Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape, zanamo mi da su vam puna usta kleveta i pljuvanja po drugima, ali svoje prestupa sakrivate ne samo od drugih, nego i od sebe samih.
Drago mi je da si ovde, jer imaam jedno vazno pitanje za tebe i Darha. a koje je usko povezano sa abortusom i cuvanjem porodice.


Sta kazes ti o onim tvojim kolegama svestenicima pa cak i biskupima, o kojima je govorio Papa Franjo u razgtovoru sa novinarima?

Da li je moguce da u tvojoj crkvi oni koji su pozvani da uzdignu pravdu i moral odaju se nemoralu i bezakonju?

Da li je istina da svestenici i biskupi siluju casne sestre i drze ih kao seksualno roblje?
Da li je istina da je prethodnui Papa zatvoro jedno takvo zboriste i javno se usprotivio nemoralu i zlocinima?


Slape, sta ti mislis, sta ti bezboznici rade sa sestrama koje ostaju u drugom stanju. Je li i kod njih abortus jedino resenje da prikriju nemoral i pribegnu zlocinu?
Ocekujemo od tebe da nam objasnis te fenomene.

Posto predpostavljam da mozda nisi provitsao ovu vest, zat ti je ponovo prilazem:


Saturday at 11:50 AM


Ovo je golemo: Papa je upravo priznao da svećenici zlostavljaju časne. Neki su ih držali kao seksualne ropkinje
Kaže da se to i danas događa i da Crkva 'radi na tome'

Telegram Redakcija
Telegram Redakcija

05.02.2019 2691 preporuka 10 komentara


000_1CZ7QI-840x530.jpg


ZADNJA IZMJENA: velj. 5, 2019
Foto: AFP


Papa Franjo priznao je da su svećenici i biskupi katoličke Crkve seksualzno zlostavljali časne sestre, a u jednom su ih slučaju čak držali kao seksualno roblje, piše BBC. Rekao je da je u tom konkretnom slučaju njegov prethodnik, papa Benedikt XVI, bio prisiljen zatvoriti cijelu kongregaciju s opaticama koje su zlostavljali svećenici.

Ovo je vjerojatno prvi put da je papa Franjo priznao da su svećenici seksualno zlostavljali časne sestre. Dodao je da Crkva pokušava riješiti problem, ali i da se to još uvijek događa, da je Crkva svjesna situacije i da “radi na tome”. Ove riječi izrekao je danas novinarima na svojoj povijesnoj turneji po Bliskom Istoku.



Quote Reply

Report
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Istina koja se u domu prakticno sprovodi, odrazice se u nesebicnom radu izvan njega. Onaj koji zivi hriscanskim zivotom u svom domu, bice svetlo videlo na svakom mestu." Temelji srecnpg doms, str. 29.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Odlicno Mire, a to znaci da se fitus ubija da biste spasili majku, a ako njega ne ubijete moguce je da oboje umru.
Znaci ipak zametak zivota i vi unistavate.

Dete se ubija jedino onda ako ce ma sta doktori preduzeli svejedno na kraju biti "mrtvorodjeno"!

Da ti ispricam jedan slucaj: Covek iz Srbije, ozenio se dosta kasno a i zena Srpkinja imala je preko 4o godina. Genikolog je biio Srbin, Milosevic. Za vreme prodjaja dr je izasao i opitao muza: Hoces li da ti spasem sina ili zenu? On je odgovorio: OBOJE.
I hvala Bogu preziveli su oboje. To so moji prijatelji.

E Marko, a vi u tom slucaju majci ili ocu dajete da bira, i oni ako odluce da spasu zenu, vi onda ubijate dete iako postoji sansa da se dete rodi zdravo! Ovo je bio dobar otac, a vi niste dobri doktori, niti ste moralni jer dozvoljavate majci i ocu da ubiju svoje dete da bi spasili zenu! To nije Hriscanski!

Pogresno Mire, to i vi radite, jer birate koga cete ubiti, majku ili dete.

Ponavljam - "mi ne biramo, vec dete ima prednost, ali ako ce bez obzira na sve preduzeto dete na kraju biti mrtvorodjeno onda prekidamo trudnocu" ! Majka se poslednja spasava!

