Uskrsenje

Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
a kada je Isus telom polozen u grob (posl.ap.petra)kaze se da je Duhom bio sisao u najdonje delove zemlje da govori dusama zarobljenim tamo,koji su u tamnici a koji u vreme nojevo ne htese da cuju i poveruju,dakle predpotopnom svedocenju te izgibose u njemu. ocito da te duse stoje u mucenju cekajuc sud.


Mrsavkiću, nije u pitanju bukavalan silazak u "najdonje delove zemlje", nego se izraz "u srcu zemlje" odnosi na neku vrstu akumulacije ljudskih greha - mesto gde obitavaju demoni a ne mrtvi ljudi. Planeta Zemlja je stratište greha u univerzumu a njeno "srce" na simboličkom jeziku označava neku vrstu epicentra ili nagomilane grehe svih vekova, pa i one pre Potopa, koji su okružili Isusa i pali na Njega.

Kao što Jona nije poslušao Boga i našao se u utrobi morske nemani, tako i neposlušnost čovečanstva šalje Hrista u "srce zemlje".

"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći."
(Matej 12)

Dakle, izraz u srcu zemlje ne prestavlja bukvalan grob nego mesto potpune odvojenosti od Boga - epicentar svih greha. Isus ulazi u "srce zemlje" u četvrtak uveče kod Gestimanije uoči hapšenja kada se molio Ocu "da ga mimoiđe ova čaša..." U tim trenucima Isus je bio potpuno odvojen od Boga spreman da svi nagomilani gresi kroz kjudsku istoriju padnu na njegova pleća...I on je svoju čašu ispio do dna...Četvrtak na petak - jedna noć, petak na subotu - druga noć, subota na nedelju - treća noć. U treći dan na nedelju je ustao...

Druga stvar koju si rekao a sasvim je pogrešna, to je da "duše stoje u mučenju čekajući sud".

O kakvom mučenju govoriš kada još nije bio sud?
Kako može biti bilo kakvog mučenja bez suda i presude?
Da li govoriš, jer tako ispada, da Bog nije pravedan pa muči ljude bez suđenja?

Drugo, Kada bude bilo suđenje, oni koji budu osuđeni po delima svojim, završiće u Ognjenom jezeru zajedno sa sotonom i njegovim demonima - i ako bude bilo kakvog mućenja posle toga, to će isključivo biti tako što će se osuđeni naći u društvu uživo pored sotone - majstora svog zanata -> mučenja! I onda ide večna smrt i uništenje greha za sve vekove.

To piše u Bibliji!

Kome se ne sviđa šta piše u Bibliji, neka se žali upravi vodovoda...

Inače mrsavkiću - večina tvojih postova su dobronamerna (iako se nekima čini drugačije) i ima istine u njima, ali treba ti još malo proučavanja i spoznaje da kompletiraš sliku onoliko koliko nam je dato...I kad pišeš, pokušaj da to bude čitkije sa zarezima i razdvojenim pasusima. Jer možda te zbog toga neki pogrešno shvate...Ipak je ovo javni forum, pa je potrebno da pišemo čitko i razumljivo da ne bi dolazilo do zabune...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Mrsavkiću, nije u pitanju bukavalan silazak u "najdonje delove zemlje", nego se izraz "u srcu zemlje" odnosi na neku vrstu akumulacije ljudskih greha - mesto gde obitavaju demoni a ne mrtvi ljudi. Planeta Zemlja je stratište greha u univerzumu a njeno "srce" na simboličkom jeziku označava neku vrstu epicentra ili nagomilane grehe svih vekova, pa i one pre Potopa, koji su okružili Isusa i pali na Njega.

Kao što Jona nije poslušao Boga i našao se u utrobi morske nemani, tako i neposlušnost čovečanstva šalje Hrista u "srce zemlje".

"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći."
(Matej 12)

Dakle, izraz u srcu zemlje ne prestavlja bukvalan grob nego mesto potpune odvojenosti od Boga - epicentar svih greha. Isus ulazi u "srce zemlje" u četvrtak uveče kod Gestimanije uoči hapšenja kada se molio Ocu "da ga mimoiđe ova čaša..." U tim trenucima Isus je bio potpuno odvojen od Boga spreman da svi nagomilani gresi kroz kjudsku istoriju padnu na njegova pleća...I on je svoju čašu ispio do dna...Četvrtak na petak - jedna noć, petak na subotu - druga noć, subota na nedelju - treća noć. U treći dan na nedelju je ustao...

