Verski fundamentalizam/radikalizam

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Istina je istina o spasenju u Isusu Hristu, i sve ono sto ono obuhvata, i to sto si ti naveo, i zakon, i Subotu i stanje mrtvih, i buduci dogadjaji, i sve drugo, sve je to kompletno istina, i jedno bez drugog ne ide.

Ti nikako da shvatis da je to tvoje poimanje istine?
Licno iskustvo i osecaji, nisu merilo istinitosti, vec se istina proverava Pismom, sto ti nisi ni spreman da ucinis, jer tebi je tvoje iskustvo cak i iznad Biblije!

I ja mogu tvrditi da "imam svu istinu" i kao i Slap da je "crkva stub i uporiste istine" i ne odstupati od toga ni za milimetar, upravo je to fundamentalizam, takvi su bili fariseji, zato im Hristos nije ni mogao pomoci.

Vi ste savremeni fariseji "svi". Vase ucenje je "zakon, subota, stanje mrtvih" i sotona vam usadjuje oholost u srce, da ste vi superiorniji u odnosu na ostale , da "sve znate" - "da ste u zajednici sa Bogom a svi drugi nisu"..
Hristos takve "ne moze pouciti":

"da ste slepi, ne biste imali greha, ali kad kazete, VIDIMO, vas greh ostaje".

I fariseji su smatrali druge ljude "laicima" , onima "koji nista ne znaju" , smatrali su sebe "izabranima" - Takve je Bog upravo zbog toga i odbacio, jer su govorili "mi imamo oca Avrama" i "mi smo izabrani".
Imali su svoju istinu i druga im nije ni trebala!
Pa sta se desilo sa njima, zar nisu i trebali biti takvi?

BILI SU SLEPI DA VIDE!

Ti pricaj sta god hoces, ja znam da Bog takve ne zeli, vec razumne, otvorene ljude, koji razmisljaju i proveravaju svako ucenje i nauku, proveravajuci sebe "da li su u veri" "kusajuci duhove jesu li od Boga" - jer cineci suprotno i "istrajavajuci u slepilu" pricom "MI VIDIMO" - zatvarajuci svoje oci za sve suprotne tvrdnje, zatvaramo svoje oci i za Hrista i za njegovu istinu. Postajemo "oni koje je nemoguce pouciti"!

Ovde se uopste ne radi o tome "da li je neko siguran u svoje ucenje" - vec o tome "da li je prijemciv" - "spreman da saslusa" koji posteno sagledava i suprotne tvrdnje.

Onaj koji je siguran u svoje ucenje, se ne boji posteno sagledati suprotne tvrdnje i staviti svoju veru na test, istina ako to zaista jeste ne pada.
Jedino se sotona plasi provere, zato vam proveru i ne dopusta!

Upravo vi ovom vasom pricom o "izabranosti" i "jedinoj istinitoj crkvi" zatvarate kraljevstvo Bozje od ljudi, jer "sami ne vidite, i ne dozvoljavate ni drugima da vide, koji bi to hteli".

Skroz me podsecate na fariseje, koji su kad im je slepac svedocio istinu, isterali coveka napolje recima:
"TI SI SLEPAC, SAV SI SE RODIO U GRESIMA I TI NAS DA UCIS!? I isterase ga napolje.."
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, iznosis neistine o onome sto sam pisao.

Ja sam upravo vise puta posvedocio da imam potvrdu u reci Bozjoj za svaku tacku vere koju posedujem, a da imam i osvedocenje od Boga da je ono sto verujem istina.

Takodje sam napisao, da sam ja taj put provere prosao, i utvrdjen sam potpuno u istini, sto i Bozja rec savetuje.
Ako smatras da covek ne treba da bude utemeljen i potpuno utvrdjen u istini, onda smatras da Bozja rec gresi kada to savetuje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, iznosis neistine o onome sto sam pisao.

Ja sam upravo vse puta posvedocio da imam potvrdu u reci Bozjoj za svaku tacku vere koju posedujem, a da imam i osvedocenje od Boga da je ono sto verujem istina.

Takodje sam napisao, da sam ja taj put provere prosao, i utvrdjen sam potpuno u istini, sto i Bozja rec savetuje.
Ako smatras da covek ne treba da bude utemeljen i potpuno utvrdjen u istini, onda smatras da Bozja rec gresi kada to savetuje.

Nemoguc si.. Procitaj prvo sta sam ja napisao, a sta ti odgovaras.

