Ваша Верска Слава

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
110
A sta tu ima lose...?
zar vi ne jedete i ne pijete...?
zar vam prijatelji i rodjaci ne dodju bar jednom godisnje svi zajedno na okup...?
Koji drugi dan predlazete za druzenje ...? a moze li se druziti bez jela i pica?

posto sam bio odsutan neko vreme a setio sam se ove teme i dosao sam da ti odgovorim...

svi ste vi toliki vernici a jos uvek niko nije rekao zasto se slavi slava - kroz slavu se slavi Bog ;) VERNICI! :blum3:

ne ja ne slavim slavu, dede su bili komunisti a i sad su, ne nisam ni krsten, ne nikad se nisam ni prekrstio, cale mi je umro pre manje od mesec dana i ne nisam se cak ni prekrstio dok je lopov ``pevao``...

da ja jedem i pijem, okupljanja su kad je rodjendan, neki lep ili nazalost ruzan dogadjaj u porodici ili cak ne mora da bude dogadjaj bilo kako, samo se eto skupimo ;)
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja slavim Aranđelovdan, vrlo skromno, sa nekoliko najbližih prijatelja.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Hades, zašto ste zvali popa, kad ste komunisti ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
да би мод могао да брише .

свака част.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Ja slavim Svetu Petku.
Naravno, sa užom rodbinom i prijateljima.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Slava

Moja porodica (od kada znam za sebe,još od doba kada je iskazivanje religioznih osećanja u ovome delu (tada) SFRJ bilo veoma opasno) slavi Svetu Petku,a ja ,dodatno,zbog familije (sada već) pokojnog oca obeležavam kao poseban dan i Svetoga Jovana...
Hades,Hades...ta vaša filozofija "mi smo komunisti,ali zovemo sveštenika kada neko od naših umre" me podseća na nekoliko stvari...Najpristojnija je ova: (citiram Vudi Alena) "Ne verujem u Boga,ali kada umrem,obucite mi,za svaki slučaj, čiste gaće"..Ne čačkaj tuđe poimanje sveta,ukoliko ne želiš da neko drugi čačne tvoje (zaista dobronameran savet)...
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
posto sam bio odsutan neko vreme a setio sam se ove teme i dosao sam da ti odgovorim...

svi ste vi toliki vernici a jos uvek niko nije rekao zasto se slavi slava - kroz slavu se slavi Bog ;) VERNICI! :blum3:

ne ja ne slavim slavu, dede su bili komunisti a i sad su, ne nisam ni krsten, ne nikad se nisam ni prekrstio, cale mi je umro pre manje od mesec dana i ne nisam se cak ni prekrstio dok je lopov ``pevao``...

da ja jedem i pijem, okupljanja su kad je rodjendan, neki lep ili nazalost ruzan dogadjaj u porodici ili cak ne mora da bude dogadjaj bilo kako, samo se eto skupimo ;)

Sta li ti ocekujes od zivota, svoje dece a potom i unucadi??? Kad ti nista nije sveto.
 
Natrag
Top