Druga stvar koju si rekao a sasvim je pogrešna, to je da "duše stoje u mučenju čekajući sud".

O kakvom mučenju govoriš kada još nije bio sud?
Kako može biti bilo kakvog mučenja bez suda i presude?
Da li govoriš, jer tako ispada, da Bog nije pravedan pa muči ljude bez suđenja?

Drugo, Kada bude bilo suđenje, oni koji budu osuđeni po delima svojim, završiće u Ognjenom jezeru zajedno sa sotonom i njegovim demonima - i ako bude bilo kakvog mućenja posle toga, to će isključivo biti tako što će se osuđeni naći u društvu uživo pored sotone - majstora svog zanata -> mučenja! I onda ide večna smrt i uništenje greha za sve vekove.

To piše u Bibliji!

Kome se ne sviđa šta piše u Bibliji, neka se žali upravi vodovoda...

Inače mrsavkiću - večina tvojih postova su dobronamerna (iako se nekima čini drugačije) i ima istine u njima, ali treba ti još malo proučavanja i spoznaje da kompletiraš sliku onoliko koliko nam je dato...I kad pišeš, pokušaj da to bude čitkije sa zarezima i razdvojenim pasusima. Jer možda te zbog toga neki pogrešno shvate...Ipak je ovo javni forum, pa je potrebno da pišemo čitko i razumljivo da ne bi dolazilo do zabune...
mislis da je Isus sisao u centar zemlje govoriti (izvini ne polemisem prekomerno) epiocentru greha stoli vec,kako sam razumeo tvoj iskaz,tumacenje?
pise da je sisao govoriti dusama koje nisu htele verovati u vreme noja! mislis da andjeli demonski nisu hteli verovati? pa oni od pada jasno ukazuju svoju neveru! jasno je tu ipak da je rec o dusama onih koji su propali u potopu,ljudima.
sud koji ide na kraju i bacanje u drugu smrt nosi kako pise smrt i pakao ce biti baceni u drugu smrt. ognjeno jezero. neka nas ne bi zbunilo onda da konacni sud druga smrt je krajnji Bozji sud,ali pre toga jedna bogatas je vec bio tamo u zedjanju i muci.
Bog je vec jasno rekao sud. svako ko uzveruje i pokrsti se spascese ,ko ne uzveruje osudice se. sama Rec nam je sudija za zivota. konacni sud cedoneti drugu smrt strasnu ognjeno jezero.
bojim se da ne trebamo prekovise proucavati vec verovati Bogu i reci.jednostavne stvari donosimo cesto tumacenjem u nejednostavne.jasne reci pretvaramo u simbole gde Bog sam sebe tumaci. kad Bog cuti covek treba cuitati,a kad on govori,covek treba govoriti. tako ja verujem. amen. Bozji mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
nema potrebe da se zestis.ovde sustinski pakao nije kritcna tema za vecnost mir tebi.

Malo više sad diskutujemo o postojanju pakla mada mi to nije bila namera ali ipak je usko povezano sa uskrsenjem.Pakao je vaša tvorevina koja ne otkriva nikakvu svetlost već samo mračne odaje u dubinama bolesnog uma. Uma koji se siti tuđim patnjama uma koji priželjkuje osvetu uma koji se zadovoljava čak i samom pomisli na tuđe muke i patnje. Ako se nađete u ovim rečima smatram da ste u gadnom problemu. Neće vam pomoći nikakva vera ni Isus ni Bog jer vaš um je u tom slučaju opsednut demonskim duhom a vi ste u tom slučaju njihov kanal. Prekontrolišite sebe da li osećate neko zadovoljstvo pri pomisli da će vaši neprijatelji večno da se muče u paklu. Ako da onda ste u vrlo gadnom problemu jer sa vašom verom i nadom samo gubite vreme i Bog će vas ostaviti.
Na ova pitanja sam odgovarao ali nije loše da ponovim još jednom. Postaviću ih po redosledu iz ovog predhodnog posta.

Šta znači da njihov crv ne umire i vatra se ne gasi ?

Prvo jedno kontra pitanje. Ako se prilikom smrti odvaja duša od tela postavlja se pitanje šta crv može da naudi duhu koji se oslobodio tela jer po vašem rezonovanje duh ostaje svestan nakon smrti tela. Kako crv može da naškodi duhu koji uopšte nema materijalna svojstva. Takođe šta vatra može da naudi nečem što nije materija nego duh ? Vatra duhu ne može ništa ako se čovek po smrti pretvara u duha. Znači crvi i vatra duhu koji napušta telo ne može ništa da naudi.

