Uskrsenje

Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
mislis da je Isus sisao u centar zemlje govoriti (izvini ne polemisem prekomerno) epiocentru greha stoli vec,kako sam razumeo tvoj iskaz,tumacenje?
pise da je sisao govoriti dusama koje nisu htele verovati u vreme noja! mislis da andjeli demonski nisu hteli verovati? pa oni od pada jasno ukazuju svoju neveru! jasno je tu ipak da je rec o dusama onih koji su propali u potopu,ljudima.

Govorim da su pojedini izrazi koje imamo u našim prevodima imali drugačije značenje u originalu. U stara vremena jevreji su koristili izraz "srce zemlje" ne kada su pokopavali svoje mrtve, nego kada su govorili o mestu gde obitavaju demoni. Ima još takvih primera u Bibliji, ali oni nisu od prevelikog značaja jer nije suština za naše današnje živote i spasenje da li su mrtvi u paklu, tamnici, ili na nekom drugom mestu i u kom obliku postoji pakao, itd...Bitno je da će biti SUD. A posle suda i presuda za sva učinjena i neučinjena dela, za svaku izgovorenu reč iz grešnog srca, i za svaku misao koju smo pomislili...Suština je da će najteže na tom suđenju biti onima koji nemaju zastupnika-Otkupitelja na svojoj strani...Oni će se braniti i opravdavati svojim rečima i svojim delima. Kako će se i da li će se odbraniti, videće i sami...

Na pitanje kome je Isus išao u duhu da govori, odgovor daje sam Petar:

" Kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici,
Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode."

(1.Petrova 03)

Zapazi da ovde Petar ne spominje reč koju si ti spomenuo "verovati", i obrati pažnju da Petar kaže u vreme Nojevo, kada se gradio kovčeg! Dakle reč je o JEDNOJ generaciji koja je živela baš u to vreme Potopa. On ne kaže SVI LJUDI od pre Noja, za vreme Noja, i posle Noja, nego konkretno na vreme neposredno pred Potop. A Potop je bio sud i presuda toj generaciji koja je u društvu sa demonima. Zato se u toj tamnici ne spominju i duhovi pre i posle Potopa.

Petar to kasnije i objašnjava rečima:

"Jer kad Bog ne poštede anđela koji sagrešiše, nego ih metnu u okove mraka paklenog (tamnica), i predade da se čuvaju za sud;
I prvi svet ne poštede, nego sačuvavši samosmoga Noja, propovednika pravde, navede potop na svet bezbožnički; "
(2.Petrova 02)
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Uskrsnucem se naziva povratak iz svijeta mrtvih u svijet zivih.
Pod uskrsenje ne spada povratak iz klinicke smrti, nego povratak duse u tijelo iz kojeg je dusa izisla.
Do sada su poznata dva uskrnuca; to je kada je Bog ozivio djecaka na molbu sv.Ilije, a drugo je kada je Bog ozivio Lazara na molbu Isusa.

Pored uskrsnuca poznata su tri tjelesna uznesenja Bogu : prvi je bio Enoh, drugi je bio Ilija, treci je bio Isus.

Kao sto je poznato, Enoh, Ilija i Isus nisu umrli, dakle nisu ni uskrsnuti.

Isus je takodje uskrsnuo evo i zasto i kako!!

