Uskrs,Kolko su 3 dana i tri noci?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jesi ti svestan da po prorocanstvu ako je ono "doslovno", radi se o PUNA 3 DANA I 3 NOCI!

Prorošvo ne može biti simbolično. Ono jeste doslovno naravno.

Ne mozes mi traziti samo noci, to je glupost!

"Treći" dan je pomenut i to se ukalapa u "tri dana"..ali ne možeš dve noći nikako dovesti u tri noći. Znači treći dan možeš dovesti u tri dana ali dve noći nikako u tri noći. To je problem.

Četvrtak naveče kada se slavila Pasha ona se ispunila upravo u Hristu(imamo četvrtak, petak, subota veče-tri večeri). Veče je važnije od dana jer dan započinje večerima. Dakle, tri pune večeri jesu početak novog dana i tako je tu i tri dana. Ali dve večeri su samo dva dana.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Izgleda tebi Isus laze:

Jer će Ga predati neznabošcima, i narugaće Mu se, i ružiće Ga, i popljuvaće Ga. I biće Ga, i ubiće Ga; i treći dan ustaće."(Luka 18:32-34)

Ako dakle Isus kaze da ce" ustati 3. dan" onda ne moze ustati "4. dan" kao sto ti tvrdis!

Ti kazes da je Isus vaskraso u ponedeljak! Ili ako je vaskrsao u nedelju onda je umro u cetvrtak! Tako tebe racunica vodi do "vaskrsenja u 4. dan"!

Bozja rec precizno kaze: "I TRECI DAN USTACE" - i tu nema mesta kalkulacijama!

Osim ako hoces tvrditi da je neko Isusove reci "falsifikovao"!
Sve se moze,kad se dobro razmisli u skladu sa Biblijom.
Da li ti razlikujes dan od 24 sata od dana i noci koji traju po zaokruzimo 12 sati.?
Dakle Isus je 14 nisana od 18:00 dakle vece,slavio Pashu. hapsili su ga oko ponoci,a potom saslusavali ,sudili i presudili davsi ga Pilatu koji ga ubija pred kraj Pashe oko 15:00 po nasem.,i onda ga sahranjuju
Dakle imamo 14 nisan samo 3 sata i hajde da racunamo kao I dan od 12 sati. (Hajde da kazemo po nasem petak samo 3 sata) 15-18:00
15 nisan od 18:00 do sutradan u 18:00 imamo I noc od 12 sati i Drugi dan od 12 sati. (Hajde da kazemo po nasem cela subota 24 sata) 18;00-18:00
16.nisan od 18:00 imate samo Drugu noc koja je po vasem trajala do 5 sati,jer je Isus vaskrsnut pre zore. (Hajde da kazemo nedelja 6 sati) 18:00-5:00
Dakle po vasem u manjku ste za treci dan i trecu noc,
jer Isus je vaskrsnut 17 nisana pre 6 sati ,dakle zorom.
Dakle Treceg dana je Isus zaisra vaskrsnut .
Ne mozete vi da radite kao fariseji.Pa oni bi ako dan traje jednu sekundu,racunali to kao jedan dan.
Zbog takvih je Isus jasno naglasio da ce biti u grobu 3 dana i 3 noci.
A fariseji su produzili odmor za jedan dan,jer su radili na Pashu,a nisu smeli.Zar ne procita u Bibliji da su jednom odmarali cak 14 dana . za vreme Jezekije.
Ako prevedete na nas jezik Sabat= Odmor a ne subota. i problem je resen.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prorošvo ne može biti simbolično. Ono jeste doslovno naravno.
Ma sta mi naprica? Cuj ne moze biti simbolicno?

Pa nije Jona prorocanstvo, to je stvarni dogadjaj, koji je Isus samo uporedio sa svojom smrcu! Dakle ne moze to biti doslovno!

Niti je Isus bio ziv u grobu kao Jona u trbuhu ribe, da bi to bilo doslovno!

Treći" dan je pomenut i to se ukalapa u "tri dana"..

AKO JE PROROCANSTVO DOSLOVNO, ONDA SU I DANI I NOCI DOSLOVNE!