Mislis li ti da ja nisam utvrdjen i da nemam iskustvo sa Bogom? Stvarno svasta!
(mislis li ti da si jedini na forumu utvrdjen?)

Covek ne mora biti nesiguran u svoj stav da bi sa uvazavanjem razmotrio i tudje glediste, te ako se njegovo pokaze neispravnim u svetlu reci da ispravi svoj put. Ta iskljucivost je temelj farisejstva.

Ako smo tako iskljucivi ne mozemo onda primiti ni savet brata, a gde to ima, gde to Biblija zabranjuje?
Naprotiv ona upucuje da slusamo svoju bracu!

Ti ocekujes da se ja prema tebi ponasam kao tvrdoglavi farisej zato sto sam "utvrdjen"???
Ili mislis da si ti jedino utvrdjen?

Pa dobro onda, mogu da ti pokazem kako to izgleda kada se covek farisejski ponasa..

Biblija nigde ne kaze da covek treba da nipodastava i odbacuje tudje misljenje. To je frisejska iskljucivost. Ovi stihovi koje si ti naveo kao potvrdu nemaju veze sa tim!

Tamo se kaze da je Hristos stena i on je temelj, kao i apostoli, ali se ne zapoveda da budemo fundamentalisti kao fariseji, "vec da se cuvamo od prevare".

Hristos kaze da ce djavo "pokusati da prevari i izabrane" - KAKO DA IH PREVARI AKO SU FUNDAMENTALISTI, i ako je Hristos ucio da to budu???

Svi vi ste fariseji nazalost..
Zato ja sa Zaokretom ne mogu pricati, zato sa Tripom i Takticarem nema razgovora, i zato si i ti takav.. Stvarno si me razocarao, a mislio sam da si drugaciji...

Citaj i ponavljaj, da bar nesto naucis: "da ste slepi, ne biste imali greha, ali kad kazete, VIDIMO, vas greh ostaje".

ISUS UCI PROTIV RADIKALNOG FUNDAMENTALIZMA!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kontradiktoran si, jer kazes "Covek ne mora biti nesiguran u svoj stav da bi sa uvazavanjem razmotrio i tudje glediste, te ako se njegovo pokaze neispravnim u svetlu reci da ispravi svoj put. Ta iskljucivost je temelj farisejstva"

Kako neko moze da usvoji tudje glediste i da ispravi svoj put, ako je potpuno siguran u svoj put, potpuno utvrdjen u biblijskoj istini koju ima, i plus toga je osvedocen od samog Gospoda.

To bi znacilo da istinu koju ima nije ispravna, i da Gospod gresi - pa mora da usvoji ljudska tumacenja.

Da se razumemo, ja sam Mire potpuno otvoren da cujem druga misljenja i stavove, i da usvojim sve sto je u skladu sa pismom, ali nisam spreman da usvajam bilo sta sto je suprotno ucenju pisma i onome sto ja drzim kao istinu, i u sta me je Gospod osvedocio, i vodio ka potpunom poznanju istine, jer kada bi to cinio - to bi znacilo da biblija nije u pravu, i da Gospod gresi, jer ja imam POTPUNU biblijsku istinu, i Bog me je sam u nju osvedocio.

Djavo upravo pokusava da prevari izabrane tako sto ce ih kusati da posumnjaju u svoja cvrsta gledista, i da snize merila istine.

Ja ovde na forumu nista drugo i ne cujem, osim snizavanje merila istine, i razvodnjavanja reci Bozje.

Za svojih 23 godine koliko sam u istini, niko mi nije predstavio neku istinu koja bi moga da se meri sa istinom koju sam primio iz reci Bozje, i licnim osvedocenjem.

Adventisticko ucenje koje je potpuno biblijsko - je vrh vrhova, savrsenstvo u reci, koje pretoceno u delo - daje duhovno savrsenstvo, i stvarno duhovno posvecujuce koje coveka cini savrsenog, i spremnog za ulazak u Bozje carstvo.
Nista sa time ne moze da se meri, niti podleze ljudskom tumacenju ili lepljenju kojekakvih ljudskih etiketa.

Mire, ja ti mogu pomoci u tome, recju, licnim molitvama - cak i zajednickim, samo trebas biti otvoren, jer kada se ljudi mole zajedno i imaju isti cilj - tada Bog daje iskustvo svojim Duhom.

Primiti silu Bozju u trenutku u toku molitve - jeste najvece iskustvo koje covek moze doziveti.

