Uskrsenje

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kada iščupaš iz konteksta onda sinovi Božiji mogu biti šta god ti poželiš da budu...
Ali, kada čitaš sve po redu prateći kompletnu sliku, onda vidiš da su sinovi Božiji - Jov i njegovi koji su prinosili žrtve paljenice, a sam Bog za Jova kaže da nema onakvog (misleći na Jova) čoveka na zemlji...A kada sotona odgovara, on kaže da "prohodi Zemlju i obilazi", sotona ne može stati direktno pred Boga, on to radi sa Zemlje na koju je zbačen. A na zemlji je pobožni i pravedni Jov sa svojim sinovima...Sad ti sam zaključi među kojim sinovima je stao i sotona pred Gospodom...

A-ha znači po tome Jov je imao sinove koji su nazvani sinovi božiji, na osnovu toga može se zaključiti da je Jov Bog jer njegovi sinovi su sinovi Božiji a pošto je satana i sam bio među tim sinovima onda dolazimo do zaključka da je Jov satani Otac. Hvala veoma si inteligentno ovo izmislio.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Tvoj "dokaz" sama Biblija pretvara u prah i pepeo...

"I kad bi se obredili gozbom, pošiljaše Jov i osvećivaše ih, i ustajući rano prinošaše žrtve paljenice prema broju svih njih; jer govoraše Jov: Može biti da su se ogrešili sinovi moji i pohulili na Boga u srcu svom. Tako činjaše Jov svaki put.

A jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a među njih dođe i Sotona.

I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.

I reče Gospod Sotoni: Jesi li video slugu mog Jova? Nema onakvog čoveka na zemlji, dobrog i pravednog, koji se boji Boga i uklanja se oda zla."

(Jov 1)

Kada iščupaš iz konteksta onda sinovi Božiji mogu biti šta god ti poželiš da budu...
Ali, kada čitaš sve po redu prateći kompletnu sliku, onda vidiš da su sinovi Božiji - Jov i njegovi koji su prinosili žrtve paljenice, a sam Bog za Jova kaže da nema onakvog (misleći na Jova) čoveka na zemlji...A kada sotona odgovara, on kaže da "prohodi Zemlju i obilazi", sotona ne može stati direktno pred Boga, on to radi sa Zemlje na koju je zbačen. A na zemlji je pobožni i pravedni Jov sa svojim sinovima...Sad ti sam zaključi među kojim sinovima je stao i sotona pred Gospodom...

Druga stvar, u stihu koji si uzeo kao primer da su anđeli opštili sa ljudima, Bog jasno kaže da su u pitanju ljudi a ne anđeli sledećim rečima:

"Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina
."
(1.Moj 06)

Jasno se vidi da je reč o ljudima a ne o anđelima...

To potvrđuje i Matej ->

"Blago onima koji mir grade, jer će se sinovi Božji nazvati;"
(matej 05)

Dakle nema potreba izopačivati nešto što je sasvim jasno...
Nigde u Bibliji nema poistovečivanja anđela sa izrazom "sinovi Božiji"...[/QUOTEIima jos kako ima a zovu se Nefili jasno pise u petoknjizju Mojsija deca od andjela i zene.Bog ih drzi u paklu do sudnjega dana!

Glupo je da nepriznas pakao,to je isto da nepriznas zatvor,recimo dozivotni.Nema simbolike sve je bilo i bice,sto je bilo u SZ-tu bice i u NZ-tu samo vi koji ne zelite da se to zbude govorite da se nece sve to zbiti jasno sve pise u Otkrivenju,Danilu nema tamo niceg simbolicnog sve ce se ispuniti ama bas sve!

samo glupan ne razume Otkrivenje!

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
A-ha znači po tome Jov je imao sinove koji su nazvani sinovi božiji, na osnovu toga može se zaključiti da je Jov Bog jer njegovi sinovi su sinovi Božiji a pošto je satana i sam bio među tim sinovima onda dolazimo do zaključka da je Jov satani Otac. Hvala veoma si inteligentno ovo izmislio.

Do ovakvih zaključaka može da dođe samo neko ko je željan egzibicionizma a ne istine...
A do onih drugih zaključaka o "opštenju anđela sa ženama" je verovatno došao neki drugi Mandrak a ti prepis'o od njega ne razmišljajući svojom glavom...

U Biblijskoj terminologiji Božiji sinovi su ljudi potpuno predani Bogu - a ne anđeli. To se jasno kao dan vidi u svim Biblijskim tekstovima, pa me sada kopka šta hoće da postignu ovi što izvrću i izopačavaju...hmm...

Iima jos kako ima a zovu se Nefili jasno pise u petoknjizju Mojsija deca od andjela i zene.Bog ih drzi u paklu do sudnjega dana!

Daj pokaži mi gde se u Bibliji spominje reč "nefili" ??

Gde u Mojsijevim knjigama piše da postoje bilo kakva deca anđela i žene?

O čemu vas dvojica pričate?

Glupo je da nepriznas pakao,to je isto da nepriznas zatvor,recimo dozivotni.Nema simbolike sve je bilo i bice,sto je bilo u SZ-tu bice i u NZ-tu samo vi koji ne zelite da se to zbude govorite da se nece sve to zbiti jasno sve pise u Otkrivenju,Danilu nema tamo niceg simbolicnog sve ce se ispuniti ama bas sve!

Kakve veze sad ima pakao sa vašim baljezganjem o opštenju anđela sa ženama i stvaranju nekakvih hibrida nefila??

