Uskrsenje

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ako budes verovao u to brate da ce se telo opet uzdici iz materije-prasine grdno se varas evo sta kaze biblija:(1 poslanica korincanima 15)

33. Ne varajte se: Zli razgovori kvare dobre običaje.
34. Otrijeznite se kao što treba, i ne griješite; jer neki ne poznaju Boga; na sramotu vama kažem.
35. Ali reći će neko: Kako će ustati mrtvi? I u kakvom će tijelu doći?
36. Bezumniče, ono što ti siješ neće oživjeti ako ne umre.



37. I što siješ, ne siješ tijelo koje će nastati, nego golo zrno, bilo pšenično ili neko drugo.
38. A Bog mu daje tijelo kako hoće, i svakome sjemenu svoje tijelo. (Zač. 162).
39. Nije svako tijelo isto tijelo, nego je drugo tijelo čovječije, a drugo tijelo životinjsko, a drugo riblje, a drugo ptičije.
40. I postoje tjelesa nebeska i tjelesa zemaljska; ali je druga slava nebeskih a druga zemaljskih.
41. Druga je slava sunca, a druga slava mjeseca, i druga slava zvijezda, jer se zvijezda od zvijezde razlikuje u slavi.
42. Tako i vaskrsenje mrtvih: sije se u raspadljivosti, ustaje u neraspadljivosti;
43. Sije se u beščašću, ustaje u slavi; sije se u nemoći, ustaje u sili;
44. Sije se tijelo duševno, ustaje tijelo duhovno. Postoji tijelo duševno i postoji tijelo duhovno.
45. Tako je i napisano: Prvi čovjek Adam postade duša živa, a posljednji Adam duh koji oživljuje.
46. Ali nije prvo duhovno, nego duševno, potom duhovno. (Zač. 163).

47. Prvi čovjek je od zemlje, zemljan; drugi čovjek je Gospod sa neba.
48. Kakav je zemljani, takvi su i zemljani; i kakav je nebeski, takvi su i nebeski.
49. I kao što nosismo sliku zemljanoga, tako ćemo nositi i sliku nebeskoga.


(50. A ovo kažem, braćo, da tijelo i krv ne mogu naslijediti Carstva Božijega, niti raspadljivost nasljeđuje neraspadljivost.)(A STA KAZES SAD?)


51. Evo vam kazujem tajnu: Svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se promijeniti,


52. Ujedanput, u trenu oka, pri posljednjoj trubi; jer će zatrubiti, i mrtvi će vaskrsnuti neraspadljivi, i mi ćemo se promijeniti.
53. Jer treba ovo raspadljivo da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.


54. A kad se ovo raspadljivo obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno obuče u besmrtnost, onda će se ispuniti ona riječ što je napisana: Pobjeda proždrije smrt.
55. Gdje ti je, smrti, žalac? Gdje ti je, pakle, pobjeda?
56. A halac je smrti grijeh, a sila je grijeha zakon.
57. A Bogu hvala koji nam dade pobjedu kroz Gospoda našega Isusa Hrista. (Zač. 164).
58. Zato, braćo moja mila, budite čvrsti, nepokolebivi, napredujte neprestano u djelu Gospodnjem, znajući da trud vaš nije uzalud u Gospodu.

A TI SAD RAZMISLI MALO BRATE!


POZDRAV.

Ne znam kojom si logikom iz recenog rekao da nece biti tjelesno vaskrsenje?

Nevjerovatno!
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Pa citaj bre brat!ako ne razumes sta cu ti ja?

(50. A ovo kažem, braćo, da tijelo i krv ne mogu naslijediti Carstva Božijega, niti raspadljivost nasljeđuje neraspadljivost.)(A STA KAZES SAD?)(Sta hoces vise?telo i krv nece naslediti carstvo Bozje za razumne je to dovoljno)


51. Evo vam kazujem tajnu: Svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se promijeniti,
(Svi necemo pomreti ali cemo se promeniti dobicemo drugo neraspadljivo telo vecno!)


52. Ujedanput, u trenu oka, pri posljednjoj trubi; jer će zatrubiti, i mrtvi će vaskrsnuti neraspadljivi, i mi ćemo se promijeniti.
53. Jer treba ovo raspadljivo da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost.
(sve ti jasno pise ko na dlanu ne shvatam kako ne razumes)

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Pa citaj bre brat!ako ne razumes sta cu ti ja?