Zašto je Isus dao to poređenje ?

Činjenica je da se telo koje se ne pokopa gotovo bez izuzetka ucrva i to je podstaklo Isusa da da takvo poređenje koje simboliše večnu smrt. Drugo treba imati na umu da se pored Jerusalima nalazila dolina Hinom gde se spaljivao otpad i svakodnevno se dodavao sumpor da se održava vatra. Tu su se bacali leševi i spaljivali. Isus je to iskoristio kao poređenje simbolišući večnu smrt nešta najstrašnije što može da se desi čoveku. Isus je uvek govorio u poređenjima i koristio je primere iz svakodnevnog života. Treba imati na umu da se o paklu govorilo još u drevnom Vavilonu tako da su narodi znali za to verovanje. Inaće ne bi bilo ni potebno da David, Solomun, Isaija govore i ostavljaju zapise da mrtvi nisu svesni ničega. Očigledno je postojao razlog da to zapišu jer su drevni narodi već tada prepredali razne priče o paklu.

Plač i škrgut zuba ?

Da li i ovo poređenje treba shvatiti doslovno ? Opet se postavlja pitanje ako se duh odvoji od tela kako može da škrguće zubima kad su zubi ostali sa telom . Znači da je i ovo simbolično opisano a postaknuto od priča koje su se već prepričavale u narodu.

Kojim duhovima je Isus propovedao u tamnici ?

Da nisu u pitanju duše pobijenih ljudi u potopu može se videti u 2. Petrova 2.4. Zaista Bog nije poštedeo anđele koji su sagrešili, nego ih je bacio u tartar i predao u mračne jame da ih sačuva za sud.



Znači sasvim je jasno da su u pitanju pali anđeli a ne ljudske duše. Itd. O ovome može da se piše i piše .... I uzgred nemoj napadati Izabeletu zato što je žensko jer krajnji cilj je da svi budu jednaki pred Bogom. Ako hoćeš da poučavaš nekoga pričekaj još koju godinu dok ne shvatiš u čemu praviš greške da ne bi širio jeresi, za svaki slučaj.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
mislis da je Isus sisao u centar zemlje govoriti (izvini ne polemisem prekomerno) epiocentru greha stoli vec,kako sam razumeo tvoj iskaz,tumacenje?
pise da je sisao govoriti dusama koje nisu htele verovati u vreme noja! mislis da andjeli demonski nisu hteli verovati? pa oni od pada jasno ukazuju svoju neveru! jasno je tu ipak da je rec o dusama onih koji su propali u potopu,ljudima.
sud koji ide na kraju i bacanje u drugu smrt nosi kako pise smrt i pakao ce biti baceni u drugu smrt. ognjeno jezero. neka nas ne bi zbunilo onda da konacni sud druga smrt je krajnji Bozji sud,ali pre toga jedna bogatas je vec bio tamo u zedjanju i muci.
Bog je vec jasno rekao sud. svako ko uzveruje i pokrsti se spascese ,ko ne uzveruje osudice se. sama Rec nam je sudija za zivota. konacni sud cedoneti drugu smrt strasnu ognjeno jezero.
bojim se da ne trebamo prekovise proucavati vec verovati Bogu i reci.jednostavne stvari donosimo cesto tumacenjem u nejednostavne.jasne reci pretvaramo u simbole gde Bog sam sebe tumaci. kad Bog cuti covek treba cuitati,a kad on govori,covek treba govoriti. tako ja verujem. amen. Bozji mir tebi.
Uvek je bilo tako ,ono sto covek ne razume uvek tumaci simbolima!jasno pise da je sisao u srce zemlje!kao sto je poznato srce zemlje je jezgro-peklo i da je propovedao palim dusama,a onaj koji ne veruje to je isto ko kad bi rekao Nojev potop je bio simbolican.Svi koji veruju u simbole kao JS-ci,adventi itd,jednostavno se boje da priznaju Boga za (SAVAOFA-RATNIKA)od tuda i reprika jedni govore da je Bog ljubav,drugi da je sadist-ubica ako citamo SZ-et Bog tamo nista nije cinio simbolicno!a na protiv zapisao je svoje dejstvo u tori da bi ljudi znali s kim imaju posla.
Bog se ne sali,ali Bog je toliko zavoleo svet da je dao jedinoga sina (Sam se otelovio i postao covek)da se spase svako telo!jer delom zakona se nijedno telo nece spasti.Sto se tice pakla to je isto ko da kazu nema zatvora!kad bi ljudi poverovali u to svi bi bili kriminalci!!!

