Vjera i djela.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Od koga da bježi? Od njega? Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha......

Jadni vaši koment. jer se bavite sa mnom. Ja vas nerviram preko vaših stavova i rugam se vašim stavovima, a vama je ostalo samo da pljujete po meni.

Ti možeš samo da se smiješ, a ne možeš da se smiješ mojim koment. nemaš ti taj kapacitet, džabe dva fakulteta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Miretova nauka svesti grehe na minimum.

Citiram.

Nije vazno u zivotu pobediti greh, vazno je boriti se protiv njega, i ako mozes treba da ga svedes na minimum,

To znači ovo.

Neću ubiti 100 ljudi ubiću 1 čoveka. Neću popiti litru rakije popiću 2-3 čašice. Neću uzeti droge puno, nego samo malo ću da se drogiram.

Neću bludničiti sa 10 ženskih, samo sa jednom.

Neću gledati celi film +18 god. gledaću 4-5 min.

Neću puno pušiti (2-3 kutije dnevno) pušiću 2-3 cigarete dnevno.

Miretova shvatanje vere i dela, duhgovnosti i pobožnosti.

Svega pomalo. Neću puno varati ženu, pomalo ću je varati.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Svaki čovek je sazdan, i poslan u ovaj svet, kao biće kome je određen i otvoren put božanskog usavršavanja, da bi sebe razvio u čoveka savršena. U tome ga ometa svaki greh, svako zlo, a pomaže svaka evanđelska vrlina, svako evanđelsko dobro. Zato mu je na tom putu potrebna „svaka mudrost“, da bi ga mudro rukovodila i vodila božanskom savršenstvu a jedino u Hristu Bogočoveku ljudsko biće može doći do svoga potpunog savršenstva, zato što u našem zemaljskom svetu jedini On ima i razdaje ljudima sve božanske sile potrebne za to. Nema izuzetka i svaki čovek može postati savršen u Hristu Isusu, samo ako hoće jer vera je data svima - Pravoslavna Crkva je uvek otvorena za sve a ona je pouzdan čuvar Hristovog Nauka. Takodje svima su dostupne svete tajne i svete vrline, i u njima svete božanske sile, pomoću kojih se čovek izrađuje u čoveka savršena. Obrazac savršenog čoveka je sam Bogočovek, Gospod Hristos.
Ne postaje se savršenim čovekom ni odjedanput, ni lako. Savršenstvo se stiče postepenim usavršavanjem. To nije mehanička, spoljna radnja, ni nametljivi dar koji se gotov daje.
Blagodatne se daju sile za usavošavanje po meri revnosti, i čovek se usavršava sjedinjujući darovane sile sa svojim prirodnim silama odn. dušom, srcem, razumom, savešću, voljom.
Sinergijom blagodati Božje i slobodne volje čovekove postepeno se ostvaruje to usavršavanje, dok se najzad ne dostigne „u čoveka savršena“.
Stupajući tom spasonosnonim putem Onoga koji je put, istina i život, isprva sitnim i nesigurnim koracima, ogrehovljeni ćovek - bogotražitelj, usavršava svoju veru kroz znanje i mudrost, srce kroz ljubav i nezlobivost i telo kroz suzdržanje od grehovnosti plotske.
Takodje postaje sposoban i svestan da čini dela bogougodna sebi i drugima ali i da ne čini i prepozna ona grešna, zlobiva i pakosna koja ga udaljavaju i od Boga i od ljudi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema izuzetka i svaki čovek može postati savršen u Hristu Isusu, samo ako hoće jer vera je data svima - Pravoslavna Crkva je uvek otvorena za sve a ona je pouzdan čuvar Hristovog Nauka. Takodje svima su dostupne svete tajne i svete vrline, i u njima svete božanske sile, pomoću kojih se čovek izrađuje u čoveka savršena. Obrazac savršenog čoveka je sam Bogočovek, Gospod Hristos.
Ne postaje se savršenim čovekom ni odjedanput, ni lako. Savršenstvo se stiče postepenim usavršavanjem. To nije mehanička, spoljna radnja, ni nametljivi dar koji se gotov daje.
Blagodatne se daju sile za usavošavanje po meri revnosti, i čovek se usavršava sjedinjujući darovane sile sa svojim prirodnim silama odn. dušom, srcem, razumom, savešću, voljom.
Sinergijom blagodati Božje i slobodne volje čovekove postepeno se ostvaruje to usavršavanje, dok se najzad ne dostigne „u čoveka savršena“.
Stupajući tom spasonosnonim putem Onoga koji je put, istina i život, isprva sitnim i nesigurnim koracima, ogrehovljeni ćovek - bogotražitelj, usavršava svoju veru kroz znanje i mudrost, srce kroz ljubav i nezlobivost i telo kroz suzdržanje od grehovnosti plotske.

