici;

5) Posetiti bolesnog, poslužiti mu i pomoći da ozdravi ili da se hrišćanski pripremi za smrt;

6) Putnika primiti u dom i omogućiti mu odmor;

7) Sahranjivati one koji su umrli u bedi.


Duhovna dela milosrđa jesu:

1) savetima odvratiti grešnika sa puta zablude njegove tj. sa njegovog lažnog puta;

2) Neupućenoga naučiti istini i dobru;

3) Bližnjem dati dobar i blagovremen savet u neprilici ili u slučaju opasnosti koju on ne primećuje;

4) Moliti se Bogu za njega;

5) Tešiti ožalošćenog;

6) Ne uzvraćati na zlo koje su nam drugi učinili;

7) Od srca praštati uvrede.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
1. Korinćanima 13. poglavlje


Ako jezike čovječije i anđelske govorim a ljubavi nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveči.

I ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa sam.

I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne pomaže.

Ljubav dugo trpi, milokrvna je; ljubav ne zavidi; ljubav se ne veliča, ne nadima se,

Ne čini što ne valja, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu,

Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini,

Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi.

Ljubav nikad ne prestaje, a proroštvo ako će i prestati, jezici ako će umuknuti, razuma ako će nestati.

Jer nešto znamo i nešto prorokujemo;

A kad dođe savršeno, onda će prestati što je nešto.

Kad ja bijah malo dijete kao dijete govorah, kao dijete mišljah, kao dijete razmišljavah; a kad postadoh čovjek, odbacih djetinjstvo.

Tako sad vidimo kao kroz staklo u zagonetki, a onda ćemo licem k licu; sad poznajem nešto, a onda ću poznati kao što sam poznat.

A sad ostaje vjera, nada, ljubav, ovo troje; ali je ljubav najveća među njima.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
"....Ti ukrašavaš konje, a prezireš nagog brata, dopuštaš da pšenica istruli, a ne hraniš gladne, zakopavaš zlato u
zemlju, a na ugnjetenog ne obraćaš pažnju...
Ukoliko čuješ: "Prodaj sve što imaš i podaj siromasima kako bi imao zalihu za večnu nasladu", ti odlaziš žalostan.
Međutim, ako ti kažu: "Daj novac ženama koje žive u raskoši, daj ga kamenorescima, graditeljima, mozaičarima ili živopiscima", ti ćeš se obradovati kao da si dobio nešto dragocenije od novca.
Ne vidiš li zidine koje su razrušene vremenom, čiji se ostaci, slično stenama, uzdižu nad čitavim gradom?
Koliko li je u gradu bilo siromaha koje su bogataši prezirali, zauzeti brigom oko zidina?
Gde su, pak, sada raskošna zdanja?
Gde je onaj ko se hvalio velelepnošću? Zar se nije sve pretvorilo u prah?
Zar nije sve uništeno, slično dečijim kulama od peska?
Zar se graditelj ne kaje u adu što se brinuo o ispraznom?

Potrudi se da imaš veliku dušu. Zidine, pak, služe istoj potrebi, bile velike ili male. Ušavši u dom nadmenog
novog bogataša i videvši da je išaran raznobojnim cvećem, ja znam da od vidljivog ne poseduje ništa vrednije.
Naime, on ulepšava beživotne stvari, dok mu duša ostaje neukrašena. Kaži mi u čemu se sastoji prijatnost
korišćenja srebrnih kreveta i stolova, kao i postelja i stolica od slonovače, zbog koje bogatstvo ne može
da dođe do siromaha, iako bezbroj njih stoji pred vratima i ispušta žalosne glasove.

