Verski fundamentalizam/radikalizam

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Kod vas PONOSNIH je normalan satanizam i topla braća ali nama verujućima to NIJE NORMALNO.
Nikog ja nebi isključio jer je ovo dobro mesto gde bi dežurni psihijatar davao nalog za bolničko lečenje po isčitanim postovima a terapija bi bila višegodišnji društveno koristan rad u kamenolomu gde ti niko nebi mogao uskratiti tvoje građansko pravo da izlupaš planinu kamenja.

Što veći fanatik to veća norma u kamenju ništa lakše i ništa korisnije nema samo da jedan mandat dobijem.
Poznavao sam jednog veoma, veoma jakog coveka, naravno ne u fizickom smislu... gotovo isto je pricao kao i Ti... Od tog momenta nije poziveo ni pune dve godine, rak ga pojeo i sada ga vise nema!

Pu, pu daleko bilo i nebilo primenjeno na tebe!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nikog ja nebi isključio jer je ovo dobro mesto gde bi dežurni psihijatar davao nalog za bolničko lečenje po isčitanim postovima a terapija bi bila višegodišnji društveno koristan rad u kamenolomu gde ti niko nebi mogao uskratiti tvoje građansko pravo da izlupaš planinu kamenja.

Što veći fanatik to veća norma u kamenju ništa lakše i ništa korisnije nema samo da jedan mandat dobijem.

Na osnovu ovih reci neka prisutni na forumu sami zakljuce o kakvom coveku se ovde radi, o onome ko bi zbog razlicitosti u verovanju slao ljude na psihijatriju, i na goli otok.

Nazalost, u ovom vremenu toleracije i prosvecenosti - jos uvek postoje ovakve pojave.

Tacno, pu, pu daleko bilo od svakoga..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa i treba biti vjerski fundamentalista, hrišćanski naravno. Taj termin uopšte negativan nego je postao naknadno zbog islamskog fundamentalizma.

Po definicije sa wikipedije koja je zvanična biti hrišćanski fundamentalista znači držati se Biblije vjerovati u 6 doslovnih dana stvaranja, Biblija je mjerilo i samo Biblija, negiranje evolucije, protiv homosek, držanje zapovijesti, bez idola (ikona i kipova) itd.

Tako da je dobro biti fundamentalista, nije dobro biti fanatik.

Хришћански фундаменталисти научити дословно тумачење Писма и држите кључним хришћанских доктрина, укључујући Исусовог рођења, смрти и васкрсења, и спасење од греха кроз Божију милост тако што веру у Исуса Христа. Поред ових доктрина, хришћанског фундаментализма је такође обележен својим конзервативним ставовима социјалних, укључујући и одбијање да се пуши, пије алкохол или плес. У последњих неколико деценија, хришћанског фундаментализма је такође одликује својим критикама либералних друштвених и политичких политика пре свега легализовано абортус, еволуција учи у школама, и геј и лезбејска права.

Ovo je prevod sa neta. Pateos Biblioteka.

Фундаментализам је изграђен на пет начела хришћанске вере, иако има много више покрета него поштовање тих начела:

1) Библија је буквално тачно. Повезана са овим начелом је уверење да је Библија непогрешива, да је, без грешке и без свих контрадикција.

2) девица рођење и божанство Христа. Фундаменталисти верују да је Исус рођен од Девице Марије и замишљен по Духу Светом и да је био и јесте Син Божији, потпуно људски и потпуно божански.

3) замена за откуп Исуса Христа на крсту. Фундаментализам учи да се спасење добија само по Божијој милости и људске вере у Христовог распећа за грехе човечанства.

4) телесно васкрснуће Исуса. Трећег дана након његовог распећа, Исус је устао из гроба и сада седи са десне стране Бога Оца.

5) Аутентичност Исусових чуда како је записано у Библији и буквалном, пре хиљадугодишњег други Христов долазак на земљу.

Question. org.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Poznavao sam jednog veoma, veoma jakog coveka, naravno ne u fizickom smislu... gotovo isto je pricao kao i Ti... Od tog momenta nije poziveo ni pune dve godine, rak ga pojeo i sada ga vise nema!

Pu, pu daleko bilo i nebilo primenjeno na tebe!