[h=3]Isusova smrt i vaskrsenje[/h]Muslimani, poričući da je Isus umro na krstu, takođe tvrde da se ni vaskrsenje nije dogodilo. Oni to čine ne bazirajući se na istorijskim dokazima, već zato što Kur’an jednostavno poriče da je Isus vaskrsao. Kako god, njihova verovanja još jednom su u suprotnosti svim dokazima.Sledeći citati su lista samo nekih starozavetnih proročanstava koja se odnose na patnje Mesije i njihovog ispunjenja u Isusu. Rečeno nam je da će Mesija doći u poniznosti (Zaharija 9:9; Matej 21:6-9), da će biti prodan za 30 srebrnika (Zaharija 11:12; Matej 26:15), da će Njegove patnje biti ogromne (Isaija 50:6; Matej 26:67), da će biti proboden i šiban (Isaija 53:5; Matej; Jovan 19:34), da neće ništa reći u svoju odbranu (Isaija 53:7; Matej 27:12-14), da će biti ubijen (Isaija 53:8; Luka 23:46), da će mu biti ukradena dolama i da će posredovati za prestupnike (Isaija 53:12; Matej 27:38; Luka 23:34), da će biti ismejan (Psalam 22:7-8; Matej 27:31.39-40), da će Njegove ruke i stopala biti probodena (Psalam 22:16; Jovan 20:25-28), da će se bacati ždreb za Njegovu dolamu (Psalam 22:18; Jovan 19:23-24) i da Njegove kosti neće biti polomljene (Psalam 34:20; Jovan 19:33).U Novom zavetu Isus je tvrdio za sebe da je Bog (Jovan 8:58). Oni koji su bili Njemu najbliži takođe su to tvrdili (1. Jovanova 5:20; 2. Petrova 1:1). Isus je rekao da će konačan dokaz koji će potvrditi Njegove izjave biti Njegovo vaskrsenje iz mrtvih (Matej 16:21; 17:9; Jovan 2:18-21).Da se ovi događaji nisu odigrali (Isusova smrt i vaskrsenje) bili bismo suočeni sa veoma teškim pitanjima. Kako objasniti promenu koja se odigrala u Petru? On je bio kukavica tako da se u jednom trenutku odrekao da je uopšte i poznavao Isusa, a kasnije je umro mučeničkom smrću zbog Isusa. Kako objasniti promenu koja se odigrala u Savlu, najvećem progonitelju rane crkve, koji je postao apostol Pavle, najveći misionar rane crkve (koji je takođe umro mučeničkom smrću)? Kako uopšte objasniti nastanak same hrišćanske crkve? Na hrišćanstvo se vršio veliki pritisak. Prvi hrišćani nisu imali podršku sveta za propovedanje Isusove smrti i vaskrsenja. Naprotiv, sve što su mogli očekivati bile su psovke, progonstvo i mučenička smrt. Jedini zadovoljavajući odgovor na ova pitanja bio bi taj da je Isus zaista vaskrsao iz mrtvih, kao što je obećao. Isus Hristos je vaskrsao iz mrtvih i time je potvrdio svoju božansku ličnost. Muhammad i svi ostali osnivači raznih drugih religija su još uvek u grobu.Jedino Isus ima silu života koja pobeđuje smrt, kao što je to i rekao u Jovanu 11:25-26: „Ja sam vaskrsenije i život: koji vjeruje mene ako i umre življeće. I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti vavijek.“
Izvor: Delovi knjige: “Svetsko probuđenje Islama”

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Postanak 6.1-2. Kad su se ljudi namnožili na zemlji i kad su im se rodile kćeri 2. sinovi Božiji videše kako su ljudske kćeri lepe pa ih uzimaše sebi za žene, sve koje su izabrali.
1.Petrova 3.19 20. Tako je otišao i propovedao duhovima u tamnici 20. Koji su nekad bili ne poslušni kad je Bog strpljivo čekao u Nojevim danima dok se gradila arka.

Jasno se vidi da su ti Božiji sinovi uzimali žene u vreme pred potop. Uzimali su ljudsko obličije i bili kao ljudi isto kao što je i Isus uzeo ljudsko obličije. Kada se desio potop oni nisu umrli već su se vratili u duhovni oblik ali su tada ostali zarobljeni u tartaru tj. mestu koje vi smatrate da je pakao za ljudske duše. U stvari to jeste tamnica ali za duhove palih anđela , demona.

Ovo nije tačno. Ne znam odakle ti ovakvo nakaradno tumačenje??

U Postanak 6.1-2 Božiji sinovi nisu nikakvi anđeli, nego Sitovo potomstvo - ljudi verni Bogu. Kćeri čovečije su iz paganskog dela naroda koji je Boga odbacio.

Juda 6-7. I anđele koji nisu zadržali svoj prvobitan položaj nego su napustili svoje pravo prebivalište čuva u večnim okovima u gustoj tami za sud velikog dana. 7. Tako i Sodom i Gomor i gradovi oko njih koji su se isto kao i oni odavali bludu i ne prirodnim polnim odnosima......
U Judinoj poslanici se sasvim razotkriva koji je bio njihov greh. Ti anđeli su imali seksualne odnose sa ženama što je protivprirodno.

I ovde ne valja.
Nisu anđeli imali nikakve seksualne odnose sa ženama, nego su sexualne odnose imali muškarci sa muškarcima!

Pročitaj šta su sodomljani rekli Lotu kada je odbio da im preda dva anđela koji su došli da ga izbave: Rekli su mu da ih preda njima da ih "poznaju". Reč "poznati" se koristila kada je muškarac trebao da "pozna" svoju ženu - dakle, da ima odnos sa njom...
Sodomljani su hteli da imaju odnos sa ova dva Lotova gosta - da ih siluju...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
mislim da gardijan dobro razgleda pojamsinovi covecji i sinovi Bozji. Pismo ne donosi mogucnost da razgledamo da su pali andjeli opstili saljudskim bicima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo nije tačno. Ne znam odakle ti ovakvo nakaradno tumačenje??

