Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
NOVO "JEVANDJELJE" SVETOG DARTHSHONA
Ovo su biseri onoga koji se posvetio pozivu prosvecvenju vernika.


Adventisti "veruju" da ih shabati, ice, pice i ostalo cine bezgrenima,
Rat.. Str. 36.
Samo Bog je bezgresan, a mi svi smo gresni. Darth je izneo laz.

jer njihov bog je fatalista a ljudi roboti kojima se taj fatalista igra, zato sam ih i uporedio sa
muslimanima. Isto
Adventisti ovako veruju u Boga:
Bog Otac
Bog večni Otac je tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošću. Osobine i sila koje su se pokazali u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca.


Sada sam zakljucite da li je Darth izjavio istinu o Adventistima ili laz?



Licemerni sledbenici zakona, Uloga religije str. 4

Adventisti nisu sledbenici zakona, nego su sledbenici Gospoda Isusa Hrista. Ako Darth nije rekao laz, sta je rekao?


jadnici i ne znaju da Talenti nisu shabati, biblija okicena tumacenjima raznoraznih
"proroka", "zdrav zivot" Isto str 4

Odgovor: ???

Sve i da su se sami prozvali slugama, cekaoce Dies Saturni . Isto 4u
Adventisti su CEKAOCI GOSPODA ISUSA HRISTA, Darth se ismejava sa Bogom imNjegovim zakonom.

svi neo farisehi, sadukeji i pismoznanci, svi neo judaizatori, neo arijanci, bastinici svih
sotonskih hereza i apostaza. Str. 5

Vec si nam se prestavio da si to sto nama pripisujes.

Baovi koje nabrojah, cuvari dana saturnovog, jer o njima se najvise i radi,"biblijski" klanjaoci saturna. 5
Znamo mi dobro ko stoji iza Dartha koji huli na Boga i Njegov zakon. Subota mu najvise smeta.

pod uslovom da stuju shabat, da su vegani, ne piju alkohol..Pravosklavni I katolici stite 23
Sad smo se svi uverili da je Darth opsednut Adventistima i njihovim naprednim nacinom zivota.
Darthu mnogo smeta nas nacin zivota, a dovodi ga do besa kad cuje da udobnije zivom da smo zdraviji i zivimo duze do 10 godina od svojih suseda. To ti je ono, kad Bog da, a neprijatelji ne mogu da uniste.


vi sledbenici kulta shabata, Jehovini svedoci, str 394.
Ponovo ga nagoni "gospodar" da se ismejava i huli na Boga i Njegove zapovesti.


Sve sto sam iznosio, i sto cu iznosti jesu istina, dokazi o njihovim herezama
Rekigijske vesti.58,
Darth koliko ti iznosis istinu, svima si nam pokazao ovim izjavamo. Zato sam ih izdvojio kao uzor izjava jednog svestenika; Sramota!

sledbenicima Ellen Gould White ... sve to je od sotone. EGWista. Vesti 59
Da li to dolikuje jednom sveteniku, da druge hriscane naziva pogrdnim imenom.
On je izmislio ime: "EGWajtisti." On zna ko je od Boga, a ko od sotone. Samo ti sledi svoga gospodara.


Kako mozete da govorite o zakonu kada Zakonodavca predstavljate kao budalu. Isto
OVO JE PRESLO SVE NORME LJUDSKOG PONASANJA, I HULA NAD HULAMA. SVESTENIK BOGA NAZIVA LUDAKOM.

I ja sam kao i ti molio za pomoc, obracao sam se i svom licnom prijatelju inace doktoruBiblistike, da mi pomogne u raspravi sa ovima, na <a sam dobio odgovor u vidu pitanja: "Sta ces da daostignes? Asvenntissti I EGW 134
Video je covek s kim ima posla. Nema tebi pomocio Darth sve dok se ne pokajes i ne ponizis. Oholima nema pomoci.

Prinoseci decu na zrtvu Molohu, Isto 135
Darth, pa tvoj Papa je oprostio onima koji prinose decu Molohu.

vi tvrdeite da je samo tumacenje Ellen Gould White Istina . Isto 135.
JUos jedna darthova LAZ!
Evo kako veruju Adventisti:"Oni, takođe, naglašavaju da je Biblija merilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva." Veruju.

Zato su i napravili Clear Word "prevod" biblije, u kome su menjali tekst korigujuci ga u
skladu sa njihovim tvrdnjama. Isto 135.
Eto jos jedna laz! Clear Word nije prevod, nego je prepricana Biblija narodnim jezikom da oni koji nisu sposobni da razumeju stare izraze lakse shvate istinu. Prema tom ponovo Dart iznosi lazi!

bibliomantija, bibliolatrija, sve to su koreni
adventzizma .Adventisti ne veruju u Trojstvo, Isto str 135
Ovako veruju Adventusti:
Božanstvo
Postoji jedan Bog:Otac, Sin i Sveti Duh, zajednica tri lica iste večnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajuć, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko otkrivanja o Sebi. On je večno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.


nego je za adventiste Bog trijada triju bica. Isto 135
TO SU SAMO DARTOVE BESMISLICE. ON NI NEZNA U STA VERUJE..