Upravo tako, jer savršenstvo se i ne može postići materijalnim, mehaničkim ponavljanjem, niti izbegavanjem od Boga datih blagodati - milosti svetih tajni, svetih vrlina koje On ljudima na spasenje nudi preko NJegovog Mističnog Tela na zemlji, preko Crkve.

A ona je kako si lepo rekao otvorena za sve, ne samo kao utočište, nego i kao bolnica za čovekovo ogrehovljeno biće. Greh je naime toliko ranio čoveka da mu je "lečenje" zaista i potrebno. Bolničko lečenje, proces koji kao i kada se radi o fizičkim bolestima niti je kratkotrajan, niti je bezbolan.

I upravo iz tog razloga i ponavljam svoje protivljenje pogrešnom i blasfemičnom Sola Scriptura i svemu onome što to donosi. Jer zamislimo da najteže fizičke bolesti lečimo tako što samostalno čitamo i tumačimo udžbenike medicine, ne obraćajući se lekaru. Čak odbacujući lekara jer navodno po našem mišljenju ne sledi udžbenik. Nesvesni da je bolest takvog karaktera da je lečenje nemoguće sprovesti van bolnice, ili čak u nekakvim našom voljom (pitanje je da li samo našom) osnovanim "bolnicama" koje eto po sopstvenoj propagandi "slede udžbenik".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Plodovi papstva. Dela 1 religije.

10. Natal, Brazil, 69.56 ubistva na 100.000 stanovnika
9. Valensija, Venecuela, 72.02 ubistava na 100.000 stanovnika
8. Siudad Gvajana, Venecuela, 82.84 ubistava na 100.000 stanovnika
7. San Salvador, El Salvador, 83.39 ubistava na 100.000 stanovnika
6. Maturin, Venecuela, 84.21 ubistava na 100.000 stanovnika
5. Siudad Viktorija, Meksiko, 84.67 ubistava na 100.000 stanovnika
4. Distrito Central, Honduras, 85.09 ubistava na 100.000 stanovnika
3. San Pedro Sula, Honduras, 112.09 ubistava na 100.000 stanovnika
2. Akapulko, Meksiko, 113.24 ubistava na 100.000 stanovnika
1. Karakas, Venecuela, 130.35 ubistava na 100.000 stanovnika
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Upravo tako, jer savršenstvo se i ne može postići materijalnim, mehaničkim ponavljanjem, niti izbegavanjem od Boga datih blagodati - milosti svetih tajni, svetih vrlina koje On ljudima na spasenje nudi preko NJegovog Mističnog Tela na zemlji, preko Crkve.

A ona je kako si lepo rekao otvorena za sve, ne samo kao utočište, nego i kao bolnica za čovekovo ogrehovljeno biće. Greh je naime toliko ranio čoveka da mu je "lečenje" zaista i potrebno. Bolničko lečenje, proces koji kao i kada se radi o fizičkim bolestima niti je kratkotrajan, niti je bezbolan.

