Uspenje Presvete Bogorodice

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Nemojte ponavljati postove i citirati samoga sebe, (izuzev u iznimnim slučajevima) to nije dozvoljeno Pravilnikom Foruma.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
52
Aх,

Ево мене и јопет.

Нисам био ту неко време, јер сам хтео да дам времена AApoketz-u да смислено одговори.

AApoketz је писао шта је писао, то може свако да види, па нека свако и просуди за себе.

Имао сам два проста питања за Вас AApoketz:

Прво је било Ваша дефиниција јереси, и на то питање сте одговорили на себи својствен начин. За то Вам се захваљујем

Друго питање је било есенцијално и трик питање, да ми наведете име дела, аутора ... (сећате се, то Вас јако љути, а мени никако није јасно зашто) од кога потиче молитва Богородице Дјево. И на ово питање сте одговорили како сте одговорили, и на томе Вам се захваљујем.

А одговор на ово питање је тако једноставан: Лука од 1, 28-48 са посебним нагласком на: Лука 1, 28; Лука 1, 42; Лука 1, 48 (а овде је оно што Вас највише жуља "јер гле, од сада ће ме звати блаженом сви нараштаји")

Мир Вам,
Blackarow

П.С.

Мој надимак на форуму није црна стрела ;-)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Daničić-Karadžić (RDK):

48 Što pogleda na poniženje sluškinje svoje; jer gle, odsad će me zvati blaženom svi naraštaji;

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

48 Pogledao je on u milosti na neznatnu službenicu svoju. Gle, od sada će me zvati Blagoslovljenom svi naraštaji.

Bible in Basic English (BBE):

48 For he has had pity on his servant, though she is poor and lowly placed: and from this hour will all generations give witness to the blessing which has come to me.

AMIN!

Ipak, to ne znači da biblija dopušta da se ikome osim Bogu upućuju molitve, jer je on tvorac plana spasenja.
Isus je to spasenje ostvario na krstu - on je naš spasitelj, a Sveti Duh ga završava u nama samima.

"Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja;
Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti"
( dela apostolska 2. 11 - 12 )

"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Koji sebe dade u otkup za sve, za svedočanstvo u svoje vreme" ( 1 Timotiju poslanica 2. 5 - 6 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Koji sebe dade u otkup za sve, za svedočanstvo u svoje vreme" ( 1 Timotiju poslanica 2. 5 - 6 )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto ne čitaš i ne primijenjuješ sve ono što piše?

Jedan je BOG - Jahve
Jedan je posrednik
DO Boga - Isus = ČOVJEK = NEBOG.
------------------------------------------------------------

Uviđaš da Blažena Marija NIJE posrednik, da Marija NIJE Bog,
a ne uviđaš ONO gore što sam daješ,
NI ISUS NIJE BOG.
 
Natrag
Top