KRAJ!


Četvrtak naveče kada se slavila Pasha ona se ispunila upravo u Hristu(imamo četvrtak, petak, subota veče-tri večeri).
Ali nemas DANE i opet se ne uklapa!

Imas:

Cetvrtak (noc)
Petak (dan i noc)
Subotu (dan i noc)
Nedelju (nepuni dan)

Imas dakle: 3 nepuna dana!

Rekao sam - AKO JE PROROCANSTVO DOSLOVNO ONDA SU I DANI I NOCI DOSLOVNE! A ISUS JE BIO ZIV U GROBU!

Veče je važnije od dana jer dan započinje večerima
Opet nemas 3 puna dana!

I to se nikako ne uklapa u biblijsku hronologiju! Jer Isus nije umro pre petka!

Kako ti mislis to da uklopis ovo kada on pre petka nije ni umro!

Cetvrtak (bio je ziv)
Petak (umire negde posle 15h popodne)
Subota (mrtav ceo dan i noc)
Nedelja (vaskrsava rano ujutru).

Ti imas zapravo 3 nepuna dana i 2 noci! Dakle opet nula!

Iznosite fantazije!

Da li ti razlikujes dan od 24 sata od dana i noci koji traju po zaokruzimo 12 sati.?

Niko nije malouman ako to mislis!

Poenta je da jevreji ne racunaju vreme kao 24h. Za njih dan pocinje zalaskom sunca! Znaci danas je cetvrtak a za njih je vec petak! Jer sunce je zaslo!

Dakle Isus je 14 nisana od 18:00 dakle vece,slavio Pashu. hapsili su ga oko ponoci,a potom saslusavali ,sudili i presudili davsi ga Pilatu koji ga ubija pred kraj Pashe oko 15:00 po nasem.,i onda ga sahranjuju
Jevrejima je zabranjeno da napustaju domove za vreme pashe! To u vreme pashe nije dozvoljeno vec svi moraju biti u svojim domovima u cetiri zida!

Oni imaju uredbu da se odluci od sinagoge svako ko za vreme Pashe napusti dom!

Znaci taj dan nije bila Pasha!
I Hristos nije vecerao Pashu!

A fariseji su produzili odmor za jedan dan,jer su radili na Pashu,a nisu smeli.Zar ne procita u Bibliji da su jednom odmarali cak 14 dana . za vreme Jezekije.
O cemu ti bre pricas jesi li ti poludeo?
Kako bre mozes produziti Pashu? Sta pricas ti? Nije vama dobro, nijednome!

Ne mozete vi da radite kao fariseji.Pa oni bi ako dan traje jednu sekundu,racunali to kao jedan dan
Ovde se ne radi o tome kako fariseji racunaju vreme, nego kako sama biblija racuna vreme! O tome govorimo, a ti izokreces da smo mi fariseji!

Dakle po vasem u manjku ste za treci dan i trecu noc,
Nismo mi u manjku, nego si ti u visku!
Tebi on "ustaje 4. dan" a nama "3. dan" po Pismu i Hristovim recima!

Kad mi nadjes da Isus vaskrsava "4. dan", onda cu priznati da si u pravu!

Dakle Treceg dana je Isus zaisra vaskrsnut .

Kog dana je on po tebi umro a kog je vaskrsao?

Nemoj mi ovde fantazirati, nego mi daj jasno, kog dana umire a kog vaskrsava?

Ti si koliko se secam ovde govorio da je vaskrsao u ponedeljak!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
AKO JE PROROCANSTVO DOSLOVNO, ONDA SU I DANI I NOCI DOSLOVNE!

KRAJ!

Pa jesu. Tri noći su i početak dana. Dan ceo jeste "noć i dan". Ako je taj treći dan počeo subotom uveče, kao što i jeste imamo noć celu u jutro..kada vaskrsava..imamo noć i dan(ceo dan a ne dela dana..tipa samo noć). Imamo tri dana i tri noći...upravo sa četvrtkom naveče.