Ja to iskustvo dozivljavam prilikom svake molitve, gde se Duh Sveti spusta u obilatoj meri i ispunjava moje bice, i daje mi silu za borbu protiv greha i slabosti koje vladaju u ovom svetu, oslobadja me sile greha, cisti moje bice, daje mi cistotu misli, ispunjava ljubavlju, radoscu, i mirom, i tu silu su osetili i drugi prilikom zajednickih molitava.

Bez toga, covek stoji pored presusenog izvora, i nema zivota, a sve stoji doo njega - da li ce odvrnuti slavinu iz koje ce poteci reke zive vode.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja prijatelju!

Iz tvog gornjeg posta se jasno vidi nekoliko stvari i dobro je da si ih napisao da ti se može pomoći.
Evidentno je sledeće:
1.Ti činiš formalno Bogosluženje bez predaje sebe zajednici.
2.Zajednica nije zainteresovana za fanatizam i zato te ignoriše.
3.Vidiš u crkvi sviju u lošem svetlu jer si umislio da si iznad njih.
4.Prihvataju te oni što su izbačeni jer njima treba neki alibi da umire svoju savest za taj postupak pa im treba jedan takav umišljeni prorok.
5.U kalupu si koji još sam sebi uz već nametnuti praviš gde sve treba po tvojoj uobrazilji da bude i ta gordost se najteže izbacuje jer voli laskanje.

Prvo što trebaš učiniti je sledeće:
1.Na kolena i priznaj Bogu svoju grešnost i ponos i moli za oprost i oslobođenje pa ako srcem poželiš primićeš.
2.Potom idi u razne crkve gledajući SEBE kao grešnika čineći čašću većom druge.
3.Nemoj ići da kritikojuš već da naučiš i da ti bude drago za svaku Božju reč.
4.Počni iskreno ispitivati učenje koje ti masoni dadoše.
5-Počni iskreno ispitivati ko ti daje info suprotne Bibliji (datume)?

Ako to ne uradiš nepopravljivo ohol i pun ponosa ćeš umreti a to ti ne savetujem da činiš.
NIKO ovde te ne mrzi već umišljaš,ponoviću:
NIKO TE NA FORUMU NE MRZI ono što mrzimo je masonska laž koju ti sad ne vidiš jer ti je draga.
Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovori na Taramanina subjektivna misljenja


1.Ti činiš formalno Bogosluženje bez predaje sebe zajednici.

Odgovor

Da bi neko bio Hriscanin nije potrebna zajednica, niti ljudi - i ako one imaju duhovnu svrhu ali nisu presudne za samo covekovo spasenje.

-----------------------------------------------------


2.Zajednica nije zainteresovana za fanatizam i zato te ignoriše.

Odgovor

Ignorisanje nema veze sa mojim fanatizmom, niti on postoji u meni, vec sa nespremnoscu zajednice da poslusa Bozje savete koji se iznose.
Osim toga, ne ignorisu svi - vec samo oni koji ne razumeju pojam zajednice, i zele da se dodvore rukovodstvu.

-------------------------------------------------

3.Vidiš u crkvi sviju u lošem svetlu jer si umislio da si iznad njih.

Odgovor

Ne, nego sto je lose duhovno stanje u crkvi cinjenica, i zbog toga je Bog podigao ljude unutar crkve da pozovu crkvu na reformu i probudzenje prave poboznopsti.

-------------------------------------------

4.Prihvataju te oni što su izbačeni jer njima treba neki alibi da umire svoju savest za taj postupak pa im treba jedan takav umišljeni prorok.

Odgovor

Greska, nema ni jednog koji je izbacen koji me prihvata, vec samo vernici koji razumeju da ovo delo jeste od Boga.

--------------------------------------------------------

5.U kalupu si koji još sam sebi uz već nametnuti praviš gde sve treba po tvojoj uobrazilji da bude i ta gordost se najteže izbacuje jer voli laskanje.

Odgovor

Greska. ne postoji nikakva moja gordost ni kalup, vec cinim samo onako kako me Bog vodi i osvedocava.

-----------------------------------------------

Prvo što trebaš učiniti je sledeće:
1.Na kolena i priznaj Bogu svoju grešnost i ponos i moli za oprost i oslobođenje pa ako srcem poželiš primićeš.


Odgovor

Ja sam to vec uradio, imam zajednicu sa Bogom, i idem putem posvecenja i zivih svakodnevnih iskustava sa njim.
Da li si tio to uradio, i ispricaj nam ta iskustva.

-----------------------------------------------

2.Potom idi u razne crkve gledajući SEBE kao grešnika čineći čašću većom druge.