Pazi gde pljuješ sve mi monitor mokar.
Rašini svedoci bi ali Bog neće i ko se tu onda izjede od nervoze?
Čuj jarane,Bog ne nadahnjuje masone niti njihove sledbenike i toga bi se ti više trebao plašiti nego onaj koji je u Hristu umro jer će on ustati u život a gde ćeš se ti kukavče naći koji nejedeš telo Hristovo o tome ti razmišljaj i nevernici strahuju za telo jer su telesni dok verujući paze na duh i dušu.

Na osnovu ovih reci neka prisutni na forumu sami zakljuce o kakvom coveku se ovde radi, o onome ko bi zbog razlicitosti u verovanju slao ljude na psihijatriju, i na goli otok.

Nazalost, u ovom vremenu toleracije i prosvecenosti - jos uvek postoje ovakve pojave.

Tacno, pu, pu daleko bilo od svakoga..

Ne na goli već u kamenolom kao društveno koristan rad.
Naravno da se treba brinuti za duhovno kao i za telesno zdravlje i onda nebi bolesnici visili na forumima i trovali lažima prostor već bi se lečili,
Naša tolerancija je i dovela do ovoga da je normalno da dvojica Adventista sklope brak i da je populariše LGBT i svako zlo.Naravno da bih to istrebio jer tako Božja reč nalaže da se izvadi zlo između sebe a to čine pravednici dok bezbožnici brat brata miluje u postelji i pustaju pipke po celom svetu.

TRIPO
Za ove reči AMIN!
,,Tako da je dobro biti fundamentalista, nije dobro biti fanatik.,,
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, a da li bi istrebio one u tradicionalnim crkvama, vadike pedofile, svestenike homoseksualce, monahinje i casne sestre lezbejke i prostitutke koje cine preljube sa svestenstvom, itd, i koliko bi trebalo rada za vladike i svestenike da oslabe od svoje prekomerne kilaze.

Zato sam napomenuo, da treba prvo pocistiti ispred svojih vrata, pa zagledati iza tudjih, i time ne dolaziti u situaciju - da osudjujuci druge razotkrivate svoje licne grehe u svojim crkvama.

Sto se tice Adventizma, ja sam za tu pojavu primanja vernika homoseksualaca cuo samo da se desava u severno Americkoj diviziji crkve Adventista, i da se Generalna konferencija ogradila o to sto cini ta severno Americka divizija.

Osim toga, ljudi se mogu pokvariti, ali to ne znaci da crkva nije Bozja..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, a da li bi istrebio one u tradicionalnim crkvama, vadike pedofile, svestenike homoseksualce, monahinje i casne sestre lezbejke i prostitutke koje cine preljube sa svestenstvom, itd, i koliko bi trebalo rada za vladike i svestenike da oslabe od svoje prekomerne kilaze.

Ista je kod mene mera za sve,ne zanima me koji naziv firme je u pitanju i nisu svi Adv.homići kao ni sve časne sestre lizalice.
Što se tiče kilaže to ti jerecidiv od masonke zvane Veštica jer Bog ne plaća po kilaži Mirko već po poslušnosti.

Zato sam napomenuo, da treba prvo pocistiti ispred svojih vrata, pa zagledati iza tudjih, i time ne dolaziti u situaciju - da osudjujuci druge razotkrivate svoje licne grehe u svojim crkvama.

Zato bi i krenuo prvo od čekalaca subote pa onda preko Isusovih čekalaca a sve masonske i satanske organizacije bi UGASIO.

Sto se tice Adventizma, ja sam za tu pojavu primanja vernika homoseksualaca cuo samo da se desava u severno Americkoj diviziji crkve Adventista, i da se Generalna konferencija ogradila o to sto cini ta severno Americka divizija.

Osim toga, ljudi se mogu pokvariti, ali to ne znaci da crkva nije Bozja..

Jes ti pametan da je to čudo jedno....a čuješ li ti Paju gde u I Kor. 5 kaže da izvadimo zlog između sebe i da takve treba predati na mučenje telasatani da bi mu se duh spasio?
Ti pojma nemaš šta je telo Hristovo pa od kurvanskih udova gradiš Hristovo telo...BOLESNO.
Kažeš,nema veze ako su homići oni su Božja crkva....ti o Božjoj reči baš ništa neznaš.
Bog je zbog toga potop doveo i time sudiš Boga govoreći da su oni iako homići Božja deca pa Bog pobi svoje svete potopom...Jelena nesrećo šta učini.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ista je kod mene mera za sve,ne zanima me koji naziv firme je u pitanju i nisu svi Adv.homići kao ni sve časne sestre lizalice.
Što se tiče kilaže to ti jerecidiv od masonke zvane Veštica jer Bog ne plaća po kilaži Mirko već po poslušnosti.