(50. A ovo kažem, braćo, da tijelo i krv ne mogu naslijediti Carstva Božijega, niti raspadljivost nasljeđuje neraspadljivost.)(A STA KAZES SAD?)(Sta hoces vise?telo i krv nece naslediti carstvo Bozje za razumne je to dovoljno)

Znam šta kažeš, ali zapazi da je ljudima bilo potrebno objašnjenje da u duhovni svet ne može da se ide sa ovakvim telom. Jovan 3.1-13. Razgovor Isusa i fariseja Nikodima. Isus je takođe objasnio Nikodimu ono što nije razumeo a to je da duhovni svet nema isti oblik kao ovaj naš materijalni. Ovde se govori samo o duhovnom svetu i onima koji prelaze iz materijalnog u duhovni svet. Ali to ne negira ono što nije spomenuto u tim stihovima a to je ponovno uskrsenje u telo. Ako biblija nije kontradiktorna objasni šta znači Rimljani 8.20-23. Ako postoji samo jedna duhovna vrsta uskrsenja onda je biblija kontradiktorna jer ima jako puno stihova koji govore o telesnom vaskrsenju .



 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Znam šta kažeš, ali zapazi da je ljudima bilo potrebno objašnjenje da u duhovni svet ne može da se ide sa ovakvim telom. Jovan 3.1-13. Razgovor Isusa i fariseja Nikodima. Isus je takođe objasnio Nikodimu ono što nije razumeo a to je da duhovni svet nema isti oblik kao ovaj naš materijalni. Ovde se govori samo o duhovnom svetu i onima koji prelaze iz materijalnog u duhovni svet. Ali to ne negira ono što nije spomenuto u tim stihovima a to je ponovno uskrsenje u telo. Ako biblija nije kontradiktorna objasni šta znači Rimljani 8.20-23. Ako postoji samo jedna duhovna vrsta uskrsenja onda je biblija kontradiktorna jer ima jako puno stihova koji govore o telesnom vaskrsenju .

Probaj da rezonujes ovo:


44. Сеје се тело душевно, устаје тело духовно.

Душевно је оно тело које управља силама душе и над којим душа господари и влада. Духовно је оно које има изобилно дејствовање Духа Светога који њиме управља у свему. Иако Дух и сада дејствује у нама, то није тако и није увек, јер се од оних који греше Дух удаљује. Иако је Дух и сада присутан, телом управља душа. Тада ће пак Дух непрекидно обитавати у телима праведника. Или можда духовним назива непропадљиво тело, само не ваздушно и етарско, тј. оно чија је суштина ваздух и етар, као што говори Ориген. Ако не верујеш нераспадљивости, погледај небеска тела која све до сада нису ни остарила, ни ослабила. Онај Који их је створио таквима учиниће и наше распадљиво тело нераспадљивим.

Постоји тело душевно.

Оно које имамо у овом животу.

Постоји тело духовно.

Оно које ћемо имати у будућем животу, по суштини исто али духовно, нераспадљиво.

45. Тако је и написано: први човек, Адам, постаде душа жива, а последњи Адам дух који оживљује.

Тачно да је прво написано (1. Мојс. 2; 7), док друго није написано. Међутим, како се оно догодило према редоследу догађаја, каже да је написано. И пророк је слично говорио о Јерусалиму (Зах. 8; 3) и рекао да ће се он назвати градом правде, иако није дословно тако назван. Еванђеље је Господа назвало Емануилом. Он се није тако звао, али Му дела дају такво име. Први Адам је, дакле, био душевни човек, тј. имао је тело којим су управљале душевне силе. Последњи Адам, Господ, јесте дух који оживљује. Није рекао да "живи у Духу", него да је дух који оживљује. Господ је имао Духа Светога Који је по суштини својствен само Њему; Њиме је он оживео Своје тело, Њиме и дарује непропадљивост. Дакле, у првом Адаму смо добили залог садашњег пропадљивог живота, а у Христу - залог будућег.

46. Али није прво духовно, него душевно, потом духовно.

Да неко не би упитао зашто сада имамо душевно и лошије тело, док ћемо духовно тек добити, каже: зато што су у том поретку постављени почеци једном и другом. Адам је био пре, а Христос после, а на нама је да свагда идемо ка бољем, и буди уверен да ће се оно што је у теби сада распадљиво и рђаво преобразити у нераспадљиво и боље.

Treba prosto razmisliti sta je pravda i istina?