Posto neki ovde ne veruju da pakao postoji zato i pisu svasta po forumu jer se ne boje paklene kazne!zato i imamo na stotine dominacija itd,jer se ne boje pakla kao i oni ljudi u vreme Noja,jerbo da su se bojali oni bi poverovali noju.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Malo više sad diskutujemo o postojanju pakla mada mi to nije bila namera ali ipak je usko povezano sa uskrsenjem.Pakao je vaša tvorevina koja ne otkriva nikakvu svetlost već samo mračne odaje u dubinama bolesnog uma. Uma koji se siti tuđim patnjama uma koji priželjkuje osvetu uma koji se zadovoljava čak i samom pomisli na tuđe muke i patnje. Ako se nađete u ovim rečima smatram da ste u gadnom problemu. Neće vam pomoći nikakva vera ni Isus ni Bog jer vaš um je u tom slučaju opsednut demonskim duhom a vi ste u tom slučaju njihov kanal. Prekontrolišite sebe da li osećate neko zadovoljstvo pri pomisli da će vaši neprijatelji večno da se muče u paklu. Ako da onda ste u vrlo gadnom problemu jer sa vašom verom i nadom samo gubite vreme i Bog će vas ostaviti.
Na ova pitanja sam odgovarao ali nije loše da ponovim još jednom. Postaviću ih po redosledu iz ovog predhodnog posta.

Šta znači da njihov crv ne umire i vatra se ne gasi ?

Prvo jedno kontra pitanje. Ako se prilikom smrti odvaja duša od tela postavlja se pitanje šta crv može da naudi duhu koji se oslobodio tela jer po vašem rezonovanje duh ostaje svestan nakon smrti tela. Kako crv može da naškodi duhu koji uopšte nema materijalna svojstva. Takođe šta vatra može da naudi nečem što nije materija nego duh ? Vatra duhu ne može ništa ako se čovek po smrti pretvara u duha. Znači crvi i vatra duhu koji napušta telo ne može ništa da naudi.

Zašto je Isus dao to poređenje ?

Činjenica je da se telo koje se ne pokopa gotovo bez izuzetka ucrva i to je podstaklo Isusa da da takvo poređenje koje simboliše večnu smrt. Drugo treba imati na umu da se pored Jerusalima nalazila dolina Hinom gde se spaljivao otpad i svakodnevno se dodavao sumpor da se održava vatra. Tu su se bacali leševi i spaljivali. Isus je to iskoristio kao poređenje simbolišući večnu smrt nešta najstrašnije što može da se desi čoveku. Isus je uvek govorio u poređenjima i koristio je primere iz svakodnevnog života. Treba imati na umu da se o paklu govorilo još u drevnom Vavilonu tako da su narodi znali za to verovanje. Inaće ne bi bilo ni potebno da David, Solomun, Isaija govore i ostavljaju zapise da mrtvi nisu svesni ničega. Očigledno je postojao razlog da to zapišu jer su drevni narodi već tada prepredali razne priče o paklu.

Plač i škrgut zuba ?

Da li i ovo poređenje treba shvatiti doslovno ? Opet se postavlja pitanje ako se duh odvoji od tela kako može da škrguće zubima kad su zubi ostali sa telom . Znači da je i ovo simbolično opisano a postaknuto od priča koje su se već prepričavale u narodu.

Kojim duhovima je Isus propovedao u tamnici ?

Da nisu u pitanju duše pobijenih ljudi u potopu može se videti u 2. Petrova 2.4. Zaista Bog nije poštedeo anđele koji su sagrešili, nego ih je bacio u tartar i predao u mračne jame da ih sačuva za sud.



