Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Akcenat je na Božijem sveznanju a ne na čoveku. Ovi stihovi o tome govore. O abortusu(pobačaju) imaš 2. Mojsijeva 21,22.23

Ne laži, ovdje baš nije akcenat na Božjem sveznanju, sveznanje se uopće ne spominje, nego je akcenat baš na "Božjem svestvorenju", gdje se posebno ističe da se Božji zahvat stvaranja čovjeka događa u trenutku čovjekova začeća u utrobi majke.

Zato te ponovo pitam (2. put), Jovane, zar te nije nimalo sram da zagovaraš ubijanje onih koje je Bog stvorio na svoju sliku, još u majčinoj utrobi?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Znači čoveku prava nisu ugrožena. Brzo si prešao sa teme koja ti ne ide u prilog.

U čemu je dakle konkretno ugrožen ovaj Škot-Lesli Sinkler?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Znači čoveku prava nisu ugrožena. Brzo si prešao sa teme koja ti ne ide u prilog.

U čemu je dakle konkretno ugrožen ovaj Škot-Lesli Sinkler?

Ja znam, a ti nazovi i pitaj čovjeka.

Iz 44,24: Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe: "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio, ....

Ponovo pitam (3. put), Jovane, zar te nije nimalo sram da zagovaraš ubijanje onih koje je Bog stvorio na svoju sliku, još u majčinoj utrobi?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ja znam, a ti nazovi i pitaj čovjeka.

Naravno damu nije ukinuto nijedno pravo. Ono što ne shvataš jeste da proširivanje prava nekih grupa(koja podrazumeva da budu pitani svi ovo pitanje) ne narušava prava onih koji se ne osećaju pripadnicima ovih grupa. Jedno je širenje prava koje donekle obavezuje i one koji nisu pripadnici te skupine, ali im ne oduzimaju i ne zadiru u njihova prava, a drugo je silom zakona nametati pravila.

U ovom slučaju prava Leslija Sinkera nisu narušena, jednim odgovorom. To što on nije spreman na pravila koja kažem ne narušavaju njemu ništa a obavezuju ga na ovo, je druga stvar. Njegova nespremnost na novu situaciju nije oduzimanje prava. Moraš razgraničiti stvari.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Iz 44,24: Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe:

U utrobi svakako nije bio on u sadašnjem stanju a kada se Bog obraća "njemu" obraća se njemu u sadašnjem stanju a ne u onom u kome je bio u materici. To što je on bio u materici je pod drugim zakonom-2.Mojsijeva 21,22.23 a ono što je nakon rođenja i sada je pod drugim zakonom.

Znači, nemoj tekstu davati smisao kakvog nema niti pominje to što bi ti voleo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ono što ne shvataš jeste da proširivanje prava nekih grupa(koja podrazumeva da budu pitani svi ovo pitanje) ne narušava prava onih koji se ne osećaju pripadnicima ovih grupa.

Tako dakle, ti znaš da postoje muškarci koji su trudni, pa da oni ne bi bili zakinuti mora se pitati svakog muškarca je li trudan. OK, još nam samo ovdje navedi jedno trojicu muškaraca s kojima si ti bio a oni su trudni.

Znači, nemoj tekstu davati smisao kakvog nema niti pominje to što bi ti voleo.

Upravo ti dodaješ tekstu da bi ga krivotvorio, i tako navlačiš nesreću na sebe o kojoj govori sveti Ivan. Zato ću ja samo tekst citirati i priupitati:

Iz 44,24: Ovako govori Jahve, otkupitelj tvoj i tvorac tvoj od utrobe: "Ja sam Jahve koji sam sve stvorio, ....

Ponovo pitam (4. put), Jovane, zar te nije nimalo sram da zagovaraš ubijanje onih koje je Bog stvorio na svoju sliku, još u majčinoj utrobi?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Tako dakle, ti znaš da postoje muškarci koji su trudni, pa da oni ne bi bili zakinuti mora se pitati svakog muškarca je li trudan. OK, još nam samo ovdje navedi jedno trojicu muškaraca s kojima si ti bio a oni su trudni.

Kada bih bio kao ti zajedljiv ja bih pitao da se ne preporučuješ možda? Ali te zlobne komentare ipak ostavljam tebi....

Dakle, proširenje prava nekih grupa koja obavezuju a ne ukidaju tvoja prava su opravdana i imaju osnovu.

To što si ti plašljivko i misliš da će neko sada tebe napastvovati ako mu se daju prava da se oseća tako kako se oseća, to je tvoj problem.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
2.Mojsijeva 21,22.23 tretira ovo pitanje. Ne tekst koji si naveo. On to ne tretira.

Po 2.Mojsijevoj 21,22.23 ukazuje se da je za smrt ploda u stomaku kazna novčana. Oko ta oko, zub za zub je za rođene. To je po zakonu.

Ali niko ne govori da to znači da neko treba da radi to, samo zato što mu se to dopada. Niko.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Šta ćemo sa ženama u Poljskoj koje su umrle zato što im nije niko hteo vršiti abortus? Jesu li one po tebi trebale umreti?
 
Natrag
Top