Zašto je četvrtak naveče zaista početak ostvarenja proroštva? To veče je bila Pasha. Pasha jeste ono što ukazuje na Hrista i smrt Hristovu. Njegova "smrt" tj. silazak u utrobu zemlje zaista otpočinje u četvratak uveče jer Pasha je "zaklana" i ona predstavlja Hrista. Proces "transfera" greha je otpočeo već tada i to transferisanje greha na Hrista jeste ulazak u utrobu zemlje. Fizička smrt nije početak tog procesa već samo potvrda tog procesa "silaska" u utrobu zemlje..pritisak greha je takav.

Dakle, imamo tri dana i tri noći baš kao što je proroštvo najavilo.

Ako računamo samo od fizičke smrti tj. petka naveče imamo dve večeri i nikako tri. Pismo nas poziva da razmišljamo. Ne da Pismo (o tri dana i noći prilagođavamo našem verovanju) prilagođavamo verovanjima već da naša verovanja prilagodimo Pismu i proroštvu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Niko nije malouman ako to mislis!

Poenta je da jevreji ne racunaju vreme kao 24h. Za njih dan pocinje zalaskom sunca! Znaci danas je cetvrtak a za njih je vec petak! Jer sunce je zaslo!


Jevrejima je zabranjeno da napustaju domove za vreme pashe! To u vreme pashe nije dozvoljeno vec svi moraju biti u svojim domovima u cetiri zida!

Oni imaju uredbu da se odluci od sinagoge svako ko za vreme Pashe napusti dom!

Znaci taj dan nije bila Pasha!
I Hristos nije vecerao Pashu!


O cemu ti bre pricas jesi li ti poludeo?
Kako bre mozes produziti Pashu? Sta pricas ti? Nije vama dobro, nijednome!


Nismo mi u manjku, nego si ti u visku!
Tebi on "ustaje 4. dan" a nama "3. dan" po Pismu i Hristovim recima!

Kad mi nadjes da Isus vaskrsava "4. dan", onda cu priznati da si u pravu!



Kog dana je on po tebi umro a kog je vaskrsao?

Nemoj mi ovde fantazirati, nego mi daj jasno, kod dana umire a kog vaskrsava?

Ti si koliko se secam ovde govorio da je vaskrsao u ponedeljak!
Jevreji imaju mesecev kalendar ,a ne Suncev kalendar,i takodje kao sto rece dan od 24 sata pocinje od veceri jednog do veceri drugog dana.18:00-17:59
A sad pogledaj kolko nista ne znas.
Matej, glava 26
2 Znate da će do dva dana biti pasha, i Sina čovečijeg predaće da se razapne.
da li vidis iz ovog stiha da je sam Isus najavio da ce ga ubiti za Pashu???
Nadalje fariseji su se pripremali da ubiju Isusa,ali ne za Pashu
Matej, glava 26
4 I svetovaše se kako bi Isusa iz prevare uhvatili i ubili.
5 I govorahu: Ali ne o prazniku, da se ne bi narod pobunio.
15 I reče: Šta ćete mi dati da vam ga izdam? A oni mu obrekoše trideset srebrnika.
16 I otada tražaše zgodu da Ga izda.
17 A u prvi dan presnih hlebova pristupiše učenici k Isusu govoreći: Gde ćeš da ti zgotovimo pashu da jedeš?
18 A On reče: Idite u grad k tome i tome, i kažite mu: Učitelj kaže: vreme je moje blizu, u tebe ću da učinim pashu s učenicima svojim.
19 I učiniše učenici kako im zapovedi Isus, i ugotoviše pashu.
20 A kad bi uveče, sede za trpezu sa dvanaestoricom
Matej, glava 26
63 A Isus je ćutao. I poglavar sveštenički odgovarajući reče Mu: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos sin Božji?
64 Reče mu Isus: Ti kaza. Ali ja vam kažem: odsele ćete videti Sina čovečijeg gde sedi s desne strane sile i ide na oblacima nebeskim.
65 Tada poglavar sveštenički razdre haljine svoje govoreći: Huli na Boga; šta nam trebaju više svedoci? Evo sad čuste hulu njegovu.
66 Šta mislite? A oni odgovarajući rekoše: Zaslužio je smrt.
Matej, glava 27
46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Dakle Jevreji od prvosvestenika pa nanize su bili van svojih kuca trazeci ,hapseci i saslusavajuci Isusa.
Tako da Dragi moj Mire,ti si se sada upleo ko pile u kucinu.
Pa cak i tvoji katolicki popovi po mami,i pravoslavni po tati znaju da je Isus ubijen na Pashu 14 nisana,
istusiraj se malo da dodjes sebi. I to je bio vas petak.....kad je ubijen
Matej, glava 27
62 Sutradan pak po petku sabraše se glavari sveštenički i fariseji kod Pilata,
63 I rekoše: Gospodaru! Mi se opomenusmo da ovaj laža kaza još za života: Posle tri dana ustaću.
Dakle oni su cak i svoju subotu koristili radeci lose stvari da izdejstvuju strazu od Pilata ,umesto da sede kod kuce....
Za njih je ipak nedelja bila Odmor ili Sabat,posle koje je Isus vaskrsnut.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zašto je četvrtak naveče zaista početak ostvarenja proroštva? To veče je bila Pasha.

