Uspenje Presvete Bogorodice

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Људи Богоматере су сви Хришћани. Библијски стих Вам не могу дати јер га нема.


Dragi moj crna strelo ja sebe smatram Hrišćaninom a opet nisam čovek toj vašoj Bogomateri što nije po bibliji, ne javlja se Pravoslavni živalj da mi kažu nešto po bibliji i biblijski, svatili da me jeres ne zanima a pošto argumenata nemaju pobegli kud koji. Bolje je tako nego da pogrdno etiketiraju ostale zbog njihovih tabu tema, veliki pozdrav.

PS Po onome kako drže lekcije JS ja pomislio da će i svoju veru isto tako propovedati, sveta i pobožna tajna zato.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани AApoketz,
Moj oдговор на Вашу објаву број 39 постављену на овој теми. (Често не ради сајт у раним јутарњим часовима, када имам времена да Вам одоговорим, извињавам се на кашњењу)

Ви сте написали: "Of topic sam adresirao zbog toga ako koji forumaš želi da upozna Pravoslavlje neka dobro obrati pažnju na gerakulesa i Poelbustera, na njihov stih pisanja i rečnik jer to odaje pravu sliku."

Ако сте ви убеђени да ће неко преко моје браће и пријатеља успети да упозна православље... Онда сте у грдној заблуди. Они су само један сегмент тела Христовог на земљи, са свим талентима које поседују, са свим манама и врлинама. Нити су они православље, нити је православље њих двојица, већ мноштво верних који чине Цркву, а Црква није организација већ тело Господа и Спаса нашега Исуса Христа.

Ви сте написали: "Да није било Ње, не би било ни Господа и Спаса нашег
Veoma si jasan i zahvalan sam ti na tvom obijašnjenju, cenim tvoj stav ali za mene je to JERES a na tebe je da mi obijasniš kako sam ja u velikoj zabludi jer ne poznajem ni Pravoslavlje ni bibliju.
Kao početak molim da mi daš tvoj najbolji bibljski stih koji opisuje tvoj stav, recimo ako u pismu piše "gde piše" da ako nije bilo BOGOMATERE ne bi bilo ni Svevišnjeg Jedinog Gospoda Boga i Spasa vašega. Ja odma kažem da je to JEREŠTINA a ne biblijska nauka, a zašto?
Zato što nas spasitelj niko drugi do JHWH koji jeste jedini živi istiniti Bog i Otac naš, on JHWH je naš stvoritelj a i naš spasitelj, a biblija jasno naučava na koji način nas je tvorio i na koji način nas spašava."

На мени није ништа но да проповедам једину праву веру. На то сам позван од стране свога Оца и то ми је најважнија улога у овоземаљском животу. Све остало је на Вама и свима осталима, јер како рече Свети Апостол Павле: "Све нам је дозвољено, али нам није све на корист".
Друго нисте цитирали моје писаније до краја, јер да јесте наишли би и на овај део: "у Светом Писму пише лепо да је Она добровољно пристала да буде та која ће родити Господа и Спаса нашега Исуса Христа Лука 1, 38. "
Што се тиче Вашег става да је ово што ја пишем јерес, молим Вас да ми дате вашу дефиницију, схватање овог појма како би даље могли да развијамо и образлажемо Ваш став.
Отац јесте узрок свему, али лепо у Библији пише: Да нема другог имена којим се можемо спасити. Питање за Вас, које је то име?
У домостроју спасења сви су важни, па и Богородица.

Ви сте написали: Спашава нас тако што је она та која се (између осталих Светих) усрдно моли за све нас код Господа Бога Оца
Dali sam ja to dobro svatio da Pravoslavca BOGOMATER spašava tako što usrdno moli za sve vas kod Gospoda Boga Oca? Oprosti dragi moj ali ja takvu JERES još nisam čuo. A ako je to biblijska nauka i nije JERES onda ti ćeš dragi moj lako postirati tvoj najbolji biblijski stih iz koga ću i ja to saznati. Još nešto, budi ljubazan pa navedi najbolji tvoj stih iz kojeg ću ja upoznati te ostale Svete.

Обзиром да Ви не верујете да је Она вазнета на небеса, да не признајете да Хришћанство постоји цца 2044, да не признајете Свето предање Цркве, да не признајете да је Црква као тело Христово живи организам који расте и који се развија и дан данас, да је Црква саздана на крви мученика (за Вашу информацију: Апостол Јаков Заведејев је посечен мачем Ирода Агрипе у Јерусалиму (44г.), св. апостоли Петар и Павле су пострадали у Риму током Нероновог гоњења (67 г.), апостол Јаков, брат Господњи убијен је још 62г. од стране јевреја (тако што је у току проповеди био гурнут са крова, а затим га је неки јерејин ударио у главу и просуо му мозак), апостол Филип пострадао је у Јерапољу Фригијском 86 г. (био је распет на крст наопако), апостол Матеј је био убијен од стране кнеза у етиопији, апостол Андреј је у Патрасу (Грчка) разапет на крст,апостол Јуда мученички је убијен у Јерменији, апостол Вартоломеј је у Албанапољу Јерменском пострадао тако што је прво жив одран а потом посечен, апостол Тома је избоден копљима у Индији (и дан данас постоји црква коју је он основао), апостол и јевангелист Марко је од стране незнабожаца био вучен улицама Александрије (у којој је основао цркву) док душу није предао Господу, апостол и јеванђелист Лука је обешен о маслиново дрво...), ово су страдања апостола (дакле сам почетак Хришћанства), шта мислите колико је још Хришћана страдало за Христа до данас?
Мислим да шта год да одговорим на ово питање Ви то нећете ни прочитати (као што нисте прочитали ни моје раније објаве, да јесте сигуран сам да би приметили грешку у години постојања Хришћанства).

