Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Nigde ne stoji u ovom tekstovima čije reference sam postavio?

Pisac tvrdi da jeste povezano, ali nijedan dokaz za to nije prilozio! Povezuje nepovezivo, kratkodnevicu i obdanicu sa obozavanjem sunca, kao i ti, i na osnovu toga teoretise da je to povezano!

Ja ti kazem da nije, jer on u tekstu i sam to indirektno priznaje, kad navodi da su kratkodnevice u pocetku bile povezane sa "poljoprivrednim radovima"..

Tek kasnije, se to povezuje sa nekim bogovima, od kojih vecina nisu bili "suncani" bogovi!

Dakle, kratkodnevica, moze biti vezana za bilo koje bozanstvo, kao sto je to slucaj sa SATURNOM ili DIONISOM (bogom vina).

Tacno je, da je u to vreme u rimskom carstvu, poneki covek slavio i boga sunca, ali generalno religija kao takva u rimu nije postojala. Nemas hram, nemas svestenstvo i nemas obicaje koji su povezani sa kultom sunca, odnosno nemas ORGANIZOVANU RELIGIJU - KULT SUNCA U RIMU PRE POJAVE MITRAIZMA!

I ne samo da nemas "organizovanu religiju obozavanja sunca u Rimu" kao takvu, nego ona nije imala nikakve prakse vezane za 25. decembar, kod naroda koji su praktikovali neki oblik obozavanja sunca u to vreme (bilo ih je ali su oni u to vreme manjina)..


To je ono sto sam ja rekao, a ti kazes da to nije tako! Pa je red da dokazes da ja gresim..
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325

OGROMAN PROSVJED U ZAGREBU, HRVATSKA PROTIV MANDATA, SEGREGACIJE I ZAKLJUČAVANJA​



Samo nek znaju ovaj narod niko nemože pobjediti , i ovo je samo početak , nebudu li stali sa svojim ludilom skupo će to platiti .
Ustajte se s Bogom. Ova divovska gomila podsjeća me na ovaj stih.

“Poslije toga vidjeh, i gle, veliko mnoštvo, koje nitko nije mogao izbrojati, od svih naroda, plemena, i ljudi i jezika, stajaše pred prijestoljem i pred Janjetom, odjeveni u bijele haljine i palme u njihovim rukama." Otkrivenje 7:9
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Pa jesi li proverio tekstove od Varona i Avgustina?

Ne nisam proverio, jesi li ih ti postavio? A pisac tog teksta, je li ih on citirao? Ja to ne videh..

Zato dokazi lepo, da je postojala organizovana religija - kulta sunca pre mitraizma i da su im verovanja vezana za kratkodnevicu, odnosno za 25. decembar..

Ja sam rekao, da organizovane religije - kulta sunca, sa svestenstvom i hramom.. nije bilo! Postojali su tu i tamo pojedinci, koji su obozavali sunce, ali organizovane i priznate religije u rimskom carstvu nije bilo!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Pa
Ne nisam proverio, jesi li ih ti postavio? A pisac tog teksta, je li ih on citirao? Ja to ne videh..

Zato dokazi lepo, da je postojala organizovana religija - kulta sunca pre mitraizma i da su im verovanja vezana za kratkodnevicu, odnosno za 25. decembar..

Ja sam rekao, da organizovane religije - kulta sunca, sa svestenstvom i hramom.. nije bilo! Postojali su tu i tamo pojedinci, koji su obozavali sunce, ali organizovane i priznate religije u rimskom carstvu nije bilo!
Potraži. Imaš reference. Dakle, navodi se da Avgustin i Varon tvrde da je kult sunca poštovan od Tita Tacija. Ne pričam o datumu 25.decembar, već o slavenju kulta sunca. A datumi za slavlje Sola su različiti. Svakako da jedan od njih pada na zimsku kratkodnevicu. To je normalno.

No, kažem nije to bitno, već tvrdnja vaša da ne postoji slavlje je sunca do Aurelijana 274.n.e.. To svakako je u rangu teorije neistina, jer je nemoguće da jedan paganski narod ne poznaje kult sunca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403

OGROMAN PROSVJED U ZAGREBU, HRVATSKA PROTIV MANDATA, SEGREGACIJE I ZAKLJUČAVANJA​



Samo nek znaju ovaj narod niko nemože pobjediti , i ovo je samo početak , nebudu li stali sa svojim ludilom skupo će to platiti .
Ustajte se s Bogom. Ova divovska gomila podsjeća me na ovaj stih.

“Poslije toga vidjeh, i gle, veliko mnoštvo, koje nitko nije mogao izbrojati, od svih naroda, plemena, i ljudi i jezika, stajaše pred prijestoljem i pred Janjetom, odjeveni u bijele haljine i palme u njihovim rukama." Otkrivenje 7:9
To je gomila bundžija. To je ovosvetska bolumenta. Ako vi kao hrišćani stajete na stranu ovih bundžija protiv sistema, onda ste hrišćani samo po imenu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Pa

Potraži. Imaš reference. Dakle, navodi se da Avgustin i Varon tvrde da je kult sunca poštovan od Tita Tacija.