Kao i kod sotone. To ti je adventizami Sotonska 135
Vidite kako on dobro poznaje svoga gospodara i njegove plodove pripuisuje drugima.

Oni Crkvu napadaju i zbog dogme o papskoj nezabludnosti, a njihova "sveca" Ellen Gould
White je zahtevala, a svedoci smo, i dobila "nezabludnost" u svemu, ne samo u pitanjima
vere. Papa takvu nezabludnost moze samo da sanja.Isto 135.

Ovo je preslo sva bezumlja. To je cista Dartova LAZ. Izgleda da se zakleo da mora da sluzi svome ocu lazi. Ovo bi bila sramota i za jednog ulicara, a kamo li za sveternika. kada su im takvi svestenici, onda ne treba da zamerimo vernicima.

Sve sto je ona radila, pisala, izgovorila je za njih kao da je Bog govorio. Njena
"nezabludivost" je aposlutna Isto 135
Ovaj Darth je bezboznik! On nema nimalo strahopostovanja ni prema Bogu niti prtema ljudima. Ta njegova izjava je hula na Boga.
Ovako veruju Adventisti
: Spisi Ellene Vajt, naglašavaju da je Biblija merilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva."
To pokazuje kakvog karaktera je Darth kad neprestano prosipa lazi o drugima.

Puna su im usta zakona i na njemu grade svoju pravednost. Isto 14
Jos jedno Dartovo bezumlje.
Adventisti veruju da je njihova pravednost u Gospodu Isusu Hristu, a nikako u zakonu:

Iskustvo spasenja
U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i upražnjavamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reči i dar je Božje milosti. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti greha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu. Veruju.
Darth, ako si posten, kazi zar ne vidis da si totalno pogresio i dajes lazne izjave?


koji misle da je potrebno biti fizicki, doslovni Izraelac da bi se spasio, tj da bi pravilno slavio
Boga. Isto 14
Neznam da li je Darth tolioko skrenuo pa i da veruje u svoje lazi, ili ne moze da iznosi istinu zbog toga sto drugi gospodar upravlja njime? To je toliki absurd i bezumlje da je za neverovati.

Oni cekaju Isu i Mahdija.. Iso 14
Evo koga Adventisti cekaju:
Drugi Hristov dolazak
Drugi Hristov dolazak predstavlja blaženu nadu Crkve, veličanstveni vrhunac Jevanđelja. Spasiteljev dolazak biće doslovan, ličan i vidljiv na celom svetu. Kada se bude vratio, mrtvi pravednici vaskrsnuće i zajedno sa živim pravednicima biće proslavljeni i uzeti na Nebo, a nepravedni će umreti. Gotovo potpuno ispunjenje većine proročanstava, zajedno sa sadašnjim stanjem u svetu, ukazuje da je Hristov dolazak blizu. Vreme tog događaja nije otkriveno, pa je zato potrebno da u svako doba budemo spremni. Veruju


sledbenici kulta malog svetla, pa i vecina protestanata se pravdaju "djelima" i verom. Isto
14
Adventisti se ne pravdaju djelima, nego verom u Gospoda Isusa Hrista.
A Oni koji su prihvatili Hrista za Spasitelja, nece nastaviti da zive u bezakonju, da prestupaju zakon, nego ga drze zato sato su Miloscu spaseni.
U spasenje delima samo veruje Darth i njegov kul mraka.


Njihova su dela subotarenje, veganizam, biblicarenje, propisi o ishrani raskol 21
Eto ponovo vidimo da mu najvise smeta SUBOTA koju je Bog uspostavio i muka ga hvata kad razmisli o tome da Adventisti zive udobnije, zdravije i duze za 10 godina od svojih suseda.
Zao nam je Darth, ali cinjenice svedoce, a ne tvoje besnilo.

A ne busati se u grudi i tvrditi da si pravedan jer navodno slediS "zakon" time sto subotaris,
ne jedes svinjetinu, ili meso uopste, ne pijes kafu. Isto 14.
Eto svi smo svedoci da je Darth odlutao u nekakav bezdan i da nije u stanju da kontrolise ono sto neprestano ponavlja kao slomljena ploca.

