Ваша Верска Слава

Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
133
16. новембар по новом / 3. новембар по старом
sv_Georgije.jpg
[FONT=Times New Roman, Times, serif] Свети великомученик Георгије – Ђурђиц. Овога дана празнује се пренос моштију светог Ђорђа из Никомидије у Лиду палестинску. Свети Ђорђе пострадао је за време цара Диоклецијана, а пре своје смрти замолио је једног слугу да му тело пренесе у Палестину одакле му је била и мајка и где је имао велико богатство које је, по његовој жељи, раздељено сиротињи. Слуга је учинио све како му је било наређено и ту га сахранио. У време цара Константина, побожни хришћани сазидали су красан храм светог Ђорђа у Лиди палестинској, и приликом освећења тога храма, пренели су и сахранили у том храму чудотворне мошти овог светитеља и великомученика Христовог. [/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
ne ja ne slavim slavu, dede su bili komunisti a i sad su, ne nisam ni krsten, ne nikad se nisam ni prekrstio, cale mi je umro pre manje od mesec dana i ne nisam se cak ni prekrstio dok je lopov ``pevao``...

[/QUOTE]
Svako radi i misli šta je najbolje za njega, ali nemaš prava da vređaš i omalovažavaš tuđa verska ubeđenja! A ne znam samo za čega su se ono dvoje zahvaljivali, verovatno za ono "nisam se čak ni prekrstio dok je lopov pevao"... Stvarno za aplauz!
 
Član
Učlanjen(a)
02.12.2009
Poruka
11
Zasto slave slavu...? zato sto je njihov otac, deda, pradeda..., slavili slavu, zato sto je to deo naseg indetiteta.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
moji od pamtiveka slave Svetog Nikolu, ja sam rodjen na Svetog Nikolu i sad kad sam ja domacin ... normalno slavim Svetog Nikolu
sveti_nikola.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Zasto se slavi slava!?

Odgovor:Sada dobro zapamti te ili zapisi te jednom za svagda da znate sto se slavi,kasnije cu propitiva ti ko ne bude znao radice kajs!!!Salu na stranu da vam se ljudi ne smiju koji ne slave pa vas pitaju sto slavi te!!!Slava je dan pokrstenja kada su se vasi preci pokrstili odnosno kada su primili Hriscansvo!!!Nas Srbe su pokrstili Grci a posto smo mi tvrdoglav narod nismo htjeli da primimo Hriscanstvo pa su nas natjerali da slavimo dan kada smo se pokrstili!Na primjer uhvate 100 Srba i biraju dan kada je neki svetac i natjeraju te Srbe da slave taj dan da bi zazivjelo medju njima Hriscanstvo.Ja slavim sv.Oca Nikolu znaci da su mog pretka uhvatili na taj dan i pokrstili i zato ja slavim slavu!A prije smo vjerovali u Boga Peruna i Vida sveto drvo nam je bilo hrast stolovi u kucama su nam bili od hrasta pa smo mislili da se kucanjem u drvo istjeruju zli duhovi to i danas radimo kada o necemu razgovaramo pa da se ne urekne kucamo u drvo.Bavili smo se i magijom koju su Grci jedva iskorijenili i strogo kaznjavali koga su uhvatili ali nisu skroz zadrzala se u nekim djelovima Srbije poznata kao Vlaska magija.
 

Prilozi

  • св.отац НИКОЛА.jpg
    св.отац НИКОЛА.jpg
    95,7 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Natrag
Top