Necu da trazim, ti treba da mi postavis tekst. Ja znam da organizovane religije nije bilo pre Mitraizma, a to sto pisac nije citirao tekst na koji se poziva, samo dokazuje da to nije istina! On izvrce!

Ne pričam o datumu 25.decembar, već o slavenju kulta sunca. A datumi za slavlje Sola su različiti.

Prvo dokazi da je postojao kult sunca sa svestenstvom i hramom u rimu pre Mitraizma!

A ti datumi, koje ovaj navodi nisu uopste vezani za kult sunca! Vezani su za Dionisa, Hronosa i Saturn!

A datumi za slavlje Sola su različiti. Svakako da jedan od njih pada na zimsku kratkodnevicu. To je normalno.

O kakvm SOLU govoris, kada nije postojala organizovana religija KULTA SUNCA U RIMU PRE MITRAIZMA???

To sto su neki po sumama slavili neko SUNCE u vreme kad su drugi slavili svoje bogove, nije dokaz da je SUNCE uopste vezano za te datume, to je prvo! A drugo, posto ti nemas organizovanu religiju - KULTA SUNCA, ne mozes onda nista sa sigurnoscu tvrditi niti povezivati tu religiju sa tim datumima, jer zapisa o tom kultu direktnih i nedovosmislenih prosto u to vreme nema, niti sta su oni verovali!


No, kažem nije to bitno, već tvrdnja vaša da ne postoji slavlje je sunca do Aurelijana 274.n.e.. To svakako je u rangu teorije neistina, jer je nemoguće da jedan paganski narod ne poznaje kult sunca.

Postoji slavljenje sunca po sumama. Kod nekih pojedinaca, malih grupa, o kojima istorija ne moze nista sa sigurnoscu reci, jer niti su imali svestenstvo, niti mi sa sigurnoscu mozemo znati sta su oni verovali!

Zato je sve vase povezivanje ove kratkodnevice sa tim ljudima u domenu - TEORIJE!

Ono sto znamo je da su praznici oko kratkodnevice bili vezani za sasvim druge bogove koji ne pripadaju suncanom kultu kao sto je DIONIS, kod Srba je to PERUN - a ni on nije bog sunca.. Takodje znamo da sva njihova religija proizlazi iz poljoprivrede i da je sa tim povezana a ne eksplicitno sa suncem i obozavanjem sunca!

Nisi nista dokazao!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
To je gomila bundžija. To je ovosvetska bolumenta. Ako vi kao hrišćani stajete na stranu ovih bundžija protiv sistema, onda ste hrišćani samo po imenu.

Ja stajem na stranu slobode!

Ako ti drzava ugrozava pravo kretanja, pravo kupovine, pravo disanja i ako te diskriminise i nabedjuje da si ti kriv za bolest u drustvu, a ti si nevin i nikoga ne ugrozavas.. Ako je ustala da te istrebi.. onda drugog nacina nema, nego da upotrebis silu!

Na silu se odgovara silom! I drugog nacina da se nesto promeni tu nema! Osim da cekas na Boga da kazni zlocince!

Odluka je na svakome, da li ce uzeti stvar u svoje ruke, ili ce cekati na Boga!

Ja ne mogu reci svetovnim ljudima da se ne bore za svoja prava i da ne upotrebe silu!

Ako veruju u Boga, cekace na njega, ako smatraju da on nema nista sa ovim - kao sto nije imao ni sa hitlerom recimo, svakako da je sila u ovom slucaju primerena i opravdana!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Necu da trazim, ti treba da mi postavis tekst. Ja znam da organizovane religije nije bilo pre Mitraizma, a to sto pisac nije citirao tekst na koji se poziva, samo dokazuje da to nije istina! On izvrce!

Kako znaš ako ne proveriš Evo proveri me i dokaži da nisam upravu. Ja tako radim. Ti da si postavio reference od Avgustina ili Varona ja bih odmah to potrtažio. Jedva bih čeakao da proverim i pokažem da nisi upravu ili jesi upravu. Dakle, je li ti teško naći Avgustina?

I nije važno da li je "organizovano" ili ne..jer u svesti naroda je jače ono što nije organiznovano. Evo pogledaj i sam koliko je recimo jaka tradicija da se na groblje odnosi hrana i slične stvari a to nije organizovano niti od države propisano. Ali to je u svesti naroda. Tako ti je i za kult sunca. Svest naroda i kada država nije organizovala ili kada nije bilo opšte prihvaćeno jeste bilo jakog poriva da narod to u svojoj svesti neguje kao bitno i da zna da je to bogu sunca posvećeno.

Biblija zapravo svo veme govori o pojedincima a ne o državi koja je kriva za nešto. Kada Bog sudi Izraelu On sudi za svest naroda i pojedinca a ne za organizovano od države.

No, evo proveri, ja ću svakako izneti...nije problem. Ali da li je moguće da nećete da proveravate? Pa Mire, sutra može da te prevari ko god hoće, jer ti nećeš da proveraš. Tako isto veruješ i u ove teroje zavera o vakcinama.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top