Znači sasvim je jasno da su u pitanju pali anđeli a ne ljudske duše. Itd. O ovome može da se piše i piše .... I uzgred nemoj napadati Izabeletu zato što je žensko jer krajnji cilj je da svi budu jednaki pred Bogom. Ako hoćeš da poučavaš nekoga pričekaj još koju godinu dok ne shvatiš u čemu praviš greške da ne bi širio jeresi, za svaki slučaj.
doista sam i sam rekao,otice se od teme,ali ima smislenosti. no,faky je mislim odgovorio ovde ispod,pre mene. citao sam to. mislim, da je to dobro sroceno. ne treba dragi prijatelji ovde da ucimo,vec da verujemo vise i da imamo strah Gospodnji i da molimo za otkrivenje Duhom,al ne crkvenim,toga ima dosta ovde,vec svetim Duhom.
ne moze se reci da je sve to simbol,tacno je. onda je Isus koristio pricu palog vavilona,vrlo cudno tako sto verovati?! potom da je avraam bio simbol. tacno je da se pali andjeli sagresenicki cuvaju za dan suda ali to mesto ne udara na izvestaj sa Isusom koji jasno propoveda onima koji ne htese verovati u vreme noja. sto bi palim andjelima tu propovedano? pise da oni su vec za sigurni stanovnici ognja. zar bi noje isao njima pricati da se pokaju da udju u ladju,a oni ne htese verovati kako se kaze u poslanici petra?
ako ovakim metodama idemo u rec mislim da smo vec u nevolji i moguce krivi Bogu cak. mozda ne oko teme pakao,ali oko istina Biblije bicemo sigurno krivi. oprez.
niko ne voli umisliti bliznje ni neprijatelje u paklu,ali Isus se ne sali. ko se boji pakla boji se i greha. nemoj dete sicnuti bice propao covek kaze solomun. onda da ne propovedamo ni sud jer to je tek strasno,a da ne kazem ognjeno jezero,to je strasniji nivo od paklenog mesta.
problem je sto se u startu lose postavi stvar. petar kaze da ovo telo i nije covek,vec haljina koja ovestava.no neki se tumaci drze strogo tela. Isus sam kaze za sebe da telo ne pomaze nista. covek je nesto vise od ovestale haljine. ja kada ne bih imao centre za bol,mogao bih umreti od obicne prehlade jer ne bi imao ukljucen alarm! dakle moje telo bi cak bilo bezosecajno na dodir ruku u vatri jer da nije tog nutrog ne bi reagovao na vatru. tako telo je doista nista. ono unutar tela je nesto. i dobro je da znamo da imamo strah gde ce mo po smrti. zato ne treba gledati na prah koji ide nazad na svoje mesto,jer je otuda i uzeto,a kad dodje savrseno bice preobliceno ju savrseno.
sto se tice isabelite,vidim stavljas ponovo akcenat na to. ne bi trebalo,ali tebe to muci ocito iz istog razloga?! jednaki jesmo pred Bogom ali ne i u sluzbama. jasno stoji da jesmo svi jednaki,ali u sluzbama zena mora da zna svoje mesto,nije jo dato da uci i govori unutar tela crkve,vec da pita i da se pouci.sta je tu lose,je li mi ocemo Boga nauciti sto je dobro za nas? ili menjati Rec? za koju svrhu? da mu prkosimo? zeni je receno da nosi musku odecu ili pak da je ne nosi,jer je to gad Bogu?ocemo li i to gad mi je kako pise reci,ne slatko od sljiva mi je? sta sve moze mocna teologija da ucini! u stvari pitanje je koiko je teologija nemocna, a ne mocna?!
onda zasto ne bi i homoseksulace proglasili valjanim i Biblijski isopravnim kad iskaju brak? ako muz i zena nemaju nikaku razlikost u Bozjim recima zasto ne bi modifikovali mesto u Reci i za pomenute? nemoj biti rasista onda? ili sve ili nista! naj bolje za nas ovde vernike jete da uzmemo sve Bozje Reci,jer Bog je sva Rec,a sotona je antirec,ili seckana rec. mir tebi i svima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
A ko ce ga znati kako cemo izgledati Bog jedini zna!jedno je jasno da u ovom gresnom telu sigurno necemo stajati pred Bogom jer zato sto je gresno mora da umre,da bi se posle prilikom vaskrsenja izmenilo u savrseno bezgresno telo.

Isus je najbolji primer!vaskrsao je u telu a podigo se u duhu na nebo!

Pozdrav.


Odakle si ovo zakljucio?

Enoh je podignut i niko ga vise nije vidio.

Ilija je uzdignut i vise ga niko nikada nije vidio.

