Uspenje Presvete Bogorodice

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Eto kako se lako može ukrotiti svaki prepotentni sveznalica "pravoslavac!" da će begati i od njihove svopstvene teme.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pobegli pravoslavci sa njihove teme, a svi znamo zašto :)
Ponoviću pitanje tek da ih ohrabrim.
Dragi moj šta ti kažeš dal je to istina da BOGOMATERA ima moć da leči od pijanstva?
Dali je istina da je BOGOMATERA upraviteljka vašeg uma ka spasenju?
I dali je biblijska nauka da BOGOMATERA jeste jedina zastupnica kod svemogućeg Bogo-čoveka

Ovo ne izgleda mnogo na Apostolsko i Hristovo evanđelje, to je moj zaključak, a vi šta ste vi zaključili?
"Zaštiti nas i sačuvaj od lukave zasede i svih zamki đavolskih, i u strašnome času končine naše pomozi nam da bez spoticanja prođemo vazdušna mitarstva i izbavi nas večne osude molitvama Tvojim, kako bi nas milost Božija obasjala u beskonačne vekove vekova. Amin."
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
81
Успење Пресвете Богородице - Велика Госпојина

velika-gospojina.jpg

На данашњи дан, 28. августа Српска православна црква слави празник Успеније Пресвете Богородице, у народу познат под називом Велика Госпојина.
После Христовог рођења, Пресвета Богородица је проживела још 48 година. Док је умирао на крсту, Син њен Исус Христос предаде је на чување светом Јовану Богослову. У Сиону, његовом дому, Пресвета Богородица је живела непрестано се свакодневно молећи и ишчекујући дан када ће Сину свом отићи. Често је излазила на Јелеонску Гору, са које се њен син вазнео, и ту се молила Богу, желећи да се пресели на небо код сина. Често је походила сва места која су подсећала на велике догађаје и велика дела Сина њеног. Својим молитвама, кротошћу и трпељивошћу помагала је светим апостолима у ширењу и проповедању Божије речи.
Најдуже времена у молитви проводила је она на Јелеонској Гори, молећи Бога да је што пре узме себи. Једном јој се јави анђео Гаврило и рече јој да ће се кроз три дана преставити и даде јој једну рајску гранчицу, која ће се носити на њеном погребу. Марија похита дому, обавести Јована Богослова о томе. Тада пожеле да још једном види апостоле који су се били разишли, а када умре да је сахране у Гетсиманском врту, где су били сахрањени њени родитељи Јоаким и Ана. Када се приближио час смрти, одједном се напољу зачу нека тутњава и густи облаци окружише дом Јована и у том трену окупише се пред кућом сви апостоли, осим Томе. Пресвету Богородицу сахранише у Гетсиманији, а апостоли ту остадоше три дана. Апостол Тома дође тек трећи дан. Заплака се и замоли апостоле да отворе гроб, да види мртво тело Мајке Божије и да га целива. Кад су отворили гроб и погледали, не нађоше тело, већ само покрове. Тога дана, док су ломили хлеб у славу Свете Тројице, опазе Свету Марију на облацима са мноштво анђела, и она им рече: „Радујте се! Ја сам с вама до века!“
Обележавање овог празника уређено је по жељи цара Маврикија 528. године. Спада у непокретне православне црквене празнике, тј. оне које се сваке године обележавају истог датума.


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Konačno se uspela...carica nebeska.
Jadni učenici nisu bili svesni veličine tog događaja pa ga ni ne napisaše.
Ali zato istorija beleži još klinastim oznakama o carici nebeskoj i Pismo je pominje samo joj nije ime Marija.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Богоматера нема моћ да лечи од пијанства.
Она није управитељка нашега ума ка спасењу.
То није ни Библијска нити православна наука.


Da ohrabrim malo naše staro dobro pravoslavlje :)



"Да није било Ње, не би било ни Господа и Спаса нашег




Poelbusteru imaš li nešto, bilo šta o Bogoridici Devi u taj tvoj blog? :) Hajd saopštavaj nam kakve važne vesti.


"Богородице Дјево", да сваки дан пажљиво прочита одједном сто педесет пута.
Свако ко је по савету Оца Серафима држао ово правило. остао му је захвалан читавог живота. По смрти Св. Серафима (1759-1833.)
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
gerakules

Peko a sad mi pokazi tvoj simbol vere?

