Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nisu oni nista "izmislili", oni su "pogresno razumeli", a to sa motivima nema opet veze!

Pa to je isto. Itekako ima veze sa motivima.

Fariseji "spasu ovcu da ne umre subotom" a "coveka puste da umre subotom"

Taman ko JS.

toga kod Jehovinih Svedoka nema

KAKO nema kada bi pustili da čovjek umre a da ne dobije krv.

Ma 100% isto. 1000% isto.

"nego su dosledni do kraja, nikom ne pomazu"

Znači još gore nego kod fariseja, ovi su bar životinjama pomagali.

zato to "nije dvolicenje" a prema tome "nije ni greh" , vec "pogresno shvatanje"!

Jeste dvoličenje, priča o ljubavi, a ovamo ne bi pomogli.

Isus "nije osudio doslednost", vec "nedoslednost'' tj. "zlo srce" - toga ovde nema!!!

Kako nije zlo srce da nekom ne pomogneš. Ima stih o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa to je isto. Itekako ima veze sa motivima.



Taman ko JS.



KAKO nema kada bi pustili da čovjek umre a da ne dobije krv.

Ma 100% isto. 1000% isto.



Znači još gore nego kod fariseja, ovi su bar životinjama pomagali.



Jeste dvoličenje, priča o ljubavi, a ovamo ne bi pomogli.



Kako nije zlo srce da nekom ne pomogneš. Ima stih o tome.

Ti ili imas predrasude ili si tvrdoglav, biblijom sam ti dokazao da gresis i opet teras isto!

Ajde ne budi brzoplet, vrati se i razmisli malo sta sam napisao, ne treba mi odgovor, vec tvoja iskrenost..

Pavle je rekao da fariseji "imaju revnost za Boga, ali ne prema tacnom spoznanju" - nije ih osudio za neiskrenost, niti Isus osudjuje "sve fariseje" kao sto ti radis Svedocima!

Spusti loptu, ne takmicimo se ovde u davanju golova!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti ili imas predrasude ili si tvrdoglav, biblijom sam ti dokazao da gresis i opet teras isto!

Ajde ne budi brzoplet, vrati se i razmisli malo sta sam napisao, ne treba mi odgovor, vec tvoja iskrenost..

Pavle je rekao da fariseji "imaju revnost za Boga, ali ne prema tacnom spoznanju" - nije ih osudio za neiskrenost, niti Isus osudjuje "sve fariseje" kao sto ti radis Svedocima!

Spusti loptu, ne takmicimo se ovde u davanju golova!

Ne može moj mozak tvoje filozofiranje da shvati. Ja mogu Bibliju. Nemaš nigdje dokaz u Bibliji.

osim toga dao si besmislenu situaciju iz holokausta gdje su ljudi na silu dovedeni u taj položaj.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne može moj mozak tvoje filozofiranje da shvati. Ja mogu Bibliju. Nemaš nigdje dokaz u Bibliji.

osim toga dao si besmislenu situaciju iz holokausta gdje su ljudi na silu dovedeni u taj položaj.

Nije besmislena situacija, vec ono sto se desavalo a desavalo se i u 1. veku, Tertulijan svedoci o tome!

Mozes ti da shvatis, ali tvoj osnovni problem je sto zuris da odgovoris, ja to ne radim, iskreno te pokusavam shvatiti, jel uvek polazim od toga da ja mozda gresim.

Bilo bi dobro da i ti budes sam sebi kritican, i te svoje ideje, koje nisu ni adventisticke razmotris..

Ne pokusavam ja tebe da ucim, pogledaj to u svetlu Biblije..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nije besmislena situacija, vec ono sto se desavalo a desavalo se i u 1. veku, Tertulijan svedoci o tome!

Jeste jer je nasilna situacija pa ne može da bude mjerilo istine.

Mozes ti da shvatis, ali tvoj osnovni problem je sto zuris da odgovoris, ja to ne radim, iskreno te pokusavam shvatiti, jel uvek polazim od toga da ja mozda gresim.

Bilo bi dobro da i ti budes sam sebi kritican, i te svoje ideje, koje nisu ni adventisticke razmotris..

Ne pokusavam ja tebe da ucim, pogledaj to u svetlu Biblije..

Počni da svoje dokazuješ Biblijom, ovako samo smaraš.