Ви сте написали: "Da ne bi prezatrpao temu za sad toliko, a kada dođemo do raključka dali je ovo do ovde JERES ili nije onda obećavam da ćemo nastaviti, veliki pozdrav želim svim Pravoslavcima."

Као и напред што рекох, дајте ми Вашу дефиницију јереси, па да наставимо дискусију, са особитим задовољством.

Мир Вам,
Blackarow
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
"Да није било Ње, не би било ни Господа и Спаса нашег

Dragi moj crna strelo ovde se traži neki pravoslavac da obijasni tu jedinu pravu veru Pavoslavnu oko BOGOMATERE a ti još uvek tražiš dopunska obijašnjenja. Interesantno mi je da nikad nisi čuo o molitvi BOGOMATERE po 150 puta niti znaš definiciju reči "jeres", zato preporučujem da se ti raspitaš oko tih stvari i onda da mi daš obijašnjenje na važna pitanja.

Kako BOGOMATERA spašava?
Kako je ona postala BOGOMATER?

Šta je to BOGOMATER rodila i koga rodila? s obzirom da Bog je samo Jedan, pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани ААpoketz,

Као прво, ја сам један од православаца и на ваша питања сам Вам дао одговор. Уколико Вам се не допадају, и то је ок. Уколико неко има прецизније одговоре, слободно нека их напише.

Нисам чуо за такву молитву посвећену Богородици зато сам Вас и питао ко је аутор молитве и где је објављена. Поготово нисам чуо да је спасоносно нешто било шта па и молитву уколико то понављамо толико и толико пута. Ја ћу проверити у Служебнику, Великом Требнику... Јер је у тим књигама још нисам срео ово што сте написали.

Богоматер је родила Господа и Спаса Нашега Исуса Христа, Бога истинитог од Бога истинитог... Зато је и добила титулу Богородица.

Ви као и увек не читате оно што је написано. Ја сам везано за јерес написао: "дајте ми Вашу дефиницију јереси, па да наставимо дискусију, са особитим задовољством." Ја јако добро знам шта је јерес, а и знам их неколико десетина. Али то нијe битно, важно јe да знам Вашу дефиницију како би могли да наставимо дискусију на прави начин.

Мир Вам,
Blackarow
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Поштовани ААpoketz,

Као прво, ја сам један од православаца и на ваша питања сам Вам дао одговор. Уколико Вам се не допадају, и то је ок. Уколико неко има прецизније одговоре, слободно нека их напише.

Нисам чуо за такву молитву посвећену Богородици зато сам Вас и питао ко је аутор молитве и где је објављена. Поготово нисам чуо да је спасоносно нешто било шта па и молитву уколико то понављамо толико и толико пута. Ја ћу проверити у Служебнику, Великом Требнику... Јер је у тим књигама још нисам срео ово што сте написали.

Богоматер је родила Господа и Спаса Нашега Исуса Христа, Бога истинитог од Бога истинитог... Зато је и добила титулу Богородица.

Ви као и увек не читате оно што је написано. Ја сам везано за јерес написао: "дајте ми Вашу дефиницију јереси, па да наставимо дискусију, са особитим задовољством." Ја јако добро знам шта је јерес, а и знам их неколико десетина. Али то нијe битно, важно јe да знам Вашу дефиницију како би могли да наставимо дискусију на прави начин.

Мир Вам,
Blackarow


Уколико неко има прецизније одговоре, слободно нека их напише.
Dragi moj crna strelo nemate vi za to vremena, prezauzeti ste da ocrnite JS.

Поготово нисам чуо да је спасоносно нешто било шта па и молитву уколико то понављамо толико и толико пута.

"Богородице Дјево", да сваки дан пажљиво прочита одједном сто педесет пута.
Свако ко је по савету Оца Серафима држао ово правило. остао му је захвалан читавог живота. По смрти Св. Серафима (1759-1833.)

Upustvo za upotrebu.
Istakni Bogorodice djevo pa desni klik miša, onda klikneš istraži. Jednostavno zar ne? Dragi moj ako ti treba još detaljnija instrukcija, samo javi.

Među ostalo i "WWW.Pravoslavna-Srbija.com" pretpostavljam da su ovo neki JERETICI kada o njima nisi čuo.