Isus je uzdignut i rekao je da ga niko vise nece vidjeti. Oni sto su pricali da su ga vidjeli onda su lagali: ili da je Isus tako rekao ili oni da su ga vidjeli.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
@harrybonnot ne moj da se ljutiš ali ti ne znaš ništa kada je Biblija upitanju. Dokaz da je neko video Hrista jesu dela koja čini posle toga a to su čuda tačnije dela Hristova. Savle je bio Jevrej koji je čvrsto odgajan po otačkim zakonima kako je sam rekao(i predstavlja stari zavet) i tako je radio misleći da radi za Boga. Pa je hapsio hrišćanje i zatvarao ih. Na putu za Damask video je svetlo i čuo glas: "Savle zašto me progoniš". I postao slep na tri dana ako se ne varam. I bi predat kod onog čoveka kako se zvaše nebitno. A taj čovek kaže parafraziram "Gospode zašto si ga doveo jer on ima vlast da nas hapsi itd itd." "A Gospod mu odgovori. Pokazat ću mu koliko mora da propati radi imena mojega..". Kada je progledao biva kršten i primi Duha Svetoga i ime novo Pavle ( jer započinje novi zavet) i time postaje neznabožački prorok i čini dela Hristova.
Ima priča posle brodoloma kada su preživeli i sušili se pored vatre i iziđe zmija i omota se oko Pavlove ruke. A ovi što to vidoše rekoše "gle preživeo je brodolom ali mu pravda ne da da živi" misleći na zmiju a on je mirno istrese u vatru i oni shvatiše da je prorok....

To što piše "I ne videše ga više" možda znači danas ili ga više fizički nisu videli ali se pojavljivao u drugim oblicima jer je nastavio komunikaciju sa učenicima. Jer Biblija je prepisivana knjiga i samo zapeta čini nešto istinu ili laž. Ima napisano na jednom mestu "Svi su zgrešili pa su izgubili slavu Božiju", a na drugom prevodu stoji " svi su zgrešili pa su lišeni slave božije" , jedno od ovih tvrdnji je LAŽ a druga ISTINA pa ti vidi sam. Ili rečenica koju je Hristos rekao razbojniku na krstu: "Zaista ti kažem DANAS, biti ćeš samnom u raju" ili "Zaista ti kažem, DANAS biti ćeš samnom u raju", pa ti vidi sam koja je od ovih tvrdnji istinita a koja lažna.

Što se svinjetine tiče ko je rekao. Ima jedna priča koja se desila posle vaskrsenja Hristovog a mislim i uznesenja koja kaže kada je Petar dremao imao je viziju kako mu se nešto spušta sa raznim životinjama i glas koji mu kaže uzmi i jedi a on odgovara da nikada nije jeo ništa nečisto. Tada mu je glas uzvratio rečima ono što Bog naziva čistim ti ne nazivaj nečistim. Tada se probudio i shvatio da je jevanđelje predato neznabožcima.....Ima i poslanica u kojoj Pavle to bolje objašnjava da ni svinjetina tj meso ni obrezanje ni subota ni mladina ni kakav praznik su ništa već je stvarnost nešto sasvim drugo.

Biblija se ne može tumačiti kao čovek koji uđe u šumu pa kaže ovo je kesten a ovo je jela. Epa jela nije drvo zaključuje. Mora se prvo sagledati cela šuma. A šuma se sastoji od različitih vrsta drveta i sva se zovu drveta bre...... Zato i Biblija ima ratličita poslanice Jevrejima, Rimljanima itd. A i različite "apostole" da ih tako nazovem pa je Juda isto tako važan kao i Pavle.

Uostalom Biblija i veli BITI će spašeni samo oni čija su imena upisana u knjizi životnoj jer je njima dato i da razumeju...Nemoj pogrešno da shvatiš jer ja njesam hrišćanin više odavno, ali moj posao zahteva da razumem ove stvari iako mi ne trebaju ali zato tebi trebaju....

Zato ja izbegavam da učestvujem u ovim religijskim diskusijama jer izazivaju raspravu koja je sasvim besmislena jer usuštini istina je da nećete biti uopšte spašeni pa čak iako odete u Carstvo Božije. Doduše rečeno je i to da ništa nečisto neće ući u raj kako bilo. Zato uživajte u ovo malo vremena koja vam je ostalo jer posle neće biti dovoljno ni dva oka za plakanje...........
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Sta to pricas bre?isusa ce videti svako oko u dan suda i poklonice mu se svako koleno,priznace ga svaki jezik a dolazak ce biti kao munja sa istoka do zapada.Jos je danilo prorokovao dolazak Hrista na oblacima!

(Danilo glava 7)

[SUP]13[/SUP] Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.

[SUP]14[/SUP] I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti.

[SUP](Otkrivenje 1)7[/SUP] Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.

(Matvej 24)[SUP]30[/SUP] I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.

Dela apostolska 1)[SUP]11[/SUP] Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo.



Jovan 14) [SUP]3[/SUP] I kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja.(Gde to da budu o kakvom se mestu radi?) [SUP]4[/SUP] I kuda ja idem znate, i put znate.
[SUP]5[/SUP] Reče Mu Toma: Gospode! Ne znamo kuda ideš; i kako možemo put znati?