Vi nas kamenom, a ja tebe i Zaokreta Biblijom.

Još 1 dokaz da da JS ovo shvataju kao fariseji subotu.

Zapov. o subotu glasi da NIKAKAV posao ne može da se radi, fariseji su to izopačili i smatrali su da ne može ništa u rukama da se nosi taj dan ili drži.

Tako su i JS shvatili jedenje krvi, pa su to primjenili na transfuziju. Dakle isto shvatanje kao i kod fariseja.

Isus je takvu nauku ukorio. Jer je ta nauka fanatizam.

Što se vidi po priči o milostivom Samarjaninu i ukor farisejima da je dozvoljeno nositi prostirku.

Ma 1000% isto shvatanje JS kao i fariseja koji nisu pomogli Jevrejinu svom da se ne bi isprljali krvlju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jeste jer je nasilna situacija pa ne može da bude mjerilo istine.



Počni da svoje dokazuješ Biblijom, ovako samo smaraš.

Vi nas kamenom, a ja tebe i Zaokreta Biblijom.

Još 1 dokaz da da JS ovo shvataju kao fariseji subotu.

Zapov. o subotu glasi da NIKAKAV posao ne može da se radi, fariseji su to izopačili i smatrali su da ne može ništa u rukama da se nosi taj dan ili drži.

Tako su i JS shvatili jedenje krvi, pa su to primjenili na transfuziju. Dakle isto shvatanje kao i kod fariseja.

Isus je takvu nauku ukorio. Jer je ta nauka fanatizam.

Što se vidi po priči o milostivom Samarjaninu i ukor farisejima da je dozvoljeno nositi prostirku.

Ma 1000% isto shvatanje JS kao i fariseja koji nisu pomogli Jevrejinu svom da se ne bi isprljali krvlju.

Ponavljas jedno isto, a ja sam to oborio!

Kakav kamen kakva biblija?

Ti nisi dao nista iz Biblije, Isus fariseje osudjuje za "dvolicnost" (jer zivotinju bi spasili a coveka ne bi - to je smisao recenog) a ne pravilo kojeg su se drzali.

U pravilu nema niceg loseg.

Kao sto si rekao u pitanju su bili "njihovi motivi" (dvolicnost) , a J.S. nemaju zlih motiva - "niti dvolice", tako biblija i Isus su protiv tvog ucenja.

Takva nauka ne postoji u Bibliji, vec samo tvoja zelja da tako bude.

Isus je rekao: "SVE STO VAM KAZU FARISEJI DRZITE I TVORITE, ALI KAKO ONI CINE NE CINITE I VI - JEL GOVORE A NE CINE" -

Dakle, "problem nisu njihovi propisi"!

To im je rekao jel su "dvolicili", to je poenta!

Opet ignorises ono sto sam napisao.
Zalosno je to, jako zalosno..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti nisi dao nista iz Biblije, Isus fariseje osudjuje za "dvolicnost" (jer zivotinju bi spasili a coveka ne bi - to je smisao recenog) a ne pravilo kojeg su se drzali.

Pa takav fanatizam je proizvod njihovih pravila koja su nametnuli narodu.

U pravilu nema niceg loseg.

Tačno, problem je u srcu. Niko nije ni rekao da je u tome problem, ali je to dokaz pokvarenog srca.

Kao sto si rekao u pitanju su bili "njihovi motivi" (dvolicnost) , a J.S. nemaju zlih motiva - "niti dvolice", tako biblija i Isus su protiv tvog ucenja.

Oni misle da nemaju, svejedno to je dokaz da nemaju ljubavi.

Biblija jasno osuđuje grijeh, nije grijeh samo činbiti zlo, nego i ne činjenje dobra.

Jakov 4,17 Jer koji zna dobro činiti i ne čini, grijeh mu je.

Takva nauka ne postoji u Bibliji, vec samo tvoja zelja da tako bude.

Uprvo dkazao da postoji.

Isus je rekao: "SVE STO VAM KAZU FARISEJI DRZITE I TVORITE, ALI KAKO ONI CINE NE CINITE I VI - JEL GOVORE A NE CINE" -

Dakle, "problem nisu njihovi propisi"!

KO je rekao da je problem pravilo, ja svo vrijeme ukazujem na srce i pogrešne motive.

Pa fariseji i nisu tvorili Zakon.