Ti ćeš se, međutim, odreći davanja govoreći da je nemoguće udovoljiti svim prosjacima.
Iako se tvoj jezik zaklinje [da imaš dobru nameru da pomogneš], tvoja ruka te izobličava.
Blistajući se od dragog kamenja na prstima, ona će nemo razglasiti tvoju laž.
Koliko je ljudi koje bi jedan tvoj prsten mogao da oslobodi dugova?
Koliko je trošnih domova koje bi mogao da popravi?
Jedna škrinja sa tvojom odećom mogla bi da obuče čitav narod koji obamire od hladnoće.
Ti, međutim, surovo otpuštaš siromaha ništa mu ne dajući i ne plašeći se pravednog uzvraćanja od Sudije.
Nećeš biti pomilovan jer nisi bio milostiv.
Bićeš isteran iz Carstva nebeskog jer nisi otvarao vrata.
Nećeš dobiti život večni jer nisi davao hleba.
Ti samoga sebe nazivaš siromahom. I ja sam saglasan sa tobom....."


BESEDA UPUĆENA BOGATIMA ( deo)

Sv. Vasilije Veliki
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ljudi su skloni da sami sebe spasavaju od greha tako što svojom voljom sputavaju njegovo ispoljavanje, a da odgovornost izbora Boga predaju samom Bogu, čekajući da On u njihovim srcima zapali uzbuđenje na osnovu kojeg će oni odlučiti da žive ispravno.

Istina je suprotna. Mi treba mimo svog grešnog srca da svojom voljom izabiramo Boga i da onda uzdajući u Njega verom prihvatamo snagu ispravnog življenja. To znači da ćemo zadržati na sebi svakodnevnu, ne uvek prijatnu odgovornost izabiranja Boga kroz molitvu i proučavanje Pisma:

“Zar, dakle, uzalud čistim srce svoje, i umivam bezazlenošću ruke svoje, dopadam rana svaki dan, i muke svako jutro?” (Psalam 73,13-14)
“Bori se u borbi vere, muči se za večni život na koji si i pozvan.” (1.Timotiju 6,12)

“Potčinjavanje volje prikazano je vađenjem oka ili odsecanjem ruke. Često nam se čini da pokoravanje volje Bogu znači pristajanje da kroz život prođemo unakaženi ili osakaćeni. Ali bolje ti je, kaže Hrist, biti unakažen, ranjen i osakaćen ako tako možeš ući u život. Ono što smatraš propašću zapravo te vodi najvećem blagoslovu.” (EGW, Misli sa Gore Blaženstva, 25)

“Moramo svim srcem da se predamo Bogu da bi nastupila promena koja će učiniti da postanemo slični Bogu. ... Borba sa samim sobom je najveća borba koja se ikada vodila. Odricanje od samoga sebe, potčinjavanje Božjoj volji celokupnog svog bića, iziskuje teške napore; čovek se mora poniziti pred Bogom da bi se nanovo rodio u svetosti.” (EGW, Put Hristu, str. 30)

Tu odgovornost izbora treba 100% na sebi da ponesemo, a rezultat takvog svakodnevnog izbora će biti 100% Božji udeo u našem držanju zakona, kao spontan izraz prisutnosti Božjeg Duha u nama:

“I sići će na tebe Duh Gospodnji i postaćeš drugi čovek.” (1.Samuilova 10,6)

“Ja ću vas očistiti od svih nečistota vaših i od svih gadnih bogova vaših. I daću vam novo srce, i nov ću duh metnuti u vas, i izvadiću kameno srce iz tela vašega, i daću vam srce mesno. I duh svoj metnuću u vas, i učiniću da hodite po mojim uredbama i zakone moje da držite i izvršujete.” (Jezekilj 36,25-27)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Јakov 2:
17 Tako i vera ako nema dela, mrtva je po sebi.
18 No može ko reći: Ti imaš veru, a ja imam dela. Pokaži mi veru svoju bez dela svojih, a ja ću tebi pokazati veru svoju iz dela svojih.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A njihova djela su raskoli, haos, beznađe, jad, bijeda, korupcija, kriminal, favele i kartele, pedofilsko-pederski skandali.
 
Natrag
Top