Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357

Mire će ti odgovoriti. Nego, da čujemo tebe, 'virtuozu'.

Jovan Prezviter je napisao(la):
I pitanje je bilo, da li su imali kult sunca. A ne da li je u pitanju 25.decembar.
Upravo je obrnuto. Jedino bitno pitanje je - je li netko od pogana slavio svoga boga 25.12. i je li ta praksa počela prije ili poslije prakse kršćana, koji Isusovo rođenje slave 25.12. od početka 3. stoljeća (Hipolit Rimski)? Kao što od Hipolita saznajemo od kada kršćani 25.12. slave Isusovo rođenje, tako od profesora Rogera Becka saznajemo kako pogani prvi put uvode praksu da nekog svoga boga slave 25.12., točno 274.godine - sedamdesetak godina nakog što tao dana kršćani slave Isusovo rođenje.

Sada ću ja Jovanu još i "nacrtati" - Jovane, ako ti i tvoj djed imate isto ime, shvati, nije tvoj djed dobio ime po tebi, nego si ti dobio ime po svome djedu. I još ovo shvati - početak 3. stoljeća (Hipolit Rimski) je prije 274. godine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ja čekam Mireta prvo.

Krasno. Da ne ljenčariš dok ga čekaš, odgovori ovdje zašto si nepopravljivi lažov? Zašto lažeš da su kršćani datum 25.12., za slavljenje Isusova rođenja, preuzeli od pogana, kad sam ti zorno predočio da kršćani najmanje sedamdesetak godina prije pogana 25.12. slave rođenje svoga Boga Isusa Krista. Nije mi teško, evo još jednom:

Prvi dolazak našeg Gospodina u tijelu, kada je rođen u Betlehemu, bio je 25. prosinca u srijedu, u vrijeme kad je August bio u svojoj četrdeset drugoj godini, a od Adama, pet tisuća i pet stotina godina. Stradao je u trideset i trećoj godini, 25. ožujka, u petak, osamnaeste godine Tiberija Cezara, kad su Rufus i Roubellion bili konzuli." (Hipolit, Komentari Danijela, knjiga 4 - 23.3.; između 202. i 211.)

"Uistinu, jedini dokaz za proslavu rođendana 'boga Invictusa' na dan 25.12. je onaj u Filokalusovom kalendaru - proslava Sol Invictusa, Aurelijanova boga sunca." (Roger Beck, "Merkelbach's Mithras")
-----------------------
Dakle, 'čovječe', zašto lažeš? Tko te tjera da ovoliko lažeš? Tko te nadahnjuje da ovako i ovoliko lažeš??? Očituj se, kaži nam u čije ime ovako lažeš.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čekat ćemo miru, ti samo odgovori zašto bezočno lažeš. I to protiv Krista i Kristove Crkve.

Upravo tako. Čekat ćemo Mireta, ali to me ne sprečava da iznesem zašto Jovan i njemu slični nasrću na Crkvu Kristovu i Njega, Boga samog.

Razlog je jednostavan. Sektaški nakot je uveren da je on "prava" "Crkva" i da je njegova vera ispravna.

Naime, kada, a čivek je majstor u tome (ostalo mu od "zmikca") dođe do racionalizacije i utvrđivanja svojih uverenja, čovek da bi ih dublje učvrstio, mora da ista nametne drugima, jer čovek je pre svega društveno - socijalno biće, te postoji samo i isključivo samo ako mu drugo ljudsko biće, priznaje postojanje. Ovo se posebno odnosi na ideje i "zamisli", na verovanja.

Sve hereze i otpadi su tako i nastali i tako se širili.

Da skratim, oni, nakot Mileritski racionalizuje svoje uverenje da su "verni ostatak" a da bi održali to klimavo i nadasve lažno uverenje, oni moraju šta?

Da nasrću na Crkvu.

Ako li to ne bi činili, sva njihova uverenja se razotkrivaju kao šta?

Kao ono što jesu, gomila budalaština i blasfemija, plod bezumlja (i šaptanja "zmikca" - sotone).


A to sve je i te kako suprotno od načina na koji deluje prava i jedina Crkva Kristova.

U Crkvi (a tako je od samog početka njezinog) zajednica (a Crkva je zajednica vernih) u jednom duhu donosi objavu. Apostolima je Bog - Krist rekao da "idu" i navješćuju Evanđelje, krsteći u IME (jednina) Oca - Sina - Duha Svetoga, nije svakom od apostola ponaosob rekao: "Istražuj proroštva, prelistavaj PIsama i idi sakupljaj sledbenike, a "Crkva" ćete biti ako mene spominjete"...