Jovan 7,19Ne dade li Mojsije vama zakon i niko od vas ne živi po zakonu? Zašto tražite da me ubijete?

To im je rekao jel su "dvolicili", to je poenta!

Navedi decidno gdje sam rekao da je problem u pravilu?

Opet ignorises ono sto sam napisao.
Zalosno je to, jako zalosno..

Vidiš da ne ignorišem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa takav fanatizam je proizvod njihovih pravila koja su nametnuli narodu.

Da li su Jehovini Svedoci nametnuli "neko svoje pravilo"?

Dokazi da su "izmislili neka svoja pravila"?

Fariseji su "izmislili svoja", kojih nema u zakonu. J.S. nisu, vec su pogresno razumeli postojece pravilo!

Tačno, problem je u srcu. Niko nije ni rekao da je u tome problem, ali je to dokaz pokvarenog srca.

Sta je dokaz pokvarenog srca?

Pravilo koje oni "dosledno drze" ili "njihovo nerazumevanje tog pravila", ili "dvolicnost"?

Budi precizan!

Oni misle da nemaju, svejedno to je dokaz da nemaju ljubavi.

Biblija jasno osuđuje grijeh, nije grijeh samo činbiti zlo, nego i ne činjenje dobra.

Jakov 4,17 Jer koji zna dobro činiti i ne čini, grijeh mu je.

Rekao sam i ponavljam, "nije dobro jesti svinjetinu da bi sacuvao zivot" kao sto ( po njihovom shvatanju ) - "nije dobra ni upotreba krvi radi ocuvanja zivota"!

U oba slucaja, gledajuci savest i njihove "motive", osobe su ispravne ako se ovome suprotstave.

Ja ne podrzavam cak ni tvoj stav u vezi svinjetine, pa opet necu reci da ti "nemas ljubavi", ako ne jedes svinjetinu, ili svom detetu uskratis svinjetinu cak i po cenu zivota - JEL RAZUMEM TVOJE MOTIVE , DA SU ISPRAVNI!

To ti je isto kao da si rekao - "nije greh krasti i pljackati ako ces time sacuvati zivot"!

Ti ocigledno motive ne razumes , ili neces da razumes, a uzeo si sebi za pravo da o njima pricas!

Uprvo dkazao da postoji.

Opet nisi dokazao nista.

KO je rekao da je problem pravilo, ja svo vrijeme ukazujem na srce i pogrešne motive.

Ti si to rekao, tvrdio si da su to pravilo "izmislili zbog svojih zlih motiva, jel im je slast ubijati decu"!

Kao sto su i fariseji izmislili "neka svoja pravila" da zadovolje svoj fanatizam ili gresne pobude!

I da ko god takvo pravilo drzi, to bi radio cak i bez tog pravila , jel mu se to svidja, i da je to dokaz zlog srca!

A onda "osudjujes pojedince", koji to pravilo nisu izmislili, vec ga se samo drze, jel su prevareni.

Ti sudis prevarene ljude i tvrdis, da oni i nisu prevareni vec da "vole ubijati decu"!

Ocigledno ne znas ni sta si pricao..

Jovan 7,19Ne dade li Mojsije vama zakon i niko od vas ne živi po zakonu? Zašto tražite da me ubijete?

Nema veze s temom..

Navedi decidno gdje sam rekao da je problem u pravilu?

Upravo naveo, to svo vreme tvrdis , "kako su doneli to pravilo, da bi imali izgovor da ubijaju decu, jel im se to svidja"!

Hoces da te citiram???

Vidiš da ne ignorišem.

Mozda ne ignorises, ali brzas..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da li su Jehovini Svedoci nametnuli "neko svoje pravilo"?

Da, kao i fariseji narodu.

Dokazi da su "izmislili neka svoja pravila"?

Da, izmsilili svoje pravilo, a misle da ispunjavaju Božje.

Fariseji su "izmislili svoja", kojih nema u zakonu. J.S. nisu, vec su pogresno razumeli postojece pravilo!

Pa nema ni pravilo JS u zakonu.

Fariseji su "izmislili svoja", kojih nema u zakonu. J.S. nisu, vec su pogresno razumeli postojece pravilo!

I fariseji su pogrešno shvatili npr. zapov. o suboti.

Sta je dokaz pokvarenog srca?

