Verski fundamentalizam/radikalizam

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, da li je Isus bio radikalni fundamentalista, pa prema tome - kako ti kazes i "zatucan i uskogrud?"

Odgovor na ovo pitanje resava problem moje cvrstine, ili Adventista u potpunom uverenju istinitosti onoga sto verujemo, jer nasa vera nije cisto formalno zasnovana samo na reci Bozjoj, vec i na iskustvu koje se manifestuje zivim otkrivenjem Boga coveku, gde Duh Sveti osvedocava u istinu, tom istinom prosvetljava i nanovo radja, i daje mnoga druga iskustva gde covek biva potpuno osvedocen u istinu koju je primio.

Covek koji samo procita iz reci Bozje a nije doziveo zivo iskustvo, on je kako rec Bozja kaze "kao valovi morski koga zanosi svaki vetar nauke"

Zato ja kao Adventista koji imam ovo iskustvo - mogu kriticki i ispitivacki pristupiti drugim uverenjima drugih ljudi, i sagledavati ih u mom uverenju koje je potpuno biblijski, ali ne mogu pristupiti kriticki i ispitivacki samom mom uverenju, jer ja istinu imam, koja je potpuno zasnovana na reci Bozjoj, i koju podrzava iskustvo.

Problem kod tebe i ostalih je taj, sto vi Adventiste smatrate pocetnicima i laicima u poznavanju istine, cak sta vise -biblijski neobrazovanima, i zelite da nas navedete na misao kako mi nismo u pravu, i u svakom slucaju smatrate da mi moramo da svojim uverenjima pristupimo kriticki i ispitivacki u odnosu na druga uverenja, to jest vasa.

Vi to cinite, a sami niste spremni da pristupite kriticki vasim uverenjima u odnosu na rec Bozju.

Dakle, kada vasa uverenja budu u potpunom skladu sa biblijom, i biblijskim i istorijskim kontekstom, i kada dozivite zivo iskustvo sa Bogom u kome ce vas on sam uveriti u istinu, onda mozete kritikovati druge, ali ne i Adventiste - jer tada bi svi vi bili Adventisti, jer jedina istina kroz koju deluje Bog, je Adventna istina, ne postoji druga.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Strasno!

_____________________________________________________________

@poelbuster

Moram da te pitam nesto..

Da li bi se ti prijavio za urednika na forumu?

Nama je neophodan urednik, jer ovakva pisanja, kvare preglednost foruma, posto nema ko da prebaci na odgovarajucu temu ili spoji u jedan post..

Sem toga ti si nepristrasan i posten, i ne brises tudje postove bez razloga(kod sebe ne brises uopste) , i siguran sam da bi svi bili zadovoljni tobom..

Ja bi se prijavio, ali nemam vremena za to, a buduci da ti imas svoj blog, verovatno ti nece predstavljati problem da i ovde uvedes malo reda..

Pozdrav.

Slučajno sam pogledao i video da ste dopunili poruku novom porukom.

Neko ko sebe naziva hrišćaninom, nije mu dovoljno da svedoči svojim rečima, već hoće da ućutka glas istine.

Vi ste pisali ono što ste mislili da treba da kažete i ja sam pisao ono što sam mislio da je potrebno da se kaže.

Zašto bi se brisale poruke? Spajale poruke? Kome to smeta?

Smeta Sotoni.

Istina smeta i mora da se ukloni. Gde je bolji način nego da se fizički ukloni.

A to nije ekstremizam?

Kako nije ekstremizam da se brišu poruke neistomišljenika? (to je fizičko uklanjanje) Nisam vređao, već sam pisao istinu koja može spasiti duše koje su prevarene svim mogućim lažnim religijama takozvanim Vavilonom velikim.

Hajde objasnite nam o kome se to radi.

Rev 14:8 I drugi anđeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.

Zašto nam ne objasnite koga predstavlja na kraju Vavilon veliki?

?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Vi ste izabrali.
Ali drugi ljudi nisu doneli tu odluku. I zato njima pišem. Njima se obraćam.

Kao prvo, ja sam izabrao Hrista, a ne denominaciju i laznog proroka.

Kao drugo, forum ne sluzi da ti ''vodis monolog'' vec forum sluzi u svrhu ''dijaloga'', i zato postuj razlog njegovog postojanja..

Kao trece, postavljene teme na ovom forumu imaju naslove o kojima se raspravlja, a ne sluze tome da ti na svakoj pronalazis razlog da pises ''o suboti''. Ako zelis pisati o suboti, onda idi na odgovarajucu temu o tome, i tamo zasipaj svojim postovima, a ovde ostavi nas da pricamo o temi u naslovu.