Mire, a ima li razloga sto ubijate dete iz razloga da biste spasili majku?

Mi uopste ne gledamo da spasemo majku vec jedino dete! Zasto izmisljas?

Pa to upravo i vi radite.

Ponavljam - zasto izmisljas?

Ma nije tako. Nego je u pitanju ako se nista ne uradi preti opasnost da obadvoje umru Tada vi ubijate dete da spasete majku.

Samo ako je izvesno da ce se dete roditi mrtvo onda se prekida trudnoca jer nema svrhe odrzavati je! Tada je bolje da majku ne dovodimo u zivotnu opasnost.

Ali vi ubijate dete i u slucaju ako ce se roditi zivo i zdravo, da bi spasili majku..

Tako je, a to znaci da je dozvojeno ubiti dete da bi se spasio zivot majke. Moglo bi se uraditi drugacije, zrtvovati majku, a spasiti dete.

Zrtvuje se majka svaki put bi se spasilo dete, ali ako zrtvovanje majke nece uroditi plodom i dete ce se na kraju roditi "mrtvo", onda ce doktori prekinuti trudnocu da spasu majku, jer koliko god majka zelela da spasi dete to nece uspeti. Zasto onda zrtvovati majku? Nema razloga za to!

Medjutim, vi prekidate trudnocu "po odluci i izboru majke" i ako ona odluci da "spasi sebe" odnosno ako postoji i najmanja opasnost da ona trudnocu nece preziveti. U tome je razlika, mi uvek spasavamo prvo dete a majci ne dajemo mogucnost da bira izmedju sebe i deteta! Jer dete je vaznije od majke!

Dakle, mi prvenstveno ne spasavamo majku, vec gledamo spasiti dete... A vi radite obrnuto vi zrtvujete dete radi majke...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dokaz da ne shvataš šta su motivi.

A BLR ima veći stepen razvoda od SAD.
Ovo je najgnusnije, ubijanje nerodjenog deteta koje bi bilo zivo i zdravo da ga niste ubili radi spasenja majke ili samo zato sto je rodjeno iz silovanja ili incesta. To je vas duh! Prodaj pricu o motivima budalama, nama ne mozes..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo je najgnusnije, ubijanje nerodjenog deteta

Gore je ubijanje rođenog djeteta kao i smrt djeteta koje je živjelo neko vrijeme nego novorođenčeta.

deteta koje bi bilo zivo i zdravo da ga niste ubili radi spasenja majke

Ne znaš šta je motiv. Jer je tebi uvjerenje motiv.

To je vas duh! Prodaj pricu o motivima budalama, nama ne mozes..

Znam ja da vi niste budale prema svijetu, a mi jesmo budale i to velike prema vama, ali zato nismo kod Boga.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dete se ubija jedino onda ako ce ma sta doktori preduzeli svejedno na kraju biti "mrtvorodjeno"!

E Marko, a vi u tom slucaju majci ili ocu dajete da bira, i oni ako odluce da spasu zenu, vi onda ubijate dete iako postoji sansa da se dete rodi zdravo! Ovo je bio dobar otaca, a vi niste dobri doktori, niti ste moralni jer dozvoljavate majci i ocu da ubiju.

Kada ti ne bi izvrnuo istinu, ti ne bi ni bio Mire. Pre svega, ne znas sve. To se radi samo ako je opasnost da umru oboje, dete i majka, onda lekari spasavaju majku, pre zametka.

Drugo, zasto si toliko zloban i pakostan, pa si izjavio
: "a vi niste dobri doktori, niti ste moralni jer dozvoljavate majci i ocu da ubiju."
Pre svega, slucaj koji sam spomenuo, uopste nije se desio u nasoj bolnici, nego u privastnoj klicici jednog pravoslavca gde se zena poradjala, a nijedno od njih nisu adventisti, ni roditelji niti lekar. Pa onda razmisli koliko si pogreso i nas si osudio, a nemas pojma o kome je rec.

Ponavljam - "mi ne biramo, vec dete ima prednost, ali ako ce bez obzira na sve preduzeto dete na kraju biti mrtvo rodjeno onda prekidamo trudnocu" ! Majka se poslednja spasava![/QUOTE]
Pa to je ono sto i mi radimo! zanacvi da biste i vi prekinuli trudnocu, ubijate zametak i to je sve.

