Tko su antikristi prema svetom apostolu Ivanu?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kog?

Pa one za koje si i sam napisao da je fraza...znači nemoj se praviti da nema kada si upravo svoju tezu izveo na osnovu mog citiranog teksta gde se ljudi pominju koje Bog naziva elohim..nemoj se igrati..ko dete si..zaista.

Znači, ne možeš naći. Tomin slučaj je jedini primjer u čitavoj Bibliji. Možeš ti nastaviti tražiti, ali ja ti najdobronamjernije savjetujem "mani se ćorava posla".

Nije, Psalam 110,1 upravo tako najavljuje Mešijaha sa "gospodar moj"

Kod Tome je još i Bog moj.

Znači u Luki 1,43 Jelisaveta nije priznala Hrista za Boga..i njoj nedostaje to "Bog moj":)

Znači, ti ne priznaš Jahvu za Boga jer ga ne spomeneš svaki put uz umenicu Bog. :) ;)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Znači, ne možeš naći. Tomin slučaj je jedini primjer u čitavoj Bibliji.


Nije..Bog kaže za druge ljude da su elohim..ti možeš ponavljati ono što hoćeš da čuješ ali to ne znači da si u pravu.

Kod Tome je još i Bog moj.

Nikakava razlika..

Znači, ti ne priznaš Jahvu za Boga jer ga ne spomeneš svaki put uz umenicu Bog.


Jelisaveta za Hrista nije rekla i "Bog moj" pa bi po tvom rezonu ona izostavila da pomene Božanstvo Isusa Hrista. Znači ona ne govori a Toma govori. To je tvoja teza...

Neće biti ipak...izraz "Bog moj" ne znači Božanstvo uvek (jer su i ljudi nazvani elohim) niti u slučaju Hrista to takođe znači kao što ni Gospodar moj(LAdoni) ne govori o Božanstvu već Mesijanstvu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije..Bog kaže za druge ljude da su elohim..

I za tebe neki kažu da si "krava muzara". Jesi li krava?

Neće biti ipak...izraz "Bog moj" ne znači Božanstvo uvek (jer su i ljudi nazvani elohim)

Znači, baš uvijek. Toma je oslovio Isusa sa "Moj Bog", priznajući ga pravim Bogom. A sada ti navedi primjer gdje se netko drugi sa "Moj Bog" obratio nekom čovjeku i tako ga nazvao. :) Ne nađeš li, završili smo priču.

P.S. Tko je spalio Kopernika?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Znači, baš uvijek. Toma je oslovio Isusa sa "Moj Bog", priznajući ga pravim Bogom

Psalam 110,1.

Da li taj Psalam govori nešto u vezi Hristovog Božanstva?

Da li je onda Jelisaveta po tvom rezonu ispustila da kaže da je Isus Bog? Jelisaveti dakle nije Bog a Tomi jeste?

Ne, kao što Jelisaveti i Davidu nije tako nije ni Tomi Bog Svemogući...Isus je svima "elohim" tj. gospdar..neko uvažen i izuzetan. Naravno, On je Mešijah.

I za tebe neki kažu da si "krava muzara". Jesi li krava?

Isto tako elohim nije bukvalan ni u slučaju Hrista..jer Hristos u Psalmu 110,1 nije najavljen kao Bog Svemogući već kao "gospodar"..od Boga nama dat. Ne može se tumačiti tako na osnovu jednog stiha bez ostalih koji govore o temi u vezi Isusa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Psalam 110,1.

Da li taj Psalam govori nešto u vezi Hristovog Božanstva?

Da li je onda Jelisaveta po tvom rezonu ispustila da kaže da je Isus Bog? Jelisaveti dakle nije Bog a Tomi jeste?

Ne, kao što Jelisaveti i Davidu nije tako nije ni Tomi Bog Svemogući...Isus je svima "elohim" tj. gospdar..neko uvažen i izuzetan. Naravno, On je Mešijah.



Isto tako elohim nije bukvalan ni u slučaju Hrista..jer Hristos u Psalmu 110,1 nije najavljen kao Bog Svemogući već kao "gospodar"..od Boga nama dat. Ne može se tumačiti tako na osnovu jednog stiha bez ostalih koji govore o temi u vezi Isusa.

Znači, baš uvijek. Toma je oslovio Isusa sa "Moj Bog", priznajući ga pravim Bogom. A sada ti navedi primjer gdje se netko drugi sa "Moj Bog" obratio nekom čovjeku i tako ga nazvao. :) Ne nađeš li, završili smo priču.

P.S. Tko je spalio Kopernika?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ok, zašto to nije Jelisaveta reka u Luki 1,43? Po tvom rezonu Jelisaveta nije verovala u Hristovo Božanstvo. Ona Ga je smatrala samo Mešijahom?

Znači, baš uvijek. Toma je oslovio Isusa sa "Moj Bog", priznajući ga pravim Bogom. A sada ti navedi primjer gdje se netko drugi sa "Moj Bog" obratio nekom čovjeku i tako ga nazvao. :) Ne nađeš li, završili smo priču.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

I ti si nazvan krava muzara. I?

Znači, baš uvijek. Toma je oslovio Isusa sa "Moj Bog", priznajući ga pravim Bogom. A sada ti navedi primjer gdje se netko drugi sa "Moj Bog" obratio nekom čovjeku i tako ga nazvao. :) Ne nađeš li, završili smo priču.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Znači, baš uvijek. Toma je oslovio Isusa sa "Moj Bog", priznajući ga pravim Bogom. A sada ti navedi primjer gdje se netko drugi sa "Moj Bog" obratio nekom čovjeku i tako ga nazvao. :) Ne nađeš li, završili smo priču.
elohim ne znači uvek Bog Svemogući jer su i ljudi nazvani elohim i to još od Boga.

Teraj ti po svome ali ja ti rekoh elohim ne znači uvek Bog Svemogući. Nema izuzetaka i svako može videti da elohim ne znači uvek Bog Svemogući.

I ti si nazvan krava muzara. I?

Pa to je ako se primeni tvoj model..bukvalistički u pogledu Hrista. Sam sebi uskačeš u stomak. Ovamo govoriš da je nemoguće da se bukvalno shvati a ovamo za Hrista to vbraniš..nemaš ti nikakave kriterijume i neki stav. Samo detinjasti argumenti.

A Jelisaveta znači ne zna da je Hristos Bog već samo citira Psalam 110,1. A nadahnuta je Duhom Svetim.
 
Natrag
Top