Cetvrto, prestani da postavljas uzastopne postove, jer je to pravilnikom zabranjeno(to niko od nas ne radi), a siguran sam da ce uskoro biti postavljen urednik koji ce to sankcionisati. Ovakvim svojim ponasanjem sprecavas ostale da se i njihovi postovi vide, i stvaras nepregledan forum. Ako zelis odgovoriti, koristi se opcijom citiranja, svima mozes da odogovoris u jednom postu i nema potrebe za ovim sto ti radis.

Vi ste pisali ono što ste mislili da treba da kažete i ja sam pisao ono što sam mislio da je potrebno da se kaže.

Ti si ignorisao sve sto sam ja rekao.
Ti prijatelju vodis ''monolog''.

Zašto bi se brisale poruke? Spajele poruke? Kome to smeta?
Smeta Sotoni.

Mozes da mislis i da smeta ''Dart Vaderu'', ovo je forum cija se pravila moraju postovati. I nisam govorio o brisanju, tvoje poruke se ne bi brisale vec bi bile rasporedjene na odgovarajuce teme(ako je to neophodno, a imas takvih poruka)..
Brisu se samo poruke uvredjujuceg karaktera..

Mire, da li je Isus bio radikalni fundamentalista, pa prema tome - kako ti kazes i "zatucan i uskogrud?"

Isus je morao biti fundamentalista, jer je on bio Bog i on ''ZNA'' sta je ''fundamentalno'' i sta su ''temelji''. Ali je govorio protiv ljudi koji su bili ''radikalni fundamentalisti'' - zato sto covek moze imati ''pogresne ideje i verovanja'' i on tada ne sme biti ''nefleksibilan'' i ''nespreman da menja uverenja'' - jer onda Bozji Duh ne moze delovati na njegovo srce.

Ti si fundamentalista, kome je njegovo ''iskustvo'' > ''fundamentalno''(a koje moze biti lazno) i stoga si ti samo covek protiv cijeg fundamentalizma je Isus i govorio.

Sve ostalo sto si rekao, takodje nema smisla..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Jasno je da smeta istina koja se jasno i glasno kaže.

Hrišćani su govorili u skladu sa temom.

Objasnili smo na koji način Sotona manipuliše rečima, da bi izazvao mržnju čitavog sveta protiv vernih hrišćana koji drže Božje zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Stalno se pozivate da se ne pišu uzastopne poruke.

Takva ograničenja ne treba da postoje na forumu Religija.

Vi hoćete da mene ućutkate i zato tražite da se spajaju moje poruke.

Ja imam šta da kažem i hoću da pišem na forumu Religija. Ne mogu sve što hoću da kažem da stavim u jednu poruku. Nije prikladno! To su posebne celine. Postoji razlog zašto su poruke odvojene.

Pišite i vi više i češće. Ko Vam brani.

Ovde je brat Laodikeja uglavnom sam i odgovara mnogima.

Ja sam slučajno svratio i dao sam svoj doprinos u nekim temama.

Ako hoćete da me blokirate da pišem. Da mi spajate poruke. Da mi premeštate poruke. Itd. Itd.

Onda hoću da uputim reči koje nam je Isus rekao da kažemo...

Mar 6:10 I reče im: Gde uđete u dom onde ostanite dok ne izađete odande.
Mar 6:11 I ako vas ko ne primi i ne posluša vas, izlazeći odande otresite prah s nogu svojih za svedočanstvo njima. Zaista vam kažem: lakše će biti Sodomu i Gomoru u dan strašnog suda nego gradu onom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, da li su Mojsije, ili Noje, ili Avram, bili Fundamentalisti i uskogrudi, ili proroci kojima su govorili "NIJE VAM SE BOG OBJAVIO"
Ti ljudi su mogli dozivevsi iskustvo sa Bogom da kazu "AH, MI MORAMO KRITICKI PRISTUPITI OVOME STO SMO DOZIVELI" i jednostavno da odu i da se bave svojim poslovima, ne mareci za nista.

To vazi i za Isusa, i o tome ja govorim, o istini podrzanoj iskustvom, o rodovima, i svemu sto takva vera podrazumeva.
Tu nema pogreske, jer upravo Duh delujuci u coveku zapecacava saznanje o istini, i podrzava je iskustvom.

Moli se za to, i ako si iskren - to ce ti se dati, jer osudjujes druge za fundamentalizam i uskogrudost, a sam to podrzavas svojim stavom, ne moleci se Bogu da te on povede putem istine.

Naravno, u pocetku upoznavanja sa istinom postoji period ispitivanja kod svakog coveka, ali Bog vodi iskrenog tragaoca za istinom ka sve vecim stepenima vere i iskustva i licnog osvedocenja, i covek dolazi u stanje potpune utvrdjenosti u nistinu, i taj covek se ne moze nazvati ni fundamentalista ni uskogrud, jer on je prosao put kojim je istina potpuno zapecacena u njegovom umu i srcu.