I upravo iz tog razloga i ponavljam svoje protivljenje pogrešnom i blasfemičnom Sola Scriptura i svemu onome što to donosi. Jer zamislimo da najteže fizičke bolesti lečimo tako što samostalno čitamo i tumačimo udžbenike medicine, ne obraćajući se lekaru. Čak odbacujući lekara jer navodno po našem mišljenju ne sledi udžbenik. Nesvesni da je bolest takvog karaktera da je lečenje nemoguće sprovesti van bolnice, ili čak u nekakvim našom voljom (pitanje je da li samo našom) osnovanim "bolnicama" koje eto po sopstvenoj propagandi "slede udžbenik".

Darth. prvi deo tvioga komentara je zaista dobar, jer se nastavlja na tako dobroga komentara Serviusa.
Medjutim, umosto da si ostao natoj liniji, ti nisi u stanju da se kriticki ne osvrnes na Sola Scriptura. Darth, prvo misli o sebi i o svom spasenju, jer sve sto si u pocetku rekao i tebi je potrebno kao i svima nama.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Plodovi papstva. Dela 1 religije.

10. Natal, Brazil, 69.56 ubistva na 100.000 stanovnika
9. Valensija, Venecuela, 72.02 ubistava na 100.000 stanovnika
8. Siudad Gvajana, Venecuela, 82.84 ubistava na 100.000 stanovnika
7. San Salvador, El Salvador, 83.39 ubistava na 100.000 stanovnika
6. Maturin, Venecuela, 84.21 ubistava na 100.000 stanovnika
5. Siudad Viktorija, Meksiko, 84.67 ubistava na 100.000 stanovnika
4. Distrito Central, Honduras, 85.09 ubistava na 100.000 stanovnika
3. San Pedro Sula, Honduras, 112.09 ubistava na 100.000 stanovnika
2. Akapulko, Meksiko, 113.24 ubistava na 100.000 stanovnika
1. Karakas, Venecuela, 130.35 ubistava na 100.000 stanovnika
DdVlZU1XUAE9vyf.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Miretova nauka svesti grehe na minimum.

Citiram.

Nije vazno u zivotu pobediti greh, vazno je boriti se protiv njega, i ako mozes treba da ga svedes na minimum,

To znači ovo.

Neću ubiti 100 ljudi ubiću 1 čoveka. Neću popiti litru rakije popiću 2-3 čašice. Neću uzeti droge puno, nego samo malo ću da se drogiram.

Neću bludničiti sa 10 ženskih, samo sa jednom.

Neću gledati celi film +18 god. gledaću 4-5 min.

Neću puno pušiti (2-3 kutije dnevno) pušiću 2-3 cigarete dnevno.

Miretova shvatanje vere i dela, duhgovnosti i pobožnosti.

Svega pomalo. Neću puno varati ženu, pomalo ću je varati.

Naravno da covek uopste ne mora potpuno pobediti greh u ovom zivotu da bi usao u raj, to vidimo na primeru zlocinca na krstu, koji nikakva dela nije imao, vec mu je Bog uracunao Hristovu pravdu! I on ulazi u zivot bez dela!

Dakle, od nasih dela ne zavisi spasenje!

Ali mi iz ljubavi prema Bogu drzimo njegove zapovesti, ne da bi se putem njih spasili vec da obradujemo srce svog oca.

Pri tom, 'ne moramo postati sveci'. Bog nas voli i takve nesavrsene! Dovoljno je da se covek trudi koliko je do njega da ne sagresi, a ako i ne uspe potpuno savladati sve gresne sklonosti tokom ovog zivota, Bog ne gleda na njegove nehoticne propuste, vec koliko se covek trudio da ih savlada, i oprasta njegovoj ljudskoj slabosti, jer on je tada nenamerno gresio!

Sve sto nije namerno, to nije smrtni greh! Oprostiv je! ! I to je sve sto sam ja rekao, a ti izvrces!