Богоматер је родила Господа и Спаса Нашега Исуса Христа, Бога истинитог од Бога истинитог... Зато је и добила титулу Богородица.

Hvala ti na odgovoru, uvek se nešto novo može nauči od jedine istinite Pravoslavne Crkve.
Ja mislio da je JERES pomisliti da se istiniti Svevišji Gospod Bog rodio, pogrešio sam. Dakle Svemogući Gospod Bog ipak se rodi i tako Bogomater dobila titulu Bogorodice.
Dragi moj crna strelo tražio si da ti dam moju definiciju reči JERES, e vidiš ovo crveno i podebljano je moja definicija reči "JERES" veliki pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани AApoketz,

Пошто не желите да наставите дискусију на ову тему, нисте ми дали дефиницију (Вашу) речи јерес, ја Вам се захваљујем на времену.

Неком другом приликом, о некој другој теми се, ако Бог да видимо, на овом или неком другом форуму.

Међутим, једна ствар ми је запала за око и морам да Вас замолим за појашњење. Рекли сте, цитирам: "Dragi moj crna strelo nemate vi za to vremena, prezauzeti ste da ocrnite JS. "

Када сам ја то црнио било кога? Молио бих Вас да ме упутите на објаву где сам тако нешто учинио, како бих се могао извинути ономе кога сам оцрнио и како бих га понизно молио за опрост.

Мир Вам,
Blackarow
 
Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
74
Providno Blackarow

Providna ljubav a i ljubaznost zato bezis a i treba da begas, velika jeres u Sv. Serafima, pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Blackarow

,,Ви сте написали: "Da ne bi prezatrpao temu za sad toliko, a kada dođemo do raključka dali je ovo do ovde JERES ili nije onda obećavam da ćemo nastaviti, veliki pozdrav želim svim Pravoslavcima."

Šta odveć činite ako samo svojoj braći Boga nazivate?

Malo mi čudno da Pravoslavac pola teksta piše ćetiličnim a pola latiničnim pismom.
Šta je tebi do mene ženo...molite se ovako: OČE NAŠ....i nema drugog imena koje nas može spasiti do imena da je Jehošua taj i ne kaže ,,nema drugih IMENA,,kao množina već DRUGOG imena. I jedan je zastupnik prema tome Marija kao i apostoli čekaju vaskrsenje.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Поштовани Letron i Baumaester,

И вас двојица сте изузетно површни, можда и површнији од самог ААpoketza. Ево и зашто:

Letrne, у Вашој објави Ви кажете да бегам и да сам провидно љубазан и да провидно волим? Ја нигде не бегам, већ не желим да настављам дискусију са неким ко не жели да дискутује. Да сте читали моје објаве у овој теми то сте лако могли и да схватите. Пошто их нисте прочитали, закључили сте шта сте хтели. То је Ваша ствар, али доказује једно, изузетну површност са Ваше стране. Што се моје љубави тиче, то се свакако не може закључити путем форума, што се љубазности тиче, мислим да је она више него очигледна.

Baumaester, ја пишем само и искључиво ћирилицом, осим када пишем на енглеском језику, тада наравно користим латинично писмо. Део поста који сте навели јесте моје цитирање ААpoketz-ове изјаве. У наставку испод цитата иде неки коментар који ми није најјаснији, предпостављам да је упућен AApoketzu, ако желите можете разјаснити шта сте хтели рећи, ако вам није ћеиф, аферим!

Блажена Дијева Марија, у народу познатија као Богородица, је узнета на небо. Дакле, за Њу смо сигурни да не чека Васкрсење.

Уколико желите да наставимо ову дискусију, прво објавите Вашу дефиницију јереси, па да наставимо. То сам молио и AApoketz-а, он то није желео, као што није желео да постави одакле му молитва, који је извор (име дела, издавача, година, место издавања). Уколико то не поставите, ја се више нећу јављати по овој теми, јер ћу сматрати да Вас озбиљна дискусија по овом питању не занима, већ да се њоме као и многим стварима бавите јако површно. И то је сасвим у реду, само моје време ми је дато да га искористим на најбољи могући начин, а свакако сматрам да то није да се стално понављам у круг.

Мир Вам,
Blackarow
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Блажена Дијева Марија, у народу познатија као Богородица, је узнета на небо. Дакле, за Њу смо сигурни да не чека Васкрсење.,,

Pošto je kanon sačinjen od elemenata koji su se mogli čitati u crkvi tamo bi svakako trebalo između ostalih čuda da bude i Marijino vASKRSENJE i VAZNESENJE , zar ne? Jovan koji je bio zadužen za brigu o Mariji zaboracio tu sitnicu napisati a i ostali apostoli jer su pisali VEĆE stvari kao iscelenje vida i gube i hromog....

Daj mi citat iz KANONA gde vidimo to što crkva ispod žita gura pa da verujemo. I ako može iz kanona gde piše o čistilištu pa da saznamo više overi.
Površan sam jer još nisam u dubini a kad odem dole onda više neću biti po površini do vaskrsenja.
Pozdrav.
 
Natrag
Top