Mi uopste ne gledamo da spasemo majku vec jedino dete! Zasto izmisljas? [/QUOTE]

E Mire, pa to do sada nisi izjavio. Znaci vas nije ni briga za majkom, vi samo spasavate dete. To znaci da majka moze da umre, ako ce dete ostati zivo? jel tako?
Znaci vi biste radije ostavili dete bez majke, nego da sacuvate majku, pa makar i bez deteta. Jel tako?
A mi mislimo da majka ima prioritet.


Samo ako je izvesno da ce se dete roditi mrtvo onda se prekida trudnoca jer nema svrhe odrzavati je! Tada je bolje da majku ne dovodimo u zivotnu opasnost. [/QUOTE]
Mire, ti se oslanjas na lekarovu prognozu sta ce na kraju biti i kazes ako ce se dete roditi mrtvo (a jos uvek je zivo) onda ubijate dete. Jel tako?

Ali vi ubijate dete i u slucaju ako ce se roditi zivo i zdravo, da bi spasili majku..[/QUOTE]

Ponovo gresis. Mi prekidamo trudnocu samo ako je zivot majke i deteta u opasnosti da oboje ne mogu da prezive.
Ako bi oboje mogli da prezive, svakako da ne bismo ubili dete. Ali ako preti opasnost da oboje umru, smao onda Majka ima prednost, ona ostaje u zivotu, a ne ostaje dete bez majke.



Zrtvuje se majka svaki put bi se spasilo dete, ali ako zrtvovanje majke nece uroditi plodom i dete ce se na kraju roditi "mrtvo", onda ce doktori prekinuti trudnocu da spasu majku, jer koliko god majka zelela da spasi dete to nece uspeti. Zasto onda zrtvovati majku? Nema razloga za to![/QUOTE]

Mire, ako doktori znaju da ce se roditi mrtvo dete, onda oni ni nemogu nista da pomognu, osim da oslobode majku od deteta koje umire, ili da cekaju da se dete mrtvo rodi.

Dakle, mi prvenstveno ne spasavamo majku, vec gledamo spasiti dete... A vi radite obrnuto vi zrtvujete dete radi majke...
[/QUOTE]

Mire, mi prvenstveno radimo na tome da spasemo oboje i dete i majko. Ali ako preti opasnost da umru oboje, ili da umere majka da bi spasila dete, i da ga ostavi bez majke, u tom slucaju majka ima prednost.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kada ti ne bi izvrnuo istinu, ti ne bi ni bio Mire.

Drugo, zasto si toliko zloban i pakostan,

Izvješće Washington Posta o slobodnim pobačajima u adventističkim bolnicama crkva Adventista sedmog dana nikada nije demantirala. (pogledati: 5:24)

Kada se zaposlenica Washingtonske adventističke bolnice požalila na problem s izvođenjem abortusa, dobila je popis katoličkih bolnica gdje se može prijaviti za zapošljavanje. (pogledati: 20:27)

Adventističke bolnice ubile su više crnaca nego Ku Klux Klan u čitavoj svojoj povijesti. (pogledati: 26:14)

Izvor:

P.S. Tko ipak izvrće istinu?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Srecan ili nesrecan barak

"Ako oni koji razmisljaju o braku ne zele da se posle sklapanja braka kaju, vec sada moraju o njemu ozbiljno i trezveno da razmisljaju. Kad se nerazumno ucini, ovah korak najsigurnije onemogucava buduce korisno delovanje braka. Zivot u takvome braku postaje teret i prokletstvo. Niko ne moze tako da upropasti zeninu srecu i ucini njen zivot strasnim teretom, kao njen suprug; i niko ne moze uciniti ni stoti deo u rusenju nada i teznji jednog coveka, da parlise njegove snage i upropasti njegov uticaj i buducnost, kao njegova supruga. Mnogi ljudi i zene mogu od trenurtka svoga vencanja da odrede vreme svoga uspeha ili neuspeha u ovom zivotu, kao i nadu za buduci zivot." Temelji srecnog doma, str, 33.
 
Natrag
Top