U Postanak 6.1-2 Božiji sinovi nisu nikakvi anđeli, nego Sitovo potomstvo - ljudi verni Bogu. Kćeri čovečije su iz paganskog dela naroda koji je Boga odbacio.



I ovde ne valja.
Nisu anđeli imali nikakve seksualne odnose sa ženama, nego su sexualne odnose imali muškarci sa muškarcima!

Pročitaj šta su sodomljani rekli Lotu kada je odbio da im preda dva anđela koji su došli da ga izbave: Rekli su mu da ih preda njima da ih "poznaju". Reč "poznati" se koristila kada je muškarac trebao da "pozna" svoju ženu - dakle, da ima odnos sa njom...
Sodomljani su hteli da imaju odnos sa ova dva Lotova gosta - da ih siluju...

To da su sinovi Božiji u stvari Sitovo potamstvo mi je poznato iz adventističke teologije i buncanja Elen Vajt. Navedi dbar jedan dokaz šta može da ukaže na Sita i njegovo potomstvo, bar jedan valjan dokaz. Gde se tu spominje Sit i njegovo potomstvo ?

Kažeš nisu anđeli imali seksualne odnose sa ženama ? Smanji muziku i polako se skoncentriši kad čitaš jer vidim nemaš baš dobru koncetraciju.

Juda 6-7. I anđele koji nisu zadržali svoj prvobitan položaj nego su napustili svoje pravo prebivalište čuva u večnim okovima u gustoj tami za sud velikog dana. 7. Tako i Sodom i Gomor i gradovi oko njih koji su se isto kao i oni ( Anđeli ) odavali bludu i ne prirodnim polnim odnosima......

Zbrda zdola i dođemo do toga da su muškarci rađali Nefilime.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
To da su sinovi Božiji u stvari Sitovo potamstvo mi je poznato iz adventističke teologije i buncanja Elen Vajt.
Navedi dbar jedan dokaz šta može da ukaže na Sita i njegovo potomstvo, bar jedan valjan dokaz. Gde se tu spominje Sit i njegovo potomstvo ?

Prva stvar je da se apsolutno nigde u Bibliji ne spominju anđeli kao sinovi Božiji! Nigde!
Kada se spominju anđeli uvek se upotrebljava izraz anđeli, ili ljudi, kada su uzimali taj oblik - Nikada sinovi Božiji!

Druga stvar oko Sitovog potomstva ti je objašnjena u (1. Mojsijevoj 04) ->

" I Situ se rodi sin, kome nadede ime Enos. Tada se poče prizivati ime Gospodnje."

Šta znači "prizivati ime Gospodnje" ?

Pa znači okrenuti se Bogu, postati pobožan sledeći Njegovu volju. U starom Zavetu su se, oni koji su bili verni Bogu - pobožni - i koji su sledili Božije puteve, nazivali sinovi Božiji...
Kažeš nisu anđeli imali seksualne odnose sa ženama ? Smanji muziku i polako se skoncentriši kad čitaš jer vidim nemaš baš dobru koncetraciju.

Juda 6-7. I anđele koji nisu zadržali svoj prvobitan položaj nego su napustili svoje pravo prebivalište čuva u večnim okovima u gustoj tami za sud velikog dana. 7. Tako i Sodom i Gomor i gradovi oko njih koji su se isto kao i oni ( Anđeli ) odavali bludu i ne prirodnim polnim odnosima......

Zbrda zdola i dođemo do toga da su muškarci rađali Nefilime.

Ko ima slušalice na glavi pokazuju tvoji postovi u ovome trenutku...

Ko su anđeli koji nisu zadržali svoj prvobitni položaj?
To su odmetnuti PALI anđeli - demoni!

"Tako Sodom i Gomor (odmetnuti i pali gradovi) I GRADOVI OKO NJIH koji su se ISTO KAO I ONI (SODOM I GOMOR), odavali bludu...."

Sad jasnije?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Prva stvar je da se apsolutno nigde u Bibliji ne spominju anđeli kao sinovi Božiji! Nigde!
Kada se spominju anđeli uvek se upotrebljava izraz anđeli, ili ljudi, kada su uzimali taj oblik - Nikada sinovi Božiji!

Druga stvar oko Sitovog potomstva ti je objašnjena u (1. Mojsijevoj 04) ->

" I Situ se rodi sin, kome nadede ime Enos. Tada se poče prizivati ime Gospodnje."

Šta znači "prizivati ime Gospodnje" ?

Pa znači okrenuti se Bogu, postati pobožan sledeći Njegovu volju. U starom Zavetu su se, oni koji su bili verni Bogu - pobožni - i koji su sledili Božije puteve, nazivali sinovi Božiji...


Ko ima slušalice na glavi pokazuju tvoji postovi u ovome trenutku...