Pakao kao takav kakvim ga ti zamišljaš će biti uništen za večnost - i to je druga smrt.
Pozivaš se na Otkrivenje a tamo ti lepo piše šta će da se desi sa nepokajanim grešnicima i paklom ->

"A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga."

"I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt."
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Do ovakvih zaključaka može da dođe samo neko ko je željan egzibicionizma a ne istine...
A do onih drugih zaključaka o "opštenju anđela sa ženama" je verovatno došao neki drugi Mandrak a ti prepis'o od njega ne razmišljajući svojom glavom...

U Biblijskoj terminologiji Božiji sinovi su ljudi potpuno predani Bogu - a ne anđeli. To se jasno kao dan vidi u svim Biblijskim tekstovima, pa me sada kopka šta hoće da postignu ovi što izvrću i izopačavaju...hmm...



Daj pokaži mi gde se u Bibliji spominje reč "nefili" ??

Gde u Mojsijevim knjigama piše da postoje bilo kakva deca anđela i žene?

O čemu vas dvojica pričate?



Kakve veze sad ima pakao sa vašim baljezganjem o opštenju anđela sa ženama i stvaranju nekakvih hibrida nefila??

Pakao kao takav kakvim ga ti zamišljaš će biti uništen za večnost - i to je druga smrt.
Pozivaš se na Otkrivenje a tamo ti lepo piše šta će da se desi sa nepokajanim grešnicima i paklom ->

"A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga."

"I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt."
Znas pametan si decko!imas bibliju pa trazi,postavljao sam te citate mnogo puta,ja,Gera itd na temi dali postoji pakao,dali postoji raj!tamo potrazi.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Do ovakvih zaključaka može da dođe samo neko ko je željan egzibicionizma a ne istine...
A do onih drugih zaključaka o "opštenju anđela sa ženama" je verovatno došao neki drugi Mandrak a ti prepis'o od njega ne razmišljajući svojom glavom...

U Biblijskoj terminologiji Božiji sinovi su ljudi potpuno predani Bogu - a ne anđeli. To se jasno kao dan vidi u svim Biblijskim tekstovima, pa me sada kopka šta hoće da postignu ovi što izvrću i izopačavaju...hmm...

Nisi ti za otvorenu raspravu zato sa tobom o ovom pitanju neću više diskutovati. Dovoljno sam rekao i objasnio dovoljno jasno a sad takvi kao ti kod kojih je moguće da je 2+2= 6 ili dvanaest ili 21 nisu dorasli za raspravu. Ne želim da gubim vreme više sa tobom, savetujem ti da se udaljiš sa ove teme ispašćeš još gluplji nego što si do sada ispao.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Nisi ti za otvorenu raspravu zato sa tobom o ovom pitanju neću više diskutovati. Dovoljno sam rekao i objasnio dovoljno jasno a sad takvi kao ti kod kojih je moguće da je 2+2= 6 ili dvanaest ili 21 nisu dorasli za raspravu. Ne želim da gubim vreme više sa tobom, savetujem ti da se udaljiš sa ove teme ispašćeš još gluplji nego što si do sada ispao.

Sad mi je jasno zašto nemate nikakvog uspeha u vašim "produhovljenim" raspravama bez argumenata i na drugim temama ovog foruma...Zato se ovi ateisti i sprdaju sa hrišćanstvom i religijom, jer ih vi veoma "argumentovano" širite drugima praveći od Biblijskih tekstova nekakav scenario za holivudske trećerazredne filmove...

Nije ni čudo da "poseban" duh vlada na ovome forumu religije...

Dok se vi 'vatate za Nefile i pakao, drugi se 'vataju za subotu, treći za ime Jehova, četvrti za Papu, peti za tri boga, šesti za Muhameda...I svi vi provlačite ime Hristovo kroz vaše "nauke" razapinjući ga ponovo i ponovo...

Neka vam Bog otvori oči, kada to budete iskreno zaželeli...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Sad mi je jasno zašto nemate nikakvog uspeha u vašim "produhovljenim" raspravama bez argumenata i na drugim temama ovog foruma...Zato se ovi ateisti i sprdaju sa hrišćanstvom i religijom, jer ih vi veoma "argumentovano" širite drugima praveći od Biblijskih tekstova nekakav scenario za holivudske trećerazredne filmove...

Nije ni čudo da "poseban" duh vlada na ovome forumu religije...

Dok se vi 'vatate za Nefile i pakao, drugi se 'vataju za subotu, treći za ime Jehova, četvrti za Papu, peti za tri boga, šesti za Muhameda...I svi vi provlačite ime Hristovo kroz vaše "nauke" razapinjući ga ponovo i ponovo...

Neka vam Bog otvori oči, kada to budete iskreno zaželeli...
upravo to i jeste problem svih foruma,Isus je samo podloga,neka vrsta precutne mimike,a onda ide "vaznija stvar". a Isus je najvaznija stvar,vecni zivot i centar Pisma. pavle kaze da ne govori iz ugla (svedocanstvo agripi) a filozfima grckim propoveda onoga kojega su is postovanja ipak nazvali Bogu nepoznatome na cast. cak su i neznabosci grci znali imati za svaki slucaj mesto za Boga kojega ne poznaju.ovi danasnji teolozi po crkvama su veci filozofi i od grka,jer ne ostavljaju mesta da im je Isus centar.
 
Natrag
Top