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Adam nije stvoren kao duh da bi živeo večno, nego kao spoj duha i tela -> čovek, duša živa. Ali to naravno nije bilo ovo smrtno telo koje mi danas imamo kao posledicu pada u greh. To je bilo besmrtno telo obučeno u svetlost. Kada su Adam i Eva zgrešili shvatili su da su goli jer je svetlost nestala, a oni se pretvorili iz besmrtnog u smrtno.
Prilikom vaskrsenja ceo proces će ići u suprotnom smeru - svi ćemo se pretvoriti iz smrtnog u besmrtno, i postati kao što je Adam bio u početku stvaranja - besmrtan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Besmrtan, da! Ali tjelesan! To je uskrsenje, dizanje iz prasine, a ne mastanja o duhovima.
I tijelo ce biti promijenjeno, to je jasno, da bi moglo biti besmrtno.
Ali svako ce sebe moci prepoznati, svoje lice, milion puta ljepse i puno mira, osmjeha i blagosti.
I svi ce biti istih godina: 30, bez obzira u kojem su dobu umrli, kao male bebe ili kao oronuli starci.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Besmrtan, da! Ali tjelesan! To je uskrsenje, dizanje iz prasine, a ne mastanja o duhovima.
I tijelo ce biti promijenjeno, to je jasno, da bi moglo biti besmrtno.
Ali svako ce sebe moci prepoznati, svoje lice, milion puta ljepse i puno mira, osmjeha i blagosti.
I svi ce biti istih godina: 30, bez obzira u kojem su dobu umrli, kao male bebe ili kao oronuli starci.
A ko ce ga znati kako cemo izgledati Bog jedini zna!jedno je jasno da u ovom gresnom telu sigurno necemo stajati pred Bogom jer zato sto je gresno mora da umre,da bi se posle prilikom vaskrsenja izmenilo u savrseno bezgresno telo.

Isus je najbolji primer!vaskrsao je u telu a podigo se u duhu na nebo!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Isus je ucio opostojanju pakla. ovde moramo biti mudri da razlucimo stvari.jedan stih ne znaci nista. tacno je navedeno od mnogih samo treba sve dovesti u neki sklad.ovo raspadno ce biti obuceno u neraspadnosti ,tj. u duhovna nebeska tela.ovo raspadljivo preobrazeno u neraspadljivo. a kada je Isus telom polozen u grob (posl.ap.petra)kaze se da je Duhom bio sisao u najdonje delove zemlje da govori dusama zarobljenim tamo,koji su u tamnici a koji u vreme nojevo ne htese da cuju i poveruju,dakle predpotopnom svedocenju te izgibose u njemu. ocito da te duse stoje u mucenju cekajuc sud. Isus jasno opominje da odbacimo jedan ud (lukino jev) bolje nego sve telo da bude baceno u pakao gde oganj se ne gasi a crv ne umire. kao i da se ne bojimo onih koji mogu samo telo ubiti a potom nista vise,vec da se bojimo onoga, Boga, koji moze i dusu i telo baciti u pakao gde oganj se ne gasi i crv ne umire. sve to treba uklopiti,jer jedan stih ne znaci nista,osim smutnju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Jedan stih za vas ne znači ništa jel tako ? Trebao bi da znači jer biblija ili je kontradiktorna ili je niste dobro razumeli. Svaki stih mora da se uklopi u našu ideologiju života. Ako verujete u pakao onda verujete i u zagrobni život ja ću vam postaviti stihove iz biblije koji govore da niste u pravu. Biblija govori o smti kao o stanju bez svesti i bilo kakve aktivnosti ni u raju ni u paklu. Izdvojio sam neke stihove koji govore o tome samo da napomenem ima ih još dosta nisu svi ovde obuhvaćeni koji govore da je smrt stanje bez svesti. Moraćete da ignorišete mnogo stihova da bi ostali u vašim zabludama o nekom zagrobnom životu.