[SUP]6[/SUP] Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.(Isus je put io istina i niko vise)

[SUP]7[/SUP] Kad biste mene znali onda biste znali i Oca mog; i odsele poznajete Ga, i videste Ga.(Kad bi ti znao ko je zapravo Isus,znao bi ko je i Otac a i Sina i Oca kaze Hristos da su apostoli videli u tom momentu kad je razgovarao s Filipom)

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
mir tebi i svima.

Pomešali ste duhove demona sa duhovima umrlih. To je tako očigledno jer oni koji pokušaju da stupe u kontakt sa duhovima umrlih ispostavi se da stupe u kontakt sa demonima. Da li to treba objašnjavati ? Zašto je Bog zabranio spiritizam i prizivanje duhova umrlih ? Zašto bi to bilo pogrešno ako su to naši umrli ? To ne bi bilo pogrešno ali u pitanju su demoni. Lično sam stupao u kontakt sa njima u vreme kad nisam razumeo o čemu se radi. To je još jedna ne logičnost ako bi postojao zagrobni život jer u tom slučaju spiritizam ne bi bio zabranjen.
Da su u pitanju demoni a ne duhovi umrlih koje vi mešate jedne sa drugim može se videti iz sledećih stihova.

Postanak 6.1-2. Kad su se ljudi namnožili na zemlji i kad su im se rodile kćeri 2. sinovi Božiji videše kako su ljudske kćeri lepe pa ih uzimaše sebi za žene, sve koje su izabrali.
1.Petrova 3.19 20. Tako je otišao i propovedao duhovima u tamnici 20. Koji su nekad bili ne poslušni kad je Bog strpljivo čekao u Nojevim danima dok se gradila arka.

Jasno se vidi da su ti Božiji sinovi uzimali žene u vreme pred potop. Uzimali su ljudsko obličije i bili kao ljudi isto kao što je i Isus uzeo ljudsko obličije. Kada se desio potop oni nisu umrli već su se vratili u duhovni oblik ali su tada ostali zarobljeni u tartaru tj. mestu koje vi smatrate da je pakao za ljudske duše. U stvari to jeste tamnica ali za duhove palih anđela , demona.

2. Petrova 2.4. Zaista Bog nije poštedeo anđele koji su sagrešilinego ih je bacio u tartar i predao u mračne jame da ih sačuva za sud.

Na koji način su sagrešili vidi se u Postanak 6.1-2.

Juda 6-7. I anđele koji nisu zadržali svoj prvobitan položaj nego su napustili svoje pravo prebivalište čuva u večnim okovima u gustoj tami za sud velikog dana. 7. Tako i Sodom i Gomor i gradovi oko njih koji su se isto kao i oni odavali bludu i ne prirodnim polnim odnosima......

U Judinoj poslanici se sasvim razotkriva koji je bio njihov greh. Ti anđeli su imali seksualne odnose sa ženama što je protivprirodno.

Vidiš Mršavčiću koliko su ljudi prokleti. Kad kažem da ne treba da napadaš Isabeletu samo zato što je ona žensko ti automatski postavljaš pitanje da nisam i ja žensko pa stajem u njenu odbranu. Nije zato nego što je to određeno da svi jednog dana budu jednaki pred Bogom i muškarci i žene to je rekao i apostol Pavle a ne zato što sam ja žensko. Da nećeš da ti pokažem ku... da bi poverovao. Sad postavljaj pitanje da nisam homoseksualac pa onda da ti objašnjavam da nisam. Navikao sam ja na te stvari. Liči li ti ovo na žensko ?

Peko.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pomešali ste duhove demona sa duhovima umrlih. To je tako očigledno jer oni koji pokušaju da stupe u kontakt sa duhovima umrlih ispostavi se da stupe u kontakt sa demonima. Da li to treba objašnjavati ? Zašto je Bog zabranio spiritizam i prizivanje duhova umrlih ? Zašto bi to bilo pogrešno ako su to naši umrli ? To ne bi bilo pogrešno ali u pitanju su demoni. Lično sam stupao u kontakt sa njima u vreme kad nisam razumeo o čemu se radi. To je još jedna ne logičnost ako bi postojao zagrobni život jer u tom slučaju spiritizam ne bi bio zabranjen.
Da su u pitanju demoni a ne duhovi umrlih koje vi mešate jedne sa drugim može se videti iz sledećih stihova.