Zapravo tvoje bavljenje samnom i namerno izvrtanje mojih postova pokazuje da te duboko pogadja kad ja otkrivam tvoj pravi identitet - MILOSE BOGDANOVICU!

Kao i to da si lazno tvrdio da si crnogorac, da glumis jekavicu, lazes da si profesor u skoli, da imas fakultet, da si bio pravoslavac a nikada nisi bio, nego si od pocetka adventista, da namestas drugima banovanje, pravis se strucnjak, manipulises anketama i naukom, jednom recju da si teski prevarant!

Ne mozes protiv mene nista! Svojim bavljenjem samnom, dokazujes kakav si podlac! To si radio Laodikeji kad te je ukoravao za tvoj bezobrazluk!

Ako oni cute, jer se plase tvoje "igranke", ja necu!

I opet, umesto da se pokajes, ti podmeces, kleveces, izazivas i neprestano otkrivas zlo stanje svoga srca!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da covek uopste ne mora potpuno pobediti greh u ovom zivotu da bi usao u raj, to vidimo na primeru zlocinca na krstu, koji nikakva dela nije imao, vec mu je Bog uracunao Hristovu pravdu! I on ulazi u zivot bez dela!

Obavezno kopiram, kako nije pobedio greh ako se pokajao.

Dakle, od nasih dela ne zavisi spasenje!

Tačno, ali je tačno da nećemo biti spaseni ako ne budemo imali dobra dela.

Ali mi iz ljubavi prema Bogu drzimo njegove zapovesti, ne da bi se putem njih spasili vec da obradujemo srce svog oca.

Pa ovo tvoje sada negira ono gore.

Pri tom, 'ne moramo postati sveci'.

ne nego ćemo ući sa delima Saula i Jude Isk.

Bog nas voli i takve nesavrsene!

To ne osporava arg. da moramo postati sveci.

a ako i ne uspe potpuno savladati sve gresne sklonosti tokom ovog zivota,

Ako ne uspe nema spasenja, ništa pogano neće ući u Nebo. Biblija te osporava.

Zapravo tvoje bavljenje samnom i namerno izvrtanje mojih postova pokazuje da te duboko pogadja kad ja otkrivam tvoj pravi identitet - MILOSE BOGDANOVICU!

I šta ćeš mi nauditi.

Da sam lagao kako nisam. Pa ja nisam ni rekao da nisam Miloš.

Opet nisi shvatio smisao mojih reči. Da ja držim predavanja i deci i jesam fakultetski obrazovan, istinski.

Kao i to da si lazno tvrdio da si crnogorac, da glumis jekavicu, lazes da si profesor u skoli, da imas fakultet, da si bio pravoslavac a nikada nisi bio,

Pa sve to jesam i bio sam pravosl. pa ja nisam rođen u advent.

Odakle ti to?

da namestas drugima banovanje, pravis se strucnjak, manipulises anketama i naukom, jednom recju da si teski prevarant!

Za Taramanu mi je drago i opet bih to učinio.

Ovo je već visok nivo frustracije Miroslave Slankamenac, negirao si da si to ti pa si ipak priznao.

Ne mozes protiv mene nista!

Ja i ne želim ništa protiv tebe, ja sam došao da upotpunim kolekciju vaših besmislenih komentara.

Zato ti okrivaš svoj karakter jer želiš meni da naudiš.

Znao sam ja da si ti takav.

Svojim bavljenjem samnom,

Ja se bavim tvojim arg. sa tobom da se bavim ne pada mi napamet.

Ako oni cute, jer se plase tvoje "igranke", ja necu!

Baš me uplaši.

I opet, umesto da se pokajes, ti podmeces, kleveces, izazivas i neprestano otkrivas zlo stanje svoga srca!

Impresioniran sam. Sve što si rekao meni to si ti.
 
Natrag
Top