Jov 19.25. Ali ja dobro znam da je živ otkupitalj moj, da će posle mene doći i nad prahom stati .
Tada će ova moja koža opet biti oko mene, iz svojega vlastitog mesa gledat ću Boga. Njega ću ja gledati njega će videti oči moje a ne oči stranca.
Psalam 6.5.
Jer mrtvi tebe ne spominju, ko će te u grobu hvaliti ?
Psalam 13.3. Pogledaj me, usliši me, o Jahve, Bože moj. Nek zasijaju oči moje ,
da ne zaspim smrtnim snom.
Psalam 6.9. Zato se raduje srce moje i veseli duša moja. Telo će moje
spokojno počivati.
Psalam 30.9. Kakva je korist od krvi moje kad u jamu siđem ?
Hoće li te prah hvaliti ? Hoće li on o istini tvojoj govoriti ?
Psalam 88.10. Da li ćeš za mrtve čudo učiniti ?
Da li će nemoćni mrtvaci ustati ? Da li će te oni hvaliti ?
Psalam 115. 17.
Mrtvi ne hvale Jahve niti iko od onih koji u tišinu silaze .
Propovednik 9.5. Živi su svesni toga da će umreti, a
mrtvi nisu svesni ničega, niti imaju više platu, jer je spomen na njih zaboravljen.
Propovednik 9.10. Sve što ti dođe pod ruku da činiš, čini to sa svom snagom svojom ,
jer nema rada ni razmišljanja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš.
Isaija 26.19.
Tvoji mrtvi će oživeti. Ustaće mrtvo telo mog naroda. Probudite se i kličite radosno, vi koji ste u prahu! Jer je vaša rosa rosa na travi i zemlja će vratiti nemoćne mrtvace.
Isaija 38.18-19. Grob te neće slaviti, neće te smrt hvaliti. Oni koji u jamu odu ne uzdaju se više u vernost tvoju. 19.
Živ čovek , samo živ čovek može tebe slaviti, kao ja danas.
Isaija 66.14. Videćete i vaše će se srce radovati i
vaše će se kosti obnoviti kao mlada trava.
Jeremija 51.57. Opiću njegove knezove i njegove mudrace , njegove namesnike, njegove upravitelje i njegove junake,
tako da će doveka zaspati snom iz kog se neće probuditi , govori kralj kome je ime Jahve nad vojskama.

Ovakvih stihova ima još a posebno pročitaj ovaj zadnji i zapazi šta je najveća kazna za ljude. Jeremija 51.57. Tako da će doveka zaspati smrtnim snom iz kog se neće probuditi .

U ovom stihu je rečeno šta je najveće kazna " večni smrtni san " a ne večne muke u paklu. Jeste li vi normalni ?


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Jedan stih za vas ne znači ništa jel tako ? Trebao bi da znači jer biblija ili je kontradiktorna ili je niste dobro razumeli. Svaki stih mora da se uklopi u našu ideologiju života. Ako verujete u pakao onda verujete i u zagrobni život ja ću vam postaviti stihove iz biblije koji govore da niste u pravu. Biblija govori o smti kao o stanju bez svesti i bilo kakve aktivnosti ni u raju ni u paklu. Izdvojio sam neke stihove koji govore o tome samo da napomenem ima ih još dosta nisu svi ovde obuhvaćeni koji govore da je smrt stanje bez svesti. Moraćete da ignorišete mnogo stihova da bi ostali u vašim zabludama o nekom zagrobnom životu.

Jov 19.25. Ali ja dobro znam da je živ otkupitalj moj, da će posle mene doći i nad prahom stati .
Tada će ova moja koža opet biti oko mene, iz svojega vlastitog mesa gledat ću Boga. Njega ću ja gledati njega će videti oči moje a ne oči stranca.
Psalam 6.5.
Jer mrtvi tebe ne spominju, ko će te u grobu hvaliti ?
Psalam 13.3. Pogledaj me, usliši me, o Jahve, Bože moj. Nek zasijaju oči moje ,
da ne zaspim smrtnim snom.
Psalam 6.9. Zato se raduje srce moje i veseli duša moja. Telo će moje
spokojno počivati.
Psalam 30.9. Kakva je korist od krvi moje kad u jamu siđem ?
Hoće li te prah hvaliti ? Hoće li on o istini tvojoj govoriti ?
Psalam 88.10. Da li ćeš za mrtve čudo učiniti ?
Da li će nemoćni mrtvaci ustati ? Da li će te oni hvaliti ?
Psalam 115. 17.
Mrtvi ne hvale Jahve niti iko od onih koji u tišinu silaze .
Propovednik 9.5. Živi su svesni toga da će umreti, a
mrtvi nisu svesni ničega, niti imaju više platu, jer je spomen na njih zaboravljen.
Propovednik 9.10. Sve što ti dođe pod ruku da činiš, čini to sa svom snagom svojom ,
jer nema rada ni razmišljanja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš.
Isaija 26.19.
Tvoji mrtvi će oživeti. Ustaće mrtvo telo mog naroda. Probudite se i kličite radosno, vi koji ste u prahu! Jer je vaša rosa rosa na travi i zemlja će vratiti nemoćne mrtvace.
Isaija 38.18-19. Grob te neće slaviti, neće te smrt hvaliti. Oni koji u jamu odu ne uzdaju se više u vernost tvoju. 19.
Živ čovek , samo živ čovek može tebe slaviti, kao ja danas.
Isaija 66.14. Videćete i vaše će se srce radovati i
vaše će se kosti obnoviti kao mlada trava.
Jeremija 51.57. Opiću njegove knezove i njegove mudrace , njegove namesnike, njegove upravitelje i njegove junake,
tako da će doveka zaspati snom iz kog se neće probuditi , govori kralj kome je ime Jahve nad vojskama.