Ko su anđeli koji nisu zadržali svoj prvobitni položaj?
To su odmetnuti PALI anđeli - demoni!

"Tako Sodom i Gomor (odmetnuti i pali gradovi) I GRADOVI OKO NJIH koji su se ISTO KAO I ONI (SODOM I GOMOR), odavali bludu...."

Sad jasnije?
mislim da je ovo dobro doneto. pali andjeli su napustili svoj stan,nebesa.oni su na zemlji poceli juriti stanove za useljaj i to su svakakoljudska bica u grehu. zivotinje koje su ih primile na cas ,kod Isusovog izgona demona su udavile se radije u moru nego li su pristaledrzati take opake podstanare.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Prva stvar je da se apsolutno nigde u Bibliji ne spominju anđeli kao sinovi Božiji! Nigde!
Kada se spominju anđeli uvek se upotrebljava izraz anđeli, ili ljudi, kada su uzimali taj oblik - Nikada sinovi Božiji!

Udario si ti ovde na tvrdo ,drugar, neću ti dozvoliti da lažeš jer otac laži je đavo. Evo ti dokaz da se anđeli spominju kao sinovi Božiji.

Jov 1.6. A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.

Jesu li ovde sinovi Sitovi stali pred Boga ili anđeli , duhovna bića ? ;)



Evo ti i malo muzike da se opustiš dok čitaš РЕЛАКС ПАВЛОС ЏУБОКС - ИоуТубе
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
@harrybonnot ne moj da se ljutiš ali ti ne znaš ništa kada je Biblija upitanju. Dokaz da je neko video Hrista jesu dela koja čini posle toga je sasvim besmislena jer usuštini istina je da nećete biti uopšte spašeni pa čak iako odete u Carstvo Božije. Doduše rečeno je i to da ništa nečisto neće ući u raj kako bilo. Zato uživajte u ovo malo vremena koja vam je ostalo jer posle neće biti dovoljno ni dva oka za plakanje...........

dragi prijatelju!
Mene taj Pavle ne zanima, kao ni Petar, Jovan, i svi ostali zajedno... svi "sveti" oci i njihova djeca, sve "svete" vladike i svete "pape" su mi nistavni u odnosu na Svemoguceg Boga!
Njihgove rijeci su u odnosu na Isusove rijeci nistavne.

Ali meni je jasno da su tebi vazni, i ja nemam nista protiv niti ista s tim.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Udario si ti ovde na tvrdo ,drugar, neću ti dozvoliti da lažeš jer otac laži je đavo. Evo ti dokaz da se anđeli spominju kao sinovi Božiji.

Jov 1.6. A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.

Jesu li ovde sinovi Sitovi stali pred Boga ili anđeli , duhovna bića ? ;)

Tvoj "dokaz" sama Biblija pretvara u prah i pepeo...

"I kad bi se obredili gozbom, pošiljaše Jov i osvećivaše ih, i ustajući rano prinošaše žrtve paljenice prema broju svih njih; jer govoraše Jov: Može biti da su se ogrešili sinovi moji i pohulili na Boga u srcu svom. Tako činjaše Jov svaki put.

A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.

I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.

I reče Gospod Sotoni: Jesi li video slugu mog Jova? Nema onakvog čoveka na zemlji, dobrog i pravednog, koji se boji Boga i uklanja se oda zla."

(Jov 1)

Kada iščupaš iz konteksta onda sinovi Božiji mogu biti šta god ti poželiš da budu...
Ali, kada čitaš sve po redu prateći kompletnu sliku, onda vidiš da su sinovi Božiji - Jov i njegovi koji su prinosili žrtve paljenice, a sam Bog za Jova kaže da nema onakvog (misleći na Jova) čoveka na zemlji...A kada sotona odgovara, on kaže da "prohodi Zemlju i obilazi", sotona ne može stati direktno pred Boga, on to radi sa Zemlje na koju je zbačen. A na zemlji je pobožni i pravedni Jov sa svojim sinovima...Sad ti sam zaključi među kojim sinovima je stao i sotona pred Gospodom...

Druga stvar, u stihu koji si uzeo kao primer da su anđeli opštili sa ljudima, Bog jasno kaže da su u pitanju ljudi a ne anđeli sledećim rečima:

"Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina
."
(1.Moj 06)

Jasno se vidi da je reč o ljudima a ne o anđelima...

To potvrđuje i Matej ->

"Blago onima koji mir grade, jer će se sinovi Božji nazvati;"
(matej 05)

Dakle nema potreba izopačivati nešto što je sasvim jasno...
Nigde u Bibliji nema poistovečivanja anđela sa izrazom "sinovi Božiji"...
 
Natrag
Top