Nepomaganje drugom u ovom slučaju za ovu temu.

Pravilo koje oni "dosledno drze" ili "njihovo nerazumevanje tog pravila", ili "dvolicnost"?

Pravilo je dokaz takvog stanja srca. Mada i ovo stoji.

Rekao sam i ponavljam, "nije dobro jesti svinjetinu da bi sacuvao zivot" kao sto ( po njihovom shvatanju ) - "nije dobra ni upotreba krvi radi ocuvanja zivota"!

Jeste dobra upotreba krvi za čuvanje života. Jer krv ne ide u jednjak i nije zatrovana, nego će spasiti život čovjeku. Nije kao hrana dobra.

A tebi je bolje da čovjek umre.

U oba slucaja, gledajuci savest i njihove "motive", osobe su ispravne ako se ovome suprotstave.

I džihadisti misle da imaju dobre motive. Dobar motiv se dokazuje dobrim ishodom barem po nekog.

Ja ne podrzavam cak ni tvoj stav u vezi svinjetine, pa opet necu reci da ti "nemas ljubavi",

Ne podržavaš ti Bibljiu, nego djelimično, što znači ništa.

ako ne jedes svinjetinu, ili svom detetu uskratis svinjetinu cak i po cenu zivota - JEL RAZUMEM TVOJE MOTIVE , DA SU ISPRAVNI!

Situaciju koju si naveo je nasilna tako da nije mjerodavna.

To ti je isto kao da si rekao - "nije greh krasti i pljackati ako ces time sacuvati zivot"!

I to zavisi od realne situacije. svakako da je grijeh, jer ko neće da radi ne treba ni da jede.

Ko je zdrav i vitalan a krade, znači da je zao. Jer to može da radi, a neće da ide pošteno na posao. A bolestan opet ne može da krade.

Vidiš gdje moraš da zađeš da bi dokazao svoju nauku, ovo nema veze sa temom.

Ti ocigledno motive ne razumes , ili neces da razumes, a uzeo si sebi za pravo da o njima pricas!

To Biblija priča, a ne ja. N bi ja to bz Biblije nikada sam smislio.

Opet nisi dokazao nista.

Tvoje mišljenje, bez dokaza.

Ti si to rekao, tvrdio si da su to pravilo "izmislili zbog svojih zlih motiva, jel im je slast ubijati decu"!

Pravilo su izmislili jer im je srce neobrezano.

A Bibliju su uzeli samo da umire savjest da je to od Boga nauka.

Kao sto su i fariseji izmislili "neka svoja pravila" da zadovolje svoj fanatizam ili gresne pobude!

Oni su čak i mislili da imaju dobru namjeru svakako da su ta fanatična pravila plod neobrezanog srca.

I da ko god takvo pravilo drzi, to bi radio cak i bez tog pravila , jel mu se to svidja, i da je to dokaz zlog srca!

Ne bi, čak i ateisti shvataju da je grijeh nepomaganje drugom. Malo budi razumljiviji ovdje. Pa ko to radi bez tog pravila osim njih i muslimana nekih. Naravno da je dokaz takvog srca.

A onda "osudjujes pojedince", koji to pravilo nisu izmislili, vec ga se samo drze, jel su prevareni.

Pa jesu ga izmsilili, nema takvog pravila u Bibliji, i ne osuđujem ja nego Biblija.

Ti sudis prevarene ljude i tvrdis, da oni i nisu prevareni vec da "vole ubijati decu"!

Biblija ne oslobađa odg. ljude koji su prevareni.

SLUGE STE ONOGA...

Rimljanima 6,16 Ne znate li da kome dajete sebe za sluge u poslušanje, sluge ste onoga koga slušate, ili grijeha za smrt, ili poslušanja za pravdu?

Ocigledno ne znas ni sta si pricao..

Šta vrijedi nečija riječ bez dokaza, (tvoja).

Nema veze s temom..

Ima jer si se pozvao na fariseje i zakon.

Upravo naveo, to svo vreme tvrdis , "kako su doneli to pravilo, da bi imali izgovor da ubijaju decu, jel im se to svidja"!

Hoces da te citiram???

Pa nisi me citirao. I to što si rekao nigdje nije dokaz da sam tvrdio da je problem u pravilu.

Mozda ne ignorises, ali brzas..

Ajd citiraj me.
 
Natrag
Top