Tko su "bogovi" ovoga svijeta?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
OK, grijeh je svjedočiti lažno na bližnjega, i zato ja uvijek dobro provjerim što govorim i iznosim, pa tako i ovdje. :)

Wait, Wait, a kada oni (subotari) lažu i optužuju druge da su otpali? To nije greh? Pa nećemo tako, kada oni nešto čine to nije greh, a kada drugi iznose istinu o njima, onda je to greh...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
1. Isus, kao milosrdni Bog, pokazao je i poučavao ljude da se čovjek svojim milosrđem spašava. :give_r:

2. Bill Gates pokazuje i ljude uči da odbace dobrotu i milosrđe, i da se uče i suobličavaju s kompjuterima. :ludd/: :warning:

"Znanje će se umnožiti"..."ljubav mnogih će ohladiti..."

Ako sam dobro shvatila, ovdje je bit problema što Bill tehnologiju želi prikazati kao novog boga koji spašava, (a možda i sam sebe želi prikazati kao spasitelja.) Sve ide u tom smjeru, bogat je i moćan, nitko ga ne kontrolira, (Darth Shone je to negdje napisao), slavan je, čini velika djela, (kojima je, doduše, upitna etičnost i moralnost), jednostavno ima mašineriju kojom pokreće svijet. Onako laički, ne volim biti kategorična u stvarima koje ne poznam, ali moj dojam je da baš ima karakteristike antikrista. Ne mora on riječima zanijekati Krista, ali može djelima, jednostavno zavesti mase ljudi da povjeruju kako će im znanost i tehnologija donijeti sreću, a ne Bog, naš Stvoritelj i Spasitelj.

Jovan Prezviter said:
Kao što zdravstvena nega pomaže u prevenciji bolesti tako i digitalizacija i obrazovanje će takođe pomoći da se lakše reši pitanje prevencije siromaštva.


"Siromaha ćete uvijek imati uza se..." (Mt, 26)
Zar misliš da će obrazovanje i tehnologija iskorijeniti siromaštvo? Neće. Svijet i dalje ostaje na egoističnim i gramzljivim nogama. Siromaha će uvijek biti radi nas da bismo im mogli iskazati milosrđe i dobročinstvo vjerujući/znajući da to činimo samom Kristu koji je rekao:
"Što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!" ( Mt, 25, 31)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
"Znanje će se umnožiti"..."ljubav mnogih će ohladiti..."

"Siromaha ćete uvijek imati uza se..."
(Mt, 26)
Zar misliš da će obrazovanje i tehnologija iskorijeniti siromaštvo? Neće. Svijet i dalje ostaje na egoističnim i gramzljivim nogama. Siromaha će uvijek biti radi nas da bismo im mogli iskazati milosrđe i dobročinstvo vjerujući/znajući da to činimo samom Kristu koji je rekao:
"Što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!" ( Mt, 25, 31)
Ja govorim o nadama, legitimnim nadama da se to pitanje reši.

Ono itekako može da se reši, možda ne u potpunosti naravno ali u znatnoj meri. Mi ne treba da čekamo da se samo od sebe nešto reši već da učinimo što je do nas.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
U tome se slažem. I mi moramo učiniti ono što možemo i iz ljubavi prema Bogu pomoći bratu koji je u potrebi. Tako ćemo mu posvjedočiti da je ljubljen od Boga, da se Bog brine za njega preko čovjeka, a ne stroja.
Ne, nije Gejts rekao da će "stroj" zameniti ljubav čoveka itd...već da će omogućiti nove puteve ili nove metode za pomać čoveku. To je ono što ljudi stalno gube iz vida, pogrešno ga percepiraju.

On na početku podužeg teksta pre ovoga kaže da bogati trebaju da pomognu siromašne, i da to nećemo napustiti. Ali dalje obrazlaže svoje teze u ovom smeru oslanjanja na stroj tj.tehnologiju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ja govorim o nadama, legitimnim nadama da se to pitanje reši.

Dakle, ti si idolopoklonik. Bog to ne može (neće) riješiti, iz razloga koji je navela Isabelata - da bismo se mogli preko njih spašavati, ali "tvoj 'bog' Bill Gates će ukloniti siromaštvo u svijetu. Billu Gates još samo fali vaša proročica Ellen White, pa da kuha kupus gladnim Afrikancima i tako ih zajedno sa Billom izliječi i spasi. Afrikanci se više ne bi klanjali Bogu Isusu Kristi, nego bogu Billu i božici Jelici.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Dakle, ti si idolopoklonik. Bog to ne može (neće) riješiti, iz razloga koji nave Isabelata - da bismo se mogli preko njih spašavati, ali "tvoj 'bog' Bill Gates će ukloniti siromaštvo u svijetu. Billu Gates još samo fali vaša proročica Ellen White, pa da kuha kupus gladnim Afrikancima i tako ih zajedno sa Billom izliječi i spasi. Afrikanci se više ne bi klanjali Bogu Isusu Kristi, nego bogu Billu i božici Jelici.

Ko priča o spasavanju...govori čovek o smanjenju materijale bede.

Ti bi očigledno voleo da su ljudi siromašni...a tebi ne prija što čovek daje predloge da se to reši. Na neki način.
 
Natrag
Top