Oni predstavu o Bogu i nemaju, nedostizan im je, neshvatljivo nedostiaan, dalek i krut,
ljudskih osobina, pun gneva. Isto 14
Koliko je to istina evo dokaza:
Bog Otac
Bog večni Otac je tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošću. Osobine i sila koje su se pokazali u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca. Veruju

J
a vec vise ne znam u koju ghrupu da svrstam Dartha i njegove bezbrojne lazi.

da li je on bolestan, neznalica ili je toliko pokvaren?
+
Njihova vizija Boga je daleko od Hriscanske, tako i od one koju bi rado da prisvoje, od
Hebrejske. Bliza je islamskoj, ili tacnije sotoninoj predstavi Boga. IOsto 14

Ovako samo bezumnik moze da izjavi. Odlicno slusa svoga gospodara


Ljudui, osta je nam samo da se cudimo i da zalimo dobrog coveka koji je opsednut i ne zna sta govori.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kad je riječ o opsjednutosti, tvoja opsjednutost Darthom je nenadmašna.

Ne, nije on opsednut sa mnom, nego na sve načine pokušava da me pod jedan slomi, a pod dva prikaže zlim. Ako bi me slomio mogao bi da kaže: "evo, katolik je priznao da je pogrešio i da smo mi adventisti u pravu", ako bi me prikazao zlim, time bi smirio svoju savest i opet pred adventistima prikazao nas katolike kao sotoniste i posednute.

Prvo neće dobiti, jer se ne radi o meni, nego o veri. Drugo može da piskara koliko mu je god drago, nas oni od samog nastanka njihove vere i smatraju slugama sotone koje ili treba poniziti, ili obratiti na njihovu veru.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne, nije on opsednut sa mnom, nego na sve načine pokušava da me pod jedan slomi, a pod dva prikaže zlim. Ako bi me slomio mogao bi da kaže: "evo, katolik je priznao da je pogrešio i da smo mi adventisti u pravu", ako bi me prikazao zlim, time bi smirio svoju savest i opet pred adventistima prikazao nas katolike kao sotoniste i posednute.

Darth, nemam ja cilj da tebe slomim, a jos manje da te prikazem zlim. TO SI TI SAM SEBI NAJBOLJE URADIO, jer iznosis svoje fantazije, koje nemaju nicega zajednickoga sa istinom.
Ja bih zeleo ,ne samo ti, nego svi mi na forumu, da pisemo o veri, bratoljublju i da iznosimo istinu a ne klevete i pljuvanja.


Prvo neće dobiti, jer se ne radi o meni, nego o veri.[/QUOTE]


Aiko je to tvoja vera, sto sam sakupio iz tvojih izjava, onda zalostan si i ti i tsa tvoja nevera.

Drugo može da piskara koliko mu je god drago, nas oni od samog nastanka njihove vere i smatraju slugama sotone koje ili treba poniziti, ili obratiti na njihovu veru.[/QUOTE]

Darth, ipak ja nisam nazvao tvoju crkvu da je sotonska kako ti tvrdis, a ti moju jesi.
I time smo zavrsili diskusiju.


stvarnoslap je napisao(la):
Isus reče kako će se oprostiti svaki grijeh osim hule na Duha Svetog. Čime i koga je to onda Papa iznenadio?


SLAPE, NEMAM NISTA PROTIV OPRASTANJA GREHA, ALI DARTH TI JE LEPO OBJASNIO DA: PRESTUPNIK TREBA DA PRIZNA GREGH, DA SE POKAJE I DA PRESTANE DA GRESJI. JA SE SLAZEM SA NJEGOVOM IZJAVOM.
A ZAR NIJE PROBLEM TO STO PAPA UNAPRED OPRASTA JOS NE UCINJENE GREHA STO ZNACI DA TIME HRABRI ZENE DA NASTAVE DA GRESE. TO JESTE IZNENADUJUCE.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Djela su im pokazala da nisu u stanju da očuvaju svoje porodice. Svaki 4 brak se kod nas raspadne, majke ostavljaju djecu i muževe.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Djela su im pokazala da nisu u stanju da očuvaju svoje porodice. Svaki 4 brak se kod nas raspadne, majke ostavljaju djecu i muževe.
Aha, i onda odu da plodove svojega bluda uklone kod "specijalista" adventisčkog oprijedjeljenja, za zvečeće novce.


Notorna ne neistina da papa "unaprijed" oprašta bilo koji grijeh. Ne bi ti falilo malo ozbiljnosti.

Ozbiljnosti??? Od adventista očekivati ozbiljnost? Od ljudi koji su poverovali da je Enoh na Saturnu? Slape, ako to očekujemo od njih, načekaćemo se...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Aha, i onda odu da plodove svojega bluda uklone kod "specijalista" adventisčkog oprijedjeljenja, za zvečeće novce.

Ozbiljnosti??? Od adventista očekivati ozbiljnost? Od ljudi koji su poverovali da je Enoh na Saturnu? Slape, ako to očekujemo od njih, načekaćemo se...