Odgovor

Ne treba ici po crkvama ako covek VEC zna potpunu istinu, vec tu istinu primeniti i propovedati jevandzelje da bi se i drugi obratili.
Za razliku od toga - ti meni dajes savet a to sam ne cinis, vec ides po crkvama i blatis te crkve licno i po forumima.

------------------------------------------------

3.Nemoj ići da kritikojuš već da naučiš i da ti bude drago za svaku Božju reč.

Odgovor

Ja ne kritikujem vec objavljujem jevandzelje, i pozivam sve ljude da se obrate Bogu i da krenu da slede Isusa.
Za razliku od toga - ti meni dajes savet a to sam ne cinis, vec kritikujes druge, vredjas, omalovazavas, drzak si, ironican, neozbiljan..itd..

-------------------------------------------------

4.Počni iskreno ispitivati učenje koje ti masoni dadoše.

Odgovor

Vec sam ispitao potpuno na osnovu biblije, i potpuno od Boga osvedocen da je ono pravo i jedino istinito.
Adventisti nisu masoni, to je laz koju pokusavas da proguras na forumu, jer nemas nikakvih drugih dokaza pa se hvatas za slamku, nadajuci se da ce se neko upecati.

-----------------------------------------------

5-Počni iskreno ispitivati ko ti daje info suprotne Bibliji (datume)?

Ne postoje informacije i datumi suprotni bibliji, vec samo otkrivenja koja Bog daje o poslednjem vremenu kroz izabrane sluge koje je podigao.
Ti to samo tako prikazujes na osnovu svog pogresnog tumacenja biblije, i biblijskih prorocanstava - u sta smo se mnogo puta uverili.

---------------------------------------------------

Ako to ne uradiš nepopravljivo ohol i pun ponosa ćeš umreti a to ti ne savetujem da činiš.


Odgovor

Ne postoji oholost i ponos u meni, ve ti to samo tako zelis da prikazes, jer upravo je suprotno - da su to tvoje karakterne osobine koje sve vreme pokazujes na delu.

-------------------------------------------------------

NIKO ovde te ne mrzi već umišljaš,ponoviću:
NIKO TE NA FORUMU NE MRZI ono što mrzimo je masonska laž koju ti sad ne vidiš jer ti je draga.
Pozdrav.


Odgovor

Onda ti savetujem da ovo sto si meni izrekao primenis na sebi, jer govoris jedno a cinis drugo - sto je licemerje najgore vrste.
I takodze da prestanes da iznosis neistine koje si i ovde izneo, bilo o meni, ili o drugim ljudima, ili crkvama, jer ako to nastavis stici ce te sud Bzji, jer sa Bogom se ne treba igrati kako ti to cinis.

Neka ti Gospod bude u pomoci.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja isuviše si u okultizmu i umesto da saslušaš i ispitaš onaj duh u tebi koji te zarobi neda ti da čuješ niti vidiš.
Zato,neću ti se više obraćati jer ne vidim nikakvog smisla u daljem pokušavanju.
Veruj kako hoćeš radi šta hoćeš a za sve će stići plata.
Naše prepiske su ovim završene.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neka ti Gospod pomogne da ga pustis u svoj zivot, da ga iskustveno dozivis, i da mu dozvolis da te Duhom Svetim promeni.

Moje srce je otvoreno za normalnu bratsku komunikaciju sa svima, pa i sa tobom, jer niko te ne odbacuje pa ni ja, cak sta vise - za Boga je najveci izazov da protivnike istine urazumi i osvedoci ih u istinu.

Pozdrav brate i sve najbolje.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Laodikeja isuviše si u okultizmu i umesto da saslušaš i ispitaš onaj duh u tebi koji te zarobi neda ti da čuješ niti vidiš.
Zato,neću ti se više obraćati jer ne vidim nikakvog smisla u daljem pokušavanju.
Veruj kako hoćeš radi šta hoćeš a za sve će stići plata.
Naše prepiske su ovim završene.

Neka ti Gospod pomogne da ga pustis u svoj zivot, da ga iskustveno dozivis, i da mu dozvolis da te Duhom Svetim promeni.

Moje srce je otvoreno za normalnu bratsku komunikaciju sa svima, pa i sa tobom, jer niko te ne odbacuje pa ni ja, cak sta vise - za Boga je najveci izazov da protivnike istine urazumi i osvedoci ih u istinu.

Pozdrav brate i sve najbolje.

Puče ljubav šteta
 
Natrag
Top