Pitaj suncce da li poseduje toplotu, i pokusaj da ga navedes da u to posumnja i da se prema tome postavi kritcki.

O tome ja govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Stalno se pozivate da se ne pišu uzastopne poruke.

Takva ograničenja ne treba da postoje na forumu Religija.

Vi hoćete da mene ućutkate i zato tražite da se spajaju moje poruke.

Ja imam šta da kažem i hoću da pišem na forumu Religija. Ne mogu sve što hoću da kažem da stavim u jednu poruku. Nije prikladno! To su posebne celine. Postoji razlog zašto su poruke odvojene.

Pišite i vi više i češće. Ko Vam brani.

Ovde je brat Laodikeja uglavnom sam i odgovara mnogima.

Ja sam slučajno svratio i dao sam svoj doprinos u nekim temama.

Ako hoćete da me blokirate da pišem. Da mi spajate poruke. Da mi premeštate poruke. Itd. Itd.

Onda hoću da uputim reči koje nam je Isus rekao da kažemo...

Mar 6:10 I reče im: Gde uđete u dom onde ostanite dok ne izađete odande.
Mar 6:11 I ako vas ko ne primi i ne posluša vas, izlazeći odande otresite prah s nogu svojih za svedočanstvo njima. Zaista vam kažem: lakše će biti Sodomu i Gomoru u dan strašnog suda nego gradu onom.

Neko ce ti spajati poruke kad tad, i verovatno ce te kazniti za nepostovanje..
Kad udjes u neciju kucu, zar ''ne postujes kucni red''.
Ali ti ni osnovnu kulturu nemas.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Veoma pošten će biti u spaljivanju/brisanju svih reči "jeretika"!

Ekstremizam!

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.

Isus Hrist


Znamo istoriju! A znamo i budućnost...

Žig zveri. I mržnja svih naroda! Ovo je uvertira.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, da li su Mojsije, ili Noje, ili Avram, bili Fundamentalisti i uskogrudi, ili proroci kojima su govorili "NIJE VAM SE BOG OBJAVIO"
Ti ljudi su mogli dozivevsi iskustvo sa Bogom da kazu "AH, MI MORAMO KRITICKI PRISTUPITI OVOME STO SMO DOZIVELI" i jednostavno da odu i da se bave svojim poslovima, ne mareci za nista.

Sta hoces da kazes, da su svi oni bili fundamentalisti?
To nije istina, jer su mnogi od njih sumnjali u Boga, nisu mu verovali, ispitivali su ga, ispitivali temelje svoje vere, Avram mu nije verovao da ce dobiti sina, ispitivao je da li je pravedan itd..
Dakle kriticki su pristupali svojoj veri i svom Bogu!

Zasto je problem ako ja kriticki pristupam Bogu i Bibliji?
Bog je strpljiv i sa Avramom i sa mnom, i daje neophodne dokaze ako mu trazis.

On ce me pohvaliti sto sam oprezan, ali ne i tebe, jel ti mozes biti prevaren svojim iskustvom, jer kaze: ''kusajte duhove jesu li od Boga'' - dakle Biblija ''podstice kriticizam'' ali ti to ne radis.. Ti si ''fundamentalista''.

Na kraju, ako je tacno to sto kazes, da Biblija ''podrzava fundamentalizam'', onda Isus nema sta osudjivati fariseje niti bilo koga sto nije prihvatio njegovu rec. JER FUNDAMENTALIZAM JE DOBAR!
A kada bismo svi mi bili fundamentalisti na forumu, onda se niko ne bi obratio, i svrha ovog naseg razgovora i svrha naseg propovedanja evandjelja bila ni uzaludna.

Kako onda mozes tvrditi da Bog to podrzava???

Moli se za to, i ako si iskren - to ce ti se dati, jer osudjujes druge za fundamentalizam i uskogrudost, a sam to podrzavas svojim stavom, ne moleci se Bogu da te on povede putem istine.

Ja nisam fundamentalista, nikad bio i nikada necu biti!
Isus brani fundamentalizam, takvi ljudi ne mogu primiti pouku od Gospoda niti ih on moze pouciti..
Takvi fundamentalisti su bili fariseji..

Veoma pošten će biti u spaljivanju/brisanju svih reči "jeretika"!

Ekstremizam!

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.

Isus Hrist


Znamo istoriju! A znamo i budućnost...

Žig zveri. I mržnja svih naroda! Ovo je uvertira.

Zasto ne pocnes s nama da razgovaras kao sa bracom?
Sta smo ti mi, progonitelji?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top