Nije bila Pasha, jer jevreji ne bi mogli hapsiti na pashu niti setati ulicom, zapovedjeno je da budu u kucama! Anatemom se kaznjvao svako ko napusti svoj dom!

Zašto je četvrtak naveče zaista početak ostvarenja proroštva? To veče je bila Pasha. Pasha jeste ono što ukazuje na Hrista i smrt Hristovu. Njegova "smrt" tj. silazak u utrobu zemlje zaista otpočinje u četvratak uveče jer Pasha je "zaklana" i ona predstavlja Hrista. Proces "transfera" greha je otpočeo već tada i to transferisanje greha na Hrista jeste ulazak u utrobu zemlje. Fizička smrt nije početak tog procesa već samo potvrda tog procesa "silaska" u utrobu zemlje..pritisak greha je takav.

Ovo je takva smejurija, da ja ostajem bez teksta! Isus nije umro ali je duhovno bio mrtav vec u cetvrtak, prebacio se u grob iako nije bio fizicki u grobu!

Imamo tri dana i tri noći...upravo sa četvrtkom naveče.

Nemamo nikako! Jer ti hoces ovo da predstavis doslovno, a tumcis sve simbolicno!

Ako je doslovno, to zanci "biti u srcu zemlje tri dana i noci" a on to nije bio doslovno! Ti si sad ovo simbolizovao!

Zasto lepo ne priznas da je ovo sve simbolicno a ne doslovno?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
PROBLEM JE STO ISUS NIJE UMRO U CETVRTAK! I TO U BIBLIJI PISE!

Smrt fizička nije isključivo ono na šta se odnosi "biti u utrobi zemlje". Trasfer greha ide dok je žrtva živa još a ne posle smrti. Recimo samo jagnje, najpre je ispoveđen greh na njemu pa tek onda je stradalo. Na Hrista je transfer greha počeo pre smrt..odatle i krv u Getsimaniji. Hristos takođe deli u petak znamenje hleba i vina koje je predstavljalo već svršen čin a ne tek da će se dogoditi. Sve ukazuje da je ceo proces otpočeo zaista u četvratak uveče, uključujući i smrt fizičku a završavajući se sa vaskrsom.

Ovo je takva smejurija, da ja ostajem bez teksta!


Možda tebi, jer nisi ovo proučavao dublje. No, razumem te..neka bude. Možda ja nisam upravu..ne kažem..ali razmislimo ipak.

Ako je doslovno, to zanci "biti u srcu zemlje tri dana i noci" a on to nije bio doslovno! Ti si sad ovo simbolizovao!

Upravo "u srcu zemlje" je termin koji ukazuje da se ne misli na grob. Ali tri dana i noći su pravi jer je to vremenski okvir boravka "u srcu zemlje". On nije simboličan jer je vremenska odrednica. Nama je nepoznata samo "u srcu zemlje". Ako je to nepoznata ona se ne može razrešiti sa dve nepoznate..već jedna mora biti poznata da bi se druga "nepoznata" bolje razumela.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znate da će do dva dana biti pasha, i Sina čovečijeg predaće da se razapne.
da li vidis iz ovog stiha da je sam Isus najavio da ce ga ubiti za Pashu???
Ne pise kad ce ga tacno razapeti! To ovde ne pise!

da li vidis iz ovog stiha da je sam Isus najavio da ce ga ubiti za Pashu???