Darth, a ko jke rekao da je Eneoh na Saturnu" DARH!
Zar ti nisi uspeo do sada da shvsatis da je jdno vizija, a drugo je stvarnost?

Dokaz koji se ne moze bobiti

"Jedinstven hriscanski dom je dokaz stvarnosti hriscanske religije - dokz koji niko ne moze oboriti. Svi mogu videti da na deci u toj porodici deluje uticsaj Boga Avramova i da je On s njima. kad bi domovi onih koji kazu da su hriscani imali pravi verski karakter, oni bi vrsli snazan i blagotvorni uticaj na dobro. Oni bi zaista bili "videlo svetu'". Temelji sretnog doma str, 27.

"Sreca porodice i Crkve zaavisi od uticaja doma. Vecno dobro zavisi od savesnog izvrsavanja duznosti u ovom zivotu. Svetu nisu toliko potrebni veliki umovi koliko dobri ljudi koji ce biti blagoslov svome domu."
Isto. str.28.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
To ne praktikuju katolici niti pravoslavci, kod nas je abortus dozvoljen samo u slucaju ako ce bez obzira na sve preduzeto i majka i dete na kraju - "oboje" umreti! U tom slucaju se spasava majka tako sto se trudnoca prekine. Medjutim ako postoji sansa da dete prezivi porodjaj a majka ce tom prilikom umreti, onda majku ne spasavaju vec spasavaju dete! Vi radite suprotno!

Mire, izgleda da nisi pravilno shvatio koje pobaceje mogu s eobaviti i za katolkinje i u katolickim bolnicama.
Evo odgovora koji je dao svetenik katolicki u Zagrebu.



Pobacaj kad je ugrožen život žene

Don Damir Stojic
Don Damir Stojic, svecenik salezijanac, trenutno je studentski kapelan Grada Zagreba.


Je li dopušten pobacaj kad je ugrožen život žene, odnosno kad ga dijete ugrožava?

Poštovana,

Crkva smatra da ljudsko bice nastaje zacecem, zato na svaki hotimican pobacaj gleda kao na ubojstvo nevinog ljudskog bica i smatra ga apsolutno moralno nedopustivim.
Jedini slucajevi u kojima se može abortus smatrati „dopuštenim“ su oni slucajevi u kojima se radi o „cinu s dvostrukim ucinkom“. Naime, radi se o tome da je abortus (neželjen!) posljedica nekog drugog cina koji je po sebi dobar. Pojasnit cu to podrobnije.
Katolicka tradicija uvažava cinjenicu da trudnoca može prouzrokovati neizbježnu prijetnju po život majke, a time i djeteta. Tada se može reci da se trudnoca zakonito moralno može prekinuti. Dakle, radi se o želji spašavanja života koji za neželjenu posljedicu ima prekid života zametka koji bi ionako bio prekinut. Takav oblik pobacaja može se u katolickoj moralnoj tradiciji pojaviti u dva konteksta. Samo u ova dva slucaja dopušteno je djelovati u skladu s nacelom „cina s dvostrukim ucinkom“:

1. Ako se radi o teškoj medicinskoj bolesti koja bi neizbježno uzrokovala smrt majke i ploda – npr. kad trudna žena oboli od bolesti koja je lokalizirana na uterusu.
Primjer: Može se dogoditi da je u uterusu karcinom, a u njemu se nalazi embrij. Trudnoca je relativno rana i lijecnik prognozira da ce se rak s vremenom proširiti i ubiti majku, a zajedno s njom i dijete. Ako nije moguc „partus prematurus“, tj. prijevremeni porod, djeluje se invazivno, tj. odstranjuje se uterus. Ovim cinom se spašava život majke, jer ako se to ne ucini, moguca je smrt i majke i djeteta. Ovdje vidimo primjenu cina s dvostrukim ucinkom. Prema tome, uvjeti za ovaj cin su:


2. Ako se radi o izvanmatericnoj trudnoci.
Nekada se plod ugnijezdi u jajovodu i s razvojem embrija, fetusa, majka je izložena smrti jer jajovod nije predviden za razvoj ploda. Zato se ovdje može djelovati u skladu s nacelom cina s dvostrukim ucinkom: jer ukloniti jajovod (dio jajovoda), znaci spasiti život majci, a loš ucinak znaci lišiti fetus života koji bi ionako umro, jer se ne razvija u maternici.

Btb, Don Damir Stojic, svestenik

Kao sto vidis po katolickom ucenju dozvoljen je abortus ako preti opasnost po zivot majke i ako je vanmatericno zacece. Vec sam rekao da to i advenbtisti praktikuju. Nije istina ono sto je Slape rekao da se u adventistickim bolnicama vrse svi abortusi. Ranije sam rekao da ovde gde ja zivim su 4 adventisticke bolnice i nijedna od njih ne vrsi abortus.
 
Natrag
Top