Bednice ti neznas ni mu sta si se krstio!!!

Ovo je po simbolu vere Ortodoxije naravno po upraviteljici njihovog uma ka spasenju i prošli vazdušna mitarstva. Nisam siguran da će vas Bogomatera spasiti njenim posrestvom a dokaz imamo kako dobar posao jedina zastupnica obavlja kada je u pitanju isceljenje Ortodoxnog uma i razvoj intelekta .

"Pred ovom ikonom se čita usrdna molitva za sticanje Blagodati, za bolje razumevanje Svetog Pisma, pre učenja, za iscelenje od umnih bolesti, za razvoj intelekta kod dece, za ozarenje uma i srca.
"Богородице Дјево", да сваки дан пажљиво прочита одједном сто педесет пута izbavi nas večne osude molitvama Tvojim, kako bi nas milost Božija obasjala u beskonačne vekove vekova".


Pitanje za Poelbustera i mog dragog gerakulesa glasi.

Dali se i vas dvojca molite Bogomateri pažljivo po 150 puta na dan da bi usavršili vaš intelekt kako bi sticali razne blagodati?
Dali se celivate?

Setite se GOSPODA HRISTOSA i njegove najveće zapovedi da bi imali mira sa svim ljudima...AUM.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Još uvek strpljivo čekam da se uljudite i da mi dajete vaše komentare u duhu ORTODOXIJE da vidimo zašto vas tako zovu.

Setite se i GOSPODA našega (jer neznam koji je vaš) HRISTOSA i njegove najveće zapovedi da bi imali mira sa svim ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Koliko ja znam u Bibliji ne piše da je Marija vaskrsnula to je sve apokrifna literatura i nije validna. Hrist joj nije dao nikakvo priznanje zato što ga je rodila već je rekao: "Majka moja i brat moj i sestre moje su oni koji izvršavaju volju Oca mojega nebeskoga. Nedajte se prevariti jedini koji su uzneseni od običnih su Mojsije posthumno i Sveti Ilija za života i niko drugi. Ali popovi daju Mariji veću "počast" nego što ima da bi skrenuli ljude na nebitne stvari a stvarnost je Hristos koji te spašava a ne Marija koja je samo rodila Hrista, da nije ona bia bi neka druga, a slava pripada Bogu Jedinome a ne Mariji. Zar ne mislite da tako velika stvar kakvo bi bilo njeno navodno uskrsnuće ne bi bilo zabeleženo u Bibliji????? Da je BILO bilo bi zabeleženo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Pobegli pravoslavci sa njihove teme, a svi znamo zašto :)
Ponoviću pitanje tek da ih ohrabrim.
Dragi moj šta ti kažeš dal je to istina da BOGOMATERA ima moć da leči od pijanstva?
Dali je istina da je BOGOMATERA upraviteljka vašeg uma ka spasenju?
I dali je biblijska nauka da BOGOMATERA jeste jedina zastupnica kod svemogućeg Bogo-čoveka

Ovo ne izgleda mnogo na Apostolsko i Hristovo evanđelje, to je moj zaključak, a vi šta ste vi zaključili?
"Zaštiti nas i sačuvaj od lukave zasede i svih zamki đavolskih, i u strašnome času končine naše pomozi nam da bez spoticanja prođemo vazdušna mitarstva i izbavi nas večne osude molitvama Tvojim, kako bi nas milost Božija obasjala u beskonačne vekove vekova. Amin."


Zar nema baš ni jednog poštenog ORTODOXA da mi zabadava misionira jel tačno da "ORTODOXIJA ne bi imala spasitelja da ga Bogomatera nije rodila"?

Posebno me zanima na šta bazirate ORTODOXNU teologiju kako BOGOMATERA jeste jedina zastupnica kod svemogućeg Bogo-čoveka?

Želim svima koji sebe smatraju za ORTODOXA da se seti HRISTOSA i njegove najveće zapovedi kako bi imali mira sa svim ljudima pa makar oni bili i JS.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Nikako da krene diskusija :taunt:

Zar nema baš ni jednog poštenog ORTODOXA da mi zabadava misionira jel tačno da "ORTODOXIJA ne bi imala spasitelja da ga Bogomatera nije rodila"?