Ne vidim!

Pa cak i tvoji katolicki popovi po mami,i pravoslavni po tati znaju da je Isus ubijen na Pashu 14 nisana

Pravoslavna crkva ne uci da je Hristos jeo Pashu! On je istina preminuo nesto pre pashe da ispuni Pismo, ali taj dan kada je hapsen nije bila pasha!

Katolici uce drugacije..

Tako da Dragi moj Mire,ti si se sada upleo ko pile u kucinu.

To je vec razradjena tema, o tome smo vec pisali nasiroko, ti si bio odsutan i necu sad da se ponavljam! Nista to gore ne dokazuje da je on jeo Pashu sa ucenicima!

Evo ti jedan stih koji dokazuje da jevreji nisu jeli Pashu u vreme Hristovog hapsenja:

(Јован 18:28): "Тада су Јевреји довели Исуса од Кајафа до палате римског гувернера. До тада је било рано јутро, и да би избегли церемонијалну нечистоту Јевреји нису ушли у палату, они су желели да буду у стању да једу Пасху"

Dakle, pasha se jela tek u noci petak na subotu, kada su skidali tela sa krsteva, zato da ne bi ostala da vise na praznik!

I to je bio vas petak.....kad je ubijen

U petak uvece se skidaju tela sa krsteva, i tada pocinje Pasha! A Isus je tada vec bio mrtav! Znaci on NIJE JEO PASHU, ON JE BIO PASHALNO JAGNJE!

Svi stihovi koje si gore stavio ne dokazuju da je Isus "jeo pashu"!

Samo to je druga tema, ne bih o tome sada da razglabam, mozemo drugom prilikom!

Sada ti meni reci ono sto izbegavas:

1) Dan kada je Isus razapet!
2) Dan kada je vaskrsao?

Pa cemo nastaviti!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Smrt fizička nije isključivo ono na šta se odnosi "biti u utrobi zemlje". Trasfer greha ide dok je žrtva živa još a ne posle smrti. Recimo samo jagnje, najpre je ispoveđen greh na njemu pa tek onda je stradalo. Na Hrista je transfer greha počeo pre smrt..odatle i krv u Getsimaniji. Hristos takođe deli u petak znamenje hleba i vina koje je predstavljalo već svršen čin a ne tek da će se dogoditi. Sve ukazuje da je ceo proces otpočeo zaista u četvratak uveče, uključujući i smrt fizičku a završavajući se sa vaskrsom.




Možda tebi, jer nisi ovo proučavao dublje. No, razumem te..neka bude. Možda ja nisam upravu..ne kažem..ali razmislimo ipak.



Upravo "u srcu zemlje" je termin koji ukazuje da se ne misli na grob. Ali tri dana i noći su pravi jer je to vremenski okvir boravka "u srcu zemlje". On nije simboličan jer je vremenska odrednica. Nama je nepoznata samo "u srcu zemlje". Ako je to nepoznata ona se ne može razrešiti sa dve nepoznate..već jedna mora biti poznata da bi se druga "nepoznata" bolje razumela.

Ti si sve simbolizovao, a insistiras na doslovnosti " 3 dana i noci"!

Zaista da se covek zacudi vasem umu kako sve vrtite i izokrecete a ni sami ne znate zasto!

Nemas ti doslovna 3 dana i noci, nikako!

Imas simbolicna, ako tumacis ovako kako si sad naveo, i ja bih mogao cak i da se slozim, ali necu, jer ti ne znas ni sta hoces time da postignes, jer si sam sebi kontradiktoran!

Ne mozes ti da insistiras na doslovnosti prorocanstva ako ti je tumacenje simbolicno!

To je apsurd!

Daj se saberi i dogovori sa sobom!
 
Natrag
Top