Crkva, a to i sam znaš vjeruje jednako sva ova stoljeća (ne govorim tu i ne mislim na praktično teološke razlike nego na samu suštinu) Bez obzira na raskol, bez obzira na prakse, i Istok i Zapad Crkve veruje u Krista BOGA. Nema naime Katolika, Pravoslavca, Monofizita a da ispoveda "veru" u Krista kao nekakvo "biće", nema niti jednog od Kršćanina kome je Krist "otelotvoreni" anđeo, ili samo čovek, samo prorok i učitelj i nema Kršćanina koji ne poštuje Blaženu Djevicu Mariju nazivajući je Theotokos - Bogorodica.

Dakle, ako smi mi koji tako verujemo Kršćani, jer "Jesmo koji jesmo" sledbenici i vernici "Ja sam koji Jesam" , šta su onda oni kod kojih se Krist samo spominje, kojima je Krist čas "biće", čas anđeo, stvorenje, samo čovek, prorok, učitelj, i kojima Njegove reči ne znače ništa, a Kršćanima sebe nazivaju?

Odgovor je jednostavan, i jasan:

Ako je Bog "JA SAM KOJI JESAM", i oni koji u njega veruju "JESMO KOJI JESMO", onda je za one koji sebe Kršćanima nazivaju, a ništa od Kršćanskog, sem spominjanja Krista, i naravno mlatarannja PIsmima nemaju s nama zajednićko, pravilno reći da su "MI SMO KOJI NISMO", a to onda znači samo jedno:

Bog kome se oni klanjaju nije Bog, nego sotona, čiji je osnovni imenitelj da je "Ja sam koji nisam", prevarant, sama laž.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Evo Mire, nisi video. Gore, u delima starih istoričara u Rimu kao i samog Avgustina kao što vidiš.

Jovane, u tekstu nigde ne pise da se SLAVILO SUNCE U RIMU PRE POJAVE MITRAIZMA! (odnosno pisac u tekstu pokusava to da dokaze, ali bez uspeha). Malo bolje citaj istoriju!

Tacno je da su narodi svoje aktivnosti bazirali na suncu, ravnodnevici i kratkodnevici, zbog poljoprivrednih radova i da su kasnije sebi odredili i SUNCE kao predmet obozavanja, ali istorija nigde ne belezi postojanje KULTA SUNCA U SAMOM RIMU KAO RELIGIJE - PRE POJAVE MITRAIZMA! Ne postoji ni hram, ni bilo sta drugo! Dakle, nemas materijalnih dokaza, osim price, da su neki ljudi eto kod kuce slavili sunce!

I to sve baziras na "pretpostavci" povezujuci to sa "kratkodnevicom i obdanicom", koja veze sa tim nema! (to radi i pisac tvog teksta).

Dakle, navedi mi citat koji belezi da je postojala religija u Rimu pre pojave mitraizma koja je u svom sredistu imala "OBOZAVANJE SUNCA"? Cime to dokazujes, kojim materijalnim dokazom, kojim hramom, obicajima i praksom? Gde im je svestenstvo? Koji spisi to dolazuju?

Ako mi ne das ovakve dokaze, kao sto su hramovi svestenstvo, obicaji i zapisi, samim pominjanjem "kratkodnevice i obdanice", neces postici nista, jer to je puko teoretisanje da su oni u tome videli nesto sto zapravo istorija i praksa ne dokazuje da jesu videli!

Ja znam i prostudirao sam ovo!

U Rimu pre pojave MITRAZIMA, ne postoji KULT SUNCA, niti su narodi slavili sunce u bilo kom obliku. Niti je obdanica i kratkodnevica vezana iskljucivo za boga SUNCA! Ona je vezana za poljoprivredne radove, za druge bogove koji uopste nisu suncani!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Nego ti mi ne odgovori a i Mire, koji neznabožački narod nije imao kult sunca?

Koji je to narod rimskog carstva imao suncanog boga koji je vezan za kratkodnevicu i obdanicu?

Navedi mi narod na prostoru rimskog carstva? A ne egipat, mesopotamiju i ranije narode kroz istoriju! Mi ovde ne govorimo o prethodnim periodima, vec o prostoru i vremenu rimskog carstva!

Ja ti kategoricki tvrdim, da u rimskom carstvu nije postojao kult sunca, do pojave MITRAIZMA!
 
Natrag
Top