Ovakvih stihova ima još a posebno pročitaj ovaj zadnji i zapazi šta je najveća kazna za ljude. Jeremija 51.57. Tako da će doveka zaspati smrtnim snom iz kog se neće probuditi .

U ovom stihu je rečeno šta je najveće kazna " večni smrtni san " a ne večne muke u paklu. Jeste li vi normalni ?


nema potrebe da se zestis.ovde sustinski pakao nije kritcna tema za vecnostvec je to sasvim nesto drugo ti si se tako zagrejao za to kao da od toga ovisi vecnost. tu smo da to malo prostudiramo,ali sustinski bitno je da budemo u vecnosti,a to se postize ne toliko dali ja verujem ovako opaklu a ti onako,zar ne?
to sto si naveo ima smisla,stihovi,ali da li si ipak primetio da treba opet vagnuti da se tu odnos stvari ravna na pitanje recimo dali ce mrtvi slaviti Gospoda,pa naravno da nece. ali to ne menja stav Isusa kad govori o paklu da crv ne umire i oganj se ne gasi da je to grob samo,jer kako u spavanju moze covek imati muku i crv koji ne umire i skrgut zuba? ili kome je Isus sisao onda da govori u donjim delovima zemlje,kojim dusama ,zarobljenim u tamnici za neposluh u vreme nojevog govorapred potop? vidis kako se lako mozemo odvuci od gledanja na jedan deo stihova. sve sto si dobneo govori o stanju kad covek ode sa lica zivih nista tu nije konkretno kazano o stanju nakon odlaska i suda za greesnike. jov sam govori o tome da nece neki fantom jov da ustane vec isti on ,ista oblikovana posuda ,saamo preobucen u nebesko telo. necemo mi kao neki drugi dobiti drugu fizionomiju,vec samo novu fizionomiju. Isus kad je vaskrsao prosao je kroz zatvorena vrata i niko nije sumnjao da je to isti Isus,samo mu je telo ocito biloproslavljeno. na to jov misli. telo doista spava u grobu ono je prah u koji se vraca jer je odpraha do trube. no petar kazeda je nase telo obicna ovestala haljina,da to nije covek,covek je dusa ziva i dah koji dolazi u nosnice adamu. to je sav covek,a telo je tek ogrtac,koji ovesta i ode u propast logicno. ali Bog ce to opozvati i obuci u nebeski novi ogrtac jednog skorog dana. potvrdice svoju rec i zato grobovi moraju dati nazad svoje,more svoje ,pakao svoje,smrt svoje kako pise u otkrivenju. pakao i smrtcedati svoje mrtvace pise. ako prevodis pakao sa grobom,ispada da je Bog tu rekao onda grob i grob ce dati svoje mrtve,ali on kaze smrt ili grob i pakao cedati svoje mrtvace,i more takodje. Bog ima svoju duboku promisao. pre nego je Isus dosao doista nisu pravednici bili dignuti sa njime ali potom su se tela pravednika po njegovoj smrti pokazala u jerusalimu. ko su tela pravednika onda koja su se pokazala? grobovi su se otvorili i pokazala su se tela pravednika. a u luki 16 stoji jasno da je bogatas bio u paklu a lazar u raju. neki kazu da je to mit . otkada Isus prica mitove i jos koristi unutar (babe i zabe) avraama Bozjeg Bibliskog coveka i mit? o svemu ovome treba dublje razmisliti ,ako ce mo vec pricati,ane zestiti se. ako ce biti da se zestimo,neka ti budes ovde u miru nema problema ako tako verujes to te niti sudi niti pravda. mir tebi.
 
Natrag
Top