Zato bi i krenuo prvo od čekalaca subote pa onda preko Isusovih čekalaca a sve masonske i satanske organizacije bi UGASIO.



Jes ti pametan da je to čudo jedno....a čuješ li ti Paju gde u I Kor. 5 kaže da izvadimo zlog između sebe i da takve treba predati na mučenje telasatani da bi mu se duh spasio?
Ti pojma nemaš šta je telo Hristovo pa od kurvanskih udova gradiš Hristovo telo...BOLESNO.
Kažeš,nema veze ako su homići oni su Božja crkva....ti o Božjoj reči baš ništa neznaš.
Bog je zbog toga potop doveo i time sudiš Boga govoreći da su oni iako homići Božja deca pa Bog pobi svoje svete potopom...Jelena nesrećo šta učini.

Pa eto ni jedna od deset zapovesti ne brani homoseksualcima i lezbejkama da se vole, pa svi su oni bez greha..
Jel tako?
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Taramana, a da li bi istrebio one u tradicionalnim crkvama, vadike pedofile, svestenike homoseksualce, monahinje i casne sestre lezbejke i prostitutke koje cine preljube sa svestenstvom, itd, i koliko bi trebalo rada za vladike i svestenike da oslabe od svoje prekomerne kilaze.
Zato sam napomenuo, da treba prvo pocistiti ispred svojih vrata, pa zagledati iza tudjih, i time ne dolaziti u situaciju - da osudjujuci druge razotkrivate svoje licne grehe u svojim crkvama.
Sto se tice Adventizma, ja sam za tu pojavu primanja vernika homoseksualaca cuo samo da se desava u severno Americkoj diviziji crkve Adventista, i da se Generalna konferencija ogradila o to sto cini ta severno Americka divizija.
Osim toga, ljudi se mogu pokvariti, ali to ne znaci da crkva nije Bozja..

Jel to važi samo za Adventiste?
Zar ne primećuješ logičku grešku u svojoj izjavi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jel to važi samo za Adventiste?
Zar ne primećuješ logičku grešku u svojoj izjavi?

Ne vazi samo za Adventiste, ali je problem sto Taramana osudjuje SAMO iskljucivo Adventiste, a grehe u svojoj crkvi gura pod tepih.

Zato sam vise puta napomenuo, da treba prvo pocistiti ispred svojih vrata, pa zagledati iza tudjih, i time ne dolaziti u situaciju - da osudjujuci druge razotkrivate svoje licne grehe u svojim crkvama.

Taramana to ne radi, vec zagleda iza tudjih vrata, sto je krajnje nekulturno.

Zamisli da sedis u svom stanu i odjednom nepoznat covek otskrinjava vrata i zavirujuci govori o neurednosti koja recimo postoji unutar tvojih vrata.

Sta bi uradio?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Позвао бих га да седне мало :)
Кад ми изнесе цео списак замолио бих га љубазно да ми помогне.
Ако је стварно добар човек он ће ми од срца помоћи.
Ја се радујем сваком ко ми укаже на моје грешке и помогне ми да их отклоним. Веровао или не, моје највеће активности јесу у мојој заједници где са живим људима радим на отклањању проблема и грешака. Радиш ли и ти то?
Ниси ништа написао о свом учешћу у раду своје заједнице на теми коју сам недавно поставио, а баш ме занима како и колико се трудиш када си међу својима.
У приватној преписци са Тараманом сам сазнао да и он највише указује баш православнима у реалном животу на грешке. Бојим се да ти предрасуде не дозвољавају да изађеш из оквира у којима си и да видиш да свет није црно бео као што теби изгледа. Волео бих да си одслушао онај снимак па би разумео зашто сам започео ову тему. Уместо тога ти си погледао на википедији шта је фундаментализам...пробај мало озбиљније а не површно да се суочиш са том темом.
 
Natrag
Top