Postanak 6.1-2. Kad su se ljudi namnožili na zemlji i kad su im se rodile kćeri 2. sinovi Božiji videše kako su ljudske kćeri lepe pa ih uzimaše sebi za žene, sve koje su izabrali.
1.Petrova 3.19 20. Tako je otišao i propovedao duhovima u tamnici 20. Koji su nekad bili ne poslušni kad je Bog strpljivo čekao u Nojevim danima dok se gradila arka.

Jasno se vidi da su ti Božiji sinovi uzimali žene u vreme pred potop. Uzimali su ljudsko obličije i bili kao ljudi isto kao što je i Isus uzeo ljudsko obličije. Kada se desio potop oni nisu umrli već su se vratili u duhovni oblik ali su tada ostali zarobljeni u tartaru tj. mestu koje vi smatrate da je pakao za ljudske duše. U stvari to jeste tamnica ali za duhove palih anđela , demona.

2. Petrova 2.4. Zaista Bog nije poštedeo anđele koji su sagrešilinego ih je bacio u tartar i predao u mračne jame da ih sačuva za sud.

Na koji način su sagrešili vidi se u Postanak 6.1-2.

Juda 6-7. I anđele koji nisu zadržali svoj prvobitan položaj nego su napustili svoje pravo prebivalište čuva u večnim okovima u gustoj tami za sud velikog dana. 7. Tako i Sodom i Gomor i gradovi oko njih koji su se isto kao i oni odavali bludu i ne prirodnim polnim odnosima......

U Judinoj poslanici se sasvim razotkriva koji je bio njihov greh. Ti anđeli su imali seksualne odnose sa ženama što je protivprirodno.

Vidiš Mršavčiću koliko su ljudi prokleti. Kad kažem da ne treba da napadaš Isabeletu samo zato što je ona žensko ti automatski postavljaš pitanje da nisam i ja žensko pa stajem u njenu odbranu. Nije zato nego što je to određeno da svi jednog dana budu jednaki pred Bogom i muškarci i žene to je rekao i apostol Pavle a ne zato što sam ja žensko. Da nećeš da ti pokažem ku... da bi poverovao. Sad postavljaj pitanje da nisam homoseksualac pa onda da ti objašnjavam da nisam. Navikao sam ja na te stvari. Liči li ti ovo na žensko ?

Pogledajte prilog 38177
nisam ocekivao od tebe tolko nerazumevanje,niti jedan cas nisi mogao valjda u postu pomisliti da sam se pitao je si oi musko ili zensko na forumu,kao da je to vazno!potom nisam ocekivao da izgovoris tu ruznu rec,madasatackama ali misao je dovoljna,nemoj to ciniti,znam da nisi zlonameran ali nemoj.
ne znam zasdto se tolko podizes na rec,ako je jasno kazano da zeni Bog zabranjuje da uci u crkvi,sta je tu tesko razumeti.zar mi ne verujemo Bogu. on je rekao i zasto joj zabranjuje,dve stvari,slabiji je Bozji sud,uzeta od stvorenja od rebra,potom tezi problem,jer je prevarila se, i pala u edemu,a adam se ne prevari. ona ima potpuno pozvanje u ebo,ali akoostane poslusna ovoj zapovesti. tako malo se od nje trazi. ako vise iska,biva kao eva neposluhom kriva krsenjem Reci. sve ostalo joj ravno sledi kao meni i tebi i bice blagoslovena. ako li ti pak mislis drugacije sa tim idi pred Boga,ali nema svrhe raspravljati.
deluje razumno ono sa sinovima Bozjim ali je ako ces priznati stvar tu ipak za oprez. nije doreceno. sta ako se misli na ljudske sinove,jer uvek pa i danas imamo svetovnost i crkvu i ako se crkva pocne mesati sa svetovnim delom biva otpadna i ulazi kao u slucaju nikeje pogresnim vencanjem u greh. kazem moze biti da si u pravu. ali sam si naveo i test o sodomi i gomori,tu isto misli se na ljude ne na pale andjele.zar ne? tu su ljjdi sagresenicizna se koji i kaki i unisteni su i cekaju dan suda,mucec se u paklu.
ne radi se ni o kakom ucenju zagroblja,toga nema.pakao nije zagroblje. sotona uzima oblicje spiritisticki kodeks,oblicje dakle umrlih gresnika,jer su ljudi drzali unutar greh a to znaci pale demone i oni se mogu lukavo predstaviti kao ti umrli,tu si u pravu,ali to ne znaci da je to mera za smisao pakla u Pismu. mir tebi.
 
Natrag
Top