Posebno me zanima na šta bazirate ORTODOXNU teologiju kako BOGOMATERA jeste jedina zastupnica kod svemogućeg Bogo-čoveka?

Želim svima koji sebe smatraju za ORTODOXA da se seti HRISTOSA i njegove najveće zapovedi kako bi imali mira sa svim ljudima pa makar oni bili i JS.

Pobegli ORTODOXI ne misionira im se ORTODOXIJA, a ja znam zašto!


Šta ovde piše?

O, Presveta Djevo Bogorodice, Premilostiva Vladičice, Carice neba i zemlje,
svakog hrišćanskog doma i porodice Blagoustrojiteljko, nevoljnim blagoslove, potrebitim izvore nepresušni, sirotim i udovim i svim ljudima Hraniteljko!

A ovde?

Sa pobožnim trepetom i skrušenim srcem Te molimo: budi i nama grešnim i nedostojnim slugama Tvojim mudra Domostrojiteljka koja živote naše dobro upravlja. Svaku zajednicu, svaki dom i porodicu u pobožnosti, Pravoslavlju, jedinomisliju, poslušnosti i izobilju sačuvaj.
Prehrani sirote i oskudne, stare okrepi, mladence odneguj i sve nas urazumi da Gospoda prizivamo: "Hleb naš nasušni daj nam danas..."
Sačuvaj, Prečista Majko, ljude Tvoje od svake nevolje, bolesti, gladi, propasti, ognja, od svake zle prilike i svake nesloge.
Gradu našem (ili selu, obitelji...), i svakom domu i porodici, i svakoj duši hrišćanskoj i čitavoj zemlji našoj izmoli mir i veliku milost, da slavimo Tebe, Premilostivu Hraniteljku našu, sada i uvek i vekove vekova. Amin

Pred ovom ikonom Majci Božijoj se usrdno obraćamo za izbavljenje od svake opasnosti, od suše i gladi...

БОГОРОДИЧИНО ПРАВИЛО - Изговарај свакодневно молитву "Богородице Дјево" по сто педесет пуга на дан и том молитвом ћеш се спасити.

Koje je to ime što ORTODOXIJA preblagoslovi?


Nada i Zastupnica svih koji Ti sa verom pritiču,
Decu vaspitaj, mlade ocelomudri i otvori im razum da svako korisno učenje prime. Od vidivih i nevidivih neprijatelja spasi i sačuvaj supružnike u ljubavi i sve raspre među srodnicima mirom i ljubavlju nadjačaj. Daj nam ljubav obostranu, blagočestivost, zdravlje i dug život. Upokojene u veri i pokajanju učini pričasnicima života sa svim Svetima i Angelima, da bi Te svi na nebu i na zemlji videli kao moćnu i nepostidnu Zastupnicu roda hrišćanskoga i da proslave Tebe i Sina Tvoga, sa Bespočetnim Ocem i jednosušnim Duhom Njegovim, sada i uvek u vekove vekova. Amin.
Za pravdu stradalne okrepi, zaštiti sirote i udove, uteši plačuće, izmoli oproštaj za kajuće, u dušama grešnim utišaj buru demonskih strasti, a u srca onih koji Te poštuju usadi i ukoreni krepost i ljubav Hristovu.Od vere otpale jeretike i odstupnike koji hule na Crkvu svetu, ka poznanju istine uputi i sačuvaj one koji veru Pravoslavnu propovedaju.
O, Vladičice Predivna, ukaži nam čudesnu milost Svoju, od žalosti nas svake izbavi, na put blagočestija i dobrodetelji upravi, od iskušenja nevolje i bolesti spasi, od svake svađe i kletve očisti, od munje gromovne, od ognja plamenog, od straha, gladi, potopa i rane smrtonosne sačuvaj i podaj nam pomoć Svoju molostivu na morskim i zemnim putevima, da ne poginemo strašno. da večno slavimo i veličamo Preblagosloveno Ime Tvoje. Amin.

Dragi moji hajd pa opustite se malo! pa misionirajte i vi vašu tematiku da vam preispitam stav
:yea:
Bolna su saznanja kada je u pitanju istina! blagoje vama što ste pod blagodati. Hajd ostavite se čitanja literature JS,
 
Natrag
Top